528s Градење на моето наследство | Приказната за Серхио Олива rуниор images and subtitles

Јас не сум како да влегувам во бодибилдинг како да сакам неколку претстави изградете ја мојата биографија за да можам да знаете дали направите некои подготовки на Интернет или да започнете со тренинг како што буквално, се навлегувам во ова за да го сменам целиот спорт за да го сменам завршете како иднината на тоа и направете историја она што го имам во мојата рака е девет bs 14 ун бебе, без разлика што ќе бидам засекогаш митот Серхио Олива rуниор. Така е, луѓе што го знаете името, мислам дека растат со моето тато е голем, знаете како да знаев колку е голема, знаев што е најдобро, јас бев најдобро немаше да направам боди-билдинг, освен ако не би бил најдобар еден ден Мислам дека е премногу лошо што татко ти починал премногу рано, но ако е тој би ја видел оваа слика тој ќе се смее и ќе се смешка и тој ќе биде најсреќниот човек во светот, затоа сакам да знаете од негово име јас можам да ти кажам дека знам од мое име колку сме горди од вас штом сфатив Бев навистина во боди-билдинг и сакав да го извршам тоа да биде про јас проучуваше сè што читав секоја книга што можев секоја енциклопедија на боди-билдинг тоа е таму, без да тренирам, само знаев дека е нешто Сакав да влезам, а потоа еднаш почнав да се обидувам да се приклучам во спортски сали, па татко ми навистина одеше погоре и пошироко за да се обидам да ме спречи да се приклучувам кон спортски сали и работи така сакав да се обидам да трескам во спортски сали за кои не мислев дека знаел за тоа и дознал за нив зошто мислите дека бил толку еластичен тој не знаеше дека е заштрафено од големо време од спортот што знаете дека времињата беа различни уште во 60-тите и 70-тите години и тој е единствената боја во која победил Олимпија, а камоли, веројатно, било какви претстави покрај Роби Робинсон тоа беше само ретко и јас сум и мислам дека има многу со кои тој се справи и јас се обиде да му објасни дека беше пред 40-плус години и времето се сменија, но тогаш почнав да сфаќам сега дека сум постар, мислам дека беше само повеќе од тој порасна на Куба, тој само отиде во трето одделение, знаете дека работи фарми што ги знаете кога тој беше мало дете избега од Куба каде што требаше да оди на Олимпијада и тој ја има целата оваа луда детална приказна за неговиот живот да се дојде во Америка за да стане полицаец во Чикаго биде трикратен г. Олимпија да ја има дете последното нешто што сакаш да го направи твојот син е сега направи нешто не преку училиште, па сега јас сум постар и јас сум позрел, можам да го разберам тоа тој помина низ сето она што мислам дека тој навистина само сакаше да бидам како што сакаше кажете го цело време докторот адвокат архитект, тој само би ги именувал овие работи и тој беше само луд на училиште, но не мислам дека тој некогаш сфати дека јас сум тој и ако тој сфати дека јас сум исто како и тој со многу работи, тој би знаел дека едноставно училиште не е мојата работа и не беше ниту татко ми така, јас навистина не го водев боди-билдинг до 2006 година, така започнав доцна и буквално ми требаа девет или десет години да го дознаам ова едно лесно осмислено второ место, така што беше сто и седумдесет фунти, па тоа беше сто килограми од она што бев лани, па се надевам дека заработи околу осум до десет килограми во последните две години, па јас би имал тогаш се здебели сто и десет килограми откако започнав со боди-билдинг па ова е еден од трофеите на татко ми и овој и овој е толку тежок што не можам дури и го земам и се колнам на Бога, како да не можам да го направам тоа на видео или не можете да му кажете но овој трофеј е толку тежок, ќе го добијам, треба да го снимам каков што го одржувате, затоа што го прави тоа нема смисла, но тоа го покажува квалитетот на трофеите назад во текот на денот во споредба со мојот Национален трофеј и со трибината со моите медали Тампа и Олимпија на тоа не е дури и тешка како оваа работа е толку тешка, но не знам што е направено од несериозен мермер да, тоа е како Колосеумот на врвот каков што го користеа да излезам сите, тоа е едноставно друга игра, јас сум во трка каде што сум судејќи според мислењата на луѓето и мислењата на луѓето може да се променат и во зависност од која ера сте во критериумите може да се смени и тоа е тоа Најголемото е што во ерата на татко ми тие би биле под едно единствена светлина сенка, во центарот на вниманието што ги создаде сенките под и кастирани овие како монументални фигури на статуи и потоа како што растеше бодибилдингот започнавме уништување на телото индивидуално, ова треба да биде ваков вид на состојба треба да биде ваков вид голема ова е формата што ја бараме и потоа како ние еволуиравме и минуваме низ епохата сега тие го сакаат сето она што го сакаат каде да мора да бидете пропорционално симетрични, но во исто време и вие мора да бидат толку суви и толку излупени во некои области што, всушност, освен ако не сте биле професионален бодибилдер не би знаеле дека треба да имате рендан лепак и хрчаци ќе мора да изгубите нешто друго тоа е само како науката работи некои од овие момци вршат притисок под 3% телесна маст така, без разлика што еднаш ќе го притиснете тој праг на умирање на сцената, вие сте дека близу до смрт нешто ќе даде и земе и тоа е тешкиот дел на боди-билдинг е што треба да сфатите колку се распарчувам без да изгубам ова или обратно знаете колку може да добијам без да изгубам состојба и тоа не е нешто со што мораа да се справат назад во текот на денот мојата цел во мојата кариера е да сакам да го освојам Арнолд како што е тоа што сум дефинитивно сакам да победам, но исто така разбирам дека тоа е нешто ви треба време, нема да одите во Арнолд и да претепате Арнолд шампиони како тие не се одеднаш ќе сега не знаат како да направат нивната работа ова е како ова е неверојатно, дозволете ми да ви кажам да направите Колумбо пред 50 години, јас се дружев тука со вашиот татко во Колумбос Охајо, јас и мојот пријатели таму сме биле веќе долго време возејќи во ова шоу секоја година се возев тука секоја година самостојно од Чикаго на Флорида од Северна Каролина само за да дојде да ја види шоуто и и навистина е за вистински навивачи и сакав да кажам дека сите тука вечерва се вистински обожаватели на боди-билдинг со сè што се случи овој викенд и катастрофата навистина ни ја покажа разликата помеѓу фитнес-индустријата и боди-билдинг-индустрија и ние сме, ние сме една и ние сме силни и секогаш ќе бидеме да се грижиме едни за други, дури и не размислувам за Олимпија, што мислам за мене оди на тоа оваа година и да се биде на врвот знаеш шест што сакам да одам од минатата место за прв повик и одење од последниот повик до првиот повик, но еднаш еднаш започнете да велите како што сакам да го освојам Супербојл како таму, така што мора да победиш во плеј-оф-игра има толку многу фази пред тоа и мислам дека тоа е голема казна кога некој не е во него нивната глава кога веќе размислуваат за Олимпија и ти не си една тешка про-шоу или првенството во АФЦ што го имате Арнолд да го освојам тоа прво и јас само се обидувам да ги направам оние во фази, така мојот план за пет години би бил да бидам шампион Арнолд Класик, имам своја линија за додатоци и облеката се одвива добро и сега се борам за тоа првите три места на Олимпија

Градење на моето наследство | Приказната за Серхио Олива rуниор

IFBB Pro, Sergio Oliva Jr, gives us the story behind what inspired him to become a professional bodybuilder and the legacy he hopes to build for himself within the sport. | Follow Sergio Oliva Jr | ► Instagram: www.instagram.com/sergioolivajr/ ► Victory Clothing Website: www.victoryclothing.com/ ► Victory Clothing IG: www.instagram.com/victoryclothinginc/ ► Cosmic Industries Website: cosmic-industries.com/ ► Cosmic Industries IG: www.instagram.com/cosmicindustries.llc/ Music In Video: Sinous - TituS Ocean - Stanley Gurvich Dive - Stanley Gurvich PurpleMaze - Lalinea Muscle & Strength: Website: www.muscleandstrength.com Newsletter: www.muscleandstrength.com/newsletter Instagram: www.instagram.com/muscleandstrength/ Facebook: business.facebook.com/muscleandstrength Twitter: twitter.com/Muscle_Strength Pinterest: www.pinterest.com/musclestrength/ #muscleandstrength #sergioolivajr #bodybuilding
mr olympia sergio oliva, muscle strength, muscleandstrength sergio oliva jr, sergio oliva jr bodybuilding, mr olympia, sergio oliva, sergio oliva jr bodybuilder, sergio oliva bodybuilding, sergio oliva jr story, mr olympia sergio, sergio oliva son, lifestyle, muscleandstrength, the myth, bodybuilding legacy, sergio oliva jr documentary, legends, bodybuilding, muscleandstrength legends, sergio oliva jr, bodybuilder, sergio bodybuilding, muscle and strength, bodybuilding legend,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="9.679" dur="3.87"> Јас не сум како да влегувам во бодибилдинг како да сакам неколку претстави >

< start="13.549" dur="5.441"> изградете ја мојата биографија за да можам да знаете дали направите некои подготовки на Интернет или да започнете со тренинг >

< start="18.99" dur="4.619"> како што буквално, се навлегувам во ова за да го сменам целиот спорт за да го сменам >

< start="23.609" dur="12.171"> завршете како иднината на тоа и направете историја она што го имам во мојата рака е >

< start="35.78" dur="17.279"> девет bs 14 ун бебе, без разлика што ќе бидам засекогаш митот >

< start="58.28" dur="6.879"> Серхио Олива rуниор. Така е, луѓе што го знаете името, мислам дека растат со моето >

< start="65.159" dur="5.401"> тато е голем, знаете како да знаев колку е голема, знаев што е најдобро, јас бев најдобро >

< start="70.56" dur="4.34"> немаше да направам боди-билдинг, освен ако не би бил најдобар еден ден >

< start="78" dur="11.49"> Мислам дека е премногу лошо што татко ти починал премногу рано, но ако е тој >

< start="89.49" dur="4.47"> би ја видел оваа слика тој ќе се смее и ќе се смешка и >

< start="93.96" dur="7.53"> тој ќе биде најсреќниот човек во светот, затоа сакам да знаете од негово име јас >

< start="101.49" dur="6.87"> можам да ти кажам дека знам од мое име колку сме горди од вас штом сфатив >

< start="108.36" dur="3.05"> Бев навистина во боди-билдинг и сакав да го извршам тоа да биде про јас >

< start="111.41" dur="5.319"> проучуваше сè што читав секоја книга што можев секоја енциклопедија на боди-билдинг >

< start="116.729" dur="4.771"> тоа е таму, без да тренирам, само знаев дека е нешто >

< start="121.5" dur="4.2"> Сакав да влезам, а потоа еднаш почнав да се обидувам да се приклучам во спортски сали, па татко ми >

< start="125.7" dur="3.93"> навистина одеше погоре и пошироко за да се обидам да ме спречи да се приклучувам кон спортски сали и работи >

< start="129.63" dur="3.57"> така сакав да се обидам да трескам во спортски сали за кои не мислев дека знаел за тоа >

< start="133.2" dur="6.95"> и дознал за нив зошто мислите дека бил толку еластичен >

< start="140.15" dur="6.16"> тој не знаеше дека е заштрафено од големо време од спортот што знаете дека времињата беа различни >

< start="146.31" dur="5.88"> уште во 60-тите и 70-тите години и тој е единствената боја во која победил >

< start="152.19" dur="2.97"> Олимпија, а камоли, веројатно, било какви претстави покрај Роби Робинсон >

< start="155.16" dur="3.84"> тоа беше само ретко и јас сум и мислам дека има многу со кои тој се справи и јас >

< start="159" dur="5.28"> се обиде да му објасни дека беше пред 40-плус години и времето се сменија, но >

< start="164.28" dur="4.59"> тогаш почнав да сфаќам сега дека сум постар, мислам дека беше само повеќе од тој >

< start="168.87" dur="4.53"> порасна на Куба, тој само отиде во трето одделение, знаете дека работи >

< start="173.4" dur="4.619"> фарми што ги знаете кога тој беше мало дете избега од Куба каде што требаше >

< start="178.019" dur="3.541"> да оди на Олимпијада и тој ја има целата оваа луда детална приказна за неговиот живот >

< start="181.56" dur="5.94"> да се дојде во Америка за да стане полицаец во Чикаго биде трикратен г. Олимпија да ја има >

< start="187.5" dur="3.72"> дете последното нешто што сакаш да го направи твојот син е сега направи нешто не преку >

< start="191.22" dur="4.049"> училиште, па сега јас сум постар и јас сум позрел, можам да го разберам тоа >

< start="195.269" dur="3.901"> тој помина низ сето она што мислам дека тој навистина само сакаше да бидам како што сакаше >

< start="199.17" dur="3.51"> кажете го цело време докторот адвокат архитект, тој само би ги именувал овие >

< start="202.68" dur="4.139"> работи и тој беше само луд на училиште, но не мислам дека тој некогаш >

< start="206.819" dur="3.991"> сфати дека јас сум тој и ако тој сфати дека јас сум >

< start="210.81" dur="3.33"> исто како и тој со многу работи, тој би знаел дека едноставно училиште не е >

< start="214.14" dur="3.65"> мојата работа и не беше ниту татко ми >

< start="221.51" dur="6.28"> така, јас навистина не го водев боди-билдинг до 2006 година, така започнав >

< start="227.79" dur="5.42"> доцна и буквално ми требаа девет или десет години да го дознаам >

< start="235.26" dur="10.63"> ова едно лесно осмислено второ место, така што беше сто и седумдесет >

< start="245.89" dur="7.349"> фунти, па тоа беше сто килограми од она што бев лани, па се надевам дека >

< start="253.239" dur="4.921"> заработи околу осум до десет килограми во последните две години, па јас би имал тогаш >

< start="258.16" dur="3.979"> се здебели сто и десет килограми откако започнав со боди-билдинг >

< start="262.96" dur="5.91"> па ова е еден од трофеите на татко ми и овој и овој е толку тежок што не можам >

< start="268.87" dur="5.07"> дури и го земам и се колнам на Бога, како да не можам да го направам тоа на видео или не можете да му кажете >

< start="273.94" dur="6.75"> но овој трофеј е толку тежок, ќе го добијам, треба да го снимам каков што го одржувате, затоа што го прави тоа >

< start="280.69" dur="4.53"> нема смисла, но тоа го покажува квалитетот на трофеите назад во текот на денот во споредба со мојот >

< start="285.22" dur="11.759"> Национален трофеј и со трибината со моите медали Тампа и Олимпија на тоа не е >

< start="296.979" dur="4.5"> дури и тешка како оваа работа е толку тешка, но не знам што е направено >

< start="301.479" dur="5.19"> од несериозен мермер да, тоа е како Колосеумот на врвот каков што го користеа >

< start="306.669" dur="6.09"> да излезам сите, тоа е едноставно друга игра, јас сум во трка каде што сум >

< start="312.759" dur="4.741"> судејќи според мислењата на луѓето и мислењата на луѓето може да се променат и >

< start="317.5" dur="3.87"> во зависност од која ера сте во критериумите може да се смени и тоа е тоа >

< start="321.37" dur="4.32"> Најголемото е што во ерата на татко ми тие би биле под едно >

< start="325.69" dur="6.06"> единствена светлина сенка, во центарот на вниманието што ги создаде сенките под и кастирани >

< start="331.75" dur="6.9"> овие како монументални фигури на статуи и потоа како што растеше бодибилдингот започнавме >

< start="338.65" dur="4.949"> уништување на телото индивидуално, ова треба да биде ваков вид на состојба >

< start="343.599" dur="3.81"> треба да биде ваков вид голема ова е формата што ја бараме и потоа како >

< start="347.409" dur="4.411"> ние еволуиравме и минуваме низ епохата сега тие го сакаат сето она што го сакаат >

< start="351.82" dur="3.54"> каде да мора да бидете пропорционално симетрични, но во исто време и вие >

< start="355.36" dur="4.98"> мора да бидат толку суви и толку излупени во некои области што, всушност, освен ако не сте биле >

< start="360.34" dur="3.96"> професионален бодибилдер не би знаеле дека треба да имате рендан лепак и >

< start="364.3" dur="2.399"> хрчаци ќе мора да изгубите нешто друго >

< start="366.699" dur="3.9"> тоа е само како науката работи некои од овие момци вршат притисок под 3% телесна маст >

< start="370.599" dur="4.471"> така, без разлика што еднаш ќе го притиснете тој праг на умирање на сцената, вие сте >

< start="375.07" dur="4.379"> дека близу до смрт нешто ќе даде и земе и тоа е тешкиот дел >

< start="379.449" dur="3.571"> на боди-билдинг е што треба да сфатите колку се распарчувам без да изгубам >

< start="383.02" dur="4.679"> ова или обратно знаете колку може да добијам без да изгубам состојба и >

< start="387.699" dur="3.801"> тоа не е нешто со што мораа да се справат назад во текот на денот >

< start="398.34" dur="4.63"> мојата цел во мојата кариера е да сакам да го освојам Арнолд како што е тоа што сум >

< start="402.97" dur="2.58"> дефинитивно сакам да победам, но исто така разбирам дека тоа е нешто >

< start="405.55" dur="3.21"> ви треба време, нема да одите во Арнолд и да претепате >

< start="408.76" dur="3.09"> Арнолд шампиони како тие не се одеднаш ќе сега не знаат како да направат >

< start="411.85" dur="6.599"> нивната работа ова е како ова е неверојатно, дозволете ми да ви кажам да направите >

< start="418.449" dur="11.911"> Колумбо пред 50 години, јас се дружев тука со вашиот татко во Колумбос Охајо, јас и мојот >

< start="430.36" dur="6.09"> пријатели таму сме биле веќе долго време возејќи во ова шоу >

< start="436.45" dur="4.68"> секоја година се возев тука секоја година самостојно од Чикаго на Флорида од >

< start="441.13" dur="5.7"> Северна Каролина само за да дојде да ја види шоуто и и навистина е за >

< start="446.83" dur="3.66"> вистински навивачи и сакав да кажам дека сите тука вечерва се вистински обожаватели на >

< start="450.49" dur="7.29"> боди-билдинг со сè што се случи овој викенд и катастрофата >

< start="457.78" dur="2.91"> навистина ни ја покажа разликата помеѓу фитнес-индустријата и >

< start="460.69" dur="4.349"> боди-билдинг-индустрија и ние сме, ние сме една и ние сме силни и секогаш ќе бидеме >

< start="465.039" dur="3.81"> да се грижиме едни за други, дури и не размислувам за Олимпија, што мислам за мене >

< start="468.849" dur="5.911"> оди на тоа оваа година и да се биде на врвот знаеш шест што сакам да одам од минатата >

< start="474.76" dur="3.839"> место за прв повик и одење од последниот повик до првиот повик, но еднаш еднаш >

< start="478.599" dur="2.151"> започнете да велите како што сакам да го освојам Супербојл >

< start="480.75" dur="4.21"> како таму, така што мора да победиш во плеј-оф-игра има толку многу фази >

< start="484.96" dur="5.04"> пред тоа и мислам дека тоа е голема казна кога некој не е во него >

< start="490" dur="3.18"> нивната глава кога веќе размислуваат за Олимпија и ти не си >

< start="493.18" dur="6.209"> една тешка про-шоу или првенството во АФЦ што го имате Арнолд >

< start="499.389" dur="3.84"> да го освојам тоа прво и јас само се обидувам да ги направам оние во фази, така мојот план за пет години >

< start="503.229" dur="4.351"> би бил да бидам шампион Арнолд Класик, имам своја линија за додатоци и >

< start="507.58" dur="3.75"> облеката се одвива добро и сега се борам за тоа првите три места на >

< start="511.33" dur="3.989"> Олимпија >