1786s TransHongKong Urban MTB Adventure со Ханс Реј и Мартин Мејс - 4K images and subtitles

Кинески гласови Јас сум Ханс Реј професионален планински велосипедист, поранешен светски првак пионер на freeride и основач на добротворната организација Wheels 4 Life. Мојот урбан планински велосипед авантуристичката серија комбинира возење во некои од најголемите градови во светот опкружени се со убава природа и патеки се што е во врска со контрастот помеѓу природата и хармонијата хаос и урбаните џунгли. По Транс Анџелес и Транс Наполи, Транс Хонг Конг беше совршена авантура за решавање на следното придружи ми се и истражи со мене Хонг Конг во текот на следните пет дена добро, денешниот ден е една од урбаните авантури во Транс Хонг Конг каде што сум тука Новите територии на северот на Хонг Конг со Тигар Значи тој е локален возач и тој ќе ми се придружи денес на првиот ден, а остатокот од седмицата да им се придружат некои други локални возачи и еден и единствен Мартин Мејс. Среќен сум што возам денес со вас кога бев млад, го видов мајмунот на вашето видео мајмун направи ', ох, беше супер забавно и тогаш возам велосипед и планински велосипед. дека, како почна да ги гледате моите стари видеа, убаво. Новите територии имаат многу убави патеки изградени за планински велосипеди шуми и убава природа за да се избегне преполниот град во оваа област се наоѓа северно од Коулон и близу до кинеската граница насекаде кога сметате дека Хонг Конг не е толку голем, но сепак над седум милиони луѓе живеат овде кога станува збор за сместување, единствениот начин да се прошири е северно од Новите територии гледаат многу нови градови и развојот се појавува за среќа остави само многу зелен простор што го уживаме денес. Не е лошо започнете во нашиот Транс Хонг Конг. Многу убав планински велосипед дизајниран за намена патеки дали е ова како една од најдобрите патеки овде? тоа е точно многу многу најдобри патеки овде. Да, следно ќе го возиме Тин Ман, дали е добра патека Да многу добро - да да во ред има Хонг Конг, тоа го направивме благодарение на многу човекот тоа беше прекрасно. Возење во Хонг Конг утре? да ние ќе урбана џунгла денес ми се придружи Мартин Мејс еден од најбрзите ендоро и спуст планински велосипедисти во светот на кои ќе ја преминеме улицата соседството Каулон исцрпувачки и предавнички скоро вертикален скок по тесен 'рбет да стигнеме до точката особено со велосипед на грб по начинот на кој се запознавме многу навистина пријателски месни жители на туристите и иселениците сите неми основани за да нè посведочат на велосипеди ова е една од највисоките поени во Коулон со неспоредливо зашеметување неверојатен поглед на градот подолу од тука можете да добиете малку перспектива на разновидноста на Хонг Конг од прилично бујните острови до хаос во центарот на градот Каулон до изметните станбени згради за најстариот стан едни со други во Новите територии до огледуваните монолитни облакодери евентуално број еден место за селфи опсесивните луѓе да позираат беше неверојатно колку Милениумите стоеја на работ, фотографирајќи се себеси и едни со други одново и одново јасно сериозно поминување на времето за генерацијата на Инстаграм се спуштивме во патеки за возење во Коулон, кои го бомбардираат патот по улиците затајувајќи ги толпите луѓе сè до водата. Откривање на добро локално храната е секогаш дел од моите патувања додека се прошетавме низ мини трговски центар пекарницата ги разгази полиците пукајќи се со вкусни работи ова го натера Мартин да се насмевне дека може да јаде северниот крај повеќе личеше на традиционалните затегнати тесни улици на Ковлон со пазарите, неоните потпишуваат рекламни работи што не можевме да ги разбереме. Ние ги избегна народот и сообраќајот, привлекувајќи ги чудните мириси и звуци Бучавата е интензивна и никогаш не престанува посетивме станбена зграда изградена како совршен шуплив плоштад што се создаде внатрешен квадрат подовите се кренаа високи, што го прави просторот темно и непривлечно бевме збунети од повеќе групи жени со деца кои се групираат заедно седејќи на тврдиот бетонски под излегува дека биле домашни помагачи од становите над одморот становите се мали и би биле честопати сместени три генерации за повеќе семејства нема да има комунален простор во тие домови не е доволно простор за секој член на семејството спијат во исто време сега Коулон дава централна основа за своите пари стариот аеродром е преместен далеку на новата локација пристаништето и кејот се трансформира со сјајни згради кои се креваат високи и светли огледувајќи ги рефлексиите на супер јахта боб на водата тоа е веројатно најимпресивниот град што некогаш сум го видел во животот тука парите се движат во банките осигурителни компании домот продавници и скапоцениот хотел накит во круната треба да биде рит-карлтон на Меѓународен центар за конвенции ова е највисоката зграда во градот Хонг Конг со 7.000 небески згради во скици и најголема количина на облакодери во светот. Многу многу зафатен Хонг Конг после вечерата излеговме надвор и местото на настанот беше прилично надреално додека се прошетавме дома бевме запознаени со скршени стаклени докази за разбиени фронтови од продавници и немилосрдна какофонија на сирените кои ја уништуваат ноќта на протестот навистина застана додека бевме таму демонстрациите се појавија по случаен избор над местото нешто како сцена од филм на Ридли Скот, но ова беше ниеден филм не беше вистински и малку застрашувачки можеби сме тука во време што го гледа Хонг Конг промена засекогаш човек има некои големи планини во Лантау не е таму. Да и некои убави погледи, но ајде проверете ги патеките. Добро, да го направиме ова сместен на југозападниот дел на островот Хонг Конг, сега е дом на новиот Хонг Меѓународниот аеродром во Конгрес Лантау е познат и како дом на Дизниленд и локалните градежни патеки практично создадоа Дизниленд за планински велосипедисти денешното возење требаше да ги истражи овие патеки изградени за цели и тестирајте ја стоката Па, тука имаме нова пумпа за пумпа. Добро да те видам повторно. Ова е ХМ ова е Мартин. НВ е главната човек да гради патеки во Азија, тој е од Сингапур, но тој ги изгради сите патеки на Хонг Конг кои работи за влечење во нечистотија и работи за IMBA и кул човек. Толку мило ми е што си тука. Да, што имате тука сето ова изгледа неверојатно ах, тоа е нов парк за велосипеди, рурален терен за обука што го правиме е добро осум километри патеки тука, шини за пумпи и младинска област, некои прогресивни линии и прогресивна патека за крос-кантри за возачи на нови генерации. Да ние возеше неколку патеки и тогаш видовме дека неверојатна паб-патека на средина никаде и одлично е да се види дека знаете да видите пумпи за пумпи овде во Хонг Конг и знаете тие стануваат многу популарни и сега ги гледате скоро насекаде така да, тоа беше прекрасно многу групи за застапување работеле во областите околу Хонг Конг, вклучувајќи го и Лантау да се изградат повеќе и повеќе планински велосипедски патеки оваа област има неверојатна природа и прегледи, патеките се од светска класа и дефинитивно беше едно од најдобрите возења моравме да направиме оваа недела на крајот од патеката Чи Ма Ван, моравме да ја измиеме прашината на Југот Кинеско море за време на појадокот на четвртиот ден, видовме на ТВ дека протестите ескалираа особено во Централниот Хонг Конг каде бевме подготвени да возиме денес ќе се возиме мора да бидат многу внимателни и да ги избегнуваат жариштата ние ќе го запознаеме Ник Довер со локален водич за да ни го покаже патот околу Хонг Конг Остров го носиме возот до нашето место за состаноци, но иако беше брз час, метро се чинеше напуштено не е добар знак - утро Еј еј како правиш Добро да те видам, па затоа сте подготвени да одите во Хонг Конг, подготвени да го сторите тоа. Да одиме на познатата ферибот на starвездите низ заливот, ни објаснува дека има специјална апликација која помага да ги следиме протестите и полициските активности, така и ние би можеле да останат без проблеми во моментот кога сме на островот Хонг Конг, може да видите многу активности ох, навистина сега, да, па ајде да се обидеме да го избегнеме тоа и се надеваме дека ќе го најдеме убаво лесно пат до врвот, треба да биде добро Мартин пробајте едно од овие Што е тоа? обидете се еден Wow тоа е убаво религијата и здравјето плаќаат голем дел во кинеската култура Таи-ши се гледа вежбал насекаде низ парковите на шеталиштето и зелениот простор и на се разбира античката кинеска медицина е легендарен за својата ефикасност улиците и Хилдовите се испреплетени со храмови некои мали не многу повеќе од една сликата или статуата и стапчињата стапчиња други се огромни и ги демонстрираат своите се соочуваат со живописна боја и традиции, ова може да има врска со тоа зошто жителите на Хонг Конг живеат долго просечна возраст за жени е 87 и мажи 82 и покрај фактот дека градот е толку загаден можеби нивната духовност се меша во врска со вежбата го прави трикот за долговечност Викторија Пик е највисокиот рид на островот Хонг Конг кој има прекрасен поглед преку спектакуларното небо и тој е зафатен улички подолу, се движиме по нашиот пат од врвовите кои паркираат скалила и оддалечени улички сè до А. населба позната како Сохо во Централниот Хонг Конг па што се случува океј, па затоа, навлеговме во дебелината на тоа влезе во централна деловна област, се чини дека покрај патот Дес Веукс Запад има некои Raptor форсираат многу солзавец, има остатоци од патот демонстрантите ја минаа овде тешката полиција, сите присутни полицијата, така и ние ќе се обидам и да го избегнам тој дел од градот, мислам дека не е многу паметно да се оди таму и се мешаат затоа што стануваше сериозно дека пукаат гумени куршуми солзавец имаат таму тим SWAT има на сите видови ѓубре и легло на улиците што луѓето многу трчаат брзо таму мислам дека треба да излеземе од овде Ајде да се качиме на мостот овде, не чекај да оди таму, полицијата е веќе таму. да, да не одиме таму само неколку блокови далеку животот се чини дека е сосема нормално луѓето вечераат продавница и вежба како и секој ден кога ќе го завршиме денот гледајќи ја прекрасната Симфонија на светлата покажуваат на облакодерите и зачувување на типична локална храна ние сме на островот Лама, само чекаме да пристигне еден од локалното население да се покаже нас околу вас мора да бидеме Енди, благодарам што дојдовте надвор Вие живеете тука со полно работно време, да Јас работам од дома - пуштете се и возам - во ред Островот Лама е апсолутно спротивно на Хонг Конг, доста отпуштен од малку hippie vibe многу иселеници нема автомобили на Островот само со велосипеди што луѓето се возат или шетаат да се обидат околу тоа беше чудно да се види луѓе што на крајот на денот го напуштаат фериботот во нивната градска облека и скокајќи на своите велосипеди за да се упатат кон нивниот живот во островот, можете да видите зошто е тоа островот е толку привлечен 20-минутно возење со траект и можете да оставите бучава од хаосот и загадување на копното зад удар во мирот и тишината. Лама беше оттогаш, едно од оригиналните жаришта за планински велосипеди во областа на Хонг Конг тогаш има уште многу области за возење, кои треба да ги испитаме некои од овие рачно изработени патеки Добро Енди, благодарам што беше добар Мартин - уште еден Транс Хонг Конг во книгата - во книгата го завршивме Транс Хонг Конг со пиво и гледавме како Сонцето се топи на југ Кинеското море е совршен крај на незаборавна урбана авантура изгледа дека Старбакс ја засили својата безбедност, протести ох, треба да имате нов спонзор Кармен

TransHongKong Urban MTB Adventure со Ханс Реј и Мартин Мејс - 4K

Mountain Bike champions Hans Rey and Martin Maes explore Hong Kong in a 5 day urban adventure during turbulent times. Not only to showcase this amazing city with its 7000' high rise buildings, but also its beautiful nature and purpose built bike trails surrounding the city and islands. It’s a wonderful journey of contrasts; nature and harmony versus urban jungle and chaos, culture and history.
TransHongKong, Lamma Island, Hong Kong Island, Kowloon, Downhill, VTT, Hong Kong, Lantau Island, Explore, Freeride, Enduro, China, Terrex, Travel, Purpose Built MTB Trails, Mountain Bike, Pump Track, Suicide Cliff, Stans No Tubes, 4K, Victoria Peak, Mountainbike, Martin Maes, HK, Clif Bar, GT Bicycles, No Way, MTB, Cedric Tassan, New Territories, Urban Adventure, Visit HK, Trials, Trans Hong Kong, Hans Rey,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="2.36" dur="5.14"> Кинески гласови >

< start="23.42" dur="6.16"> Јас сум Ханс Реј професионален планински велосипедист, поранешен светски првак пионер >

< start="29.58" dur="5.159"> на freeride и основач на добротворната организација Wheels 4 Life. Мојот урбан планински велосипед >

< start="34.739" dur="4.441"> авантуристичката серија комбинира возење во некои од најголемите градови во светот >

< start="39.18" dur="3.93"> опкружени се со убава природа и патеки се што е во врска со контрастот >

< start="43.11" dur="6.359"> помеѓу природата и хармонијата хаос и урбаните џунгли. По Транс Анџелес и >

< start="49.469" dur="5.221"> Транс Наполи, Транс Хонг Конг беше совршена авантура за решавање на следното >

< start="54.69" dur="11.02"> придружи ми се и истражи со мене Хонг Конг во текот на следните пет дена >

< start="68.93" dur="6.49"> добро, денешниот ден е една од урбаните авантури во Транс Хонг Конг каде што сум тука >

< start="75.42" dur="5.729"> Новите територии на северот на Хонг Конг со Тигар Значи тој е локален возач >

< start="81.149" dur="4.561"> и тој ќе ми се придружи денес на првиот ден, а остатокот од седмицата >

< start="85.71" dur="4.979"> да им се придружат некои други локални возачи и еден и единствен Мартин Мејс. >

< start="90.689" dur="6.96"> Среќен сум што возам денес со вас кога бев млад, го видов мајмунот на вашето видео >

< start="97.649" dur="7.08"> мајмун направи ', ох, беше супер забавно и тогаш возам велосипед и планински велосипед. >

< start="104.729" dur="4.011"> дека, како почна да ги гледате моите стари видеа, убаво. >

< start="136.37" dur="4.3"> Новите територии имаат многу убави патеки изградени за планински велосипеди >

< start="140.67" dur="4.98"> шуми и убава природа за да се избегне преполниот град во оваа област >

< start="145.65" dur="4.44"> се наоѓа северно од Коулон и близу до кинеската граница >

< start="150.09" dur="4.38"> насекаде кога сметате дека Хонг Конг не е толку голем, но сепак над седум >

< start="154.47" dur="4.53"> милиони луѓе живеат овде кога станува збор за сместување, единствениот начин да се прошири е >

< start="159" dur="6.42"> северно од Новите територии гледаат многу нови градови и развојот се појавува за среќа >

< start="165.42" dur="4.83"> остави само многу зелен простор што го уживаме денес. Не е лошо >

< start="170.25" dur="5.909"> започнете во нашиот Транс Хонг Конг. Многу убав планински велосипед дизајниран за намена >

< start="176.159" dur="2.33"> патеки >

< start="189.49" dur="3.88"> дали е ова како една од најдобрите патеки овде? тоа е точно >

< start="193.37" dur="6.89"> многу многу најдобри патеки овде. Да, следно ќе го возиме Тин Ман, дали е добра патека >

< start="201.16" dur="4.74"> Да многу добро - да >

< start="231.5" dur="32.709"> да >

< start="264.78" dur="6">>

< start="270.78" dur="7.89"> во ред има Хонг Конг, тоа го направивме благодарение на многу човекот >

< start="278.67" dur="3.57"> тоа беше прекрасно. Возење во Хонг Конг утре? да ние ќе >

< start="282.24" dur="3.32"> урбана џунгла >

< start="336.14" dur="5.32"> денес ми се придружи Мартин Мејс еден од најбрзите ендоро и спуст >

< start="341.46" dur="3.75"> планински велосипедисти во светот на кои ќе ја преминеме улицата >

< start="345.21" dur="5.18"> соседството Каулон >

< start="356.29" dur="4.62"> исцрпувачки и предавнички скоро вертикален скок по тесен 'рбет >

< start="360.91" dur="6.63"> да стигнеме до точката особено со велосипед на грб по начинот на кој се запознавме >

< start="367.54" dur="4.65"> многу навистина пријателски месни жители на туристите и иселениците >

< start="372.19" dur="4.52"> сите неми основани за да нè посведочат на велосипеди >

< start="377.82" dur="4.51"> ова е една од највисоките поени во Коулон со неспоредливо зашеметување >

< start="382.33" dur="5.79"> неверојатен поглед на градот подолу од тука можете да добиете малку >

< start="388.12" dur="4.23"> перспектива на разновидноста на Хонг Конг од прилично бујните острови до >

< start="392.35" dur="5.52"> хаос во центарот на градот Каулон до изметните станбени згради за најстариот стан >

< start="397.87" dur="6.15"> едни со други во Новите територии до огледуваните монолитни облакодери евентуално >

< start="404.02" dur="5.39"> број еден место за селфи опсесивните луѓе да позираат беше неверојатно колку >

< start="409.41" dur="4.78"> Милениумите стоеја на работ, фотографирајќи се себеси и едни со други >

< start="414.19" dur="7.16"> одново и одново јасно сериозно поминување на времето за генерацијата на Инстаграм >

< start="482.18" dur="4.44"> се спуштивме во патеки за возење во Коулон, кои го бомбардираат патот по улиците >

< start="486.62" dur="6"> затајувајќи ги толпите луѓе сè до водата. Откривање на добро локално >

< start="492.62" dur="4.29"> храната е секогаш дел од моите патувања додека се прошетавме низ мини трговски центар >

< start="496.91" dur="3.93"> пекарницата ги разгази полиците пукајќи се со вкусни работи >

< start="500.84" dur="11.809"> ова го натера Мартин да се насмевне дека може да јаде >

< start="517.09" dur="4.57"> северниот крај повеќе личеше на традиционалните затегнати тесни улици на Ковлон >

< start="521.66" dur="4.65"> со пазарите, неоните потпишуваат рекламни работи што не можевме да ги разбереме. Ние >

< start="526.31" dur="4.17"> ги избегна народот и сообраќајот, привлекувајќи ги чудните мириси и звуци >

< start="530.48" dur="5.18"> Бучавата е интензивна и никогаш не престанува >

< start="540.5" dur="5.74"> посетивме станбена зграда изградена како совршен шуплив плоштад што се создаде >

< start="546.24" dur="6.92"> внатрешен квадрат подовите се кренаа високи, што го прави просторот темно и непривлечно >

< start="563.57" dur="4.35"> бевме збунети од повеќе групи жени со деца кои се групираат заедно >

< start="567.92" dur="4.74"> седејќи на тврдиот бетонски под излегува дека биле домашни помагачи >

< start="572.66" dur="5.01"> од становите над одморот становите се мали и би биле >

< start="577.67" dur="4.62"> честопати сместени три генерации за повеќе семејства нема да има >

< start="582.29" dur="4.56"> комунален простор во тие домови не е доволно простор за секој член на семејството >

< start="586.85" dur="6.21"> спијат во исто време >

< start="593.06" dur="4.62"> сега Коулон дава централна основа за своите пари стариот аеродром е преместен >

< start="597.68" dur="4.2"> далеку на новата локација пристаништето и кејот се трансформира со >

< start="601.88" dur="4.62"> сјајни згради кои се креваат високи и светли огледувајќи ги рефлексиите на супер >

< start="606.5" dur="3.2"> јахта боб на водата >

< start="618.92" dur="7.099"> тоа е веројатно најимпресивниот град што некогаш сум го видел во животот >

< start="650.81" dur="5.16"> тука парите се движат во банките осигурителни компании домот продавници и >

< start="655.97" dur="4.559"> скапоцениот хотел накит во круната треба да биде рит-карлтон на >

< start="660.529" dur="4.681"> Меѓународен центар за конвенции ова е највисоката зграда во градот Хонг Конг >

< start="665.21" dur="4.65"> со 7.000 небески згради во скици и најголема количина на облакодери во >

< start="669.86" dur="3.56"> светот. Многу многу зафатен Хонг Конг >

< start="683.04" dur="4.409"> после вечерата излеговме надвор и местото на настанот беше прилично надреално додека се прошетавме дома >

< start="687.449" dur="4.801"> бевме запознаени со скршени стаклени докази за разбиени фронтови од продавници и >

< start="692.25" dur="4.8"> немилосрдна какофонија на сирените кои ја уништуваат ноќта на протестот навистина >

< start="697.05" dur="3.899"> застана додека бевме таму демонстрациите се појавија по случаен избор >

< start="700.949" dur="4.14"> над местото нешто како сцена од филм на Ридли Скот, но ова беше >

< start="705.089" dur="5.101"> ниеден филм не беше вистински и малку застрашувачки можеби сме тука во време што го гледа Хонг >

< start="710.19" dur="3.079"> Конг промена засекогаш >

< start="756.96" dur="5.069"> човек има некои големи планини во Лантау не е таму. Да и некои убави погледи, но ајде >

< start="762.029" dur="3.491"> проверете ги патеките. >

< start="765.52" dur="1.06"> Добро, да го направиме ова >

< start="776.379" dur="4.99"> сместен на југозападниот дел на островот Хонг Конг, сега е дом на новиот Хонг >

< start="781.369" dur="5.851"> Меѓународниот аеродром во Конгрес Лантау е познат и како дом на Дизниленд и >

< start="787.22" dur="3.569"> локалните градежни патеки практично создадоа Дизниленд за >

< start="790.789" dur="6.181"> планински велосипедисти денешното возење требаше да ги истражи овие патеки изградени за цели и >

< start="796.97" dur="2.689"> тестирајте ја стоката >

< start="851.14" dur="8.29"> Па, тука имаме нова пумпа за пумпа. Добро да те видам повторно. Ова е ХМ ова е Мартин. НВ е главната >

< start="859.43" dur="4.49"> човек да гради патеки во Азија, тој е од Сингапур, но тој ги изгради сите патеки на Хонг Конг кои работи за влечење во нечистотија и работи за IMBA и кул човек. >

< start="863.92" dur="11.08"> Толку мило ми е што си тука. Да, што имате тука сето ова изгледа неверојатно >

< start="875" dur="5.28"> ах, тоа е нов парк за велосипеди, рурален терен за обука што го правиме е добро >

< start="880.28" dur="5.22"> осум километри патеки тука, шини за пумпи и младинска област, некои прогресивни >

< start="885.5" dur="4.001"> линии и прогресивна патека за крос-кантри за >

< start="889.501" dur="2.449"> возачи на нови генерации. Да ние >

< start="891.95" dur="6.18"> возеше неколку патеки и тогаш видовме дека неверојатна паб-патека на средина >

< start="898.13" dur="6.84"> никаде и одлично е да се види дека знаете да видите пумпи за пумпи овде во Хонг Конг и знаете >

< start="904.97" dur="4.05"> тие стануваат многу популарни и сега ги гледате скоро насекаде >

< start="909.02" dur="8.44"> така да, тоа беше прекрасно >

< start="966.66" dur="5.2"> многу групи за застапување работеле во областите околу Хонг Конг, вклучувајќи го и Лантау >

< start="971.86" dur="5.13"> да се изградат повеќе и повеќе планински велосипедски патеки оваа област има неверојатна природа >

< start="976.99" dur="4.32"> и прегледи, патеките се од светска класа и дефинитивно беше едно од најдобрите возења >

< start="981.31" dur="6.909"> моравме да направиме оваа недела >

< start="1018.35" dur="5.1"> на крајот од патеката Чи Ма Ван, моравме да ја измиеме прашината на Југот >

< start="1023.45" dur="1.97"> Кинеско море >

< start="1039.78" dur="4.409"> за време на појадокот на четвртиот ден, видовме на ТВ дека протестите ескалираа >

< start="1044.189" dur="4.891"> особено во Централниот Хонг Конг каде бевме подготвени да возиме денес ќе се возиме >

< start="1049.08" dur="4.46"> мора да бидат многу внимателни и да ги избегнуваат жариштата >

< start="1056.47" dur="5.2"> ние ќе го запознаеме Ник Довер со локален водич за да ни го покаже патот околу Хонг Конг >

< start="1061.67" dur="4.83"> Остров го носиме возот до нашето место за состаноци, но иако беше >

< start="1066.5" dur="3.27"> брз час, метро се чинеше напуштено >

< start="1069.77" dur="4.4"> не е добар знак - утро >

< start="1075.4" dur="3.69"> Еј еј >

< start="1079.1" dur="7.039"> како правиш Добро да те видам, па затоа сте подготвени да одите во Хонг Конг, подготвени да го сторите тоа. Да одиме >

< start="1124.67" dur="5.07"> на познатата ферибот на starвездите низ заливот, ни објаснува дека има >

< start="1129.74" dur="5.01"> специјална апликација која помага да ги следиме протестите и полициските активности, така и ние >

< start="1134.75" dur="3.17"> би можеле да останат без проблеми >

< start="1169.37" dur="3.6"> во моментот кога сме на островот Хонг Конг, може да видите многу активности ох, навистина >

< start="1172.97" dur="4.77"> сега, да, па ајде да се обидеме да го избегнеме тоа и се надеваме дека ќе го најдеме убаво лесно >

< start="1177.74" dur="3.74"> пат до врвот, треба да биде добро >

< start="1193.9" dur="1.52"> Мартин пробајте едно од овие >

< start="1195.42" dur="2.29"> Што е тоа? >

< start="1200.93" dur="4.4"> обидете се еден Wow тоа е убаво >

< start="1218.86" dur="5.56"> религијата и здравјето плаќаат голем дел во кинеската култура Таи-ши се гледа >

< start="1224.42" dur="5.25"> вежбал насекаде низ парковите на шеталиштето и зелениот простор и на >

< start="1229.67" dur="5.25"> се разбира античката кинеска медицина е легендарен за својата ефикасност >

< start="1234.92" dur="4.56"> улиците и Хилдовите се испреплетени со храмови некои мали не многу повеќе од една >

< start="1239.48" dur="4.89"> сликата или статуата и стапчињата стапчиња други се огромни и ги демонстрираат своите >

< start="1244.37" dur="4.83"> се соочуваат со живописна боја и традиции, ова може да има врска со тоа зошто >

< start="1249.2" dur="5.88"> жителите на Хонг Конг живеат долго просечна возраст за жени е 87 и мажи 82 >

< start="1255.08" dur="5.4"> и покрај фактот дека градот е толку загаден можеби нивната духовност се меша >

< start="1260.48" dur="4.58"> во врска со вежбата го прави трикот за долговечност >

< start="1295.169" dur="4.69"> Викторија Пик е највисокиот рид на островот Хонг Конг кој има прекрасен поглед >

< start="1299.859" dur="5.13"> преку спектакуларното небо и тој е зафатен улички подолу, се движиме по нашиот пат >

< start="1304.989" dur="4.86"> од врвовите кои паркираат скалила и оддалечени улички сè до А. >

< start="1309.849" dur="4.28"> населба позната како Сохо во Централниот Хонг Конг >

< start="1362.73" dur="4.84"> па што се случува океј, па затоа, навлеговме во дебелината на тоа >

< start="1367.57" dur="6.9"> влезе во централна деловна област, се чини дека покрај патот Дес Веукс Запад има >

< start="1374.47" dur="6"> некои Raptor форсираат многу солзавец, има остатоци од патот >

< start="1380.47" dur="4.74"> демонстрантите ја минаа овде тешката полиција, сите присутни полицијата, така и ние >

< start="1385.21" dur="4.35"> ќе се обидам и да го избегнам тој дел од градот, мислам дека не е многу паметно да се оди таму >

< start="1389.56" dur="5.18"> и се мешаат затоа што стануваше сериозно дека пукаат >

< start="1394.74" dur="7.08"> гумени куршуми солзавец имаат таму тим SWAT >

< start="1415.349" dur="4.331"> има на сите видови ѓубре и легло на улиците што луѓето многу трчаат >

< start="1419.68" dur="4.91"> брзо таму мислам дека треба да излеземе од овде >

< start="1427.78" dur="6.54"> Ајде да се качиме на мостот овде, не чекај да оди таму, полицијата е веќе таму. >

< start="1435.24" dur="2.96"> да, да не одиме таму >

< start="1449.88" dur="6.01"> само неколку блокови далеку животот се чини дека е сосема нормално луѓето вечераат продавница и >

< start="1455.89" dur="5.16"> вежба како и секој ден кога ќе го завршиме денот гледајќи ја прекрасната Симфонија >

< start="1461.05" dur="6.2"> на светлата покажуваат на облакодерите и зачувување на типична локална храна >

< start="1518.16" dur="5.26"> ние сме на островот Лама, само чекаме да пристигне еден од локалното население да се покаже >

< start="1523.42" dur="9.03"> нас околу вас мора да бидеме Енди, благодарам што дојдовте >

< start="1532.45" dur="2.82"> надвор Вие живеете тука со полно работно време, да >

< start="1535.27" dur="10.839"> Јас работам од дома - пуштете се и возам - во ред >

< start="1550.309" dur="5.31"> Островот Лама е апсолутно спротивно на Хонг Конг, доста отпуштен од малку >

< start="1555.619" dur="3.75"> hippie vibe многу иселеници нема автомобили на >

< start="1559.369" dur="5.01"> Островот само со велосипеди што луѓето се возат или шетаат да се обидат околу тоа беше чудно да се види >

< start="1564.379" dur="4.11"> луѓе што на крајот на денот го напуштаат фериботот во нивната градска облека и >

< start="1568.489" dur="5.581"> скокајќи на своите велосипеди за да се упатат кон нивниот живот во островот, можете да видите зошто е тоа >

< start="1574.07" dur="4.169"> островот е толку привлечен 20-минутно возење со траект и можете да оставите бучава од хаосот >

< start="1578.239" dur="5.88"> и загадување на копното зад удар во мирот и тишината. Лама беше >

< start="1584.119" dur="3.87"> оттогаш, едно од оригиналните жаришта за планински велосипеди во областа на Хонг Конг >

< start="1587.989" dur="4.831"> тогаш има уште многу области за возење, кои треба да ги испитаме некои од овие рачно изработени >

< start="1592.82" dur="2.39"> патеки >

< start="1663.96" dur="6.09">>

< start="1676.72" dur="5.17"> Добро Енди, благодарам што беше добар Мартин - уште еден Транс Хонг >

< start="1681.89" dur="8.83"> Конг во книгата - во книгата >

< start="1690.72" dur="6.699">>

< start="1697.419" dur="4.59"> го завршивме Транс Хонг Конг со пиво и гледавме како Сонцето се топи на југ >

< start="1702.009" dur="8.63"> Кинеското море е совршен крај на незаборавна урбана авантура >

< start="1713.4" dur="8.9">>

< start="1724.629" dur="9.42">>

< start="1734.049" dur="5.18">>

< start="1741.629" dur="8.76">>

< start="1750.96" dur="6.929"> изгледа дека Старбакс ја засили својата безбедност, протести >

< start="1760.75" dur="8.85"> ох, треба да имате нов спонзор Кармен >

< start="1769.6" dur="7.78">>

< start="1781.18" dur="4.65">>