528s Ndërtimi i Trashëgimisë Sime | Historia e Sergio Oliva Jr images and subtitles

Unë nuk jam thjesht si të futem në Bodybuilding për të pëlqyer të bëjnë një shfaqje në çift ndërtoni rinisjen time, kështu që unë mund të dini se bëni disa përgatitje në internet ose filloni stërvitjen si unë fjalë për fjalë jam duke u marrë me këtë për të ndryshuar tërë sportin për të ndryshuar kompletoj si të ardhmen e saj dhe bëj histori atë që kam në dorë është nëntë bs 14 a një djalë i vogël pa marrë parasysh se çfarë do të jem përgjithmonë mit Sergio Oliva jr. kjo është e drejtë folks ju e dini emrin që unë mendoj se rritet me timen baba duke qenë i madh ti e di sikur ta dija se çfarë e madhe isha unë e dija se çfarë më të mirë isha vetëm nuk do të bëja bodybuilding nëse nuk mund të isha më i miri një ditë Dua të them që është shumë keq që babai yt ndërroi jetë shumë herët, por nëse ai do ta shihte këtë foto ai do të qeshë dhe do të buzëqeshte dhe ai do të jetë djali më i lumtur në botë, kështu që unë vetëm dua që ju ta dini në emër të tij unë mund t'ju them se di në emrin tim se sa krenarë jemi për ju, pasi e kuptova Unë isha vërtet në bodybuilding dhe doja ta ndiqja që të ishte një profesionist unë studiova gjithçka që lexoja çdo libër që munda çdo enciklopedi e bodybuilding kjo është atje, pa e trajnuar vërtet dija se ishte diçka Doja të hyja brenda dhe pastaj një herë fillova të përpiqesha të bashkohem në palestra kështu që babai im po shkonte vërtet lart e më tej për të provuar dhe më ndalonte të bashkoja palestra dhe sende kështu do të përpiqesha të vidhja në palestra për të cilat nuk mendoja se ai e dinte dhe ai mësoi rreth tyre pse mendoni se ai ishte aq elastik ai e di se jeni të dehur gjatë kohës së madhe nga sporti që dini se kohërat ishin të ndryshme përsëri në vitet '60 dhe '70 dhe ai duke qenë i vetmi person me ngjyrë për të fituar një Olimpia le të vetëm ndonjë shfaqje përveç Robbie Robinson ishte thjesht e rrallë dhe unë jam dhe mendoj se ka shumë gjëra me të cilat merrej ai dhe unë u përpoq t'i shpjegoja atij që ishte 40-vjet më parë dhe kohët kanë ndryshuar por atëherë fillova të kuptoj tani që jam më i vjetër mendoj se ishte thjesht më shumë se ai u rrit në Kubë ai vetëm shkoi në klasën e tretë ju e dini që ai po punon fermat ju i dini kur ai ishte një fëmijë i vogël u arratis nga Kuba ku supozohej për të shkuar në Olimpiadë dhe ai e ka gjithë këtë histori të çmendur të përpunuar të jetës së tij të shkosh në Amerikë për tu bërë një polic i agoikagos, të jesh një mr tre herë. Olimpia të ketë një fëmijë gjëja e fundit që dëshiron që djali juaj të bëjë është tani të bëni diçka jo përmes shkollë kështu që tani jam duke u rritur dhe unë duke qenë më e pjekur mund ta kuptoj këtë ai kaloi gjithçka që unë mendoj se ai me të vërtetë thjesht donte që unë të isha ashtu siç do thuaje gjate gjithe kohes arkitektin e avokatit te mjekut ai thjesht do ti emrtonte ato gjërat dhe ai ishte aq shumë i çmendur për shkollën, por unë nuk mendoj se ai kurrë e kuptoi që unë isha ai dhe nëse do ta kuptonte që unë jam ashtu si ai me shumë gjëra ai do të dinte që shkolla thjesht nuk ishte gjëja ime dhe nuk ishte as e babait tim kështu që unë në të vërtetë nuk kam ndjekur as Bodybuilding-un deri në 2006-ën fillova kështu vonë dhe fjalë për fjalë u desh nëntë ose dhjetë vjet për ta kuptuar ky një vend i dytë fillestar lehtë, kështu që ishte njëqind e shtatëdhjetë paund, kështu që ishte njëqind paund nga ajo që isha vitin e kaluar, kështu që unë jam duke shpresuar se unë fitoi rreth tetë deri në dhjetë paund në dy vitet e fundit kështu që unë do të kisha atëherë fitoi njëqind e dhjetë paund që kur fillova bodybuilding kështu që kjo është një nga trofetë e babait tim dhe kjo dhe kjo është aq e rëndë sa nuk mundem madje e marr dhe unë betohem te Zoti sikur nuk mund ta bëj në video ose nuk mund ta tregosh por ky trofe është aq i rëndë që unë do të duhet të filmoj ju duke e mbajtur atë sepse e bën nuk ka kuptim por kjo tregon cilësinë e trofeve mbrapa gjatë ditës në krahasim me timen Trofeu i Kombëtares dhe me qëndrimin me medaljet e mia Tampa dhe Olympia në të nuk është kështu edhe aq e rëndë sa kjo gjë është kaq e rëndë por nuk e di se çfarë është bërë jashte mermerit friggin po ajo eshte si Koloseu ne maje si ato qe perdornin të dal të gjitha është thjesht një lojë krejtësisht tjetër, unë jam në një garë ku jam duke u gjykuar nga mendimet e njerëzve dhe mendimet e njerëzve mund të ndryshojnë dhe në varësi të asaj epoke jeni në kritere mund të ndryshojë dhe kjo është ajo gjëja më e madhe është se në epokën e babait tim do të kishin sikur të ishin nën një dritë e vetme një hije një qendër të vëmendjes ajo krijoi hije nën dhe të hedhura këto si figura të statujave monumentale dhe më pas si rritja e bodybuilding kemi filluar rrënojat e trupit individualisht kjo duhet të jetë kjo lloj gjendjeje kjo duhet të jetë kjo lloj e madhe kjo është forma që ne po kërkojmë dhe pastaj si ne kemi evoluar dhe duke kaluar nëpër epoka tani ata duan gjithçka që duan ku po, duhet të jesh proporcionalisht simetrik, por në të njëjtën kohë edhe ti duhet të jenë kaq të thatë dhe aq të zhvishem në disa zona që në të vërtetë nëse nuk keni qenë një bodybuilder profesionist nuk do ta dinit që të keni glute të copëtuara dhe hams ju do të duhet të humbasin diçka tjetër është sesi funksionon shkenca disa nga këta djem po presin nën 3% yndyrën e trupit kështu që nuk ka rëndësi se çfarë herë ju jeni duke kërkuar atë pragun e vdekjes në skenë që ju jeni që afër vdekjes diçka do të japë dhe marrë dhe kjo është pjesa e vështirë e Bodybuilding është që ju duhet të kuptoni se sa copëtuar bëj unë pa humbur kjo ose anasjelltas e dini se sa e madhe mund të marr pa humbur gjendjen dhe kjo nuk është vetëm diçka me të cilën duhej të merreshin mbrapa gjatë ditës Qëllimi im në karrierën time është që unë dua të fitoj Arnold si kjo është diçka që unë patjetër që dua të fitoj por gjithashtu e kuptoj që kjo është diçka merr kohë që ju nuk do të hyni në Arnold dhe rrahja kaloi Kampionët e Arnoldit si ata nuk janë të gonna të papritur tani nuk dinë të bëjnë puna e tyre kjo është si kjo është e pabesueshme më lejoni t'ju them të bëni Columbus 50 vjet më parë unë po pozoja këtu me babanë tuaj në Columbus Ohio mua dhe tim shokë atje ku kemi qenë kemi qenë duke vozitur në këtë shfaqje për një kohë të gjatë çdo vit kam vozitur këtu çdo vit më vete nga Chicikago në Florida nga Karolina e Veriut vetëm për të ardhur të shikojë shfaqjen dhe dhe dhe është vërtet për të tifozë të vërtetë dhe kam dashur të them të gjithë këtu sonte është një tifoz i vërtetë i Bodybuilding me gjithçka që ndodhi këtë fundjavë dhe katastrofat e saj me të vërtetë na tregoi ndryshimin midis industrisë së fitnesit dhe industria e bodybuilding dhe ne jemi ne jemi një dhe jemi të fortë dhe do të jemi gjithmonë kujdesuni për njeri-tjetrin Unë as që mendoj për Olimpinë që mendoj për mua duke shkuar në të këtë vit dhe duke qenë në krye e dini gjashtë dua të shkoj nga e fundit vendin për të telefonuar së pari dhe për të shkuar nga thirrja e fundit tek thirrja e parë, por një herë filloni të thoni si unë dua të fitoj Superbowl si ka kështu që ju duhet të fitoni një lojë në play off ka kaq shumë faza para kësaj dhe unë mendoj se kjo është një tregim i madh kur dikush nuk është gjithçka atje koka e tyre kur ata tashmë janë duke menduar për Olimpinë dhe ju nuk keni as një shfaqje të ashpër pro apo Kampionati AFC që është Arnold që keni marrë për të fituar atë të parën dhe unë jam vetëm duke u përpjekur t'i bëj ato në faza, kështu që plani im pesë-vjeçar do të isha një kampion Arnold Classic që kam linjën time plotësuese dhe rrobat po shkojnë mirë dhe tani unë jam duke luftuar për atë tre vendet e para në Olympia

Ndërtimi i Trashëgimisë Sime | Historia e Sergio Oliva Jr

IFBB Pro, Sergio Oliva Jr, gives us the story behind what inspired him to become a professional bodybuilder and the legacy he hopes to build for himself within the sport. | Follow Sergio Oliva Jr | ► Instagram: www.instagram.com/sergioolivajr/ ► Victory Clothing Website: www.victoryclothing.com/ ► Victory Clothing IG: www.instagram.com/victoryclothinginc/ ► Cosmic Industries Website: cosmic-industries.com/ ► Cosmic Industries IG: www.instagram.com/cosmicindustries.llc/ Music In Video: Sinous - TituS Ocean - Stanley Gurvich Dive - Stanley Gurvich PurpleMaze - Lalinea Muscle & Strength: Website: www.muscleandstrength.com Newsletter: www.muscleandstrength.com/newsletter Instagram: www.instagram.com/muscleandstrength/ Facebook: business.facebook.com/muscleandstrength Twitter: twitter.com/Muscle_Strength Pinterest: www.pinterest.com/musclestrength/ #muscleandstrength #sergioolivajr #bodybuilding
mr olympia sergio oliva, muscle strength, muscleandstrength sergio oliva jr, sergio oliva jr bodybuilding, mr olympia, sergio oliva, sergio oliva jr bodybuilder, sergio oliva bodybuilding, sergio oliva jr story, mr olympia sergio, sergio oliva son, lifestyle, muscleandstrength, the myth, bodybuilding legacy, sergio oliva jr documentary, legends, bodybuilding, muscleandstrength legends, sergio oliva jr, bodybuilder, sergio bodybuilding, muscle and strength, bodybuilding legend,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="9.679" dur="3.87"> Unë nuk jam thjesht si të futem në Bodybuilding për të pëlqyer të bëjnë një shfaqje në çift >

< start="13.549" dur="5.441"> ndërtoni rinisjen time, kështu që unë mund të dini se bëni disa përgatitje në internet ose filloni stërvitjen >

< start="18.99" dur="4.619"> si unë fjalë për fjalë jam duke u marrë me këtë për të ndryshuar tërë sportin për të ndryshuar >

< start="23.609" dur="12.171"> kompletoj si të ardhmen e saj dhe bëj histori atë që kam në dorë është >

< start="35.78" dur="17.279"> nëntë bs 14 a një djalë i vogël pa marrë parasysh se çfarë do të jem përgjithmonë mit >

< start="58.28" dur="6.879"> Sergio Oliva jr. kjo është e drejtë folks ju e dini emrin që unë mendoj se rritet me timen >

< start="65.159" dur="5.401"> baba duke qenë i madh ti e di sikur ta dija se çfarë e madhe isha unë e dija se çfarë më të mirë isha vetëm >

< start="70.56" dur="4.34"> nuk do të bëja bodybuilding nëse nuk mund të isha më i miri një ditë >

< start="78" dur="11.49"> Dua të them që është shumë keq që babai yt ndërroi jetë shumë herët, por nëse ai >

< start="89.49" dur="4.47"> do ta shihte këtë foto ai do të qeshë dhe do të buzëqeshte dhe >

< start="93.96" dur="7.53"> ai do të jetë djali më i lumtur në botë, kështu që unë vetëm dua që ju ta dini në emër të tij unë >

< start="101.49" dur="6.87"> mund t'ju them se di në emrin tim se sa krenarë jemi për ju, pasi e kuptova >

< start="108.36" dur="3.05"> Unë isha vërtet në bodybuilding dhe doja ta ndiqja që të ishte një profesionist unë >

< start="111.41" dur="5.319"> studiova gjithçka që lexoja çdo libër që munda çdo enciklopedi e bodybuilding >

< start="116.729" dur="4.771"> kjo është atje, pa e trajnuar vërtet dija se ishte diçka >

< start="121.5" dur="4.2"> Doja të hyja brenda dhe pastaj një herë fillova të përpiqesha të bashkohem në palestra kështu që babai im >

< start="125.7" dur="3.93"> po shkonte vërtet lart e më tej për të provuar dhe më ndalonte të bashkoja palestra dhe sende >

< start="129.63" dur="3.57"> kështu do të përpiqesha të vidhja në palestra për të cilat nuk mendoja se ai e dinte >

< start="133.2" dur="6.95"> dhe ai mësoi rreth tyre pse mendoni se ai ishte aq elastik >

< start="140.15" dur="6.16"> ai e di se jeni të dehur gjatë kohës së madhe nga sporti që dini se kohërat ishin të ndryshme >

< start="146.31" dur="5.88"> përsëri në vitet '60 dhe '70 dhe ai duke qenë i vetmi person me ngjyrë për të fituar një >

< start="152.19" dur="2.97"> Olimpia le të vetëm ndonjë shfaqje përveç Robbie Robinson >

< start="155.16" dur="3.84"> ishte thjesht e rrallë dhe unë jam dhe mendoj se ka shumë gjëra me të cilat merrej ai dhe unë >

< start="159" dur="5.28"> u përpoq t'i shpjegoja atij që ishte 40-vjet më parë dhe kohët kanë ndryshuar por >

< start="164.28" dur="4.59"> atëherë fillova të kuptoj tani që jam më i vjetër mendoj se ishte thjesht më shumë se ai >

< start="168.87" dur="4.53"> u rrit në Kubë ai vetëm shkoi në klasën e tretë ju e dini që ai po punon >

< start="173.4" dur="4.619"> fermat ju i dini kur ai ishte një fëmijë i vogël u arratis nga Kuba ku supozohej >

< start="178.019" dur="3.541"> për të shkuar në Olimpiadë dhe ai e ka gjithë këtë histori të çmendur të përpunuar të jetës së tij >

< start="181.56" dur="5.94"> të shkosh në Amerikë për tu bërë një polic i agoikagos, të jesh një mr tre herë. Olimpia të ketë >

< start="187.5" dur="3.72"> një fëmijë gjëja e fundit që dëshiron që djali juaj të bëjë është tani të bëni diçka jo përmes >

< start="191.22" dur="4.049"> shkollë kështu që tani jam duke u rritur dhe unë duke qenë më e pjekur mund ta kuptoj këtë >

< start="195.269" dur="3.901"> ai kaloi gjithçka që unë mendoj se ai me të vërtetë thjesht donte që unë të isha ashtu siç do >

< start="199.17" dur="3.51"> thuaje gjate gjithe kohes arkitektin e avokatit te mjekut ai thjesht do ti emrtonte ato >

< start="202.68" dur="4.139"> gjërat dhe ai ishte aq shumë i çmendur për shkollën, por unë nuk mendoj se ai kurrë >

< start="206.819" dur="3.991"> e kuptoi që unë isha ai dhe nëse do ta kuptonte që unë jam >

< start="210.81" dur="3.33"> ashtu si ai me shumë gjëra ai do të dinte që shkolla thjesht nuk ishte >

< start="214.14" dur="3.65"> gjëja ime dhe nuk ishte as e babait tim >

< start="221.51" dur="6.28"> kështu që unë në të vërtetë nuk kam ndjekur as Bodybuilding-un deri në 2006-ën fillova kështu >

< start="227.79" dur="5.42"> vonë dhe fjalë për fjalë u desh nëntë ose dhjetë vjet për ta kuptuar >

< start="235.26" dur="10.63"> ky një vend i dytë fillestar lehtë, kështu që ishte njëqind e shtatëdhjetë >

< start="245.89" dur="7.349"> paund, kështu që ishte njëqind paund nga ajo që isha vitin e kaluar, kështu që unë jam duke shpresuar se unë >

< start="253.239" dur="4.921"> fitoi rreth tetë deri në dhjetë paund në dy vitet e fundit kështu që unë do të kisha atëherë >

< start="258.16" dur="3.979"> fitoi njëqind e dhjetë paund që kur fillova bodybuilding >

< start="262.96" dur="5.91"> kështu që kjo është një nga trofetë e babait tim dhe kjo dhe kjo është aq e rëndë sa nuk mundem >

< start="268.87" dur="5.07"> madje e marr dhe unë betohem te Zoti sikur nuk mund ta bëj në video ose nuk mund ta tregosh >

< start="273.94" dur="6.75"> por ky trofe është aq i rëndë që unë do të duhet të filmoj ju duke e mbajtur atë sepse e bën >

< start="280.69" dur="4.53"> nuk ka kuptim por kjo tregon cilësinë e trofeve mbrapa gjatë ditës në krahasim me timen >

< start="285.22" dur="11.759"> Trofeu i Kombëtares dhe me qëndrimin me medaljet e mia Tampa dhe Olympia në të nuk është kështu >

< start="296.979" dur="4.5"> edhe aq e rëndë sa kjo gjë është kaq e rëndë por nuk e di se çfarë është bërë >

< start="301.479" dur="5.19"> jashte mermerit friggin po ajo eshte si Koloseu ne maje si ato qe perdornin >

< start="306.669" dur="6.09"> të dal të gjitha është thjesht një lojë krejtësisht tjetër, unë jam në një garë ku jam >

< start="312.759" dur="4.741"> duke u gjykuar nga mendimet e njerëzve dhe mendimet e njerëzve mund të ndryshojnë dhe >

< start="317.5" dur="3.87"> në varësi të asaj epoke jeni në kritere mund të ndryshojë dhe kjo është ajo >

< start="321.37" dur="4.32"> gjëja më e madhe është se në epokën e babait tim do të kishin sikur të ishin nën një >

< start="325.69" dur="6.06"> dritë e vetme një hije një qendër të vëmendjes ajo krijoi hije nën dhe të hedhura >

< start="331.75" dur="6.9"> këto si figura të statujave monumentale dhe më pas si rritja e bodybuilding kemi filluar >

< start="338.65" dur="4.949"> rrënojat e trupit individualisht kjo duhet të jetë kjo lloj gjendjeje kjo >

< start="343.599" dur="3.81"> duhet të jetë kjo lloj e madhe kjo është forma që ne po kërkojmë dhe pastaj si >

< start="347.409" dur="4.411"> ne kemi evoluar dhe duke kaluar nëpër epoka tani ata duan gjithçka që duan >

< start="351.82" dur="3.54"> ku po, duhet të jesh proporcionalisht simetrik, por në të njëjtën kohë edhe ti >

< start="355.36" dur="4.98"> duhet të jenë kaq të thatë dhe aq të zhvishem në disa zona që në të vërtetë nëse nuk keni qenë një >

< start="360.34" dur="3.96"> bodybuilder profesionist nuk do ta dinit që të keni glute të copëtuara dhe >

< start="364.3" dur="2.399"> hams ju do të duhet të humbasin diçka tjetër >

< start="366.699" dur="3.9"> është sesi funksionon shkenca disa nga këta djem po presin nën 3% yndyrën e trupit >

< start="370.599" dur="4.471"> kështu që nuk ka rëndësi se çfarë herë ju jeni duke kërkuar atë pragun e vdekjes në skenë që ju jeni >

< start="375.07" dur="4.379"> që afër vdekjes diçka do të japë dhe marrë dhe kjo është pjesa e vështirë >

< start="379.449" dur="3.571"> e Bodybuilding është që ju duhet të kuptoni se sa copëtuar bëj unë pa humbur >

< start="383.02" dur="4.679"> kjo ose anasjelltas e dini se sa e madhe mund të marr pa humbur gjendjen dhe >

< start="387.699" dur="3.801"> kjo nuk është vetëm diçka me të cilën duhej të merreshin mbrapa gjatë ditës >

< start="398.34" dur="4.63"> Qëllimi im në karrierën time është që unë dua të fitoj Arnold si kjo është diçka që unë >

< start="402.97" dur="2.58"> patjetër që dua të fitoj por gjithashtu e kuptoj që kjo është diçka >

< start="405.55" dur="3.21"> merr kohë që ju nuk do të hyni në Arnold dhe rrahja kaloi >

< start="408.76" dur="3.09"> Kampionët e Arnoldit si ata nuk janë të gonna të papritur tani nuk dinë të bëjnë >

< start="411.85" dur="6.599"> puna e tyre kjo është si kjo është e pabesueshme më lejoni t'ju them të bëni >

< start="418.449" dur="11.911"> Columbus 50 vjet më parë unë po pozoja këtu me babanë tuaj në Columbus Ohio mua dhe tim >

< start="430.36" dur="6.09"> shokë atje ku kemi qenë kemi qenë duke vozitur në këtë shfaqje për një kohë të gjatë >

< start="436.45" dur="4.68"> çdo vit kam vozitur këtu çdo vit më vete nga Chicikago në Florida nga >

< start="441.13" dur="5.7"> Karolina e Veriut vetëm për të ardhur të shikojë shfaqjen dhe dhe dhe është vërtet për të >

< start="446.83" dur="3.66"> tifozë të vërtetë dhe kam dashur të them të gjithë këtu sonte është një tifoz i vërtetë i >

< start="450.49" dur="7.29"> Bodybuilding me gjithçka që ndodhi këtë fundjavë dhe katastrofat e saj >

< start="457.78" dur="2.91"> me të vërtetë na tregoi ndryshimin midis industrisë së fitnesit dhe >

< start="460.69" dur="4.349"> industria e bodybuilding dhe ne jemi ne jemi një dhe jemi të fortë dhe do të jemi gjithmonë >

< start="465.039" dur="3.81"> kujdesuni për njeri-tjetrin Unë as që mendoj për Olimpinë që mendoj për mua >

< start="468.849" dur="5.911"> duke shkuar në të këtë vit dhe duke qenë në krye e dini gjashtë dua të shkoj nga e fundit >

< start="474.76" dur="3.839"> vendin për të telefonuar së pari dhe për të shkuar nga thirrja e fundit tek thirrja e parë, por një herë >

< start="478.599" dur="2.151"> filloni të thoni si unë dua të fitoj Superbowl >

< start="480.75" dur="4.21"> si ka kështu që ju duhet të fitoni një lojë në play off ka kaq shumë faza >

< start="484.96" dur="5.04"> para kësaj dhe unë mendoj se kjo është një tregim i madh kur dikush nuk është gjithçka atje >

< start="490" dur="3.18"> koka e tyre kur ata tashmë janë duke menduar për Olimpinë dhe ju nuk keni as >

< start="493.18" dur="6.209"> një shfaqje të ashpër pro apo Kampionati AFC që është Arnold që keni marrë >

< start="499.389" dur="3.84"> për të fituar atë të parën dhe unë jam vetëm duke u përpjekur t'i bëj ato në faza, kështu që plani im pesë-vjeçar >

< start="503.229" dur="4.351"> do të isha një kampion Arnold Classic që kam linjën time plotësuese dhe >

< start="507.58" dur="3.75"> rrobat po shkojnë mirë dhe tani unë jam duke luftuar për atë tre vendet e para në >

< start="511.33" dur="3.989"> Olympia >