117s Varney: Ndarja demokratike duke u bërë armiqësore images and subtitles

STUART: KETU ISSHT THE edicioni QE STUART: KETU ISSHT THE Edicioni QE DEMOKRAT JAN SP PJES,'SHT A DEMOKRAT JAN SP SHPRNDARJE,'SHT A NJ SP SHTET THN KRONIKE, KA HAPUR PJESA KRONIKE, KA HESTILITETI I HAPUR NGA DY SIDA, HOSTILITETI NDR T DY SIDAVE, Unë mendoj se po bëhet më shumë Unë mendoj se po bëhet historia më e madhe politike në zgjedhje Histori POLITIKE N IN ZGJEDHJE N SO SHUM. SI FARUR. DIVIDA E GAPINGS është THEMELORE DIVIDA E GAPINGS SHT THEMELORE BERNIE VERSUS THEMELIMI. BERNIE VERSUS THEMELIMI. SI FUND T POSITIMIT T B BERNIE SI FUND T POSHTOSSIT T BERNIE'S Themelimi është i plotë THEMELIMI ODSHTE N IN MODE T PLANIFIKUAR DHE PAS PANIK MODE PANIK DHE QE PANIK po behet me vepren e saj nga ofertat e JOE T BNI VESHJEN E FUNDIT NGA SHOQINGRIMI I OFERTVE TE JOE, P'RSOHET THEMELIMI SHENIMI, KANI KIDIDIDI I THEMELIMIT DHE MUND T D VDES, KANDIDATI DHE WSHT MAYNYRON, sinqerisht unë mendoj se është gjithmonë. Sinqerisht Unë mendoj se ai është gjithmonë. THEMELIMI I DESPERATELS T AT DH DNI T E NDRMARRJE T AT NDRMARRJES VEPRIMET BERNIE, JAMES CARVEL TARIFAT BERNIE, JAMES CARVEL THIRRON KAMPJEN NJ A KULT, N ,SE Bernie THIRRET KAMPANI NJ C KULT, N IFSE BERNIE THESHT THE NOMINA E DUHET T BNI ISSHT THE NOMINA DUHET T BE B THENI DITA P FORR DEMOKRAT, Fundi i ditëve për demokratët, BERNIE përgjigjet një politikë BERNIE P RESRGJIGJET NJ H HACK POLITIK. Hack. GUY THEMELIMI Thotë BERNIE GUY Themelimi thotë se Berni do të shkatërrojë ekonominë, BERNIE DO T R RUNDONI EKONOMIN, BERNIE thotë, mirë, ai është një shembull i THOT,, MIRELL, Ai është një Shembull i GREED STREET i MALLRAVE, KSHT LLOJI I GREQI GJYQSISHT I MADH, WSHT IT LIDHJE E LUFTS CIVILE DHE P ANDRDETE K THTU N IN LUFTA CIVILE DHE OSHT SI KA N IN HAPA DHE QE ESHTE E HAPUR DHE QE ESHTE PROBLEM. Problem. BOTA TANI DNNI KA JANE BOTA TANI TANI DUHEN QE JENI DY PJESE DEMOKRAT, LETA DY PJESE DEMOKRAT, E MESME DHE E DYTA E DYTAT, kjo është shumë DHE LEKA E PARA, KJO ASHT A NJOS POZICION PER DIFFIKULT P TOR T JET N WITH Pozicioni i Diferencës që të Bëni me një zgjedhje PRESIDENTiale Një ZGJEDHJE PRESIDENTI DUHET vetëm MUAJ DHE MUND T MIR MUAJ N A MNYRJE DHE VETM MUND T VESHJE. Më keq. KETU vjen BLOOMBERG SI KETU vjen BLOOMBERG SI SHUM MODERATA E MADH, M'SHUM Shpresa e MODERATER E MIR, Ai është duke shkuar për të përçarë partinë EVEN M M SHUM, P SPR SHPRNDARJEN E PJES EV PENR M SHUM, DO T VOTO SOCIALISTIKE DO T V BOTNI VOTE SOCIALISTIKE P FORR 60 MJET BILLION-DOLLAR, QE ESHTE A 60 Miliardë-DOLLAR njeri, që është një forcë dhe këtu vjen STRETHI DHE KETU VA KONVENTIMI DEMOCRAT, N TH KTO KONVENTIMI DEMOCRAT, N TH K POT PO POZIM DUHET T BE BNI KNG PIKA ITSHT L LIKELOHET T BE BNI L FNDSIA E L -NDSISHME, N 2016 2016 Zjarri ishte LUFTA DRAG-ON, N 2016 2016 ZJARRI ISHTE KEPTUAR QUIET FIRE, K TTO KOHA KEPT QUIET FIRE, KIMETO KOHA RRETH SHT O N T THE HAPUR DHE RRETH NUK është N THE HAPJE DHE ATA PSE PSE E RNDSISHME. KJO PSE E R IMNDSISHME. Spliti dëmton EVESTUALIN Spliti dëmton KANDIDATIN EVENTUAL, DUHET T. KANDIDATI, DUHET KANDIDATI, NDARJE TIJ OSE TJERA KANDIDATI, SHPRNDONJ HT E TIJ ose MB SSHTETJEN E TIJ. SUPPORT. Kështu që këtu hyn botimi i

Varney: Ndarja demokratike duke u bërë armiqësore

FOX Business’ Stuart Varney on the widening divide within the Democratic Party caused by candidates Bernie Sanders and Michael Bloomberg. FOX Business Network (FBN) is a financial news channel delivering real-time information across all platforms that impact both Main Street and Wall Street. Headquartered in New York — the business capital of the world — FBN launched in October 2007 and is the leading business network on television, topping CNBC in Business Day viewers for the second consecutive year. The network is available in more than 80 million homes in all markets across the United States. Owned by FOX, FBN has bureaus in Chicago, Los Angeles, Washington, D.C. and London. Subscribe to Fox Business! bit.ly/2D9Cdse Watch more Fox Business Video: video.foxbusiness.com Watch Fox Business Network Live: www.foxnewsgo.com/ Watch full episodes of FBN Primetime shows Lou Dobbs Tonight: video.foxbusiness.com/playlist/longform-lou-dobbs-tonight Trish Regan Primetime: video.foxbusiness.com/playlist/longform-trish-regan-primetime Kennedy: video.foxbusiness.com/playlist/longform-kennedy Follow Fox Business on Facebook: www.facebook.com/FoxBusiness Follow Fox Business on Twitter: twitter.com/foxbusiness Follow Fox Business on Instagram: www.instagram.com/foxbusiness
varney and co, Mike Bloomberg, Elizabeth Warren, Pete Buttigieg, Democratic party, Campaign fundraising, Democratic candidates, DNC, POTUS, Democratic policy, purple states, politics, Dems, News, Donald Trump, election 2020, key states, presidential candidates, Varney my take, President Donald Trump, GOP, Fox Business Network, Business, Stuart Varney, Democrats, Fox Business, swing states, Bernie Sanders, presidential hopefuls, varney monologue, Trump,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="6.307" dur="3.369"> STUART: KETU ISSHT THE edicioni QE >

< start="9.677" dur="1.334"> STUART: KETU ISSHT THE Edicioni QE DEMOKRAT JAN SP PJES,'SHT A >

< start="11.012" dur="1.567"> DEMOKRAT JAN SP SHPRNDARJE,'SHT A NJ SP SHTET THN KRONIKE, KA HAPUR >

< start="12.58" dur="1.801"> PJESA KRONIKE, KA HESTILITETI I HAPUR NGA DY SIDA, >

< start="14.382" dur="1.934"> HOSTILITETI NDR T DY SIDAVE, Unë mendoj se po bëhet më shumë >

< start="16.351" dur="1.5"> Unë mendoj se po bëhet historia më e madhe politike në zgjedhje >

< start="17.885" dur="1.033"> Histori POLITIKE N IN ZGJEDHJE N SO SHUM. >

< start="18.92" dur="2.501"> SI FARUR. DIVIDA E GAPINGS është THEMELORE >

< start="21.423" dur="2.601"> DIVIDA E GAPINGS SHT THEMELORE BERNIE VERSUS THEMELIMI. >

< start="24.025" dur="1.667"> BERNIE VERSUS THEMELIMI. SI FUND T POSITIMIT T B BERNIE >

< start="25.693" dur="1.934"> SI FUND T POSHTOSSIT T BERNIE'S Themelimi është i plotë >

< start="27.628" dur="3.103"> THEMELIMI ODSHTE N IN MODE T PLANIFIKUAR DHE PAS PANIK >

< start="30.764" dur="2.136"> MODE PANIK DHE QE PANIK po behet me vepren e saj nga ofertat e JOE >

< start="32.934" dur="2.101"> T BNI VESHJEN E FUNDIT NGA SHOQINGRIMI I OFERTVE TE JOE, P'RSOHET THEMELIMI >

< start="35.069" dur="3.169"> SHENIMI, KANI KIDIDIDI I THEMELIMIT DHE MUND T D VDES, >

< start="38.239" dur="2.034"> KANDIDATI DHE WSHT MAYNYRON, sinqerisht unë mendoj se është gjithmonë. >

< start="40.308" dur="2.401"> Sinqerisht Unë mendoj se ai është gjithmonë. THEMELIMI I DESPERATELS >

< start="42.71" dur="4.437"> T AT DH DNI T E NDRMARRJE T AT NDRMARRJES VEPRIMET BERNIE, JAMES CARVEL >

< start="47.181" dur="1.734"> TARIFAT BERNIE, JAMES CARVEL THIRRON KAMPJEN NJ A KULT, N ,SE Bernie >

< start="48.95" dur="2.101"> THIRRET KAMPANI NJ C KULT, N IFSE BERNIE THESHT THE NOMINA E DUHET T BNI >

< start="51.085" dur="3.636"> ISSHT THE NOMINA DUHET T BE B THENI DITA P FORR DEMOKRAT, >

< start="54.756" dur="3.402"> Fundi i ditëve për demokratët, BERNIE përgjigjet një politikë >

< start="58.193" dur="0.466"> BERNIE P RESRGJIGJET NJ H HACK POLITIK. >

< start="58.66" dur="1.934"> Hack. GUY THEMELIMI Thotë BERNIE >

< start="60.628" dur="1.634"> GUY Themelimi thotë se Berni do të shkatërrojë ekonominë, BERNIE >

< start="62.296" dur="1.701"> DO T R RUNDONI EKONOMIN, BERNIE thotë, mirë, ai është një shembull i >

< start="64.032" dur="2.201"> THOT,, MIRELL, Ai është një Shembull i GREED STREET i MALLRAVE, KSHT LLOJI I >

< start="66.234" dur="1.634"> GREQI GJYQSISHT I MADH, WSHT IT LIDHJE E LUFTS CIVILE DHE P ANDRDETE K THTU N IN >

< start="67.902" dur="1.768"> LUFTA CIVILE DHE OSHT SI KA N IN HAPA DHE QE ESHTE >

< start="69.671" dur="0.333"> E HAPUR DHE QE ESHTE PROBLEM. >

< start="70.038" dur="1.534"> Problem. BOTA TANI DNNI KA JANE >

< start="71.606" dur="2.936"> BOTA TANI TANI DUHEN QE JENI DY PJESE DEMOKRAT, LETA >

< start="74.576" dur="1.7"> DY PJESE DEMOKRAT, E MESME DHE E DYTA E DYTAT, kjo është shumë >

< start="76.311" dur="1.567"> DHE LEKA E PARA, KJO ASHT A NJOS POZICION PER DIFFIKULT P TOR T JET N WITH >

< start="77.879" dur="1.334"> Pozicioni i Diferencës që të Bëni me një zgjedhje PRESIDENTiale >

< start="79.247" dur="2.935"> Një ZGJEDHJE PRESIDENTI DUHET vetëm MUAJ DHE MUND T MIR >

< start="82.217" dur="0.265"> MUAJ N A MNYRJE DHE VETM MUND T VESHJE. >

< start="82.484" dur="1.2"> Më keq. KETU vjen BLOOMBERG SI >

< start="83.685" dur="1.701"> KETU vjen BLOOMBERG SI SHUM MODERATA E MADH, M'SHUM >

< start="85.387" dur="2.435"> Shpresa e MODERATER E MIR, Ai është duke shkuar për të përçarë partinë EVEN M M SHUM, >

< start="87.856" dur="1.834"> P SPR SHPRNDARJEN E PJES EV PENR M SHUM, DO T VOTO SOCIALISTIKE >

< start="89.725" dur="2.334"> DO T V BOTNI VOTE SOCIALISTIKE P FORR 60 MJET BILLION-DOLLAR, QE ESHTE A >

< start="92.093" dur="1.501"> 60 Miliardë-DOLLAR njeri, që është një forcë dhe këtu vjen >

< start="93.628" dur="1.367"> STRETHI DHE KETU VA KONVENTIMI DEMOCRAT, N TH KTO >

< start="94.996" dur="3.102"> KONVENTIMI DEMOCRAT, N TH K POT PO POZIM DUHET T BE BNI KNG >

< start="98.1" dur="3.536"> PIKA ITSHT L LIKELOHET T BE BNI L FNDSIA E L -NDSISHME, N 2016 2016 Zjarri ishte >

< start="101.67" dur="1.434"> LUFTA DRAG-ON, N 2016 2016 ZJARRI ISHTE KEPTUAR QUIET FIRE, K TTO KOHA >

< start="103.105" dur="1.4"> KEPT QUIET FIRE, KIMETO KOHA RRETH SHT O N T THE HAPUR DHE >

< start="104.506" dur="2.068"> RRETH NUK është N THE HAPJE DHE ATA PSE PSE E RNDSISHME. >

< start="106.575" dur="2.835"> KJO PSE E R IMNDSISHME. Spliti dëmton EVESTUALIN >

< start="109.411" dur="1.4"> Spliti dëmton KANDIDATIN EVENTUAL, DUHET T. >

< start="110.812" dur="2.702"> KANDIDATI, DUHET KANDIDATI, NDARJE TIJ OSE TJERA >

< start="113.548" dur="1.134"> KANDIDATI, SHPRNDONJ HT E TIJ ose MB SSHTETJEN E TIJ. >

< start="114.716" dur="1.968"> SUPPORT. Kështu që këtu hyn botimi i >