646s Современиот војник наспроти нацистичката Втора светска војна - кој ќе победи? images and subtitles

Нацисти - има ли нешто полошо во овој свет? Па, да, и тоа се нацистички зомби, но за среќа не се занимаваме со никакви зомби во мастер трка денес Не, наместо тоа, денес се занимаваме со живата, разновидната дишење, на последната рата од кој би победил? Современ војник или нацист од Втората светска војна? Датумот е 1941 година, а војната во Европа минува многу за Адолф Хитлер. Франција е поразена, Велика Британија се собра во своето мало островско кралство и офанзивата против Советите е зачудувачки успех еден по друг. Дефинитивно е пролетно време за Хитлер - иако е доцна есен - и во блицкриг од екстаза, нацистичкиот владетел изврши увид во тајните нацистички лаборатории кои градат релевантно НЛО, матични клонови со румени очи со сини очи, генетски инженеринг, и секако, време машина за киднапирање на Ајнштајн и го принудува да гради нуклеарна бомба за Германија. Скептични во тврдењата на неговите научници дека изградиле функционална временска машина, прашува Хитлер еден од неговите чувари да го испроба. „Еј, Ханс“, вели Хитлер, „Зошто да не се пробиваме, даде ја славната иднина на Третиот Рајх погледнете, и вратете се овде и кажете ми на сите колку е неверојатна нацистичка Германија годината 2020? “ Ниту еден да го разочара својот Фурер, Ханс нацистичките чекори во германската временска машина и со притискање на копче, тој исчезнува во тенок воздух! Сега е 2020 година, а нацистите Ханс повторно се појавија умерено во средата на војската Рамштајн база, најголемата американска прекуокеанска база и најголем дел од моќта на НАТО во Европа. Затегнувајќи директно во еден американски војник, Ханс сфаќа дека иднината помина ужасно не е во ред, и сега тој е наскоро да го вкуси деловниот крај на слободата, како што ние го спротивставуваме Нанцистите модерен американски војник и дознаам кој би победил. Pieceе ги разделиме парчиња обука и опрема на секој војник, и дознајте на крајот кој ќе дојде на врвот. Кога станува збор за обука, сличностите меѓу модерен американски војник и нацист војникот е обилен. Нацистичкиот војник би влегол во основна обука со напредно знаење за огнено оружје па дури и некои пешадиски тактики благодарение на распространетоста на Хитлеровата младина во нацистичка Германија. Момчињата беа многу охрабрени да се приклучат на Хитлеровата младина уште во 14 година, националистичка програма тоа беше нешто како момците извидници во САД - само со многу поголем акцент на национална гордост, ги мрази Евреите и научи да се бори. Раководена од ветерани од Првата светска војна, незадоволството поради загубата на Германија беше всадено кај младите генерации, а Хитлер не беше будала - минуваше со години подготвувајќи многу млади момчиња во Германија да станат војници. На модерната Америка и недостасува таква програма, а повеќето регрути на војската доаѓаат од нормална, цивилна позадина. Сепак, откако влегоа во воена обука, обуката на двајцата беше многу слична. Нацистички војник би издржал 16 недели почетна обука пред да биде испратен во нивната единица каде тие би добиле дополнителна обука. Сепак, нашиот современ американски војник ќе помине 8 недели обука за да го сврти од цивил до војник, а потоа дополнителни 16 недели од пешадиското училиште до научи го како да доминира на кое било битка. Нацистичките војници имаа многу добар, секаде тренинг и корист на многу ветерани од Првата светска војна да научат од. За разлика од другите нации, нацистичките војници исто така добија обука за блискост со други оружја што може да бидат прикачени на нивната единица, особено митралезот. Современиот американски тренинг го отсликува овој модел, а еден американски пешадија не е само запознаен со секое оружје може да го носи својот вод, но често мора да се квалификува на неколку од нив докаже неговата владеење. Секаде, модерниот американски војник е поискусен отколку дури и нацистичка пред Втората светска војна војник оставајќи почетна обука, а додека нацистичките специјализанти имаа полза од Светската војна Јас ветерани, современите американски војници имаат корист од ветерани тренери кои поминале бројни тури во конфликти во Авганистан и Ирак. Сепак, нацистичкиот војник уживаше во корист на многу поголем степен на дисциплина и а блискост на воените маневри што потекнуваат од неговите години во младинската Хитлер. Кога станува збор за обука, ние ќе го наречеме дури и од двете страни, но нацистичкиот војник а неговите години на фанатизам поминати во младинската Хитлер ќе го достигнат својот предност пред нашиот Американец војник кога станува збор за фитнес и подготвеност за борба. Во борба со рака, нашиот американски војник ќе добие повеќе и подобра обука од нашиот нацистички војник. Нацистичките војници може да очекуваат да научат некои основни техники за рака и бокс, но модерни Американските војници со децении научија техники на мешани воени вештини. Брутална и одлучувачка програма за боречки вештини, во раните 2000-ти, целата американска војска програмата за боречки вештини требаше повторно да се фокусира како резултат на недостаток на обука во несмртоносно ограничување техники. Кога станува збор за борба од рака на рака, нашиот американски војник се искачува на врвот, благодарам до децениско искуство и еволуција на воената обука. Двајцата војници им беа на располагање опциите освен голи тупаници и како голтка натпревар, нашите борци брзо би се свртеле кон овие секундарни алатки за да постигнат победа. Нашиот нацистички војник би го носел ножот / бајонет 98-мина од седингверот. Одликувајќи се со сечилото скоро 15 инчи, овој смртоносен нож може да се залепи на предниот дел на пушка како бајонет. Американските војници често носат нож исто така, но најиконично е американското вметнување алатка, или е-алатка за кратко. Преклопна лопата со изненадувачки остри рабови, е-алатката му овозможува на американскиот војник брзо копа себеси борбена позиција во која било почва, но исто така служи и како навистина разурнувачка рака од рака Оружје. Една силна замав од е-алатка е доволна за да се подели черепот на непријателот, па дури и да се испорача потрес на мозок со потрес на мозок преку заштитна кацига. Со оглед на очигледните предности на краткото оружје за прободување и оружјето занишано со секира, ние сме само што едвај ќе му се даде на нашиот американски војник победа тука едноставно затоа што за разлика од нацистите нож, американската е-алатка, исто така, може да се користи за брзо копање на борбена позиција, давајќи тоа повеќе алатка во борбена ситуација. Одблизу, нацистичкиот војник имал иконски Волтер П38, пиштол што станал познат бидејќи сојузничките војници ги бараа како воени сувенири. Неверојатно P38 сè уште е во употреба низ целиот свет, вклучително и во Авганистан каде востаничките сили рутински ги користеле против војниците на НАТО. Подигнувајќи куршум од 9 мм, П38 има максимален опсег од 50 метри и беше доволно точен да има ефикасен опсег на отпуштање од 25-50 метри. Со брзина на муцката од 320 метри во секунда, P38 имаше импресивна моќ за запирање за нејзината мала големина. Сепак, со само 8 рунда списание, П38 немаше да дозволи нацистички војник одржувајте оган на целта многу долго, наместо да се потпирате на точност отколку на волумен на оган. Нашиот американски војник се спротивставува на нацистичкиот П38 со Берета М9. Миленикот на повеќето игри „Resident Evil“, М9 е во употреба од 1980-тите. Исклучително доверливо оружје, М9 спакува 9-милиметарски круг со списание од 15 кругови, давајќи нашиот современ војник поголем капацитет за отпуштање пред да треба да го превчитате. Оружјето има брзина на муцката од 381 метри во секунда, што му дава поголема пенетрација од нацистичкиот П38 и имал максимален опсег за отпуштање над двапати од нацистичкото оружје, на 100 метри и 50 метри за максимален ефикасен опсег. Со двојно максимално и ефикасно опремено отпуштање, и скоро двојно повеќе од капацитетот, Победата овде јасно оди кај современиот американски војник и неговиот сигурен М9. За ангажман со среден и долг дострел, нашиот нацистички војник носи карабинер 98к, стандард издавање пушка на германската армија во Втората светска војна. Исклучително сигурна борбена пушка, К98к виде акција на боиштата од Африка до рускиот источен фронт и оперираше исто како и во калта и дождот како во снегот и мразот. Оружјето има широк калибар 7,92 милиметри, што може да предизвика катастрофално оштетување ако ја погоди целта благодарение на нејзината големина и брзината на муцката од 760 метри во секунда. Пушката имала ефикасен опсег на отпуштање од 500 метри со железни знаменитости, иако може сè уште испорачуваат точен оган на 1.000 метри со телескопски поглед. Неговиот максимален опсег од 4.700 метри значеше дека дури и на екстремни растојанија пушката може да има биле неточни, но сепак би можеле да бидат смртоносни ако се случило истрел да слета на целта. За жал, пушката беше ограничена со капацитет од 5 кругови, со што речиси и да нема можност да се потисне целта. Наместо тоа, германската пешадија се потпираше на точноста и придружните митралези да се неутрализираат непријателски сили. Нашиот американски војник го носи својот сигурен М4 Карбин во оваа борба. И покрај гласините напротив, М4 настапува неверојатно добро во најразлични средини, и секој што некогаш требаше да користи еден во полето - наместо да чита за тоа на Интернет статии- знае дека пушката нема проблем со отпуштање, дури и кога е зафатена со нечистотија и жица. Онаму каде пушката излегува малку кратко, е во стопирање на моќта, бидејќи собира 5,56 круг во триесет рунда списание кое долго време се нарекува недоволно од нејзините оператори за недоставување доволно стопирање на моќта за убиството во првиот круг. Сепак, нејзината брзина на муцката од 910 метри во секунда во комбинација со муниција на челичен пенетратор му дава голема функционалност против оклопот на телото. Неговиот максимален ефикасен опсег е од 500 метри за точка и 600 метри за опсег целта му даде значителен дострел. Покрај тоа, М4 нуди селективни можности за пожар, дозволувајќи му на својот корисник да запали сингл рунди за точен пожар со долг дострел или 3-кружни рафали за борба против блиските четвртини. Кога станува збор за опсегот, двете пушки се врзани и двете имаат максимален ефикасен опсег за точка - или човечка големина - 500 метри користејќи само железни знаменитости. Нашите војници нема да се борат многу подалеку од тоа, меѓутоа, се движи надвор од ова се во голема мера бесмислено и тешко би било да се види вашата цел како и да е. K98k го надминува М-4 со својата далеку поголема рунда, што би било погубно одблизу до средни опсези. Сепак, со многу помала брзина на муцката од М-4, смртоноста на тој голем круг драстично се намалува колку повеќе треба да патува - до тој степен што првиот или два истрела ќе бидат запрени со стандардниот оклоп на каросеријата, спроведена од американската пешадија во повеќето опсези. За споредба, поголемиот капацитет на списанието и побрзата стапка на отпуштање на М-4 даваат современиот американски војник неспоредлива предност во противпожарна борба, како и можност за префрлете се на 3-рупален пожар за борба против блиските четвртини. Може да испорача три погубни круга со едно стискање значи дека е одблизу М4 ја фаќа K98k, но со својата супериорна големина на списанието и стапката на отпуштање, доаѓа М-4 надвор од врвот на средни до долги граници, исто така. Ако нашиот нацистички војник се случи на време да патуваше со телескопски поглед, сепак, нашиот Американец пешадијата подобро ја затвори растојанието брзо, затоа што К98к можеше да испорача точно оган во опсегот на М4 не можеше да се надева дека ќе го допре. Во близина на средните опсези, ние ја даваме победата на современиот американски војник. Но, во екстремно долг дострел, победата лесно оди на нацистичкиот војник и неговата способност да се посегнете и допрете некого до 1.000 метри со зачудувачка точност. На крајот, нашето нацистичко патување има предност во благодарение на физичката и менталната кондиција на неговите години поминати во националистички програми за обука на Хитлер Млади, и има предност во екстремен пожар со голем дострел благодарение на точноста и опсегот на пушката K98k. Сепак, во секоја друга област доминира современиот американски војник, благодарение на еволуцијата во програми за обука во текот на последните 80 години и одлично ажурирана модерна опрема. Можеби не се согласувате иако - за кое од овие двајца мислите дека навистина би победиле еден-на-еден борба до смрт? Известете ги во коментарите, и сега кога сте на крајот, зошто да не го чувате часовникот забавата оди со кликнување на видеото овде, или можеби сакате ова да го погледнете овде наместо тоа?! Побрзајте и кликнете на еден, за разлика од нашите борци денес - не можете да изгубите!

Современиот војник наспроти нацистичката Втора светска војна - кој ќе победи?

Nazis- is there anything worse in this world? Well, yes, and that's Nazi zombies, but luckily we're not dealing with any master race zombies today. Nope, instead today we're dealing with the living, breathing variety, in our latest installment of who would win? A modern soldier or a World War II Nazi? The date is 1941, and the war in Europe is going swimmingly for Adolf Hitler. France is defeated, Britain's been holed up in its little island kingdom, and the offensive against the Soviets is one stunning success after another. It's definitely springtime for Hitler- even though it's late fall- and in a blitzkrieg of ecstasy the Nazi ruler inspects the secret Nazi labs building a reverse-engineered UFO, genetically engineering blue-eyed blonde-haired master race clones, and of course, a time machine to kidnap Einstein and force him to build a nuclear bomb for Germany. Check out my new channel I Am: www.youtube.com/channel/UCH5YmeRhiQZt9_5Eky3A2og 🔔 SUBSCRIBE TO THE INFOGRAPHICS SHOW ► www.youtube.com/c/theinfographicsshowOFFICIAL 🔖 MY SOCIAL PAGES DISCORD ►discord.gg/theinfographicsshow Facebook ► www.facebook.com/TheInfographicsShow Twitter ► twitter.com/TheInfoShow 💭 SUGGEST A TOPIC www.theinfographicsshow.com 📝 SOURCES: pastebin.com/QQQ3s21u All videos are based on publicly available information unless otherwise noted.
world war, versus, world war ii, wwii, history, nazi, nazi soldier, soldier, ww2, hypothetical, who would win, military, vs, us, world war 2, comparison, army,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0.329" dur="3.271"> Нацисти - има ли нешто полошо во овој свет? >

< start="3.6" dur="5.32"> Па, да, и тоа се нацистички зомби, но за среќа не се занимаваме со никакви зомби во мастер трка >

< start="8.92" dur="1"> денес >

< start="9.92" dur="3.36"> Не, наместо тоа, денес се занимаваме со живата, разновидната дишење, на последната рата >

< start="13.28" dur="1"> од кој би победил? >

< start="14.28" dur="2.91"> Современ војник или нацист од Втората светска војна? >

< start="17.19" dur="4.36"> Датумот е 1941 година, а војната во Европа минува многу за Адолф Хитлер. >

< start="21.55" dur="4.27"> Франција е поразена, Велика Британија се собра во своето мало островско кралство и офанзивата >

< start="25.82" dur="3.31"> против Советите е зачудувачки успех еден по друг. >

< start="29.13" dur="4.24"> Дефинитивно е пролетно време за Хитлер - иако е доцна есен - и во блицкриг >

< start="33.37" dur="5.17"> од екстаза, нацистичкиот владетел изврши увид во тајните нацистички лаборатории кои градат релевантно НЛО, >

< start="38.54" dur="4.47"> матични клонови со румени очи со сини очи, генетски инженеринг, и секако, време >

< start="43.01" dur="4.25"> машина за киднапирање на Ајнштајн и го принудува да гради нуклеарна бомба за Германија. >

< start="47.26" dur="4.37"> Скептични во тврдењата на неговите научници дека изградиле функционална временска машина, прашува Хитлер >

< start="51.63" dur="1.94"> еден од неговите чувари да го испроба. >

< start="53.57" dur="3.64"> „Еј, Ханс“, вели Хитлер, „Зошто да не се пробиваме, даде ја славната иднина на Третиот >

< start="57.21" dur="3.8"> Рајх погледнете, и вратете се овде и кажете ми на сите колку е неверојатна нацистичка Германија >

< start="61.01" dur="1.65"> годината 2020? “ >

< start="62.66" dur="4.3"> Ниту еден да го разочара својот Фурер, Ханс нацистичките чекори во германската временска машина и >

< start="66.96" dur="2.74"> со притискање на копче, тој исчезнува во тенок воздух! >

< start="69.7" dur="5.43"> Сега е 2020 година, а нацистите Ханс повторно се појавија умерено во средата на војската Рамштајн >

< start="75.13" dur="5.03"> база, најголемата американска прекуокеанска база и најголем дел од моќта на НАТО во Европа. >

< start="80.16" dur="4.68"> Затегнувајќи директно во еден американски војник, Ханс сфаќа дека иднината помина ужасно >

< start="84.84" dur="5.17"> не е во ред, и сега тој е наскоро да го вкуси деловниот крај на слободата, како што ние го спротивставуваме Нанцистите >

< start="90.01" dur="3.1"> модерен американски војник и дознаам кој би победил. >

< start="93.11" dur="4.14"> Pieceе ги разделиме парчиња обука и опрема на секој војник, >

< start="97.25" dur="2.62"> и дознајте на крајот кој ќе дојде на врвот. >

< start="99.87" dur="4.26"> Кога станува збор за обука, сличностите меѓу модерен американски војник и нацист >

< start="104.13" dur="1.01"> војникот е обилен. >

< start="105.14" dur="4.269"> Нацистичкиот војник би влегол во основна обука со напредно знаење за огнено оружје >

< start="109.409" dur="5.121"> па дури и некои пешадиски тактики благодарение на распространетоста на Хитлеровата младина во нацистичка Германија. >

< start="114.53" dur="5.06"> Момчињата беа многу охрабрени да се приклучат на Хитлеровата младина уште во 14 година, националистичка програма >

< start="119.59" dur="4.19"> тоа беше нешто како момците извидници во САД - само со многу поголем акцент >

< start="123.78" dur="3.19"> на национална гордост, ги мрази Евреите и научи да се бори. >

< start="126.97" dur="4.48"> Раководена од ветерани од Првата светска војна, незадоволството поради загубата на Германија беше всадено кај младите >

< start="131.45" dur="5.03"> генерации, а Хитлер не беше будала - минуваше со години подготвувајќи многу млади момчиња во Германија >

< start="136.48" dur="1.66"> да станат војници. >

< start="138.14" dur="4.55"> На модерната Америка и недостасува таква програма, а повеќето регрути на војската доаѓаат од >

< start="142.69" dur="1.57"> нормална, цивилна позадина. >

< start="144.26" dur="3.9"> Сепак, откако влегоа во воена обука, обуката на двајцата беше многу слична. >

< start="148.16" dur="4.56"> Нацистички војник би издржал 16 недели почетна обука пред да биде испратен во нивната единица каде >

< start="152.72" dur="1.73"> тие би добиле дополнителна обука. >

< start="154.45" dur="3.81"> Сепак, нашиот современ американски војник ќе помине 8 недели обука за да го сврти >

< start="158.26" dur="4.74"> од цивил до војник, а потоа дополнителни 16 недели од пешадиското училиште до >

< start="163" dur="2.53"> научи го како да доминира на кое било битка. >

< start="165.53" dur="5.039"> Нацистичките војници имаа многу добар, секаде тренинг и корист на многу ветерани од Првата светска војна >

< start="170.569" dur="1.181"> да научат од. >

< start="171.75" dur="4.48"> За разлика од другите нации, нацистичките војници исто така добија обука за блискост со други оружја што >

< start="176.23" dur="3.25"> може да бидат прикачени на нивната единица, особено митралезот. >

< start="179.48" dur="4.79"> Современиот американски тренинг го отсликува овој модел, а еден американски пешадија не е само запознаен >

< start="184.27" dur="4.21"> со секое оружје може да го носи својот вод, но често мора да се квалификува на неколку од нив >

< start="188.48" dur="1.08"> докаже неговата владеење. >

< start="189.56" dur="5.25"> Секаде, модерниот американски војник е поискусен отколку дури и нацистичка пред Втората светска војна >

< start="194.81" dur="4.31"> војник оставајќи почетна обука, а додека нацистичките специјализанти имаа полза од Светската војна >

< start="199.12" dur="4.03"> Јас ветерани, современите американски војници имаат корист од ветерани тренери кои поминале >

< start="203.15" dur="3.02"> бројни тури во конфликти во Авганистан и Ирак. >

< start="206.17" dur="4.211"> Сепак, нацистичкиот војник уживаше во корист на многу поголем степен на дисциплина и а >

< start="210.381" dur="4.619"> блискост на воените маневри што потекнуваат од неговите години во младинската Хитлер. >

< start="215" dur="4.04"> Кога станува збор за обука, ние ќе го наречеме дури и од двете страни, но нацистичкиот војник >

< start="219.04" dur="4.41"> а неговите години на фанатизам поминати во младинската Хитлер ќе го достигнат својот предност пред нашиот Американец >

< start="223.45" dur="2.71"> војник кога станува збор за фитнес и подготвеност за борба. >

< start="226.16" dur="4.56"> Во борба со рака, нашиот американски војник ќе добие повеќе и подобра обука >

< start="230.72" dur="1.48"> од нашиот нацистички војник. >

< start="232.2" dur="4.21"> Нацистичките војници може да очекуваат да научат некои основни техники за рака и бокс, но модерни >

< start="236.41" dur="3.94"> Американските војници со децении научија техники на мешани воени вештини. >

< start="240.35" dur="5.04"> Брутална и одлучувачка програма за боречки вештини, во раните 2000-ти, целата американска војска >

< start="245.39" dur="5.179"> програмата за боречки вештини требаше повторно да се фокусира како резултат на недостаток на обука во несмртоносно ограничување >

< start="250.569" dur="1"> техники. >

< start="251.569" dur="3.911"> Кога станува збор за борба од рака на рака, нашиот американски војник се искачува на врвот, благодарам >

< start="255.48" dur="3.619"> до децениско искуство и еволуција на воената обука. >

< start="259.099" dur="4.581"> Двајцата војници им беа на располагање опциите освен голи тупаници и како голтка >

< start="263.68" dur="4.419"> натпревар, нашите борци брзо би се свртеле кон овие секундарни алатки за да постигнат победа. >

< start="268.099" dur="4.111"> Нашиот нацистички војник би го носел ножот / бајонет 98-мина од седингверот. >

< start="272.21" dur="4.01"> Одликувајќи се со сечилото скоро 15 инчи, овој смртоносен нож може да се залепи на предниот дел на >

< start="276.22" dur="1.749"> пушка како бајонет. >

< start="277.969" dur="4.44"> Американските војници често носат нож исто така, но најиконично е американското вметнување >

< start="282.409" dur="1.69"> алатка, или е-алатка за кратко. >

< start="284.099" dur="5.011"> Преклопна лопата со изненадувачки остри рабови, е-алатката му овозможува на американскиот војник брзо >

< start="289.11" dur="5.07"> копа себеси борбена позиција во која било почва, но исто така служи и како навистина разурнувачка рака од рака >

< start="294.18" dur="1"> Оружје. >

< start="295.18" dur="3.93"> Една силна замав од е-алатка е доволна за да се подели черепот на непријателот, па дури и да се испорача >

< start="299.11" dur="3.229"> потрес на мозок со потрес на мозок преку заштитна кацига. >

< start="302.339" dur="4.63"> Со оглед на очигледните предности на краткото оружје за прободување и оружјето занишано со секира, ние сме >

< start="306.969" dur="4.95"> само што едвај ќе му се даде на нашиот американски војник победа тука едноставно затоа што за разлика од нацистите >

< start="311.919" dur="4.15"> нож, американската е-алатка, исто така, може да се користи за брзо копање на борбена позиција, давајќи >

< start="316.069" dur="2.84"> тоа повеќе алатка во борбена ситуација. >

< start="318.909" dur="5.4"> Одблизу, нацистичкиот војник имал иконски Волтер П38, пиштол што станал познат >

< start="324.309" dur="3.461"> бидејќи сојузничките војници ги бараа како воени сувенири. >

< start="327.77" dur="4.269"> Неверојатно P38 сè уште е во употреба низ целиот свет, вклучително и во Авганистан каде >

< start="332.039" dur="3.59"> востаничките сили рутински ги користеле против војниците на НАТО. >

< start="335.629" dur="4.801"> Подигнувајќи куршум од 9 мм, П38 има максимален опсег од 50 метри и беше доволно точен >

< start="340.43" dur="3.43"> да има ефикасен опсег на отпуштање од 25-50 метри. >

< start="343.86" dur="5.33"> Со брзина на муцката од 320 метри во секунда, P38 имаше импресивна моќ за запирање за >

< start="349.19" dur="1.279"> нејзината мала големина. >

< start="350.469" dur="4.521"> Сепак, со само 8 рунда списание, П38 немаше да дозволи нацистички војник >

< start="354.99" dur="5.399"> одржувајте оган на целта многу долго, наместо да се потпирате на точност отколку на волумен на >

< start="360.389" dur="1"> оган. >

< start="361.389" dur="3.691"> Нашиот американски војник се спротивставува на нацистичкиот П38 со Берета М9. >

< start="365.08" dur="5.079"> Миленикот на повеќето игри „Resident Evil“, М9 е во употреба од 1980-тите. >

< start="370.159" dur="5.48"> Исклучително доверливо оружје, М9 спакува 9-милиметарски круг со списание од 15 кругови, давајќи >

< start="375.639" dur="3.691"> нашиот современ војник поголем капацитет за отпуштање пред да треба да го превчитате. >

< start="379.33" dur="5.199"> Оружјето има брзина на муцката од 381 метри во секунда, што му дава поголема пенетрација >

< start="384.529" dur="5.85"> од нацистичкиот П38 и имал максимален опсег за отпуштање над двапати од нацистичкото оружје, на 100 >

< start="390.379" dur="3.051"> метри и 50 метри за максимален ефикасен опсег. >

< start="393.43" dur="4.34"> Со двојно максимално и ефикасно опремено отпуштање, и скоро двојно повеќе од капацитетот, >

< start="397.77" dur="4.289"> Победата овде јасно оди кај современиот американски војник и неговиот сигурен М9. >

< start="402.059" dur="5.381"> За ангажман со среден и долг дострел, нашиот нацистички војник носи карабинер 98к, стандард >

< start="407.44" dur="2.9"> издавање пушка на германската армија во Втората светска војна. >

< start="410.34" dur="5.309"> Исклучително сигурна борбена пушка, К98к виде акција на боиштата од Африка до >

< start="415.649" dur="5.04"> рускиот источен фронт и оперираше исто како и во калта и дождот како во снегот и мразот. >

< start="420.689" dur="5"> Оружјето има широк калибар 7,92 милиметри, што може да предизвика катастрофално оштетување ако >

< start="425.689" dur="4.591"> ја погоди целта благодарение на нејзината големина и брзината на муцката од 760 метри во секунда. >

< start="430.28" dur="4.219"> Пушката имала ефикасен опсег на отпуштање од 500 метри со железни знаменитости, иако може >

< start="434.499" dur="4.051"> сè уште испорачуваат точен оган на 1.000 метри со телескопски поглед. >

< start="438.55" dur="4.959"> Неговиот максимален опсег од 4.700 метри значеше дека дури и на екстремни растојанија пушката може да има >

< start="443.509" dur="4.53"> биле неточни, но сепак би можеле да бидат смртоносни ако се случило истрел да слета на целта. >

< start="448.039" dur="4.74"> За жал, пушката беше ограничена со капацитет од 5 кругови, со што речиси и да нема можност >

< start="452.779" dur="1.47"> да се потисне целта. >

< start="454.249" dur="4.72"> Наместо тоа, германската пешадија се потпираше на точноста и придружните митралези да се неутрализираат >

< start="458.969" dur="1.23"> непријателски сили. >

< start="460.199" dur="3.55"> Нашиот американски војник го носи својот сигурен М4 Карбин во оваа борба. >

< start="463.749" dur="4.88"> И покрај гласините напротив, М4 настапува неверојатно добро во најразлични средини, >

< start="468.629" dur="4.57"> и секој што некогаш требаше да користи еден во полето - наместо да чита за тоа на Интернет >

< start="473.199" dur="5.25"> статии- знае дека пушката нема проблем со отпуштање, дури и кога е зафатена со нечистотија и жица. >

< start="478.449" dur="4.62"> Онаму каде пушката излегува малку кратко, е во стопирање на моќта, бидејќи собира 5,56 круг >

< start="483.069" dur="4.71"> во триесет рунда списание кое долго време се нарекува недоволно од нејзините оператори >

< start="487.779" dur="3.36"> за недоставување доволно стопирање на моќта за убиството во првиот круг. >

< start="491.139" dur="5.721"> Сепак, нејзината брзина на муцката од 910 метри во секунда во комбинација со муниција на челичен пенетратор >

< start="496.86" dur="2.759"> му дава голема функционалност против оклопот на телото. >

< start="499.619" dur="5.44"> Неговиот максимален ефикасен опсег е од 500 метри за точка и 600 метри за опсег >

< start="505.059" dur="2.181"> целта му даде значителен дострел. >

< start="507.24" dur="4.509"> Покрај тоа, М4 нуди селективни можности за пожар, дозволувајќи му на својот корисник да запали сингл >

< start="511.749" dur="4.931"> рунди за точен пожар со долг дострел или 3-кружни рафали за борба против блиските четвртини. >

< start="516.68" dur="4.31"> Кога станува збор за опсегот, двете пушки се врзани и двете имаат максимален ефикасен опсег >

< start="520.99" dur="4.96"> за точка - или човечка големина - 500 метри користејќи само железни знаменитости. >

< start="525.95" dur="3.76"> Нашите војници нема да се борат многу подалеку од тоа, меѓутоа, се движи >

< start="529.71" dur="4.17"> надвор од ова се во голема мера бесмислено и тешко би било да се види вашата цел како и да е. >

< start="533.88" dur="5.01"> K98k го надминува М-4 со својата далеку поголема рунда, што би било погубно одблизу >

< start="538.89" dur="1.19"> до средни опсези. >

< start="540.08" dur="4.36"> Сепак, со многу помала брзина на муцката од М-4, смртоноста на тој голем круг >

< start="544.44" dur="4.21"> драстично се намалува колку повеќе треба да патува - до тој степен што првиот или >

< start="548.65" dur="4.68"> два истрела ќе бидат запрени со стандардниот оклоп на каросеријата, спроведена од американската пешадија во >

< start="553.33" dur="1.2"> повеќето опсези. >

< start="554.53" dur="4.47"> За споредба, поголемиот капацитет на списанието и побрзата стапка на отпуштање на М-4 даваат >

< start="559" dur="4.41"> современиот американски војник неспоредлива предност во противпожарна борба, како и можност за >

< start="563.41" dur="2.98"> префрлете се на 3-рупален пожар за борба против блиските четвртини. >

< start="566.39" dur="4.49"> Може да испорача три погубни круга со едно стискање значи дека е одблизу >

< start="570.88" dur="5.33"> М4 ја фаќа K98k, но со својата супериорна големина на списанието и стапката на отпуштање, доаѓа М-4 >

< start="576.21" dur="2.98"> надвор од врвот на средни до долги граници, исто така. >

< start="579.19" dur="4.54"> Ако нашиот нацистички војник се случи на време да патуваше со телескопски поглед, сепак, нашиот Американец >

< start="583.73" dur="4.13"> пешадијата подобро ја затвори растојанието брзо, затоа што К98к можеше да испорача точно >

< start="587.86" dur="2.83"> оган во опсегот на М4 не можеше да се надева дека ќе го допре. >

< start="590.69" dur="4.02"> Во близина на средните опсези, ние ја даваме победата на современиот американски војник. >

< start="594.71" dur="4.59"> Но, во екстремно долг дострел, победата лесно оди на нацистичкиот војник и неговата способност да се >

< start="599.3" dur="4.49"> посегнете и допрете некого до 1.000 метри со зачудувачка точност. >

< start="603.79" dur="4.55"> На крајот, нашето нацистичко патување има предност во благодарение на физичката и менталната кондиција >

< start="608.34" dur="4.57"> на неговите години поминати во националистички програми за обука на Хитлер Млади, и има предност >

< start="612.91" dur="5.12"> во екстремен пожар со голем дострел благодарение на точноста и опсегот на пушката K98k. >

< start="618.03" dur="4.48"> Сепак, во секоја друга област доминира современиот американски војник, благодарение на еволуцијата >

< start="622.51" dur="4.71"> во програми за обука во текот на последните 80 години и одлично ажурирана модерна опрема. >

< start="627.22" dur="4.54"> Можеби не се согласувате иако - за кое од овие двајца мислите дека навистина би победиле еден-на-еден >

< start="631.76" dur="1.19"> борба до смрт? >

< start="632.95" dur="3.55"> Известете ги во коментарите, и сега кога сте на крајот, зошто да не го чувате часовникот >

< start="636.5" dur="4.93"> забавата оди со кликнување на видеото овде, или можеби сакате ова да го погледнете овде >

< start="641.43" dur="1"> наместо тоа?! >

< start="642.43" dur="3.13"> Побрзајте и кликнете на еден, за разлика од нашите борци денес - не можете да изгубите! >