117s Варни: Демократската поделеност се претвора во непријателски карактер images and subtitles

СТУАРТ: ОВДЕ Е ЕДИЦИЈАТА ТОА СТУАРТ: ОВДЕ Е ЕДИЦИЈАТА ТОА ДЕМОКРАТИТЕ СЕ СПИЛИТЕ, Е А ДЕМОКРАТИТЕ СЕ СПИЛИТЕ, Е ХРИОНСКО СПИЛИТ, ОВОЈ ОТВОРЕН ХРОНСКО СПЛИТ, ОВОЈ ОТВОРЕН МОНОСТ ПОД ДВЕТЕ СИТЕ, МОOSTНОСТ ПОД ДВЕТЕ СИДЕИ, САМО мислам дека станува најголем Мислам дека станува ДОГОВОРНА ПОЛИТИЧКА ПРИКАЗНИЦА ВО ИЗБОРИ ПОЛИТИЧКИ ПРИКАЗНИЦА ВО ИЗБОРИТЕ ПОВЕДНО. ДО СЕГА. ОДГОВОРНИОТ ДИВИД Е ОСНОВНО ПОДНЕСУВАЕТО НА ГИПИНГ Е ОСНОВА БЕРНИ ВЕРЗУС ОСНОВАЕ. БЕРНИ ВЕРСУС ОСНОВАЕ. КАКО ПОСИТНИТЕ ПОСИТНИЦИ НА Берни КАКО ПОЗИЦИЈАТА НА БЕРНИ ПРИГОДИНАТА ОСНОВА ISЕТО Е ДОСТАПНО ОСНОВУВА ISЕТО Е ВО ПОЛНИ ПАНИЧКИ МОДЕ И ДА Е ПАНИЧКО Е ПАНИЧКИОТ МОД И КАКО ПАНИКОТ СЕ ДОБИВУВА РАБОТА ОД JOЕ БАРА ДА СЕ РАБОТИ РАБОТА ОД СЕКАЕТЕ НА ПОНУДИТЕ НА EО, тој е ОСНОВА ПОСВЕТУВА, тој е КАНДИДАТ за воспоставување и тој е начин, КАНДИДАТ И НЕКОГАШ ДА СЕ РАБОТИ, Искрено, мислам дека тој е НАЈДОСТО. Искрено, мислам дека ЕДНОГУ излегува. ОСНОВАЕ НА ОСНОВАЕ ОБРАЗОВАНИЕТО ОБРАЗОВАНИ ПОДАТОЦИ БЕРНИ, AMАМС КАРВЕЛ НАСТАНИ Берни, AMејмс КАРВЕЛ ПОВИКУВА КАМПАА, КАКО БЕРНИ ПОВИКУВА КАМПАIGА КУЛТ, АКО БЕРНИ Е НОМИНАТА ДА БИДЕ ДА ИМА ИМИТЕ ITЕ БИДЕ КРАЈ НА ДЕНОВИТЕ ЗА ДЕМОКРАТИ, КРАЈ НА ДЕНОВИТЕ ЗА ДЕМОКРАТИ, БЕРНИ ОДГОВОРИ ПОЛИТИЧКО БЕРНИ ОДГОВОРИ ПОЛИТИЧКО СОВЕТ. HACK ОБНОВУВА GЕ НА ГУYЕ СЕ БЕРНИ ОБЈАВУВАЕТО НА ГУИ вели дека Берни ќе ја уништи економијата, Берни UЕ ЈА ПОГРАДИ ЕКОНОМИЈА, БЕРНИ СЕ СВЕТЕ, Добро, тој е ПРИМЕР од ВЕAYЕ, Добро, тој е пример за идната улица, вели тој EDЕЛНА УЛИЦА ГРЕДИНА, ОВОЈ ДРАВ НА ГРААНСКИТЕ ВОЈНА И ОД ЕВИ И ОВДЕ ЦИВИЛНА ВОЈНА И ТОА ОД ОВОЕ ОТВОРИТЕ И ОВА Е ОТВОРЕНИТЕ И ТОА Е ПРОБЛЕМ. ПРОБЛЕМ. СВЕТСКО СЕГА ЗНАЕТЕ СЕ СЕ СВЕТСКО СЕГА ЗНАЕТЕ СЕ ДВЕ ДЕМОКРАТСКИ ПАРТИИ, лево ДВЕ ДЕМОКРАТСКИ ПАРТИИ, ЛЕТИ И ПАРИ ЛЕВ, ТОА МНОГУ И ПАРТИОТ ЛЕВ, ТОА Е МНОГУ ДИФИФИКАЛНА ПОЗИЦИЈА ДА СЕ УСТАВИ РАЗЛИЧНА ПОСИЦИЈА ДА СЕ СЕ ПРЕДИЗВИЧНА ИЗБОР ПРЕТСЕДАТЕЛОВНА ИЗБОР ВЕСНИ МЕСЕЦ И САМО САМО МЕСЕЦИ ПОДНЕСУВА ANDЕ И САМО САМО РАБОТА. РАБОТА. Овде доаѓа Блумберг како што е ОВДЕ СО БЛУМБЕРГ КАКО ГОЛЕМА МОДЕРАТНА надеж, СЕ СМЕ ГОЛЕМО МОДЕРАТЕ НАДВОРЕШЕ, СЕ СМЕ ДА ГО ПОДНЕСУВА ПАРТИЈАТА ЕВЕ ПОВЕЕ, ДА ПОДНЕСУВА ПАРТИ ЕВЕ ПОВЕЕ, WЕ СОЦИЈАЛИСКИ ГЛАС ЗА SЕ SЕ СОЦИЈАЛИСТИЧКО ГЛАСААТ ЗА 60 милијарди-ДОЛАР ЧОВЕК, ТОА Е А 60 милијарди-ДОЛАР ЧОВЕК, ТОА Е СТРИЧНО И ОВДЕ СО ТОА СИТЕ И ОВДЕ СО КОНВЕНЦИЈАТА ДЕМОКРАТ, ОВА ДЕМОКРАТ КОНВЕНЦИЈА, НА ОВОЈ ОДГОВОР СВЕЕ ДА СЕ ЗНАЕ ПОВЕ ITЕТЕ ДА СЕ ПОВЕЕ ДА БИДЕ ДА БИДЕТЕ ДОБИВНИ БОРИ, ВО 2016 ГОДИНА БЕЗБЕДНИЧКА БОРБА, ВО 2016 ГОДИНА ASЕ КЕПТ СЕ ПРАВО ПОВЕЕ, ОВОЈ ВРЕМЕ КЕПТ САМО КУIЕТ, ОВОЈ ВРЕМЕ ОД ОД ОТВОРЕН И ОД ОВОЈ ОД ОТВОРЕНОТ И ОВА ШТО Е ВА IMНО. ТОА ЗОШТО Е ВАНО. СПЛИТИТЕ ГО ОДГОВОРИ ЕВЕНТАЛНО СПЛИТИТЕ ГО ОДГОВОРИ ЕВНИТУАЛНИОТ КАНДИДАТ, ГИ ОГРАУВА КАНДИДАТ, ГО СПОЛНЕТЕ КАНДИДАТ, ПОДНЕСУВА САМО И СИТЕ КАНДИДАТ, ПОДНЕСУВА САМО И СИТЕ ПОДДРШКА. ПОДДРШКА ПОВЕDSЕ ОВДЕ ВИДИ ЕДИТАЦИЈАТА НА

Варни: Демократската поделеност се претвора во непријателски карактер

FOX Business’ Stuart Varney on the widening divide within the Democratic Party caused by candidates Bernie Sanders and Michael Bloomberg. FOX Business Network (FBN) is a financial news channel delivering real-time information across all platforms that impact both Main Street and Wall Street. Headquartered in New York — the business capital of the world — FBN launched in October 2007 and is the leading business network on television, topping CNBC in Business Day viewers for the second consecutive year. The network is available in more than 80 million homes in all markets across the United States. Owned by FOX, FBN has bureaus in Chicago, Los Angeles, Washington, D.C. and London. Subscribe to Fox Business! bit.ly/2D9Cdse Watch more Fox Business Video: video.foxbusiness.com Watch Fox Business Network Live: www.foxnewsgo.com/ Watch full episodes of FBN Primetime shows Lou Dobbs Tonight: video.foxbusiness.com/playlist/longform-lou-dobbs-tonight Trish Regan Primetime: video.foxbusiness.com/playlist/longform-trish-regan-primetime Kennedy: video.foxbusiness.com/playlist/longform-kennedy Follow Fox Business on Facebook: www.facebook.com/FoxBusiness Follow Fox Business on Twitter: twitter.com/foxbusiness Follow Fox Business on Instagram: www.instagram.com/foxbusiness
varney and co, Mike Bloomberg, Elizabeth Warren, Pete Buttigieg, Democratic party, Campaign fundraising, Democratic candidates, DNC, POTUS, Democratic policy, purple states, politics, Dems, News, Donald Trump, election 2020, key states, presidential candidates, Varney my take, President Donald Trump, GOP, Fox Business Network, Business, Stuart Varney, Democrats, Fox Business, swing states, Bernie Sanders, presidential hopefuls, varney monologue, Trump,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="6.307" dur="3.369"> СТУАРТ: ОВДЕ Е ЕДИЦИЈАТА ТОА >

< start="9.677" dur="1.334"> СТУАРТ: ОВДЕ Е ЕДИЦИЈАТА ТОА ДЕМОКРАТИТЕ СЕ СПИЛИТЕ, Е А >

< start="11.012" dur="1.567"> ДЕМОКРАТИТЕ СЕ СПИЛИТЕ, Е ХРИОНСКО СПИЛИТ, ОВОЈ ОТВОРЕН >

< start="12.58" dur="1.801"> ХРОНСКО СПЛИТ, ОВОЈ ОТВОРЕН МОНОСТ ПОД ДВЕТЕ СИТЕ, >

< start="14.382" dur="1.934"> МОOSTНОСТ ПОД ДВЕТЕ СИДЕИ, САМО мислам дека станува најголем >

< start="16.351" dur="1.5"> Мислам дека станува ДОГОВОРНА ПОЛИТИЧКА ПРИКАЗНИЦА ВО ИЗБОРИ >

< start="17.885" dur="1.033"> ПОЛИТИЧКИ ПРИКАЗНИЦА ВО ИЗБОРИТЕ ПОВЕДНО. >

< start="18.92" dur="2.501"> ДО СЕГА. ОДГОВОРНИОТ ДИВИД Е ОСНОВНО >

< start="21.423" dur="2.601"> ПОДНЕСУВАЕТО НА ГИПИНГ Е ОСНОВА БЕРНИ ВЕРЗУС ОСНОВАЕ. >

< start="24.025" dur="1.667"> БЕРНИ ВЕРСУС ОСНОВАЕ. КАКО ПОСИТНИТЕ ПОСИТНИЦИ НА Берни >

< start="25.693" dur="1.934"> КАКО ПОЗИЦИЈАТА НА БЕРНИ ПРИГОДИНАТА ОСНОВА ISЕТО Е ДОСТАПНО >

< start="27.628" dur="3.103"> ОСНОВУВА ISЕТО Е ВО ПОЛНИ ПАНИЧКИ МОДЕ И ДА Е ПАНИЧКО Е >

< start="30.764" dur="2.136"> ПАНИЧКИОТ МОД И КАКО ПАНИКОТ СЕ ДОБИВУВА РАБОТА ОД JOЕ БАРА >

< start="32.934" dur="2.101"> ДА СЕ РАБОТИ РАБОТА ОД СЕКАЕТЕ НА ПОНУДИТЕ НА EО, тој е ОСНОВА >

< start="35.069" dur="3.169"> ПОСВЕТУВА, тој е КАНДИДАТ за воспоставување и тој е начин, >

< start="38.239" dur="2.034"> КАНДИДАТ И НЕКОГАШ ДА СЕ РАБОТИ, Искрено, мислам дека тој е НАЈДОСТО. >

< start="40.308" dur="2.401"> Искрено, мислам дека ЕДНОГУ излегува. ОСНОВАЕ НА ОСНОВАЕ >

< start="42.71" dur="4.437"> ОБРАЗОВАНИЕТО ОБРАЗОВАНИ ПОДАТОЦИ БЕРНИ, AMАМС КАРВЕЛ >

< start="47.181" dur="1.734"> НАСТАНИ Берни, AMејмс КАРВЕЛ ПОВИКУВА КАМПАА, КАКО БЕРНИ >

< start="48.95" dur="2.101"> ПОВИКУВА КАМПАIGА КУЛТ, АКО БЕРНИ Е НОМИНАТА ДА БИДЕ ДА >

< start="51.085" dur="3.636"> ИМА ИМИТЕ ITЕ БИДЕ КРАЈ НА ДЕНОВИТЕ ЗА ДЕМОКРАТИ, >

< start="54.756" dur="3.402"> КРАЈ НА ДЕНОВИТЕ ЗА ДЕМОКРАТИ, БЕРНИ ОДГОВОРИ ПОЛИТИЧКО >

< start="58.193" dur="0.466"> БЕРНИ ОДГОВОРИ ПОЛИТИЧКО СОВЕТ. >

< start="58.66" dur="1.934"> HACK ОБНОВУВА GЕ НА ГУYЕ СЕ БЕРНИ >

< start="60.628" dur="1.634"> ОБЈАВУВАЕТО НА ГУИ вели дека Берни ќе ја уништи економијата, Берни >

< start="62.296" dur="1.701"> UЕ ЈА ПОГРАДИ ЕКОНОМИЈА, БЕРНИ СЕ СВЕТЕ, Добро, тој е ПРИМЕР од >

< start="64.032" dur="2.201"> ВЕAYЕ, Добро, тој е пример за идната улица, вели тој >

< start="66.234" dur="1.634"> EDЕЛНА УЛИЦА ГРЕДИНА, ОВОЈ ДРАВ НА ГРААНСКИТЕ ВОЈНА И ОД ЕВИ И ОВДЕ >

< start="67.902" dur="1.768"> ЦИВИЛНА ВОЈНА И ТОА ОД ОВОЕ ОТВОРИТЕ И ОВА Е >

< start="69.671" dur="0.333"> ОТВОРЕНИТЕ И ТОА Е ПРОБЛЕМ. >

< start="70.038" dur="1.534"> ПРОБЛЕМ. СВЕТСКО СЕГА ЗНАЕТЕ СЕ СЕ >

< start="71.606" dur="2.936"> СВЕТСКО СЕГА ЗНАЕТЕ СЕ ДВЕ ДЕМОКРАТСКИ ПАРТИИ, лево >

< start="74.576" dur="1.7"> ДВЕ ДЕМОКРАТСКИ ПАРТИИ, ЛЕТИ И ПАРИ ЛЕВ, ТОА МНОГУ >

< start="76.311" dur="1.567"> И ПАРТИОТ ЛЕВ, ТОА Е МНОГУ ДИФИФИКАЛНА ПОЗИЦИЈА ДА СЕ УСТАВИ >

< start="77.879" dur="1.334"> РАЗЛИЧНА ПОСИЦИЈА ДА СЕ СЕ ПРЕДИЗВИЧНА ИЗБОР >

< start="79.247" dur="2.935"> ПРЕТСЕДАТЕЛОВНА ИЗБОР ВЕСНИ МЕСЕЦ И САМО САМО >

< start="82.217" dur="0.265"> МЕСЕЦИ ПОДНЕСУВА ANDЕ И САМО САМО РАБОТА. >

< start="82.484" dur="1.2"> РАБОТА. Овде доаѓа Блумберг како што е >

< start="83.685" dur="1.701"> ОВДЕ СО БЛУМБЕРГ КАКО ГОЛЕМА МОДЕРАТНА надеж, СЕ СМЕ >

< start="85.387" dur="2.435"> ГОЛЕМО МОДЕРАТЕ НАДВОРЕШЕ, СЕ СМЕ ДА ГО ПОДНЕСУВА ПАРТИЈАТА ЕВЕ ПОВЕЕ, >

< start="87.856" dur="1.834"> ДА ПОДНЕСУВА ПАРТИ ЕВЕ ПОВЕЕ, WЕ СОЦИЈАЛИСКИ ГЛАС ЗА >

< start="89.725" dur="2.334"> SЕ SЕ СОЦИЈАЛИСТИЧКО ГЛАСААТ ЗА 60 милијарди-ДОЛАР ЧОВЕК, ТОА Е А >

< start="92.093" dur="1.501"> 60 милијарди-ДОЛАР ЧОВЕК, ТОА Е СТРИЧНО И ОВДЕ СО ТОА >

< start="93.628" dur="1.367"> СИТЕ И ОВДЕ СО КОНВЕНЦИЈАТА ДЕМОКРАТ, ОВА >

< start="94.996" dur="3.102"> ДЕМОКРАТ КОНВЕНЦИЈА, НА ОВОЈ ОДГОВОР СВЕЕ ДА СЕ ЗНАЕ >

< start="98.1" dur="3.536"> ПОВЕ ITЕТЕ ДА СЕ ПОВЕЕ ДА БИДЕ ДА БИДЕТЕ ДОБИВНИ БОРИ, ВО 2016 ГОДИНА >

< start="101.67" dur="1.434"> БЕЗБЕДНИЧКА БОРБА, ВО 2016 ГОДИНА ASЕ КЕПТ СЕ ПРАВО ПОВЕЕ, ОВОЈ ВРЕМЕ >

< start="103.105" dur="1.4"> КЕПТ САМО КУIЕТ, ОВОЈ ВРЕМЕ ОД ОД ОТВОРЕН И >

< start="104.506" dur="2.068"> ОД ОВОЈ ОД ОТВОРЕНОТ И ОВА ШТО Е ВА IMНО. >

< start="106.575" dur="2.835"> ТОА ЗОШТО Е ВАНО. СПЛИТИТЕ ГО ОДГОВОРИ ЕВЕНТАЛНО >

< start="109.411" dur="1.4"> СПЛИТИТЕ ГО ОДГОВОРИ ЕВНИТУАЛНИОТ КАНДИДАТ, ГИ ОГРАУВА >

< start="110.812" dur="2.702"> КАНДИДАТ, ГО СПОЛНЕТЕ КАНДИДАТ, ПОДНЕСУВА САМО И СИТЕ >

< start="113.548" dur="1.134"> КАНДИДАТ, ПОДНЕСУВА САМО И СИТЕ ПОДДРШКА. >

< start="114.716" dur="1.968"> ПОДДРШКА ПОВЕDSЕ ОВДЕ ВИДИ ЕДИТАЦИЈАТА НА >