909s Ishulli duke u ndalur në Hawaii | MTB Oahu & Maui images and subtitles

- Hej, a është pulë në e shtënë? Ne mire tani? Në rregull. Aloha. Une jam me pushime. Shpresoj se nuk ka piranha. Ka qenë një udhëtim i shkëlqyeshëm, ka qenë një udhëtim i mrekullueshëm. Unë jam këtu me të dashurën time Brooke, dhe ne kemi eksploruar Hawaiin për dy javë. Ne hulumtuam Oahu për një javë, dhe pastaj Maui për një tjetër. Kemi kaluar Vite të reja në Waikiki, gjë që ishte e mahnitshme. Dhe solla biçikletën time malore. Më duhet të sjell biçikletën time malore. Sa ishuj Havaja ka? Brooke është pas kamerës, ajo mund të më japë sinjalin e dorës. Oh ajo ka një peshqir mbi të, me ishujt Havaja, ajo do të numërojë ishujt. Le të shohim, Big Island Hawaii, Maui, Oahu, Lanai, Kauai, Niihau. Ni hao? Shtatë! Unë thashë gjashtë, mirë. - E dini, unë duhet ta di këtë, sepse kam një shenjë lindjeje në shpinë, që në të vërtetë duket si ishujt Havai, nëse zhurmoni nga larg. (muzikë energjike daulle) - Unë kam bërë biçikletë malore në Hawaii më parë. Kam çiklizmit malor në Maui dhe Kauai. Asnjëherë në Oahu, kështu që kjo ishte një gjë e madhe që unë të kaloj listën e kova ime. Kam hipur në biçikletën time nga Airbnb në kokën e gjurmës. Trafiku është absolutisht i tmerrshëm në bregun verior në këtë kohë të vitit. Unë i gjeta këto shtigje në një video në YouTube. Cili ishte emri i tij? MountainBikeDaddy, apo diçka? MountainBikeDad? - [TrailDad] Oh po, kjo është ajo që po flas. - Unë isha pak nervoz për të hyrë brenda, sepse është tamam një shteg spageti i tillë, dhe e kuptova se mund të humbesh vërtet. Ashtu siç isha gati të binte, 17-vjeçari Brady rrokulliset me biçikletën e tij dhe ai është si, "A je ti Matt?" "Po." "Epo kjo ishte e papritur". Ai është duke goditur Dorezat e IFHT, i cili ishte i sëmurë. Brady ishte mjaft i bukur për të më treguar rreth e rrotull, kështu që nuk më duhej të humba. Dhe ishte e shkëlqyeshme! Woo! Woo! (muzika e ardhshme e xhazit) Oh ho, ke një mik! (Qesh) Po. Woo! U rrotulluam drejt gjurmës së kërcimit të madh dhe ne u njohëm me Steve. Ai është një ndërtues shteg atje. Djalosh i dashur, pasionant, dhe ai do të kishte parë në të vërtetë videot tona; kështu që ai u pompua me të vërtetë për të parë një çift jashtë qytetarëve, duke hipur në gjurmën e tij të kërcimit. - [Steve] Ku jetoni djema? - [Matt] Vancouver. - [Steve] Oh asnjë mënyrë! Mirë se vini! - [Matt] faleminderit. - [Steve] Cila pjesë e Vankuverit? - [Matt] Në bregun verior. - Ah djalë, jam njeri xheloz. - [Matt] Dhe Brady, sapo e takova sot, është nga Alabama. - Oh wow, ftohtë mirë. Unë isha në Squamish dhe Whistler. Pleh i shenjtë, koka ime pikërisht (beeps) shpërtheu atje lart. - [Zëri i Boom Man WTF] Whatfarë fu-- (shpërthim i zhurmshëm) - Unë jam një nga vullnetarët këtu. Dhe jam e shtangur të shoh ty djema. Ky është një projekt i imi këtu. Së bashku me shumë djem të tjerë. - [Matt] Unë e dua atë. (muzikë rock surf) Woo! Ishte një kohë e shkëlqyeshme. Ne patëm një seancë të mirë në këto kërcime. Kërcimet ishin goxha të mëdha. Kishte një kërcim të quajtur Booter Cowabunga. Cowabunga Booter, daja im. Po shoku! Bukur. Woo! - [Steve] I sëmurë. Ushqyer. - [Matt] Faleminderit për punën tuaj këtu. - Oh drejt. - [Matt] Oh Zoti im, po, kinda dua ta godisim përsëri. Woo! (Bërtasin) Pupukea, më vrau. Unë gati, uh, i mbërthyer. Oh Zoti im. Fuh, oh, ah! Ah! Shumë afër! (chuckles) Oh! Woo! (më shumë muzikë dank) Pas Oahu, ne fluturuam në Maui. 80 dollarë, 100 dollarë fluturim. Dhe unë duhej ta kontrolloja Makawao. Ishte super baltë. Unë në fakt e pyeta nëse duhet të hipja, sepse këto shtigje ishin si akulli. Papastërtia këtu është kështu, është si balta, dhe ju merrni pak shi mbi të dhe thjesht bëhet një shesh patinazhi në akull. (chuckles) (muzikë komike piano) Whoa. Oh Zoti im, kjo është si të mos lëvizësh. Dhe pastaj u njoha me Erikun. Ai më çoi për një udhëtim me miqtë e tij Jake dhe Tim, dhe ishte e shkëlqyeshme, ishte e mahnitshme. (muzikë e gjallë sintetike) Loam Havaja. - [Eric] Ky është fuqi kafe! (Chuckles Matt) - [Matt] Po! (Qesh) Surfin i poshtër '! Ah! (chuckles) Kjo ishte e mrekullueshme. Woo! (Qesh) whoa! Woo hoo! Ah! (chuckles) - [Tim] E dini atë pemë që kaluat djemtë? Ajo dege? - [Jake] Po. - E ke bërë të lirshme, e ke bërë të lirshme, ti hodhe drejt meje. - [Matt] Unë mendoj se ai kinda hodhi atë edhe mua pak. - Sapo u shkëput, sapo u fik. - [Matt] Oh vërtet? Oh asnjë mënyrë. Unë po bëj atë që mundem këtu, di. Woo! - [Mat] Kjo ishte (beeps) e sëmurë. Njeri njeri - [Tim] Kjo ishte aq argëtuese. Unë po shikoja se po hipnit, në vend që të shikoja gjurmët, dhe ajo pak kërcim nga rruga në të djathtë, Unë thjesht lërova në të. (Qesh) - [Eric] Linja pafund, nëse doni të shpërthejë sharrën me sharrë elektrike. - [Jake] Ju duhet të keni një ushtri miqsh duke ju ndihmuar të tërhiqni mut nga rruga. - [Jake] Kjo u ndje mirë. - [Jake] Po, kur nuk është ashtu, apo jo? - [Jake] Unë jam një tifoz i madh i gjithçkaje që del nga mia (beeps). - Jake më kujton Eric Andre. Dhe thjesht nuk mund të ndaloja së menduari për Eric Andre. (chuckles) - Biseda mbeti e vështirë si kjo. - [Matt] Whoa! Woo! E bukur! (muzikë energjike sintetike) Woo! Ha ha! Unë thashë se jam duke buzëqeshur aq shumë sa fytyra ime po dëmton. Ishte më e mira. Një udhëtim për të kujtuar. Ashtë një shteg mjaft i rrezikshëm nëse do të jesh atje vetëm. Nuk ka rrugëdalje. - Nëse keni çështje, të çfarëdo lloji, nuk ka duke u tërhequr lart në rrugët pikërisht atje. - [Jake] Ju duhet të ktheheni lart. - Nuk po ndodh. - Nuk është e lehtë për dikë që të të shpëtojë atje, kështu që ju e dini, nëse ndodh që të vini re këtë gjurmë, sigurohuni që të hipni me një mik ose të jeni gati. (muzikë e gëzuar e xhazit) Eric më solli përsëri në Makawao në një ditë me diell, të bukur; dhe hipa me djalin e tij Cameron. Si ja kalon plako? Si jeni Si e ke emrin? - Kameroni. - [Matt] Ku po më çon sot? - Uh, nuk e di. - [Matt] Ju nuk e dini? - Me të vërtetë kudo ku ndjehem si. - [Mat] Ku jemi? - Makawao. - Unë kam një dhuratë për ju, por ato në ftohës. Nuk e di nëse këto gjëra janë junk. - Oh do ta pi atë. - [Matt] Mirë. pse me jep birre - [Matt] Cila është kjo? A është kjo nga ju? - Po. - [Matt] isfarë është? Një turi! Sick! Kjo është e mrekullueshme, faleminderit! - Nëna ime e bëri atë. - [Matt] Unë do të pi kafe Maui nga kjo. Oh atje po shkoni, çfarë keni? - [Cameron] Mos u prek yer brakez dhe Mahalo My Dude .. - [Matt] Oh po. Unë pothuajse kam të njëjtën gjë. Unë nuk kam prekje këtu. - Doja të vendosja frenat mos prekni në biçikletën e mamit tim, sepse ajo gjithmonë është e frikësuar të shkosh shpejt. - [Matt] Ndonjëherë keni nevojë për një kujtesë, apo jo? Në rregull, le të ngrohemi. Oh, një shteg i fshehtë. A është kjo gjurmë sekrete? - [Matt] Qëndroni, ju më ngatërroni, Cameron. Po po Unë shoh tashmë një kërcim. (muzikë zbutëse e xhazit) Woo! Ju mund të keni nevojë për përkrenaren tuaj për këtë send. - [Matt] milje për Sprite? - [Cameron] Po. Skrrt! - Dua ta tregoj edhe një pjesë tjetër, atëherë mund të kthehemi në atë mënyrë. Ah. - I keq? - Po, Wrangler. - Mirë, le të shkojmë. - Ne do t'i tregojmë atij Wrangler, dhe pastaj le të ngjitemi lart. - [Matt] Po zotëri. A shkuan ata një rrugë tjetër? - Jo, sepse e vetmja mënyrë tjetër është ngritja e Përroit, që është një shteg zbritës. Ohhhh! (Zhurmat e ajrit) Eric dhe Cameron kanë një sistem vërtet të lezetshëm, ku Eric tërheq Cameron me një tub të brendshëm dhe si një rrip vigan ose diçka. - [Gruaja] afarë ideje e shkëlqyeshme. - Dhe uh, Eric vetëm e vë rripin në bark, dhe pastaj tubi i brendshëm në shufrat e Cameron, dhe ai thjesht ngjitet atje lart. Dhe ata lëvizin atje, dhe ata bëjnë kohë të mirë. Nëse do ta kisha menduar këtë, do të kishte qenë lojë për babanë tim. Ai do të kishte punuar dy herë, si gjithë kohën. Pra, cila është gjurma juaj e preferuar ndonjëherë, Cameron? - [Matt] Ju i dini të gjitha pemët? Ju më thoni ballë për ballë, i dini të gjitha pemët. - [Matt] Unë nuk jam guinea zvarritje! (Qesh) - Epo unë mendoj se mund të jetë, ju e dini gjithçka që kemi këtu është si, duke luajtur në kunja gjashtë këmbë për ju djemtë e Kanadasë. (Matt qesh) (chill synth music) Woo! Ah. Kjo ishte e mrekullueshme! Kjo ishte jashtëzakonisht argëtuese. Ky udhëtim ishte jashtëzakonisht i lezetshëm, sepse kam takuar vendasit. Ata i ndanë mallrat me mua dhe më lejuan të filmoja, dhe publikojeni këtë video dhe ndajeni atë me të gjithë. Faleminderit që më tregove përreth. Dhe Cameron ...

Ishulli duke u ndalur në Hawaii | MTB Oahu & Maui

Matt escapes the day after Christmas for a romantic vacation to Hawaii (with his bike.) 🤙🌴 Merch: www.ifht.tv/store #mahalomydude #hawaiianloam #stupidmoron Created by Matt Dennison (@mattdennisontv) Kaz Yamamura (@kazyamamura) Andrew Santos (@Andrewcsantos) Brooke Taylor (@brookemstaylor) Subscribe to Mahalo My Dude bit.ly/2T2WsNZ Follow IFHT Films Instagram: instagram.com/ifhtfilms We also make sketches & music videos n' stuff youtube.com/ifht There is a time and place for everything. And this is 100% the time and place to drop a mahalo my dude in the comments below. 🤙
1dx, bicycles, forest, maui, oahu, 1dx mk ii, gopro, mahalo my dude, jungle, jumps, ifht, pupukea, mountain biking, volcano, haleakala, matt dennison, travel, hawaii, mtb, biking, makawao forest reserve, dirt jumps, nature, makawao, north shore, airbnb, trails, bikes,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0.4" dur="1.75"> - Hej, a është pulë në e shtënë? >

< start="2.15" dur="0.95"> Ne mire tani? >

< start="3.1" dur="0.833"> Në rregull. >

< start="3.933" dur="0.833"> Aloha. >

< start="4.766" dur="0.833"> Une jam me pushime. >

< start="5.599" dur="2.821"> Shpresoj se nuk ka piranha. >

< start="8.42" dur="1.98"> Ka qenë një udhëtim i shkëlqyeshëm, ka qenë një udhëtim i mrekullueshëm. >

< start="10.4" dur="1.87"> Unë jam këtu me të dashurën time Brooke, >

< start="12.27" dur="3.29"> dhe ne kemi eksploruar Hawaiin për dy javë. >

< start="15.57" dur="1.85"> Ne hulumtuam Oahu për një javë, >

< start="17.42" dur="2.18"> dhe pastaj Maui për një tjetër. >

< start="19.6" dur="2.593"> Kemi kaluar Vite të reja në Waikiki, gjë që ishte e mahnitshme. >

< start="23.84" dur="1.69"> Dhe solla biçikletën time malore. >

< start="25.53" dur="1.28"> Më duhet të sjell biçikletën time malore. >

< start="26.81" dur="1.69"> Sa ishuj Havaja ka? >

< start="28.5" dur="2.08"> Brooke është pas kamerës, ajo mund të më japë sinjalin e dorës. >

< start="30.59" dur="3.69"> Oh ajo ka një peshqir mbi të, me ishujt Havaja, >

< start="34.28" dur="1.4"> ajo do të numërojë ishujt. >

< start="35.68" dur="1.773"> Le të shohim, Big Island Hawaii, >

< start="39.57" dur="2.753"> Maui, Oahu, Lanai, >

< start="43.78" dur="1.67"> Kauai, Niihau. >

< start="45.45" dur="0.833"> Ni hao? >

< start="46.283" dur="1.117"> Shtatë! >

< start="47.4" dur="1.66"> Unë thashë gjashtë, mirë. >

< start="53.4" dur="1.33"> - E dini, unë duhet ta di këtë, >

< start="54.73" dur="2.95"> sepse kam një shenjë lindjeje në shpinë, >

< start="57.68" dur="2.99"> që në të vërtetë duket si ishujt Havai, >

< start="60.67" dur="2.37"> nëse zhurmoni nga larg. >

< start="67.14" dur="3.26"> (muzikë energjike daulle) >

< start="78.911" dur="1.789"> - Unë kam bërë biçikletë malore në Hawaii më parë. >

< start="80.7" dur="2.14"> Kam çiklizmit malor në Maui dhe Kauai. >

< start="82.84" dur="1.86"> Asnjëherë në Oahu, kështu që kjo ishte një gjë e madhe >

< start="84.7" dur="1.9"> që unë të kaloj listën e kova ime. >

< start="86.6" dur="3.67"> Kam hipur në biçikletën time nga Airbnb në kokën e gjurmës. >

< start="90.27" dur="1.92"> Trafiku është absolutisht i tmerrshëm >

< start="92.19" dur="2.18"> në bregun verior në këtë kohë të vitit. >

< start="94.37" dur="2.11"> Unë i gjeta këto shtigje në një video në YouTube. >

< start="96.48" dur="0.833"> Cili ishte emri i tij? >

< start="97.313" dur="1.409"> MountainBikeDaddy, apo diçka? >

< start="98.722" dur="0.938"> MountainBikeDad? >

< start="99.66" dur="1.76"> - [TrailDad] Oh po, kjo është ajo që po flas. >

< start="101.42" dur="1.94"> - Unë isha pak nervoz për të hyrë brenda, >

< start="103.36" dur="3.2"> sepse është tamam një shteg spageti i tillë, >

< start="106.56" dur="1.92"> dhe e kuptova se mund të humbesh vërtet. >

< start="108.48" dur="1.56"> Ashtu siç isha gati të binte, >

< start="110.04" dur="3.47"> 17-vjeçari Brady rrokulliset me biçikletën e tij >

< start="113.51" dur="3.467"> dhe ai është si, "A je ti Matt?" >

< start="116.977" dur="1.28"> "Po." >

< start="118.257" dur="1.463"> "Epo kjo ishte e papritur". >

< start="119.72" dur="2.82"> Ai është duke goditur Dorezat e IFHT, i cili ishte i sëmurë. >

< start="122.54" dur="2.42"> Brady ishte mjaft i bukur për të më treguar rreth e rrotull, >

< start="124.96" dur="1.53"> kështu që nuk më duhej të humba. >

< start="126.49" dur="1.49"> Dhe ishte e shkëlqyeshme! >

< start="127.98" dur="0.833"> Woo! >

< start="132.68" dur="0.898"> Woo! >

< start="133.578" dur="3.25"> (muzika e ardhshme e xhazit) >

< start="143.42" dur="2"> Oh ho, ke një mik! >

< start="148.24" dur="2.08"> (Qesh) >

< start="151.32" dur="1.26"> Po. >

< start="152.58" dur="0.84"> Woo! >

< start="183.64" dur="1.85"> U rrotulluam drejt gjurmës së kërcimit të madh >

< start="185.49" dur="1.49"> dhe ne u njohëm me Steve. >

< start="186.98" dur="2.05"> Ai është një ndërtues shteg atje. >

< start="189.03" dur="2.4"> Djalosh i dashur, pasionant, >

< start="191.43" dur="1.79"> dhe ai do të kishte parë në të vërtetë videot tona; >

< start="193.22" dur="3.14"> kështu që ai u pompua me të vërtetë për të parë një çift jashtë qytetarëve, >

< start="196.36" dur="1.4"> duke hipur në gjurmën e tij të kërcimit. >

< start="197.76" dur="0.91"> - [Steve] Ku jetoni djema? >

< start="198.67" dur="0.87"> - [Matt] Vancouver. >

< start="199.54" dur="1.18"> - [Steve] Oh asnjë mënyrë! >

< start="200.72" dur="0.833"> Mirë se vini! >

< start="201.553" dur="0.833"> - [Matt] faleminderit. >

< start="202.386" dur="0.833"> - [Steve] Cila pjesë e Vankuverit? >

< start="203.219" dur="0.833"> - [Matt] Në bregun verior. >

< start="204.052" dur="1.918"> - Ah djalë, jam njeri xheloz. >

< start="205.97" dur="1.16"> - [Matt] Dhe Brady, sapo e takova sot, >

< start="207.13" dur="1.11"> është nga Alabama. >

< start="208.24" dur="1.21"> - Oh wow, ftohtë mirë. >

< start="209.45" dur="2.78"> Unë isha në Squamish dhe Whistler. >

< start="212.23" dur="3.017"> Pleh i shenjtë, koka ime pikërisht (beeps) shpërtheu atje lart. >

< start="215.247" dur="0.833"> - [Zëri i Boom Man WTF] Whatfarë fu-- >

< start="216.08" dur="0.833"> (shpërthim i zhurmshëm) >

< start="216.913" dur="1.439"> - Unë jam një nga vullnetarët këtu. >

< start="218.352" dur="1.351"> Dhe jam e shtangur të shoh ty djema. >

< start="219.703" dur="1.947"> Ky është një projekt i imi këtu. >

< start="221.65" dur="1.09"> Së bashku me shumë djem të tjerë. >

< start="222.74" dur="1.196"> - [Matt] Unë e dua atë. >

< start="223.936" dur="3.25"> (muzikë rock surf) >

< start="229.979" dur="0.833"> Woo! >

< start="239.492" dur="0.833"> Ishte një kohë e shkëlqyeshme. >

< start="240.325" dur="0.833"> Ne patëm një seancë të mirë në këto kërcime. >

< start="241.158" dur="1.642"> Kërcimet ishin goxha të mëdha. >

< start="242.8" dur="2.04"> Kishte një kërcim të quajtur Booter Cowabunga. >

< start="244.84" dur="2.073"> Cowabunga Booter, daja im. >

< start="254.078" dur="1.339"> Po shoku! >

< start="255.417" dur="1.023"> Bukur. >

< start="256.44" dur="1.427"> Woo! >

< start="257.867" dur="1.203"> - [Steve] I sëmurë. >

< start="259.07" dur="0.833"> Ushqyer. >

< start="259.903" dur="0.888"> - [Matt] Faleminderit për punën tuaj këtu. >

< start="260.791" dur="1.167"> - Oh drejt. >

< start="266.143" dur="3.35"> - [Matt] Oh Zoti im, po, kinda dua ta godisim përsëri. >

< start="273.017" dur="0.833"> Woo! >

< start="279.907" dur="2.541"> (Bërtasin) >

< start="284.01" dur="1.86"> Pupukea, më vrau. >

< start="285.87" dur="1.643"> Unë gati, >

< start="289.499" dur="1.241"> uh, i mbërthyer. >

< start="290.74" dur="0.843"> Oh Zoti im. >

< start="301.239" dur="1"> Fuh, oh, ah! >

< start="303.68" dur="1.376"> Ah! >

< start="305.056" dur="1.325"> Shumë afër! >

< start="306.381" dur="2.25"> (chuckles) >

< start="315.96" dur="0.833"> Oh! >

< start="324.368" dur="0.833"> Woo! >

< start="329.359" dur="3.167"> (më shumë muzikë dank) >

< start="333.58" dur="2.467"> Pas Oahu, ne fluturuam në Maui. >

< start="336.047" dur="2.983"> 80 dollarë, 100 dollarë fluturim. >

< start="339.03" dur="2.913"> Dhe unë duhej ta kontrolloja Makawao. >

< start="352.398" dur="0.833"> Ishte super baltë. >

< start="353.231" dur="2.029"> Unë në fakt e pyeta nëse duhet të hipja, >

< start="355.26" dur="2.04"> sepse këto shtigje ishin si akulli. >

< start="357.3" dur="3.26"> Papastërtia këtu është kështu, është si balta, >

< start="360.56" dur="1.747"> dhe ju merrni pak shi mbi të >

< start="362.307" dur="2.149"> dhe thjesht bëhet një shesh patinazhi në akull. >

< start="364.456" dur="1.178"> (chuckles) >

< start="365.634" dur="3.507"> (muzikë komike piano) >

< start="369.141" dur="3.501"> Whoa. >

< start="372.642" dur="3.083"> Oh Zoti im, kjo është si të mos lëvizësh. >

< start="396.39" dur="3.47"> Dhe pastaj u njoha me Erikun. >

< start="399.86" dur="3.79"> Ai më çoi për një udhëtim me miqtë e tij Jake dhe Tim, >

< start="403.65" dur="2.467"> dhe ishte e shkëlqyeshme, ishte e mahnitshme. >

< start="406.117" dur="3.083"> (muzikë e gjallë sintetike) >

< start="414.62" dur="1.04"> Loam Havaja. >

< start="416.549" dur="1.44"> - [Eric] Ky është fuqi kafe! >

< start="417.989" dur="2.667"> (Chuckles Matt) >

< start="425.666" dur="1"> - [Matt] Po! >

< start="429.26" dur="2.083"> (Qesh) >

< start="437.626" dur="1.083"> Surfin i poshtër '! >

< start="443.756" dur="0.833"> Ah! >

< start="445.465" dur="1.448"> (chuckles) >

< start="446.913" dur="1.417"> Kjo ishte e mrekullueshme. >

< start="463.998" dur="0.833"> Woo! >

< start="464.831" dur="2.083"> (Qesh) >

< start="472.724" dur="1.158"> whoa! >

< start="473.882" dur="0.833"> Woo hoo! >

< start="477.11" dur="0.833"> Ah! >

< start="477.943" dur="0.833"> (chuckles) >

< start="478.776" dur="0.994"> - [Tim] E dini atë pemë që kaluat djemtë? >

< start="479.77" dur="0.88"> Ajo dege? >

< start="480.65" dur="0.864"> - [Jake] Po. >

< start="481.514" dur="0.833"> - E ke bërë të lirshme, e ke bërë të lirshme, >

< start="482.347" dur="1.236"> ti hodhe drejt meje. >

< start="483.583" dur="2.567"> - [Matt] Unë mendoj se ai kinda hodhi atë edhe mua pak. >

< start="486.15" dur="2.25"> - Sapo u shkëput, sapo u fik. >

< start="488.4" dur="0.833"> - [Matt] Oh vërtet? >

< start="489.233" dur="1.517"> Oh asnjë mënyrë. >

< start="490.75" dur="1.913"> Unë po bëj atë që mundem këtu, di. >

< start="497.947" dur="0.833"> Woo! >

< start="507.139" dur="2.041"> - [Mat] Kjo ishte (beeps) e sëmurë. >

< start="509.18" dur="0.833"> Njeri njeri >

< start="510.013" dur="1.287"> - [Tim] Kjo ishte aq argëtuese. >

< start="511.3" dur="3.16"> Unë po shikoja se po hipnit, në vend që të shikoja gjurmët, >

< start="514.46" dur="1.95"> dhe ajo pak kërcim nga rruga në të djathtë, >

< start="516.41" dur="1.12"> Unë thjesht lërova në të. >

< start="517.53" dur="2.25"> (Qesh) >

< start="521.1" dur="0.833"> - [Eric] Linja pafund, >

< start="521.933" dur="1.737"> nëse doni të shpërthejë sharrën me sharrë elektrike. >

< start="525.03" dur="1.11"> - [Jake] Ju duhet të keni një ushtri miqsh >

< start="526.14" dur="2.017"> duke ju ndihmuar të tërhiqni mut nga rruga. >

< start="528.157" dur="2.793"> - [Jake] Kjo u ndje mirë. >

< start="530.95" dur="2.8"> - [Jake] Po, kur nuk është ashtu, apo jo? >

< start="533.75" dur="1.29"> - [Jake] Unë jam një tifoz i madh i gjithçkaje >

< start="535.04" dur="1.18"> që del nga mia (beeps). >

< start="536.22" dur="2.13"> - Jake më kujton Eric Andre. >

< start="538.35" dur="3.091"> Dhe thjesht nuk mund të ndaloja së menduari për Eric Andre. >

< start="541.441" dur="2.25"> (chuckles) >

< start="551.45" dur="2.007"> - Biseda mbeti e vështirë si kjo. >

< start="570.78" dur="1.167"> - [Matt] Whoa! >

< start="573.532" dur="0.833"> Woo! >

< start="590.736" dur="0.833"> E bukur! >

< start="593.91" dur="3.333"> (muzikë energjike sintetike) >

< start="600.838" dur="1.555"> Woo! >

< start="602.393" dur="0.833"> Ha ha! >

< start="628.15" dur="2.51"> Unë thashë se jam duke buzëqeshur aq shumë sa fytyra ime po dëmton. >

< start="630.66" dur="3.38"> Ishte më e mira. >

< start="634.04" dur="1.063"> Një udhëtim për të kujtuar. >

< start="636.15" dur="1.08"> Ashtë një shteg mjaft i rrezikshëm >

< start="637.23" dur="1.79"> nëse do të jesh atje vetëm. >

< start="639.02" dur="0.833"> Nuk ka rrugëdalje. >

< start="639.853" dur="3.957"> - Nëse keni çështje, të çfarëdo lloji, nuk ka >

< start="643.81" dur="1.057"> duke u tërhequr lart në rrugët pikërisht atje. >

< start="644.867" dur="0.833"> - [Jake] Ju duhet të ktheheni lart. >

< start="645.7" dur="0.833"> - Nuk po ndodh. >

< start="646.533" dur="1.867"> - Nuk është e lehtë për dikë që të të shpëtojë atje, >

< start="648.4" dur="3.17"> kështu që ju e dini, nëse ndodh që të vini re këtë gjurmë, >

< start="651.57" dur="2.638"> sigurohuni që të hipni me një mik ose të jeni gati. >

< start="654.208" dur="3.167"> (muzikë e gëzuar e xhazit) >

< start="658.81" dur="2.46"> Eric më solli përsëri në Makawao >

< start="661.27" dur="2.04"> në një ditë me diell, të bukur; >

< start="663.31" dur="1.743"> dhe hipa me djalin e tij Cameron. >

< start="665.053" dur="1.27"> Si ja kalon plako? >

< start="667.573" dur="1.357"> Si jeni >

< start="668.93" dur="0.833"> Si e ke emrin? >

< start="669.763" dur="0.833"> - Kameroni. >

< start="670.596" dur="1.134"> - [Matt] Ku po më çon sot? >

< start="671.73" dur="0.991"> - Uh, nuk e di. >

< start="672.721" dur="0.833"> - [Matt] Ju nuk e dini? >

< start="673.554" dur="1.266"> - Me të vërtetë kudo ku ndjehem si. >

< start="674.82" dur="1.097"> - [Mat] Ku jemi? >

< start="675.917" dur="1.013"> - Makawao. >

< start="676.93" dur="2.2"> - Unë kam një dhuratë për ju, por ato në ftohës. >

< start="679.13" dur="1.17"> Nuk e di nëse këto gjëra janë junk. >

< start="680.3" dur="0.93"> - Oh do ta pi atë. >

< start="681.23" dur="0.886"> - [Matt] Mirë. >

< start="682.949" dur="1.883"> pse me jep birre >

< start="684.832" dur="0.833"> - [Matt] Cila është kjo? >

< start="685.665" dur="0.935"> A është kjo nga ju? >

< start="686.6" dur="1"> - Po. >

< start="687.6" dur="1.55"> - [Matt] isfarë është? >

< start="689.15" dur="1.131"> Një turi! >

< start="690.281" dur="0.849"> Sick! >

< start="691.13" dur="2.279"> Kjo është e mrekullueshme, faleminderit! >

< start="693.409" dur="1.245"> - Nëna ime e bëri atë. >

< start="694.654" dur="1.556"> - [Matt] Unë do të pi kafe Maui nga kjo. >

< start="696.21" dur="1.775"> Oh atje po shkoni, çfarë keni? >

< start="697.985" dur="1.538"> - [Cameron] Mos u prek yer brakez dhe Mahalo My Dude .. >

< start="699.523" dur="0.833"> - [Matt] Oh po. >

< start="700.356" dur="0.833"> Unë pothuajse kam të njëjtën gjë. >

< start="701.189" dur="1.461"> Unë nuk kam prekje këtu. >

< start="702.65" dur="2.75"> - Doja të vendosja frenat mos prekni >

< start="705.4" dur="3.299"> në biçikletën e mamit tim, sepse ajo gjithmonë është e frikësuar >

< start="708.699" dur="1.021"> të shkosh shpejt. >

< start="709.72" dur="1.63"> - [Matt] Ndonjëherë keni nevojë për një kujtesë, apo jo? >

< start="711.35" dur="1.62"> Në rregull, le të ngrohemi. >

< start="712.97" dur="1.43"> Oh, një shteg i fshehtë. >

< start="714.4" dur="1.02"> A është kjo gjurmë sekrete? >

< start="717.3" dur="1.95"> - [Matt] Qëndroni, ju më ngatërroni, Cameron. >

< start="719.25" dur="0.85"> Po po >

< start="720.1" dur="1.602"> Unë shoh tashmë një kërcim. >

< start="721.702" dur="3.167"> (muzikë zbutëse e xhazit) >

< start="727.577" dur="1.543"> Woo! >

< start="729.12" dur="1.511"> Ju mund të keni nevojë për përkrenaren tuaj për këtë send. >

< start="739.87" dur="1.188"> - [Matt] milje për Sprite? >

< start="741.058" dur="1.572"> - [Cameron] Po. >

< start="745.495" dur="0.833"> Skrrt! >

< start="746.328" dur="1.054"> - Dua ta tregoj edhe një pjesë tjetër, >

< start="747.382" dur="0.993"> atëherë mund të kthehemi në atë mënyrë. >

< start="748.375" dur="0.833"> Ah. - I keq? >

< start="749.208" dur="1.079"> - Po, Wrangler. - Mirë, le të shkojmë. >

< start="750.287" dur="2.687"> - Ne do t'i tregojmë atij Wrangler, dhe pastaj le të ngjitemi lart. >

< start="752.974" dur="0.833"> - [Matt] Po zotëri. >

< start="753.807" dur="1.033"> A shkuan ata një rrugë tjetër? >

< start="754.84" dur="2.71"> - Jo, sepse e vetmja mënyrë tjetër është ngritja e Përroit, >

< start="757.55" dur="1.5"> që është një shteg zbritës. >

< start="761.75" dur="0.833"> Ohhhh! (Zhurmat e ajrit) >

< start="765.21" dur="1.7"> Eric dhe Cameron kanë një sistem vërtet të lezetshëm, >

< start="766.91" dur="4.03"> ku Eric tërheq Cameron me një tub të brendshëm >

< start="770.94" dur="1.9"> dhe si një rrip vigan ose diçka. >

< start="774.553" dur="1.137"> - [Gruaja] afarë ideje e shkëlqyeshme. >

< start="775.69" dur="3.49"> - Dhe uh, Eric vetëm e vë rripin në bark, >

< start="779.18" dur="2.92"> dhe pastaj tubi i brendshëm në shufrat e Cameron, >

< start="782.1" dur="1.4"> dhe ai thjesht ngjitet atje lart. >

< start="783.5" dur="2.37"> Dhe ata lëvizin atje, dhe ata bëjnë kohë të mirë. >

< start="785.87" dur="1.37"> Nëse do ta kisha menduar këtë, >

< start="787.24" dur="1.57"> do të kishte qenë lojë për babanë tim. >

< start="788.81" dur="1.06"> Ai do të kishte punuar dy herë, >

< start="789.87" dur="1.12"> si gjithë kohën. >

< start="790.99" dur="2.843"> Pra, cila është gjurma juaj e preferuar ndonjëherë, Cameron? >

< start="801.031" dur="1.439"> - [Matt] Ju i dini të gjitha pemët? >

< start="802.47" dur="1.964"> Ju më thoni ballë për ballë, i dini të gjitha pemët. >

< start="806.34" dur="1.664"> - [Matt] Unë nuk jam guinea zvarritje! >

< start="808.004" dur="0.833"> (Qesh) >

< start="808.837" dur="1.363"> - Epo unë mendoj se mund të jetë, >

< start="810.2" dur="2.21"> ju e dini gjithçka që kemi këtu është si, >

< start="812.41" dur="2.151"> duke luajtur në kunja gjashtë këmbë për ju djemtë e Kanadasë. >

< start="814.561" dur="1.801"> (Matt qesh) >

< start="816.362" dur="3"> (chill synth music) >

< start="831.229" dur="0.833"> Woo! >

< start="843.331" dur="0.833"> Ah. >

< start="844.164" dur="0.833"> Kjo ishte e mrekullueshme! >

< start="844.997" dur="1.383"> Kjo ishte jashtëzakonisht argëtuese. >

< start="846.38" dur="1.01"> Ky udhëtim ishte jashtëzakonisht i lezetshëm, >

< start="847.39" dur="1.69"> sepse kam takuar vendasit. >

< start="849.08" dur="3.68"> Ata i ndanë mallrat me mua dhe më lejuan të filmoja, >

< start="852.76" dur="3.7"> dhe publikojeni këtë video dhe ndajeni atë me të gjithë. >

< start="856.46" dur="1.75"> Faleminderit që më tregove përreth. >

< start="858.21" dur="1.54"> Dhe Cameron ... >