136s Kur mund të prisni kontrollin tuaj të stimulit? images and subtitles

dyqan aksesorësh artizanale >>> JU JENI VESHJEN KANELI 2, >>> JU VESHT ​​KAN CHNELI 2, SHTPI I HOSTONIT P FORR LAJME. SHTEPI I HOUSTONIT P FORR LAJME. >>> Një PROVIMI STIMULUS I PROJEKTUAR N >>> NDALRMARRJE STIMULUSE E PROJEKTUAR P GR T DHN EKONOMIN FR FROQI A Jepni një ekonomi frëngjisht. Boost. >>> DETAJET TUAJ T ST SHTYPIT SI MUND >>> DETAJET TUAJ T ST SHTYPIT TANI SI SHUM AM SHUM AM Amerikanët DHE KU JAN Amerikanët marrin dhe kur kanë qenë më shumë lexoni në faqen tonë të internetit TE SHUM LEXONI N WE Uebfaqen Tonë DHE T DREJT JEM T TONA E JET TODAY, DHE JEMI JET TONA ME TIMELIN FOR P FORR ME TIMELIN FOR PINER SHKENCAT E STIMULUSIT. SHKENCAT E STIMULUSIT. >> Gazetari: PO, KEITH, >> Gazetari: PO, KEITH, SHQIPTAR TOT DUAN T K DINI DY MONYR AMERIKANT DUHET T K DINI DY GJITHA M T LIDHURA P REGR KT PROPOZUAR GJETJET Lidhur me atë që propozojnë planin e stimulimit, kur do të ato PLANI STIMULUS, KU DO T R MERRNI NJ OF SHKENC N IN SHKENI NJNE L THENGJAT N IN MAILBOX të tyre, DHE SI SHUM? MAILBOXI I TYRE, DHE SI SHUM? Q SO DUHET T ME NDIKOHT AM SHUM Amerikanët QAT DUHET T AM NDRMARRJE SHQIPTART DUHET T R MIR T R MIRATOJN DISA FINANCIARE Së shpejti SHKO DISA PRFUNDIMIN FINANCIAR NGA CORONAVIRUS. PELRFSHIR NGA CORONAVIRUS. Ligjvënësit janë pajtuar me një $ 2 Ligjvënësit u pajtuan në një trillion $ 2 që merren me këtë gjë TRILLIONI B DENI TAR PARA K THTOR MENAXHIM. MORNING. SI PROPOZUAR, 250 Miliard dollarë do të SI PROPOZUAR, 250 Miliardë dollarë do të ndahen për papunësinë JENI SHPRNDARJE NUR SIGURIMIN E PUNSIS, duke ndihmuar NUR FURNIZIM SIGURIMI, NDIHMIMI I AMERIKANEVE FURLOUGHED DHE KETE ME HUMBJE AMERIKANE DHE KETE ME WAGJET E HUMA. Pagat. 25000000000000 dollarë të tjerë TOT GJITHA 250 Miliardë dollarë do të shkojnë direkt tek amerikanët në Drejtpërdrejt shkoni tek amerikanët në formën e depozitimit direkt ose një FORMULARI I DEPOZITIT TRE DIREKTIT APO NJEC KECRKESA FIZIKE. KREU FIZIK. OFTEN, LUCAS, KA PLANET P FORR T OFTEN, LUCAS, KA PLANET P FORR Fondet. Fondeve. >> Përpiquni të kurseni atë për NUK >> Provoni të kurseni atë për të mos ditur se si janë gjërat e gjata TN DUHET SI GJITHA T GJITHA po shkojnë në fund të fundit. SHPESHT PRFUNDUAR. >> Gazetari: NJERZIT T S MADH >> Gazetari: NJER PEZIT T S NJERIUT që bëjnë 75,000 dollarë ose mund të heqë dorë FITUAR 75,000 dollarë OSE MUND TP KUJDES T TO MUND T FITON 1200 dollarë. EKSPOZI TE FITON 1200 dollarë. >> DUHET QAT Q CENTNI Q EXNDRU EXTRA CA >> Unë DUHET QAT Q CENTNI EXTRA QENDRA QNDROR >> Reporter: KUPTIMET E KUPTIMIT >> Reporteri: KUPTIMET Q M BJN 150 150,000 dollarë OSE M L MUND T DYT DHE 150,000 dollarë OSE DO MUND T DYT DHE PRINDSRIT T G B ANN $ 500 dollarë shtesë PRINDRIT GJIN 500 dollarë shtesë për secilën fëmijë nën 17 vjeç. P FORR EDO F CHMIJD NENI 17. >> KUJDES P FORR COLLEGE. >> KUJDES P COLR COLLEGE. Unë mendoj se do të thotë shumë Unë mendoj se do të thotë shumë gjëra për shumë njerëz. GJETJET P FORR SHUM NJERZVE. >> Gazetari: RETIREES >> Reporter: RETIREES që varen nga siguria shoqërore AS VDEKJE P ONR SIGURIN S SOCIALE SI T THE TJERA T IN ARDHURA T QU CILSISHME NDNDA E TIJI E FITUAR TAL CILSIS UN SIPAS PROPOZIMIT T TOO DYQSISUT, POR PUN PROPOZIMI AK, POR ATTORNEY PEMR PUN UNSIMIN E PUNSIMIT ATTORNEY I PUNSIMIT thotë se IRS DUHET TAN TUAJ 2018 OSE 2019 IRS DUHET TVE KENI TUAJ 2018 OSE 2019 KUJTORIN E TATIMIT P FR FILE N OR RENDI PR KTHIMI I TATIMIT P ONR DOR N RUAJTJEN E CILSIS. Kualifikohen. >> Pra, nëse keni një llogari bankare >> Pra, nëse keni një llogari bankare për regjistrimin që qeveria P RR TEC KUJTUAR Q TH QEVERISJET DUHET P PR QLLIME T OF REFUNDIMIT, DUHET P PR Q PLLIME T OF REFUNDIMIT, DO T TR PRANOJN TO T TO BN TH TAT GJITHA NGA Ata do të përpiqen të bëjnë atë që nga DEPOZITA ELEKTRONIKE. DEPOZITA ELEKTRONIKE. >> Gazetari: NUK EDO DO T DO >> Gazetari: NUK EDO DO T R NDODHEN NJEC KECRKES ST STIMULUSE. SHKENI NJ CH SHKENC STIMULUSE. KUPTIMET B MN M SHUM SE KUPTIMET Q M BN M SHUM SE 198,000 dollarë OSE INDIVIDUALE T BR FITUAR 198,000 dollarë OSE INDIVIDUALE Q SHTOJN H SHTPI M M SHUM SE 99,000 dollarë një vit SHTPI MORE SHUM SE 99,000 dollarë NJ Y VITE NUK DO T QU CILIFSISHT. NUK DO T QU CIL QUSISHT. NJGO AGO HOUR, TREZA AGO HOUR, SEKTETARI I P TRFUNDIMIT tha që AMERIKANët Sekretari tha se se amerikanët mund të presin të shohin atë hite të holla MUND T EX KUJDES T TO SHIKONI Q MON PARA SHENI DEPOZITIN E TYRE DREJT K WITHND DEPOZITI I TYRE I DREJT WITHSISREE NIN TRE WEEKS. TRE JAVE. NSE NUK KENI DIREKT NSE NUK KENI DEPOZIT TRE DIREKTIT T SET NDRMARRJE, NUK DO T MIR A DEPOZITA UDHZONI, DO T G MERRNI një kontroll në MAIL. Kontrolloni në MAIL. AGJEN, TRE JAVA. AGJEN, TRE JAVA. RAPORTIMI I JETS N IN JUGJIN

Kur mund të prisni kontrollin tuaj të stimulit?

videos, latest,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0.534" dur="3.002"> dyqan aksesorësh artizanale >>> JU JENI VESHJEN KANELI 2, >

< start="3.537" dur="1.067"> >>> JU VESHT ​​KAN CHNELI 2, SHTPI I HOSTONIT P FORR LAJME. >

< start="4.639" dur="1.7"> SHTEPI I HOUSTONIT P FORR LAJME. >>> Një PROVIMI STIMULUS I PROJEKTUAR N >

< start="6.341" dur="1.4"> >>> NDALRMARRJE STIMULUSE E PROJEKTUAR P GR T DHN EKONOMIN FR FROQI A >

< start="7.775" dur="0.399"> Jepni një ekonomi frëngjisht. >

< start="8.176" dur="1.666"> Boost. >>> DETAJET TUAJ T ST SHTYPIT SI MUND >

< start="9.844" dur="1.667"> >>> DETAJET TUAJ T ST SHTYPIT TANI SI SHUM AM SHUM AM Amerikanët DHE KU JAN >

< start="11.545" dur="2.135"> Amerikanët marrin dhe kur kanë qenë më shumë lexoni në faqen tonë të internetit >

< start="13.714" dur="1.434"> TE SHUM LEXONI N WE Uebfaqen Tonë DHE T DREJT JEM T TONA E JET >

< start="15.149" dur="1.767"> TODAY, DHE JEMI JET TONA ME TIMELIN FOR P FORR >

< start="16.951" dur="2.201"> ME TIMELIN FOR PINER SHKENCAT E STIMULUSIT. >

< start="19.153" dur="1.601"> SHKENCAT E STIMULUSIT. >> Gazetari: PO, KEITH, >

< start="20.788" dur="1.234"> >> Gazetari: PO, KEITH, SHQIPTAR TOT DUAN T K DINI DY MONYR >

< start="22.056" dur="2.301"> AMERIKANT DUHET T K DINI DY GJITHA M T LIDHURA P REGR KT PROPOZUAR >

< start="24.358" dur="1.701"> GJETJET Lidhur me atë që propozojnë planin e stimulimit, kur do të ato >

< start="26.06" dur="1.1"> PLANI STIMULUS, KU DO T R MERRNI NJ OF SHKENC N IN >

< start="27.194" dur="3.636"> SHKENI NJNE L THENGJAT N IN MAILBOX të tyre, DHE SI SHUM? >

< start="30.865" dur="1.801"> MAILBOXI I TYRE, DHE SI SHUM? Q SO DUHET T ME NDIKOHT AM SHUM Amerikanët >

< start="32.7" dur="1.501"> QAT DUHET T AM NDRMARRJE SHQIPTART DUHET T R MIR T R MIRATOJN DISA FINANCIARE >

< start="34.202" dur="3.002"> Së shpejti SHKO DISA PRFUNDIMIN FINANCIAR NGA CORONAVIRUS. >

< start="37.205" dur="1.434"> PELRFSHIR NGA CORONAVIRUS. Ligjvënësit janë pajtuar me një $ 2 >

< start="38.673" dur="1.2"> Ligjvënësit u pajtuan në një trillion $ 2 që merren me këtë gjë >

< start="39.874" dur="0.399"> TRILLIONI B DENI TAR PARA K THTOR MENAXHIM. >

< start="40.274" dur="2.902"> MORNING. SI PROPOZUAR, 250 Miliard dollarë do të >

< start="43.21" dur="2.268"> SI PROPOZUAR, 250 Miliardë dollarë do të ndahen për papunësinë >

< start="45.48" dur="1.567"> JENI SHPRNDARJE NUR SIGURIMIN E PUNSIS, duke ndihmuar NUR FURNIZIM >

< start="47.081" dur="1.601"> SIGURIMI, NDIHMIMI I AMERIKANEVE FURLOUGHED DHE KETE ME HUMBJE >

< start="48.683" dur="1.033"> AMERIKANE DHE KETE ME WAGJET E HUMA. >

< start="49.751" dur="1.5"> Pagat. 25000000000000 dollarë të tjerë >

< start="51.286" dur="1.7"> TOT GJITHA 250 Miliardë dollarë do të shkojnë direkt tek amerikanët në >

< start="53.021" dur="1.967"> Drejtpërdrejt shkoni tek amerikanët në formën e depozitimit direkt ose një >

< start="54.989" dur="2.902"> FORMULARI I DEPOZITIT TRE DIREKTIT APO NJEC KECRKESA FIZIKE. >

< start="57.892" dur="2.768"> KREU FIZIK. OFTEN, LUCAS, KA PLANET P FORR T >

< start="60.695" dur="0.633"> OFTEN, LUCAS, KA PLANET P FORR Fondet. >

< start="61.362" dur="1.901"> Fondeve. >> Përpiquni të kurseni atë për NUK >

< start="63.298" dur="1.033"> >> Provoni të kurseni atë për të mos ditur se si janë gjërat e gjata >

< start="64.366" dur="0.399"> TN DUHET SI GJITHA T GJITHA po shkojnë në fund të fundit. >

< start="64.799" dur="1"> SHPESHT PRFUNDUAR. >> Gazetari: NJERZIT T S MADH >

< start="65.833" dur="1.901"> >> Gazetari: NJER PEZIT T S NJERIUT që bëjnë 75,000 dollarë ose mund të heqë dorë >

< start="67.736" dur="2.067"> FITUAR 75,000 dollarë OSE MUND TP KUJDES T TO MUND T FITON 1200 dollarë. >

< start="69.805" dur="4.002"> EKSPOZI TE FITON 1200 dollarë. >> DUHET QAT Q CENTNI Q EXNDRU EXTRA CA >

< start="73.808" dur="1.834"> >> Unë DUHET QAT Q CENTNI EXTRA QENDRA QNDROR >> Reporter: KUPTIMET E KUPTIMIT >

< start="75.643" dur="2.368"> >> Reporteri: KUPTIMET Q M BJN 150 150,000 dollarë OSE M L MUND T DYT DHE >

< start="78.013" dur="1.8"> 150,000 dollarë OSE DO MUND T DYT DHE PRINDSRIT T G B ANN $ 500 dollarë shtesë >

< start="79.815" dur="1.867"> PRINDRIT GJIN 500 dollarë shtesë për secilën fëmijë nën 17 vjeç. >

< start="81.716" dur="1.1"> P FORR EDO F CHMIJD NENI 17. >> KUJDES P FORR COLLEGE. >

< start="82.85" dur="1.601"> >> KUJDES P COLR COLLEGE. Unë mendoj se do të thotë shumë >

< start="84.452" dur="0.766"> Unë mendoj se do të thotë shumë gjëra për shumë njerëz. >

< start="85.22" dur="0.967"> GJETJET P FORR SHUM NJERZVE. >> Gazetari: RETIREES >

< start="86.221" dur="1.3"> >> Reporter: RETIREES që varen nga siguria shoqërore AS >

< start="87.556" dur="2.434"> VDEKJE P ONR SIGURIN S SOCIALE SI T THE TJERA T IN ARDHURA T QU CILSISHME NDNDA >

< start="90.025" dur="2.501"> E TIJI E FITUAR TAL CILSIS UN SIPAS PROPOZIMIT T TOO DYQSISUT, POR PUN >

< start="92.561" dur="1.333"> PROPOZIMI AK, POR ATTORNEY PEMR PUN UNSIMIN E PUNSIMIT >

< start="93.929" dur="2.601"> ATTORNEY I PUNSIMIT thotë se IRS DUHET TAN TUAJ 2018 OSE 2019 >

< start="96.532" dur="1.8"> IRS DUHET TVE KENI TUAJ 2018 OSE 2019 KUJTORIN E TATIMIT P FR FILE N OR RENDI PR >

< start="98.366" dur="0.467"> KTHIMI I TATIMIT P ONR DOR N RUAJTJEN E CILSIS. >

< start="98.834" dur="2.001"> Kualifikohen. >> Pra, nëse keni një llogari bankare >

< start="100.836" dur="1.567"> >> Pra, nëse keni një llogari bankare për regjistrimin që qeveria >

< start="102.437" dur="1.534"> P RR TEC KUJTUAR Q TH QEVERISJET DUHET P PR QLLIME T OF REFUNDIMIT, >

< start="104.005" dur="2.135"> DUHET P PR Q PLLIME T OF REFUNDIMIT, DO T TR PRANOJN TO T TO BN TH TAT GJITHA NGA >

< start="106.141" dur="0.733"> Ata do të përpiqen të bëjnë atë që nga DEPOZITA ELEKTRONIKE. >

< start="106.875" dur="1.167"> DEPOZITA ELEKTRONIKE. >> Gazetari: NUK EDO DO T DO >

< start="108.043" dur="1.4"> >> Gazetari: NUK EDO DO T R NDODHEN NJEC KECRKES ST STIMULUSE. >

< start="109.444" dur="2.735"> SHKENI NJ CH SHKENC STIMULUSE. KUPTIMET B MN M SHUM SE >

< start="112.18" dur="1.467"> KUPTIMET Q M BN M SHUM SE 198,000 dollarë OSE INDIVIDUALE T BR FITUAR >

< start="113.649" dur="2.635"> 198,000 dollarë OSE INDIVIDUALE Q SHTOJN H SHTPI M M SHUM SE 99,000 dollarë një vit >

< start="116.285" dur="4.47"> SHTPI MORE SHUM SE 99,000 dollarë NJ Y VITE NUK DO T QU CILIFSISHT. >

< start="120.756" dur="2.068"> NUK DO T QU CIL QUSISHT. NJGO AGO HOUR, TREZA >

< start="122.858" dur="1.5"> AGO HOUR, SEKTETARI I P TRFUNDIMIT tha që AMERIKANët >

< start="124.36" dur="2.3"> Sekretari tha se se amerikanët mund të presin të shohin atë hite të holla >

< start="126.662" dur="1.3"> MUND T EX KUJDES T TO SHIKONI Q MON PARA SHENI DEPOZITIN E TYRE DREJT K WITHND >

< start="127.963" dur="0.8"> DEPOZITI I TYRE I DREJT WITHSISREE NIN TRE WEEKS. >

< start="128.797" dur="2.001"> TRE JAVE. NSE NUK KENI DIREKT >

< start="130.799" dur="1.367"> NSE NUK KENI DEPOZIT TRE DIREKTIT T SET NDRMARRJE, NUK DO T MIR A >

< start="132.167" dur="1.267"> DEPOZITA UDHZONI, DO T G MERRNI një kontroll në MAIL. >

< start="133.469" dur="1.5"> Kontrolloni në MAIL. AGJEN, TRE JAVA. >

< start="135.004" dur="1.266"> AGJEN, TRE JAVA. RAPORTIMI I JETS N IN JUGJIN >