420s Zaytoven & Quavo хит во студиото со победнички продуцент на Genius x Fruit by the foot ™ Натпревар images and subtitles

Да, што е човек, тоа е Зајтвен и јас сум тука да го сретнам победникот на Fruit By Натпревар за сесии за студио за нозе и генијалност Производители од целата земја поднесени удари користејќи звуци инспирирани од грицките за овошје од нога. Да одиме провери го. Маста фараон. Како правиш човек? Јас сум од Денвер, Колорадо, роден и израснат. Како е музичката сцена во Денвер? Тоа е прилично мал, дефинитивно има многу култура. Па зошто влеговте во Сесии од студио со овошје. Веќе удирам, па се чувствувам како само ве држи назад ако не сте, знаете да скокате таму и да ги однесете можности Да се ​​биде во средно училиште, имаш пријатели и сè, а потоа и како тие прават музика, така е исто како да влеговме во нив со нив. Да, кои се некои од момците што гледавте на производство? Велам Д-р Дре е веројатно број еден, ти секако. Ај, не го стори тоа, не е забрането забрането. Ете што е Фарел. јас велам Дре и Тимбаланд и слични работи како што јас бев како да слушам. Д-р Дре Дре Ден I сетете се на мојот братучед тој го играше за мене, дозволете ми да го слушам тоа што го знаете, на шетачот. Бев толку зависник кога го слушав тоа само причина за звукот и како се чувствуваше. Затоа, би рекол дека д-р Дре е на моја корист затоа што јас беше како моето запознавање со рап музиката. Па со што започнавте? Па, јас само одев низ сите јамки и сè и тогаш го најдов ова што навистина ми се допаѓа: миксери за вкус јамка Темпото и сè што само ми прилегна на тоа. И го спуштив, го задржав истото темпо и сè. добро Само што започнав да градам од таму. Фрли неколку плескавици и китови и сè. Па, тогаш тоа се движи, па фрлам некои капи таму и знаеш удар и сè. Значи, кога ги додадовте оние во неа, скоро ја насликаа сликата за вас, како што е добро победи доста направено. Да, направете го тоа за мене секој пат. Да Кога ќе почнеме да ги додаваме примка, плескаат сите во една соба како во ред, да ова е сега. И тогаш ова е местото каде што, размислував исто како што знаете секого веројатно ќе користи еден звук и јас би сакал да направам прекинувачи, јас го правам тоа како што знаете три песни во една песна. Во едно. Па, јас сфаќам, знаете, да го сменам јас отиде со јамка Бери вратоврска. Знаете дека јас го забрзав за да одговара со ритамот што јас имав и јас исто така го спуштив. Нели Не сакав да сменам премногу елементи. Значи, јас не сменив ниту еден тапан или 808 или не толку како што само го ставив во таму со истото. Исти тапани да. И тогаш една последна работа. Не е победи Маста Фараон без ознаката Маста Фараон. Треба да ја ставите ознаката. Кој е маста? Како излезе со тоа? Мојот омилен филм е Последниот змеј. Јас бев легитимен кога ќе гледав на последниот змеј пред два дена. Мојот омилен филм е така Кој е господар. Да точно. Толку многу. Покажи го Добив некој што мислам дека дефинитивно сакаат да го проверат овој ритам во моментов. Јас сум повикајте еден од моите бросови. Што е Хунчо? Што се случува? Каде си? Јас сум во студио. Човекот што знаете дека сум во лабораторија. Ок, гледам, седам токму тука со победникот, Маста Фараон. Што е човекот? Што е брат? Што е кеј? Тој оди тешко. Вие со големите кучиња сега. Цени човек. Не, тој само ја победи оваа битка, сакам да го проверите. Тоа оди тешко, впрочем звучи како нешто што би го рапувале. Во моментов сум во студио, не играј со мене. Ако е премногу тешко. Дефинитивно се лудувам. Не, тоа е тешко. Тоа може да го направи Култура III. Не ние на тоа. I'mе го поставам заедно. Да господине, човек. Честитки што ја освоивте Студијата „Овошје под нога“ Сесии за вистински. Цени го тоа. Ај ти со големите кучиња сега. Продолжете, продолжете со мелење. Остани фокусиран. Продолжете со готвење. Вие на пат. Игт Кеј. Лудите дури и не се чувствуваат реално. Како е најдобриот начин производителот да има долговечност во индустријата? Како продуцент уникатен моќен звук е она што создава долговечност. Веројатно може да поставите десет производители овде, во оваа просторија и да ги затворите очите и започнете ја репродукцијата за сите овие различни десет производители. Оние што Дали Зетовен удира веднаш ќе можете да кажете човек што е тепан на Зајтовен. Луѓето прашуваат: Дан Зајтовен што треба да направам да се влезе во игра? Знаете кои се чекорите што треба да ги преземам? “, Секогаш велам човек мораш да добиеш уметник. Како да не беше да се разнесе Гучи, тогаш Зајтовен веројатно звучи оној што не би значел ништо. Значи, штом ќе го добиете тоа еден уметник тоа знаете дека ќе добиете хемија и звук заедно, знаете еднаш дека дува или еднаш тој уметник започнува со полетување. Дури и тој уметник ќе биде познат за одреден звук. ќе биде звукот што си го создал. Што ве натера да скокнете натаму овој проект за седниците на студиото Fruit By The Foot? Јас секогаш се чувствувам како тебе знам јас сум продуцент што другите производители гледаат на вас, знаете и погледнете до, и јас секогаш се чувствувам како да сакам да бидам дефинитивно ментор, знаете што мислам, и покажуваат поддршка на претстојните производители. Како што сум овде човек, сакам да бидам тоа што ме познаваш голем брош за луѓето што се обидуваат да го направат тоа во вашата игра. Па во секое време нешто вака доаѓаат заедно со човекот, дефинитивно сум дека знаете 100% внатре. Слушајте нели, имаше толку ѓубре, ме натеравте во расположение сакам да направам неколку удари човек Ајде да одиме да се готвиме. Сигурно. Ајде да одиме нешто. Ајде да го направиме тоа.

Zaytoven & Quavo хит во студиото со победнички продуцент на Genius x Fruit by the foot ™ Натпревар

To note, this video was filmed prior to the US declaring a state of emergency. The Genius x Fruit by the Foot™ Studio Sessions contest came to a close after producers from all over the U.S. submitted beats using sounds inspired by Fruit by the Foot™ fruit flavored snacks. Producers submitted beats using a custom soundboard created by Genius where all the sounds and loops were inspired by sounds associated with Fruit by the Foot™. Read more on Genius: genius.com/a/zaytoven-quavo-hit-the-studio-with-the-winning-producer-of-genius-x-fruit-by-the-foottm-contest Subscribe to Genius: bit.ly/2cNV6nz Genius on Twitter: twitter.com/Genius Genius on Instagram: instagram.com/genius Genius on Facebook: facebook.com/Geniusdotcomgenius.com
Lyric videos, rap, studio sessions, fruit by the foot, new pop music, rap genius, gbwc0, lyrics, official lyrics, producer, contest, zaytoven, verified, pop music, migos, beat, hip hop, genius, quavo, lyric video,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="1.32" dur="3.18"> Да, што е човек, тоа е Зајтвен и јас сум тука да го сретнам победникот на Fruit By >

< start="4.5" dur="3.87"> Натпревар за сесии за студио за нозе и генијалност Производители од целата земја >

< start="8.37" dur="5.25"> поднесени удари користејќи звуци инспирирани од грицките за овошје од нога. Да одиме >

< start="13.62" dur="1.54"> провери го. >

< start="25.14" dur="2"> Маста фараон. Како правиш човек? >

< start="30.74" dur="3.9"> Јас сум од Денвер, Колорадо, роден и израснат. Како е музичката сцена во Денвер? Тоа е >

< start="34.649" dur="4.441"> прилично мал, дефинитивно има многу култура. Па зошто влеговте во >

< start="39.09" dur="5.1"> Сесии од студио со овошје. Веќе удирам, па се чувствувам како само >

< start="44.19" dur="3.15"> ве држи назад ако не сте, знаете да скокате таму и да ги однесете >

< start="47.34" dur="4.14"> можности Да се ​​биде во средно училиште, имаш пријатели и сè, а потоа и како >

< start="51.48" dur="3.719"> тие прават музика, така е исто како да влеговме во нив со нив. Да, кои се некои >

< start="55.199" dur="5.25"> од момците што гледавте на производство? Велам Д-р Дре е веројатно број еден, ти >

< start="60.449" dur="7.831"> секако. Ај, не го стори тоа, не е забрането забрането. Ете што е Фарел. јас велам >

< start="68.28" dur="4.17"> Дре и Тимбаланд и слични работи како што јас бев како да слушам. Д-р Дре Дре Ден I >

< start="72.45" dur="3.989"> сетете се на мојот братучед тој го играше за мене, дозволете ми да го слушам тоа што го знаете, на шетачот. >

< start="76.439" dur="4.11"> Бев толку зависник кога го слушав тоа само причина за звукот >

< start="80.549" dur="3.36"> и како се чувствуваше. Затоа, би рекол дека д-р Дре е на моја корист затоа што јас >

< start="83.909" dur="2.151"> беше како моето запознавање со рап музиката. >

< start="97.04" dur="2.759"> Па со што започнавте? Па, јас само одев низ сите јамки и >

< start="99.8" dur="3.36"> сè и тогаш го најдов ова што навистина ми се допаѓа: миксери за вкус >

< start="103.16" dur="1.08"> јамка >

< start="112.66" dur="2.26"> Темпото и сè што само ми прилегна на тоа. >

< start="114.92" dur="3.34"> И го спуштив, го задржав истото темпо и сè. добро >

< start="122.2" dur="4.92"> Само што започнав да градам од таму. Фрли неколку плескавици и китови и сè. >

< start="133.52" dur="3.719"> Па, тогаш тоа се движи, па фрлам некои капи таму и знаеш удар и >

< start="137.24" dur="1.32"> сè. >

< start="144.62" dur="2.759"> Значи, кога ги додадовте оние во неа, скоро ја насликаа сликата за вас, како што е добро >

< start="147.379" dur="3.06"> победи доста направено. Да, направете го тоа за мене секој пат. Да >

< start="150.439" dur="3.33"> Кога ќе почнеме да ги додаваме примка, плескаат сите во една соба како во ред, да >

< start="153.769" dur="3.741"> ова е сега. И тогаш ова е местото каде што, размислував исто како што знаете >

< start="157.51" dur="4.42"> секого веројатно ќе користи еден звук и јас би сакал да направам прекинувачи, јас го правам тоа >

< start="161.93" dur="6.01"> како што знаете три песни во една песна. Во едно. Па, јас сфаќам, знаете, да го сменам јас >

< start="167.96" dur="3"> отиде со јамка Бери вратоврска. >

< start="178.52" dur="2"> Знаете дека јас го забрзав за да одговара со ритамот што јас >

< start="180.52" dur="3.2"> имав и јас исто така го спуштив. Нели >

< start="189.04" dur="4.5"> Не сакав да сменам премногу елементи. Значи, јас не сменив ниту еден тапан или 808 или не толку како што само го ставив >

< start="193.54" dur="3.62"> во таму со истото. Исти тапани да. >

< start="204.86" dur="4.34"> И тогаш една последна работа. Не е победи Маста Фараон без ознаката Маста Фараон. >

< start="209.2" dur="1.42"> Треба да ја ставите ознаката. >

< start="213.1" dur="5.22"> Кој е маста? Како излезе со тоа? Мојот омилен филм е Последниот змеј. >

< start="218.329" dur="3.181"> Јас бев легитимен кога ќе гледав на последниот змеј пред два дена. Мојот омилен филм е така >

< start="221.51" dur="3.87"> Кој е господар. Да точно. Толку многу. Покажи го >

< start="233.7" dur="3.899"> Добив некој што мислам дека дефинитивно сакаат да го проверат овој ритам во моментов. Јас сум >

< start="237.6" dur="1.44"> повикајте еден од моите бросови. >

< start="242.34" dur="3.16"> Што е Хунчо? Што се случува? Каде си? >

< start="245.5" dur="2"> Јас сум во студио. Човекот што знаете дека сум во лабораторија. >

< start="248.04" dur="3.92"> Ок, гледам, седам токму тука со победникот, Маста Фараон. Што е човекот? Што е брат? >

< start="251.96" dur="2"> Што е кеј? Тој оди тешко. >

< start="253.96" dur="3.76"> Вие со големите кучиња сега. Цени човек. >

< start="259.02" dur="3.7"> Не, тој само ја победи оваа битка, сакам да го проверите. Тоа оди тешко, впрочем звучи како нешто што би го рапувале. >

< start="262.72" dur="3.24"> Во моментов сум во студио, не играј со мене. Ако е премногу тешко. >

< start="282.22" dur="7.58"> Дефинитивно се лудувам. Не, тоа е тешко. Тоа може да го направи Култура III. >

< start="292" dur="2.98"> Не ние на тоа. I'mе го поставам заедно. >

< start="294.98" dur="4.44"> Да господине, човек. Честитки што ја освоивте Студијата „Овошје под нога“ Сесии за вистински. >

< start="299.42" dur="3.74"> Цени го тоа. Ај ти со големите кучиња сега. Продолжете, продолжете со мелење. >

< start="303.16" dur="3.8"> Остани фокусиран. Продолжете со готвење. Вие на пат. >

< start="307.88" dur="4.14"> Игт Кеј. Лудите дури и не се чувствуваат реално. >

< start="318.4" dur="3.28"> Како е најдобриот начин производителот да има долговечност во индустријата? Како >

< start="321.82" dur="4.71"> продуцент уникатен моќен звук е она што создава долговечност. >

< start="326.53" dur="4.11"> Веројатно може да поставите десет производители овде, во оваа просторија и да ги затворите очите >

< start="330.64" dur="4.35"> и започнете ја репродукцијата за сите овие различни десет производители. Оние што >

< start="334.99" dur="3.87"> Дали Зетовен удира веднаш ќе можете да кажете човек што е тепан на Зајтовен. >

< start="338.86" dur="3.09"> Луѓето прашуваат: Дан Зајтовен што треба да направам >

< start="341.95" dur="4.14"> да се влезе во игра? Знаете кои се чекорите што треба да ги преземам? “, Секогаш велам човек >

< start="346.09" dur="3.57"> мораш да добиеш уметник. Како да не беше да се разнесе Гучи, тогаш Зајтовен >

< start="349.66" dur="4.65"> веројатно звучи оној што не би значел ништо. Значи, штом ќе го добиете тоа еден уметник тоа >

< start="354.31" dur="4.23"> знаете дека ќе добиете хемија и звук заедно, знаете еднаш дека дува или еднаш >

< start="358.54" dur="3.33"> тој уметник започнува со полетување. Дури и тој уметник ќе биде познат >

< start="361.87" dur="3.72"> за одреден звук. ќе биде звукот што си го создал. Што ве натера да скокнете натаму >

< start="365.59" dur="3.54"> овој проект за седниците на студиото Fruit By The Foot? Јас секогаш се чувствувам како тебе >

< start="369.13" dur="3.539"> знам јас сум продуцент што другите производители гледаат на вас, знаете и >

< start="372.669" dur="5.671"> погледнете до, и јас секогаш се чувствувам како да сакам да бидам дефинитивно ментор, знаете што мислам, и >

< start="378.34" dur="4.38"> покажуваат поддршка на претстојните производители. Како што сум овде човек, сакам да бидам тоа што ме познаваш >

< start="382.72" dur="4.59"> голем брош за луѓето што се обидуваат да го направат тоа во вашата игра. Па во секое време нешто >

< start="387.31" dur="3.83"> вака доаѓаат заедно со човекот, дефинитивно сум дека знаете 100% внатре. >

< start="391.14" dur="4.22"> Слушајте нели, имаше толку ѓубре, ме натеравте во расположение сакам да направам неколку удари >

< start="395.36" dur="5.72"> човек Ајде да одиме да се готвиме. Сигурно. Ајде да одиме нешто. Ајде да го направиме тоа. >