1836s Вечерното шоу: Домашно издание (Leон Легенда) images and subtitles

-Еј, момци, добредојде на сè ново „Вечерва емисија“ домашно издание. Вини, благодарам. Го нацртавте ова? -Да, -Тоа беше навистина убаво. Дали само сакавте да го направите пообоен? -Да, -Тоа е прилично добро. Френи, го нацрта ли ова? -Не. -Хм -Јас направив. -Како за вечерашната добротворна организација? Leон Легенда е во шоуто, и тој работи со Feedamerica.org, што е прилично кул. Дали го нацртавте тоа, Френи? -Не. -Јас направив. -Ви благодарам, Вини. -Франи, ќе се дружиш таму? -Да, -Ок, добро. Leон Легенда е наш гостин вечерва. И ние ќе зборуваме за Хранење Америка, што е прекрасно. Имаат над 200 банки со храна. Тие им помагаат на обложувалниците со храна низ целата земја. Тие се неверојатни. Jозе Андрес е многу блиску до нив. Тој само прави - тој е како ангел, тој човек. Тој е неверојатен. Beе зборуваме за тоа. Исто така, подоцна во емисијата, ќе имаме неколку од нашите омилени клипови од „Вечерното шоу“, вклучувајќи Никол Кидман, едно од најнезгодните интервјуа што сум направил досега. Затоа, подгответе се за тоа. Гај, овде во карантинот започнувам наутро со доаѓање долу и правење свежо кафе. Нема голема работа. Не се работи за чуда, освен ова утро. Погледнете што се случи утрово. Здраво дечки. Добредојдовте на она што мислам дека е првото издание на "Како pullими го повлече овој?" Јас само правев кафе, и тоа не е реклама. Ми се допаѓа г-дин кафе. Всушност, ова е лудо. Но, јас ја ставам водата во задниот дел на тоа нешто таму. Како и да е, кафето влезе во тој дел. Што? Дали е тоа - како јас - нема ништо во садот. Што? Како го сторив тоа? Јас сум како Дејвид Блејн. Добро. Враќање во нашето шоу Вини, што боите? Изгледа многу убаво. -Се правам работи. Мама ги чепкаше, а мама ги црташе и контурите. Таа исто така ги привлекува овие. Како што веќе го направивме овој. И јас сум подготвен со оној. -Х-ах -И сега го правам оној. -И за што се овие? -За шатори и скали. - О, затоа што ни требаат повеќе карактери за Хајти и Скали. -Да, -Сакам друг џвакав црв. -Сакаш друг џвакав црв. Да Знам. Па, да почекаме за доцна. -Може ли да имам гуми за џвакање? -Да, секако дека можете да имате гуми за џвакање. После вечера. Океј, сите? -Зошто го има Франси? -Френи го доби затоа што - добро, мислам, погледнете ја. Трча наоколу. Го добивте под контрола. Вие го правите ова. Нели? Овој таков убав фустан, Фени. Добро, ќе ти стигнам џвакав црв, добро? Добро, Френи, еве, сега седи тука. Дозволете ми да одам да добијам џвакање - добро, ти доаѓаш со мене? Или не? -Да, Да -Јеее. -Iе се вратам. Не, Вини, мора да останете. Некој мора да биде на камера. Во ред? - [Гиглс] -Хи, Победа. -Хи. -Како оди денес? -Добро. -Дали цртате парчиња игра за чанти и скали? -Ние веќе го направивме ова. -Вини? -Да? -Еве! -Бидејќи момци сте добри, добри. -Благодарам, тато. -Добро бевте денес. Всушност, ако се чувствувате како тоа, може да се смеете на монолог шегите што ги имаме денес. Дали се чувствувате како да го правите тоа? Дали се чувствувате како да се смеете на шегите на тато? Добро. Еве одиме, момци. Добро, подготвени? Добредојдовте на „Вечерното шоу“ домашно издание. Па, момци, денес е вторник, 24-ти март или среда, 31-ви април или сабота, 47-ти октомври. Искрено, изгубив. Момчиња? -Можеме да ги ставиме твоите и моите заедно. -Франи, Френи. Јас зборувам овде. Добро. Вие момци подготвени за монолог? -Х-ах -Дали сте подготвени? -Не. -Добро. Може да се смееш. Како се смееш? Како се смееш? - [Смеа] -Таа е глупо. Така не се смеете. Добро, подготвени? Еве одиме Добредојдовте на „Вечерното шоу“ домашно издание. Па, вие момци, денес е вторник, 24 март или среда, 31 април или сабота, 47 октомври. Искрено, изгубив. Видов дека некои Американци сега имаат виртуелни среќни часови. -Може да ги ставам овие - -Еј, можеш да шепотиш момци? -Мене - -Еј, Френи, можеш да шепотиш? Вини, Вини, можете ли да шепнете како што ги правам овие? -Франи, те молам, не земај го тоа -Сај помал шепот. Како помал шепот. [Неискажливо шепоти] Како помал шепот. -Ветувам. [Незабележливо шепоти] Бр. Не. -Видов дека некои Американци сега имаат виртуелни среќни часови. И кој дојде со тоа, верувајте ми, работите во таа куќа не се одвиваат добро. Еј, Карен, тоа е 10:00 часот Како за уште еден виртуелен среќен час? Слушнав дека луѓето заглавени дома во моментов јадат повеќе и помалку спијат. Тоа е како сите на Земјата само што беа фрлени. [Се смее] Мислам дека две недели на изолација почнаа да го зафаќаат своето намалување. Претпоставувам дека можам да го објаснам тоа најдобро преку Адам Сендлер. Еден ден, се чувствував како: „Во ред, деца, ајде да дојдеме до некои уметности и занаети и ставете ги макароните во чистачката за цевки и тоа е убаво “. И до денес бев како, „Престанете да ја погодувате сестра ти! Замолчи! ”[Смеа] [ Смеа ] Адам Сендлер ги тера сите да се смеат. Видов дека на овој датум пред 15 години, „Канцеларијата“ дебитираше на Ен-Би-Си. Боже, ми недостасува „Канцеларијата“. О, душо, вие сте дел од ова. Велиш „Ми недостасува и„ Канцеларијата “. -Ми недостасува и „Канцеларијата“. -И јас одам, ја гледате „Канцеларијата“? Велите: „Не, ми недостасува да одите во канцеларија“. -Не, ми недостигаш да одите во канцеларија. На Вини му се допадна. [Се смее] -Сите големи вести денес. Најавено е дека Летните олимписки игри се одложуваат. Тоа е браник, но барем сега Можам да престанам да тренирам и да се пуштам. Тоа е точно. Нема Олимпијада. Наместо тоа, тие им ги предаваат сите медали на секој кој е заглавен дома со дете под 5 години. [ Смеа ] -Имате, доаѓа медал, душо. -Ете ти. Добив нешто што доаѓа. Ете ти. [ Смеа ] -Дад! -Знам. Олимписките игри се одложени до следната година. Кога се појавија вестите - [Смеа] Кога се појавија вестите, пол-снабдувачи беа како, „Мах, дозволете ми да го проверам мојот распоред. Да, широко отворено. ”[Се смее] Видов дека поранешен астронаут на НАСА нуди совети како да се преживее изолирано. Значи, ако сакате да слушнете од експерт за да преживеете самостојно, разговарајте со НАСА или со некој што работел во РадиоШак. Ете ти. Тоа е монолог токму таму. Ви благодарам многу, сите. И сега ќе одам да направам нешто дека никогаш не помислив дека ќе сториме, но луѓето дома испраќаа прашања за вас момци и за мама. Така, сега е време за „Прашај ги Fallons“. ♪♪ -Дали е дури и снимање? -Да, тоа оди. -Хи! -Хони, ова е твоето деби. [Смеа] Што? Многу луѓе поставуваат прашања за - дека тие сакаат јас да ве прашам вас или децата. -Добро. -Ум - -Еве да одиме -Се отидовме - решивме да одиме на прошетка само за да бидеме социјално оддалечени, но само ќе одиме на прошетка. Тоа ќе биде најдоброто место за да - најтивкото место, нели? -Тоа размислуваме. Како и да е, ќе видиме. Еве го експериментот. -Ова е мојата сопруга, Ненси Фалон. -Хи. -Но, твоето девојче е Јувонен. -Тоа е точно. -Дали сепак одите од Јувонен кога произведуваш? -Мислам дека. -Ти правиш? -Да, -Вие и вашиот партнер е Дру Баримор. -Да, скоро 20 години. Не, повеќе од 20 години. -Дали е така? -Да, Од 19 години работевме заедно. -Дали имате претходно искуство од продуцентот? -Не. Немав искуство со производителот. Имав искуство да работам на пријателен ранч во Вајоминг. Јас чистев куќи во Сан Франциско. Бев стјуардеса. -Тоа е точно. -За некое време. О, мислев дека можам да ја излечам целата бездомност во еден момент со овој уметник. Тоа беше забавна работа. -Да, -Сагу изгубив пари за тоа. -Да, -И многу други необични разни работи. -Да, -Додека -- -Каде си роден? Вие сте родени во Конектикат? -Роден сум во Конектикат. -И воспитани? -Во Северна Калифорнија. -Нопадна Калифорнија. -Мартин Марин, долината Мил. -Милинска долина. -Фанки стара долина на Мил. Тогаш беше забавно, треба да кажам. -Секое време ќе дојде, што било, во секое време ќе го видите Мостот Голден Гејт, ти си како, "О, душо, погледни!" - [Се смее] - „Сан Франциско“. -Тоа е иконична за многу луѓе. Но, спомени. -Секако, ова се неколку прашања, добро? Хаштагот е #askthefallons. Како прво, зошто се согласивте да направите - бидете на камера? -Не знам. Не Мислам, мразам да кажам пандемија е она што ме натера на камера, но многу претпочитам зад сцената. И мислам дека на сите му треба публика, и има некои луѓе што ги среќавате кои навистина сакаат да ги забавуваат луѓето. И јас сум повеќе публика. Но, тука сум, затоа што го немаш кој било друг да интервју во нашето домаќинство. [Смеа] -Не кажувајте го тоа. Добро. -И тука сме. -Ние го интервјуираме нашето куче Гери утре. Добро. -Гари доаѓа - -Ние не планиравме кој било од овие, во ред - Изненадениот Гери не дојде пред мене. -Нанси, што е првото нешто на ими прави или вели наутро? -Добро, за реално? "Добро утро!" -Да правам, нели? -Да, „добро утро“. -Да, добро утро. -Добро утро. -Да, -Добро утро на сите. -И потоа го грабнам телефонот. -И тогаш ќе го зграбиш телефонот. -Да, -И тогаш и децата и јас велам, "Добро утро." -Затоа што тие се во кревет со нас. [ Смеа ] Тие имаат кревети. Имаме кревети. Тие поседуваат кревети. -Да, тие никогаш не започнуваат со нас. Но, да речеме само на 5 и 6, кога тие полудуваат во текот на ноќта, не ги исфрламе. И кучето. Обично тоа е петмина од нас. -Нова работа на Франија е дека спие на перници. Спие на глава. -Да, над нашите глави на перници. Обично на вашата голема перница зад главата. -Знам, таа е толку смешна. -Фала му на Господ. -Добро. Еве одиме „Ненси, дали aими е романтичен? Ве молиме, дадете примери “. -Мислам дека си. -Ти правиш? -Да, [ Смеа ] Па, една сигурна романтична приказна би бил за мојата голема 50-ти роденденска забава пред неколку години, не забава, роденден, тој ми го донесе автомобилот во кој научив како да возам и возеше целиот пат низ средно училиште и колеџ и ме доби мојата сопствена, што може да го видите во наредните следни недели, VW автобус, кој повторно, ако знаете Мил долина и од каде потекнувам, многу иконски. -Повеќе луѓе нè спречуваат за тоа нешто. Тие дури и не се грижат дека сум јас во автомобилот, ништо. -Не. Тие дури и не ве забележуваат. - „livedивеев во тој автомобил за -“ или автобусот засекогаш. „Го однев целиот пат до Калифорнија од Newујорк“. Луѓето имаат навистина убави приказни за тој автобуски VW. -Кога кого допира, длабоко допира. -Да, -Се чувствувам исто. Така, тоа беше многу романтично. Но, поладниот начин. -Не, но, како го сторив тоа? -Да, да. Да Значи, поладното нешто што го стори беше дека ми даде логика на случајот. -Замолчи. Логика на случај за сместување на производи. Држачи за касети. -Со касети внатре. И јас го отворив. И тоа беа сите мои омилени омилени. Јас сум многу еклектичен во мојата музика. Но, тоа беше сè, од Хари Нилсон до Muppets и Denон Денвер заедно го пеат Божиќ на Битие. -Боб Марли. -Боб Марли, Карли Симон, Кат Стивенс, лек - -Да, -Принц. -Само беше многу забавно. -Секако, тоа беше, како, 20 од моите - навистина вистинските албуми што ги сакав. И јас мислев дека е така И јас бев како, „Ова е најмислениот. Овие се сите. Ме слушаш. Сè што сакаме како жени е да се чуе “. Бла бла бла. [Се смее] И тој оди, „О, душо, ја заборавив кутијата за бум. Излезено е во гаража или што и да било “. Па како што трчав - -Да, на што ќе играте касетите? -Како што истрчав да ја најдам кутијата за бум за играње на касетите, брат ми се возеше во автобусот ВВ. -Со касета плеер во автобусот. -Со касета плеер во автобусот. Стариот Блапункт, каде е, ќе играме на двете страни, но никогаш не знаете на која страна сте. Ах, небото. -И може да притиснете копче и да го тргнете капакот. -Да, целата работа излегува. -'Затоа што луѓето го крадат стерео. -Никој не пропаѓа во вашиот автомобил. Да -О, никој нема да влезе и да земе касета плеер. -Басно. Значи, мислам дека тоа беше меѓу многуте романтични гестови. -Леле. [Аплауз] -Мора да се чуеш. -Тоа е фантастично. Сакам повеќе од овие. -Кога се чувствувате слушнато, се чувствувате сакано. [Смеа] -Повеќе прашања. Повеќе прашања во текот на целата недела. Ги шириме. Но - нели? -Да само за моето срцето палпитации. -Тие се таму. Ова е победа за мене, па - [Смеа] - О, па, сега завршуваме? -О, да, завршуваме на тоа. [ Смеа ] -Секако, еве одиме. -Тоа е сè што треба да го слушнеме. Ова е најдобрата приказна што сум ја чул досега. -И ние не сме виделе едно лице. -Не, се разбира. Социјално дистанцирање. -Нашиот автомобил. -Не, ова е одлично. -За многу деца, училиштето е прекинато за остатокот од годината. Значи тоа не значи спорт, дипломирање, и секако нема матурска. Значи, за сите сениори што се таму, оваа песна е за вас. Се вика, "Пром со мајка ти". ♪♪ 'Reе мора да одиш на матурска со мајка ти 'Reе мора да одиш на матурска со мајка ти ♪ Таа не е ваш прв избор, но таа е единствената C „Предизвикај сестра ти рече не, а вашето куче не е забавно“ ♪ pinе ви закачи со многу убав бутониер ♪ 'Ll happenе се случи додека татко ти е сталин, токму таму ♪ Наместо лимузина, ќе однесете мини комбе до задниот двор ♪ ♪ Каде ќе танцувате со вашата мајка рака под рака ♪ ♪ Татко ти ќе го направи ударот и ќе биде језир ♪ ♪ Додека сестра ти вели: „Вие момци сте толку лудаци“, ame ♪ мама ќе биде матурска кралица, ќе бидеш кралот на матурска King Yourself tell ќе си кажете дека не е тотално сексуално нешто ♪ Вие ја замолувате да молчи за специјалната ноќ ♪ ♪ Предоцна, на Фејсбук r се допаѓа лајкови "О, супер, тетка Линда рече дека изгледам скапоцено". ♪ Кога ќе заврши матурата, ќе погледнете во нејзините очи ♪ ♪ И благодарам на една ноќ што ве изненади ♪ 'Ll sayе речете: „Мамо, вака не мислев дека ќе биде“ ♪ Но, драго ми е што бев со вас за оваа карантин ♪ ♪ Вие сте кралица на мојата матурска, ти си мајка ♪ ♪ Вие сте бомба “♪ ♪♪ О, здраво. Јас само се обидувам да ги натерам моите сквоти. Дечки, Leон Легенда беше еден од првите луѓе да некогаш направи концерт од неговиот дом на Инстаграм. Беше многу кул. Се фатив за он да зборуваме за тоа и повеќе. Провери го. -Како правиш, другар? -Добро, другар. Јас работам одлично. Ви благодарам многу што го направивте ова. -Мое задоволство. -Оај, еве одиме. Мислам дека снимаме. Одеа. Сето ова е добро. Каде си сега? -Јас сум во нашата дневна соба дома. -Ви благодарам многу за ова. Јас навистина, навистина го ценам ова, како и милиони луѓе што го следат ова. -Дали го тоа на каучот, бидејќи, знаеш, направи да се чувствуваме како да сме навистина на „Вечерното шоу“. -Ексклузивно. Тоа е добар повик. Ти благодарам другар. Го ценам тоа. Што правевте момци за да го пополните времето? Знам дека имаш две мали деца. -Само учиме колку е тешко да ги забавуваме цел ден. [И двајцата се смеат] -Луна е 3, нели? -Да, таа ќе биде 4 за еден месец и - -Бебето 1? -Да, Мајлс ќе биде 2 во мај, и се надеваме дека ќе имаме роденденски забави за нив, но не знаеме. Ние сè уште може да се дистанцираме во тој момент. -Добро е - тоа е прилично бизарно, да. Дали игравте игри со Луна, како, игри со карти, или таа не го прави тоа? -Се научи како да игра гладен Хипо. -Тоа е добро. -И јас сфатив дека е премногу убаво кога игра игри. Таа не сака да победи цело време. Како, таа сака да се врзуваме секој пат. -Не! [И двајцата се смеат] Зар не е тоа толку милениумско дете, а? -Сакам таа да биде малку поконкурентна и - -Да, -И ми се допаѓа тоа е'sубезна, но дефинитивно не сакаат таа да сака да изгуби или да се врзува и сакам да се чувствувам подобро со победа или врзување. Значи, ние работиме на тоа. -Да, ќерка ми е како спротивното. Таа започнува да плаче кога јас сум дури и во главната улога во Chutes & Ladders. Таа е како, "Не сакам да го сторам ова". Како, "Да ја завршиме играта. Можеби ќе победиш. Ајде." -Да, Но, тоа е толку симпатично. "Не, тато, ти си добро. Правиш добро. Добро си. Врзавме. Погледнете, се врзувавме “, иако таа победи. Таа, всушност, победи. -А, како за вас и Криси? Што правиш момци - со вашето време? -Нетфликс многу. -О, што гледате? Што гледате? Ми требаат емисии. -Ние се фаќаме за „Peaky ролетни“. Само што завршивме - Штотуку ја завршивме сезоната 5. Значи, буквално сме фатени и ние сме како - -Мора да се вратам во тоа. Заборавивте сè за „Пикистите ролетни“. -Тие сега треба да ја направат Сезона 6. Јас сум како, ајде. Треба да знаеме што се случило. -Тоа го кажав. Почнав „Топ готвач“ и одам ", ќе одам да го кажам" Топ готвач ". Не можам да чекам “, и има само една епизода. Одам, "Дечки!" -Да одиме! -Дај ми четири. Знам дека треба да се направат четири веќе. Ајде. -Сегално, а потоа гледавме „Кинг на тигар“ што е омилено на сите. -Се уште не сум го видел. Дали е тоа бизарно? -Тоа е неверојатно бизарна и многу смешна и занишана. И тоа е прозорец во субкултура едноставно немавте идеја за освен ако не сте во него. -Дали се луѓе кои поседуваат приватни зоолошки градини? Дали е тоа точно? -Да, Значи, Америка е најголемото живеалиште за диви мачки како тигри. Како, имаме повеќе тигри во заробеништво во Америка отколку што има во дивината во остатокот од светот. Не е тоа лудо? -Каде? Флорида? -Повеќето Флорида. Значи, тоа е многу Флорида. -Се чувствувам како нешто од Флорида за мене. -Тоа е многу Флорида, но исто така е и Оклахома. Следи сагата на оваа група на конкурентни сопственици на диви животни, и има убиство. Има интрига. Има пре adуба. Има сè. Тоа е лудо. Дали сега правиш сквотови, ими? -Да, јас кивам во сквотови. Тоа е она што ми беше кажано да го сторам. -Добро. Па, тоа се чувствува како продуктивно. Се чувствувам како да не работев воопшто минатата недела, и конечно реков оваа недела Одам, како, всушност, повторно да работам. - Работата е само да искористиш приликата во сквотовите кога ќе дојдеш - одеднаш, само стоите наоколу, само искористиш приликата во сквотот. -Оај, еве одиме. -Само искористиш во клеча. Тоа е сè што го кажувам. ♪ сквотови, сквотови, сквотови-сквотови-сквотови ♪ ♪ сквотови, сквотови, сквотови-сквотови-сквотови, сквотови ♪ -Секој! Добро. Влегов во нив. -Еј, една работа што ја кажав ви благодарам што направивте покрај нашето шоу е, го направивте концертот во живо. -Да, -Беше прекрасно. Го сакам тоа. Знам дека многу луѓе го сакаа тоа. Што ве натера - Што ве инспирираше да го направите тоа? -Имав експлозија што го правев тоа. Ние - знаете, сите сме дома, вклучувајќи уметници, многу уметници кои би требало да бидат на турнеја во моментов. Мојата турнеја не е до летото, но има многу обожаватели кои се заглавени дома и посакуваат дека би можеле да бидат надвор од тоа што го прават нормално и посакуваат да можат да бидат надвор на концерти и правејќи ги сите овие други забавни работи. Но, како уметници, ние сфативме еден начин да ги собереме сите би било да се направат овие преноси во живо на концерти, и ние не бевме единствените што дојдовме до идејата. Крис Мартин доаѓаше со тоа околу истото време кога бев. Кога им кажав на моите менаџери што сакав да го сторам тоа, тие беа како, "О, Крис Мартин ќе направи еден за Глобал граѓанин", што е организација за која порано собравме пари и емитуваше некои од нивните настани на NBC и MSNBC. И затоа мислевме дека би било кул да го сториме тоа со Глобал Граѓанин. И ние работевме со Светската здравствена организација, само обидувајќи се да донесат свест за идејата дека луѓето треба да останат дома и да се оддалечуваат едни од други. Значи, извикавме некои организации за кои собиравме пари и се обиде да ги забавува луѓето и да ги зближи луѓето. -Наградување на концерт пред публика, дали е морничава? Дали е чудно, или ви се допадна? -Тоа е малку морничаво, но ќе кажам затоа што на Instagram Live има коментарите што се појавуваат секој пат кога некој ќе направи едно, ќе си одат малите срца, всушност добивате подетални повратни информации од Instagram Live отколку што би добиле од публика. Како, не ги добивате поздравите, но ги добивате - - „Навистина уживав во тоа“. -Да, или - И ќе ја добиете, „Ах, дали може да ја пуштите оваа песна? Ах, ум, ум - "- [Се смее] -Сите видови на случајни барања, прашања, и никогаш не би го добиле тоа од публиката освен ако, како, застанавте и, знаете, прашавте за детални повратни информации од секоја индивидуа. - [Се смее] Ајде сите да бидеме тивки. Еден по еден. -Еден по еден. [Се смее] -Тоа е бизарно. -Да, -И можете да кажете, 'затоа што синоќа го интервјуиравме Д-Ница. Не знам дали мора да проверите што направил. -Да, -Беше лудо. -Добро, Д-Ница е стар наш пријател, и тој го игра мојот 40-ти роденден овде во мојата куќа, и тој -- Се појавив на неговиот живот на Инстаграм кога ги правеше претходно оваа недела, но само експлодираше во саботата и - -Тој беше толку среќен. -Да, -Тој беше, како, лебдеше кога разговарав со него, и тоа е, како - Тоа е толку интересно да ги видите овие изведувачи како вие момци забава празна просторија да молчи. Но, има стотици илјади луѓе кои слушаат и навива и става loveубов таму, и тоа е само вид на нова, кул работа дека не мислам дека некогаш сме виделе. -Да, и има многу темни страни до овој момент, но фактот дека овие можат да бидат некои од сребрени облоги што мислам дека направи се чувствувам како да го доживуваме заедно, иако се дистанцираме едни од други, и ние си помагаме едни на други да го надминат тоа. -Што е -- Добротворната организација што ја избравте вечерва е „Хранење Америка“. -Да, -Што ти значи тоа? -Да, тие имаат мрежа на банки за храна низ целата земја. И еден од несаканите ефекти на - Како прво, има луѓе кои се гладни секој ден во Америка, но еден од несаканите ефекти од оваа криза е фактот дека на многу млади им се кажува да не доаѓаат на училиште, и многу пати, нивниот основен извор на храна е она што го добиваат на училиште. Некои, како во Newујорк, некои добиваат појадок и ручек на училиште. И ако тие се во семејство кое веќе се бори, и тие немаат училиште да им помогне да ги хранат, има многу луѓе кои нема да имаат доволно храна за јадење и ќе остане гладен за ова време. Покрај сите здравствени проблеми што ги гледаме, во прилог на економските проблеми што ги гледаме од луѓе што не можат да работат и берзата на експлодирање и сите други работи што се случуваат, има само многу луѓе што ќе бидат гладни, и тоа го гледате со Хозе Андрес го прави она што го прави со - -Тој е неверојатен. -Тој е неверојатен. Но, постојат овие банки за храна низ целата земја, и Хранењето Америка е агрегатор на средства за овие банки за храна, и тие ја растеруваат низ целата земја во различни банки за храна кои помагаат да се одржуваат хранените луѓе. -Ако момци го гледате ова на NBC, одете на feedamerica.org и научи како да донира И ако нè гледате на YouTube, има некаде копче Донирај, или тука или околу овде, но притиснете го тоа и секоја сума ви помага. Навистина, која било сума, дури и најмалку - Сè што е. Немате идеја што можете да направите со 50 центи. Неверојатно е. Затоа, те молам дај нешто. Johnон, пред да ве пуштам, и јас го ценам тоа што го правите ова, има - Вечерва ќе направиш настап за нас, што навистина го ценам. -Да, -Тоа е - Ние - Навистина, ти требаме сега повеќе од кога било. Значи, благодарам за тоа. -Секако. -Може ли да ни дадете какви било навестувања за новиот албум? Дали излегува наскоро? -Да, доаѓа новиот албум. Ние го мешаме. Ги добиваме нашите жици, знаете, завршени. Не сум сигурен како ќе го извршиме стринг-записот, затоа што не знам како можеме да го оддалечиме патот во оркестарско снимање. [И двајцата се смеат] -Да, тоа би било - -Wе го сфатиме тоа. Можеби ќе треба да правиме, како, неколку играчи истовремено и тогаш, знаете, го презаситени. 'Llе дознаеме. -Тоа би била посебна песна ако можете да го сторите тоа. -Да, но во секој случај, повеќето се веќе снимени. Јас ги снимив сите мои вокали. Регистрирани се главните аранжмани, и ние само треба да направиме малку да завршиме, и тогаш ќе ги мешаме. И ја сакам музиката. Јас не го напишав во овој период. Значи, нема да биде навистина рефлективно за тоа што се случува во овој момент. -Добро. -Навистина е мојот најсекси албум досега ... -Што! -... што би можело да работи ако сте заглавени дома и сакаат да направат некои бебиња од Корона. [И двајцата се смеат] -Тоа е супер. Тоа е супер, другар. -Се, се чувствувам како, знаеш, ако поминавте многу време со вашиот партнер, и за тоа ти треба саундтрак, добро, овој албум ... -Ова би можело да биде. -... би можело да биде. -Добри сте. Ви благодариме за сè што правите, и благодарам што одвоивте време да го направите ова денес. И Feedamerica.org. Сите тука ве ценат, и благодарам што ја направивте песната подоцна вечерва. Јас навистина, навистина го ценам тоа. Ви благодарам, пупка. -Ви благодарам. -Би, Johnон. -Проформација на неговата нова песна „Акции“ од неговиот дом, Leон Легенда. ♪♪ - ♪ Ај, да ♪ Ла-да-да, да-да ♪ ♪ Ла-да-да, да-да, ла-да ♪ ♪ Ла-да-да-да-да, еве повторно одам ♪ ♪ Со друга loveубовна песна што ја потрошив ♪ Само друга loveубов ја истрча трпеливоста ♪ Не го сака тоа, не don't треба ♪ Секој друг збор што доаѓа од моето пенкало ♪ ♪ Таа ме фрли во лицето, велејќи: „Каде бевте?“ ♪ Sound звучи толку поетско, но се чувствува како да го пуштам да се лизне ♪ ♪ Се лизга ♪ ♪ Сакам да покажам дека loveубовта ми е силна ♪ Натерајте ја да го чувствува тоа кога сум дома ♪ Без фалсификување, без грешка, таа може да го почувствува кога ќе немам ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ ♪ Мелодиите што ги носат ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ ♪ Ги правев сите погрешно ♪ Ла-да-да-да-да, еве повторно одиме ♪ ♪ Само неколку пријатели со некои придобивки ♪ Таа ми ја даде целата своја loveубов, тогаш ја трошам ♪ ♪ напиша нова песна, потоа избриша ја ♪ О, сè друго што сум го кажал порано ♪ Рече дека не сака повеќе да чуе за тоа ♪ Feel Се чувствувам креативно, но се чувствувам како ♪ ♪ Не останува ништо друго да се каже за да ве натера да останете ♪ Сакам да покажам дека loveубовта ми е силна, натера да го чувствува тоа кога сум дома ♪ ♪ Без фалсификување, без грешка, таа може да го почувствува кога ќе немам ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ ♪ Мелодиите што ги носат ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ ♪ Ги правев сите погрешно ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да-да-далеку далеку ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да, цел ден ♪ Не сака да слушне, не сакам да ја слушнеш ♪ Збор што ќе го кажам, збор што ќе го кажам ♪ ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да-да-далеку далеку ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да, цел ден ♪ Не сака да слушне, не сакам да ја слушнеш ♪ Збор што ќе го кажам, збор што ќе го кажам ♪ ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ ♪ Мелодиите што ги носат Actions Акциите зборуваат погласно од ♪ Кој, зборувај погласно од songsубовните песни ♪ ♪ Ги правев сите погрешно ♪♪ [Чакли] Ви благодарам! -Сакам да им се заблагодарам на сите во шоуто денес. Johnон Легенда, бевте прекрасни, не само изведување, туку и зборување. Каков забавувач. Сакам да и се заблагодарам на мојата сопруга што всушност сум на камера и да биде оператор на камера, исто така. И тоа беше мојот прв пат користејќи селфи стап. Тоа беше голема работа. Како и да е, и Вини за графика, Френи зашто само се наоколу и е прекрасна. Те сакам момци за гледање. Ви благодарам, ЈуТјуб. Ви благодарам, NBC. Измиј си ги рацете. Не допирајте се со лицето. Останете безбедни, а јас ќе те видам утре. Уште едно ново шоу. Чао!

Вечерното шоу: Домашно издание (Leон Легенда)

Jimmy Fallon brings John Legend to his #stayhome party to highlight a charity and perform his song "Actions" via video chat in another Tonight Show home edition. Tonight, Jimmy lets fans do the interviewing with Ask The Fallons and debuts a new quarantine tune "Prom with Your Mom." Jimmy will be highlighting a different charity every night that you can donate to and help those in need. Tonight's charity, Feeding America, runs a nationwide network of more than 200 food banks that feed more than 46 million people through food pantries, soup kitchens, shelters and more. Click the button on the right to donate or visit feedingamerica.org. Subscribe NOW to The Tonight Show Starring Jimmy Fallon: bit.ly/1nwT1aN Watch The Tonight Show Starring Jimmy Fallon Weeknights 11:35/10:35c Get more The Tonight Show Starring Jimmy Fallon: www.nbc.com/the-tonight-show JIMMY FALLON ON SOCIAL Follow Jimmy: Twitter.com/JimmyFallon Like Jimmy: Facebook.com/JimmyFallon Follow Jimmy: www.instagram.com/jimmyfallon/ THE TONIGHT SHOW ON SOCIAL Follow The Tonight Show: Twitter.com/FallonTonight Like The Tonight Show: Facebook.com/FallonTonight Follow The Tonight Show: www.instagram.com/fallontonight/ Tonight Show Tumblr: fallontonight.tumblr.com The Tonight Show Starring Jimmy Fallon features hilarious highlights from the show, including comedy sketches, music parodies, celebrity interviews, ridiculous games, and, of course, Jimmy's Thank You Notes and hashtags! You'll also find behind the scenes videos and other great web exclusives. GET MORE NBC NBC YouTube: bit.ly/1dM1qBH Like NBC: Facebook.com/NBC Follow NBC: Twitter.com/NBC NBC Instagram: instagram.com/nbctv NBC Tumblr: nbctv.tumblr.com/ The Tonight Show: At Home Edition (John Legend) www.youtube.com/fallontonight #FallonTonight #JohnLegend #JimmyFallon
tonight, comedic, Quarantine, Television, monologue, Preach, John Legend live, Funny, You and I, Talk Show, NBC TV, variety, Fallon monologue, tonight show, Best of Fallon Moments, charity, comedy sketches, talent, Love Me Now, Chrissy Tiegen, Actions, clip, Covid-19, Fallon stand-up, highlight, Actions live, show, NBC, celebrities, snl, At Home Edition, news, humor, jokes, funny video, John Legend on Fallon, All of Me, John Legend, talk, video, Jimmy Fallon, interview, Coronavirus, current news,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="1.033" dur="1.002"> -Еј, момци, добредојде на сè ново >

< start="2.035" dur="2.936"> „Вечерва емисија“ домашно издание. >

< start="4.971" dur="1.535"> Вини, благодарам. Го нацртавте ова? >

< start="6.506" dur="1.568"> -Да, -Тоа беше навистина убаво. >

< start="8.074" dur="1.768"> Дали само сакавте да го направите пообоен? >

< start="9.842" dur="1.068"> -Да, -Тоа е прилично добро. >

< start="10.91" dur="1.268"> Френи, го нацрта ли ова? >

< start="12.178" dur="1.101"> -Не. -Хм >

< start="13.279" dur="2.803"> -Јас направив. -Како за вечерашната добротворна организација? >

< start="16.082" dur="1.101"> Leон Легенда е во шоуто, >

< start="17.183" dur="2.769"> и тој работи со Feedamerica.org, >

< start="19.952" dur="2.236"> што е прилично кул. >

< start="22.188" dur="3.003"> Дали го нацртавте тоа, Френи? >

< start="25.191" dur="1.702"> -Не. -Јас направив. >

< start="26.893" dur="2.769"> -Ви благодарам, Вини. >

< start="29.662" dur="1.969"> -Франи, ќе се дружиш таму? >

< start="31.631" dur="1.801"> -Да, -Ок, добро. >

< start="33.432" dur="2.603"> Leон Легенда е наш гостин вечерва. >

< start="36.035" dur="1.969"> И ние ќе зборуваме за Хранење Америка, >

< start="38.004" dur="1.167"> што е прекрасно. >

< start="39.171" dur="1.469"> Имаат над 200 банки со храна. >

< start="40.64" dur="3.837"> Тие им помагаат на обложувалниците со храна низ целата земја. >

< start="44.477" dur="0.967"> Тие се неверојатни. >

< start="45.444" dur="1.736"> Jозе Андрес е многу блиску до нив. >

< start="47.18" dur="3.002"> Тој само прави - тој е како ангел, тој човек. >

< start="50.182" dur="1.903"> Тој е неверојатен. Beе зборуваме за тоа. >

< start="52.085" dur="1.468"> Исто така, подоцна во емисијата, ќе имаме неколку >

< start="53.553" dur="1.301"> од нашите омилени клипови од „Вечерното шоу“, >

< start="54.854" dur="1.602"> вклучувајќи Никол Кидман, >

< start="56.456" dur="2.135"> едно од најнезгодните интервјуа што сум направил досега. >

< start="58.591" dur="3.17"> Затоа, подгответе се за тоа. >

< start="61.761" dur="3.836"> Гај, овде во карантинот започнувам наутро >

< start="65.597" dur="3.271"> со доаѓање долу и правење свежо кафе. >

< start="68.868" dur="1.235"> Нема голема работа. >

< start="70.103" dur="2.735"> Не се работи за чуда, освен ова утро. >

< start="72.838" dur="1.568"> Погледнете што се случи утрово. >

< start="74.406" dur="1.269"> Здраво дечки. >

< start="75.675" dur="2.335"> Добредојдовте на она што мислам дека е првото издание на >

< start="78.01" dur="2.603"> "Како pullими го повлече овој?" >

< start="80.613" dur="2.736"> Јас само правев кафе, и тоа не е реклама. >

< start="83.349" dur="0.767"> Ми се допаѓа г-дин кафе. >

< start="84.116" dur="1.335"> Всушност, ова е лудо. >

< start="85.451" dur="3.537"> Но, јас ја ставам водата во задниот дел на тоа нешто таму. >

< start="88.988" dur="2.903"> Како и да е, кафето влезе во тој дел. >

< start="91.891" dur="1.334"> Што? >

< start="93.225" dur="3.938"> Дали е тоа - како јас - нема ништо во садот. >

< start="97.163" dur="1.634"> Што? >

< start="98.797" dur="2.57"> Како го сторив тоа? >

< start="101.367" dur="2.77"> Јас сум како Дејвид Блејн. >

< start="104.137" dur="2.301"> Добро. Враќање во нашето шоу >

< start="106.438" dur="1.169"> Вини, што боите? >

< start="107.607" dur="1.868"> Изгледа многу убаво. >

< start="109.475" dur="3.738"> -Се правам работи. >

< start="113.213" dur="3.702"> Мама ги чепкаше, а мама ги црташе и контурите. >

< start="116.915" dur="2.77"> Таа исто така ги привлекува овие. >

< start="119.685" dur="1.535"> Како што веќе го направивме овој. >

< start="121.22" dur="2.335"> И јас сум подготвен со оној. >

< start="123.555" dur="1.936"> -Х-ах -И сега го правам оној. >

< start="125.491" dur="4.371"> -И за што се овие? -За шатори и скали. >

< start="129.862" dur="1.067"> - О, затоа што ни требаат повеќе карактери >

< start="130.929" dur="1.502"> за Хајти и Скали. >

< start="132.431" dur="1.601"> -Да, -Сакам друг џвакав црв. >

< start="134.032" dur="1.035"> -Сакаш друг џвакав црв. >

< start="135.067" dur="0.934"> Да Знам. >

< start="136.001" dur="1.402"> Па, да почекаме за доцна. >

< start="137.403" dur="1.368"> -Може ли да имам гуми за џвакање? >

< start="138.771" dur="1.601"> -Да, секако дека можете да имате гуми за џвакање. >

< start="140.372" dur="1.202"> После вечера. Океј, сите? >

< start="141.574" dur="2.369"> -Зошто го има Франси? >

< start="143.943" dur="3.67"> -Френи го доби затоа што - добро, мислам, погледнете ја. >

< start="147.613" dur="1.568"> Трча наоколу. >

< start="149.181" dur="1.769"> Го добивте под контрола. Вие го правите ова. >

< start="150.95" dur="1.268"> Нели? >

< start="152.218" dur="2.268"> Овој таков убав фустан, Фени. >

< start="154.486" dur="1.368"> Добро, ќе ти стигнам џвакав црв, добро? >

< start="155.854" dur="2.303"> Добро, Френи, еве, сега седи тука. >

< start="158.157" dur="2.302"> Дозволете ми да одам да добијам џвакање - добро, ти доаѓаш со мене? >

< start="160.459" dur="1.868"> Или не? -Да, Да >

< start="162.327" dur="1.536"> -Јеее. -Iе се вратам. >

< start="163.863" dur="1.902"> Не, Вини, мора да останете. Некој мора да биде на камера. >

< start="165.765" dur="2.102"> Во ред? - [Гиглс] >

< start="167.867" dur="1.468"> -Хи, Победа. -Хи. >

< start="169.335" dur="4.137"> -Како оди денес? -Добро. >

< start="173.472" dur="2.836"> -Дали цртате парчиња игра за чанти и скали? >

< start="176.308" dur="1.769"> -Ние веќе го направивме ова. -Вини? >

< start="178.077" dur="1.869"> -Да? -Еве! >

< start="185.184" dur="2.636"> -Бидејќи момци сте добри, добри. >

< start="187.82" dur="2.602"> -Благодарам, тато. -Добро бевте денес. >

< start="190.422" dur="1.603"> Всушност, ако се чувствувате како тоа, >

< start="192.025" dur="2.235"> може да се смеете на монолог шегите што ги имаме денес. >

< start="194.26" dur="1.935"> Дали се чувствувате како да го правите тоа? >

< start="196.195" dur="3.17"> Дали се чувствувате како да се смеете на шегите на тато? >

< start="199.365" dur="2.102"> Добро. Еве одиме, момци. >

< start="201.467" dur="1.335"> Добро, подготвени? >

< start="202.802" dur="1.969"> Добредојдовте на „Вечерното шоу“ домашно издание. >

< start="204.771" dur="1.868"> Па, момци, денес е вторник, >

< start="206.639" dur="2.469"> 24-ти март или среда, >

< start="209.108" dur="3.17"> 31-ви април или сабота, 47-ти октомври. >

< start="212.278" dur="1.935"> Искрено, изгубив. Момчиња? >

< start="214.213" dur="2.769"> -Можеме да ги ставиме твоите и моите заедно. >

< start="216.982" dur="2.269"> -Франи, Френи. >

< start="219.251" dur="1.703"> Јас зборувам овде. >

< start="224.756" dur="1.936"> Добро. Вие момци подготвени за монолог? >

< start="226.692" dur="1.102"> -Х-ах -Дали сте подготвени? >

< start="227.794" dur="2.201"> -Не. -Добро. >

< start="229.995" dur="2.737"> Може да се смееш. Како се смееш? >

< start="232.732" dur="2.235"> Како се смееш? >

< start="234.967" dur="2.035"> - [Смеа] -Таа е глупо. >

< start="237.002" dur="1.035"> Така не се смеете. >

< start="238.037" dur="1.468"> Добро, подготвени? Еве одиме >

< start="239.505" dur="1.802"> Добредојдовте на „Вечерното шоу“ домашно издание. >

< start="241.307" dur="2.936"> Па, вие момци, денес е вторник, 24 март >

< start="244.243" dur="3.47"> или среда, 31 април или сабота, 47 октомври. >

< start="247.713" dur="2.536"> Искрено, изгубив. >

< start="250.249" dur="4.071"> Видов дека некои Американци сега имаат виртуелни среќни часови. >

< start="254.32" dur="1.268"> -Може да ги ставам овие - >

< start="255.588" dur="1.568"> -Еј, можеш да шепотиш момци? >

< start="257.156" dur="2.836"> -Мене - -Еј, Френи, можеш да шепотиш? >

< start="259.992" dur="3.27"> Вини, Вини, можете ли да шепнете како што ги правам овие? >

< start="263.262" dur="3.637"> -Франи, те молам, не земај го тоа -Сај помал шепот. >

< start="266.899" dur="1.235"> Како помал шепот. >

< start="268.134" dur="2.202"> [Неискажливо шепоти] Како помал шепот. >

< start="270.336" dur="0.968"> -Ветувам. >

< start="271.304" dur="8.041"> [Незабележливо шепоти] Бр. Не. >

< start="279.345" dur="2.736"> -Видов дека некои Американци сега имаат виртуелни среќни часови. >

< start="282.081" dur="1.835"> И кој дојде со тоа, верувајте ми, >

< start="283.916" dur="3.07"> работите во таа куќа не се одвиваат добро. >

< start="286.986" dur="1.101"> Еј, Карен, тоа е 10:00 часот >

< start="288.087" dur="1.734"> Како за уште еден виртуелен среќен час? >

< start="289.821" dur="1.635"> Слушнав дека луѓето заглавени дома >

< start="291.456" dur="2.67"> во моментов јадат повеќе и помалку спијат. >

< start="294.126" dur="2.403"> Тоа е како сите на Земјата само што беа фрлени. >

< start="296.529" dur="1.868"> [Се смее] >

< start="298.397" dur="2.77"> Мислам дека две недели на изолација почнаа да го зафаќаат своето намалување. >

< start="301.167" dur="2.602"> Претпоставувам дека можам да го објаснам тоа најдобро преку Адам Сендлер. >

< start="303.769" dur="2.069"> Еден ден, се чувствував како: „Во ред, деца, >

< start="305.838" dur="1.735"> ајде да дојдеме до некои уметности и занаети >

< start="307.573" dur="3.437"> и ставете ги макароните во чистачката за цевки и тоа е убаво “. >

< start="311.01" dur="2.569"> И до денес бев како, „Престанете да ја погодувате сестра ти! >

< start="313.579" dur="5.338"> Замолчи! ”[Смеа] >

< start="318.917" dur="7.108"> [ Смеа ] >

< start="326.025" dur="2.97"> Адам Сендлер ги тера сите да се смеат. >

< start="328.995" dur="2.702"> Видов дека на овој датум пред 15 години, >

< start="331.697" dur="1.701"> „Канцеларијата“ дебитираше на Ен-Би-Си. >

< start="333.398" dur="2.003"> Боже, ми недостасува „Канцеларијата“. >

< start="335.401" dur="1.268"> О, душо, вие сте дел од ова. >

< start="336.669" dur="3.369"> Велиш „Ми недостасува и„ Канцеларијата “. >

< start="340.038" dur="1.269"> -Ми недостасува и „Канцеларијата“. >

< start="341.307" dur="2.369"> -И јас одам, ја гледате „Канцеларијата“? >

< start="343.676" dur="2.168"> Велите: „Не, ми недостасува да одите во канцеларија“. >

< start="345.844" dur="2.203"> -Не, ми недостигаш да одите во канцеларија. >

< start="351.084" dur="1.134"> На Вини му се допадна. >

< start="352.218" dur="4.638"> [Се смее] >

< start="356.856" dur="2.269"> -Сите големи вести денес. >

< start="359.125" dur="3.436"> Најавено е дека Летните олимписки игри се одложуваат. >

< start="362.561" dur="1.102"> Тоа е браник, но барем сега >

< start="363.663" dur="2.169"> Можам да престанам да тренирам и да се пуштам. >

< start="368.233" dur="1.202"> Тоа е точно. Нема Олимпијада. >

< start="369.435" dur="2.369"> Наместо тоа, тие им ги предаваат сите медали на секој >

< start="371.804" dur="2.569"> кој е заглавен дома со дете под 5 години. >

< start="374.373" dur="1.768"> [ Смеа ] >

< start="376.141" dur="2.97"> -Имате, доаѓа медал, душо. -Ете ти. >

< start="379.111" dur="2.169"> Добив нешто што доаѓа. Ете ти. >

< start="381.28" dur="3.17"> [ Смеа ] >

< start="384.45" dur="1.668"> -Дад! -Знам. >

< start="386.118" dur="2.269"> Олимписките игри се одложени до следната година. >

< start="388.387" dur="3.87"> Кога се појавија вестите - [Смеа] >

< start="392.257" dur="1.802"> Кога се појавија вестите, пол-снабдувачи беа како, >

< start="394.059" dur="1.135"> „Мах, дозволете ми да го проверам мојот распоред. >

< start="395.194" dur="4.037"> Да, широко отворено. ”[Се смее] >

< start="399.231" dur="1.768"> Видов дека поранешен астронаут на НАСА >

< start="400.999" dur="2.603"> нуди совети како да се преживее изолирано. >

< start="403.602" dur="2.002"> Значи, ако сакате да слушнете од експерт >

< start="405.604" dur="1.636"> за да преживеете самостојно, >

< start="407.24" dur="2.802"> разговарајте со НАСА или со некој што работел во РадиоШак. >

< start="410.042" dur="1.068"> Ете ти. >

< start="411.11" dur="0.867"> Тоа е монолог токму таму. >

< start="411.977" dur="2.102"> Ви благодарам многу, сите. >

< start="414.079" dur="2.636"> И сега ќе одам да направам нешто >

< start="416.715" dur="2.136"> дека никогаш не помислив дека ќе сториме, >

< start="418.851" dur="2.335"> но луѓето дома испраќаа прашања >

< start="421.186" dur="2.937"> за вас момци и за мама. >

< start="424.123" dur="3.069"> Така, сега е време за „Прашај ги Fallons“. >

< start="427.192" dur="3.037"> ♪♪ >

< start="430.229" dur="4.271"> -Дали е дури и снимање? -Да, тоа оди. >

< start="434.5" dur="4.07"> -Хи! -Хони, ова е твоето деби. >

< start="438.57" dur="2.236"> [Смеа] Што? >

< start="440.806" dur="2.669"> Многу луѓе поставуваат прашања за - >

< start="443.475" dur="2.103"> дека тие сакаат јас да ве прашам вас или децата. >

< start="445.578" dur="1.534"> -Добро. -Ум - >

< start="447.112" dur="2.669"> -Еве да одиме -Се отидовме - >

< start="449.781" dur="5.339"> решивме да одиме на прошетка само за да бидеме социјално оддалечени, >

< start="455.12" dur="1.401"> но само ќе одиме на прошетка. >

< start="456.521" dur="3.371"> Тоа ќе биде најдоброто место за да - најтивкото место, нели? >

< start="459.892" dur="2.202"> -Тоа размислуваме. >

< start="462.094" dur="1.535"> Како и да е, ќе видиме. Еве го експериментот. >

< start="463.629" dur="2.97"> -Ова е мојата сопруга, Ненси Фалон. -Хи. >

< start="466.599" dur="1.468"> -Но, твоето девојче е Јувонен. >

< start="468.067" dur="1.334"> -Тоа е точно. -Дали сепак одите >

< start="469.401" dur="1.201"> од Јувонен кога произведуваш? >

< start="470.602" dur="1.735"> -Мислам дека. -Ти правиш? >

< start="472.337" dur="2.269"> -Да, >

< start="474.606" dur="2.77"> -Вие и вашиот партнер е Дру Баримор. >

< start="477.376" dur="3.604"> -Да, скоро 20 години. Не, повеќе од 20 години. >

< start="480.98" dur="1.234"> -Дали е така? -Да, >

< start="482.214" dur="1.602"> Од 19 години работевме заедно. >

< start="483.816" dur="2.135"> -Дали имате претходно искуство од продуцентот? >

< start="485.951" dur="2.97"> -Не. Немав искуство со производителот. >

< start="488.921" dur="3.97"> Имав искуство да работам на пријателен ранч во Вајоминг. >

< start="492.891" dur="2.77"> Јас чистев куќи во Сан Франциско. >

< start="495.661" dur="3.871"> Бев стјуардеса. -Тоа е точно. >

< start="499.532" dur="1.868"> -За некое време. >

< start="501.4" dur="2.268"> О, мислев дека можам да ја излечам целата бездомност >

< start="503.668" dur="2.003"> во еден момент со овој уметник. >

< start="505.671" dur="1.635"> Тоа беше забавна работа. >

< start="507.306" dur="1.135"> -Да, >

< start="508.441" dur="1.934"> -Сагу изгубив пари за тоа. >

< start="510.375" dur="1.268"> -Да, >

< start="511.643" dur="3.237"> -И многу други необични разни работи. >

< start="514.88" dur="0.701"> -Да, -Додека -- >

< start="515.581" dur="0.867"> -Каде си роден? >

< start="516.448" dur="2.269"> Вие сте родени во Конектикат? >

< start="518.717" dur="2.336"> -Роден сум во Конектикат. -И воспитани? >

< start="521.053" dur="4.237"> -Во Северна Калифорнија. -Нопадна Калифорнија. >

< start="525.29" dur="3.071"> -Мартин Марин, долината Мил. -Милинска долина. >

< start="528.361" dur="4.637"> -Фанки стара долина на Мил. Тогаш беше забавно, треба да кажам. >

< start="532.998" dur="1.235"> -Секое време ќе дојде, што било, >

< start="534.233" dur="1.234"> во секое време ќе го видите Мостот Голден Гејт, >

< start="535.467" dur="1.669"> ти си како, "О, душо, погледни!" >

< start="537.136" dur="1.334"> - [Се смее] - „Сан Франциско“. >

< start="538.47" dur="2.67"> -Тоа е иконична за многу луѓе. >

< start="541.14" dur="1.167"> Но, спомени. >

< start="542.307" dur="0.834"> -Секако, ова се неколку прашања, добро? >

< start="543.141" dur="3.505"> Хаштагот е #askthefallons. >

< start="546.646" dur="3.436"> Како прво, зошто се согласивте да направите - бидете на камера? >

< start="550.082" dur="1.769"> -Не знам. Не >

< start="551.851" dur="4.838"> Мислам, мразам да кажам пандемија е она што ме натера на камера, >

< start="556.689" dur="3.402"> но многу претпочитам зад сцената. >

< start="560.091" dur="3.438"> И мислам дека на сите му треба публика, >

< start="563.529" dur="1.568"> и има некои луѓе што ги среќавате >

< start="565.097" dur="1.835"> кои навистина сакаат да ги забавуваат луѓето. >

< start="566.932" dur="2.235"> И јас сум повеќе публика. >

< start="569.167" dur="2.804"> Но, тука сум, затоа што го немаш >

< start="571.971" dur="2.068"> кој било друг да интервју во нашето домаќинство. >

< start="574.039" dur="1.702"> [Смеа] -Не кажувајте го тоа. >

< start="575.741" dur="1.401"> Добро. -И тука сме. >

< start="577.142" dur="1.335"> -Ние го интервјуираме нашето куче Гери утре. >

< start="578.477" dur="1.235"> Добро. >

< start="579.712" dur="1.2"> -Гари доаѓа - -Ние не планиравме >

< start="580.912" dur="1.135"> кој било од овие, во ред >

< start="582.047" dur="1.569"> - Изненадениот Гери не дојде пред мене. >

< start="583.616" dur="1.367"> -Нанси, што е првото нешто на ими >

< start="584.983" dur="3.537"> прави или вели наутро? >

< start="588.52" dur="3.403"> -Добро, за реално? "Добро утро!" >

< start="591.923" dur="2.97"> -Да правам, нели? -Да, „добро утро“. >

< start="594.893" dur="1.935"> -Да, добро утро. -Добро утро. >

< start="596.828" dur="1.602"> -Да, -Добро утро на сите. >

< start="598.43" dur="1.635"> -И потоа го грабнам телефонот. >

< start="600.065" dur="1.535"> -И тогаш ќе го зграбиш телефонот. >

< start="601.6" dur="1.201"> -Да, -И тогаш и децата и јас велам, >

< start="602.801" dur="1.468"> "Добро утро." >

< start="604.269" dur="3.604"> -Затоа што тие се во кревет со нас. [ Смеа ] >

< start="607.873" dur="1.402"> Тие имаат кревети. >

< start="609.275" dur="1.467"> Имаме кревети. Тие поседуваат кревети. >

< start="610.742" dur="1.836"> -Да, тие никогаш не започнуваат со нас. >

< start="612.578" dur="5.071"> Но, да речеме само на 5 и 6, кога тие полудуваат во текот на ноќта, >

< start="617.649" dur="1.569"> не ги исфрламе. >

< start="619.218" dur="1.568"> И кучето. Обично тоа е петмина од нас. >

< start="620.786" dur="3.069"> -Нова работа на Франија е дека спие на перници. >

< start="623.855" dur="1.135"> Спие на глава. >

< start="624.99" dur="2.136"> -Да, над нашите глави на перници. >

< start="627.126" dur="2.302"> Обично на вашата голема перница зад главата. >

< start="629.428" dur="3.07"> -Знам, таа е толку смешна. -Фала му на Господ. >

< start="632.498" dur="2.001"> -Добро. Еве одиме >

< start="634.499" dur="2.169"> „Ненси, дали aими е романтичен? >

< start="636.668" dur="2.069"> Ве молиме, дадете примери “. >

< start="638.737" dur="1.602"> -Мислам дека си. -Ти правиш? >

< start="640.339" dur="1.501"> -Да, [ Смеа ] >

< start="641.84" dur="4.471"> Па, една сигурна романтична приказна >

< start="646.311" dur="3.17"> би бил за мојата голема 50-ти роденденска забава >

< start="649.481" dur="4.505"> пред неколку години, не забава, роденден, >

< start="653.986" dur="5.672"> тој ми го донесе автомобилот во кој научив како да возам >

< start="659.658" dur="3.837"> и возеше целиот пат низ средно училиште и колеџ >

< start="663.495" dur="1.936"> и ме доби мојата сопствена, >

< start="665.431" dur="3.17"> што може да го видите во наредните следни недели, >

< start="668.601" dur="3.603"> VW автобус, кој повторно, ако знаете Мил долина >

< start="672.204" dur="3.236"> и од каде потекнувам, многу иконски. >

< start="675.44" dur="1.802"> -Повеќе луѓе нè спречуваат за тоа нешто. >

< start="677.242" dur="2.737"> Тие дури и не се грижат дека сум јас во автомобилот, ништо. >

< start="679.979" dur="2.001"> -Не. Тие дури и не ве забележуваат. >

< start="681.98" dur="3.771"> - „livedивеев во тој автомобил за -“ или автобусот засекогаш. >

< start="685.751" dur="2.703"> „Го однев целиот пат до Калифорнија од Newујорк“. >

< start="688.454" dur="4.871"> Луѓето имаат навистина убави приказни за тој автобуски VW. >

< start="693.325" dur="2.236"> -Кога кого допира, длабоко допира. >

< start="695.561" dur="2.169"> -Да, -Се чувствувам исто. >

< start="697.73" dur="1.401"> Така, тоа беше многу романтично. >

< start="699.131" dur="1.301"> Но, поладниот начин. >

< start="700.432" dur="1.334"> -Не, но, како го сторив тоа? -Да, да. Да >

< start="701.766" dur="2.436"> Значи, поладното нешто што го стори беше >

< start="704.202" dur="4.172"> дека ми даде логика на случајот. >

< start="708.374" dur="2.368"> -Замолчи. Логика на случај за сместување на производи. >

< start="710.742" dur="1.202"> Држачи за касети. >

< start="711.944" dur="2.469"> -Со касети внатре. И јас го отворив. >

< start="714.413" dur="3.337"> И тоа беа сите мои омилени омилени. >

< start="717.75" dur="5.505"> Јас сум многу еклектичен во мојата музика. >

< start="723.255" dur="3.003"> Но, тоа беше сè, од Хари Нилсон до Muppets >

< start="726.258" dur="3.403"> и Denон Денвер заедно го пеат Божиќ на Битие. >

< start="729.661" dur="2.036"> -Боб Марли. -Боб Марли, Карли Симон, >

< start="731.697" dur="2.302"> Кат Стивенс, лек - >

< start="733.999" dur="1.335"> -Да, -Принц. >

< start="735.334" dur="1.501"> -Само беше многу забавно. >

< start="736.835" dur="2.335"> -Секако, тоа беше, како, 20 од моите - >

< start="739.17" dur="3.137"> навистина вистинските албуми што ги сакав. >

< start="742.307" dur="3.271"> И јас мислев дека е така И јас бев како, >

< start="745.578" dur="2.535"> „Ова е најмислениот. Овие се сите. >

< start="748.113" dur="1.835"> Ме слушаш. >

< start="749.948" dur="2.169"> Сè што сакаме како жени е да се чуе “. >

< start="752.117" dur="1.035"> Бла бла бла. >

< start="753.152" dur="2.869"> [Се смее] И тој оди, >

< start="756.021" dur="1.668"> „О, душо, ја заборавив кутијата за бум. >

< start="757.689" dur="2.737"> Излезено е во гаража или што и да било “. >

< start="760.426" dur="1.301"> Па како што трчав - >

< start="761.727" dur="1.535"> -Да, на што ќе играте касетите? >

< start="763.262" dur="4.104"> -Како што истрчав да ја најдам кутијата за бум за играње на касетите, >

< start="767.366" dur="3.203"> брат ми се возеше во автобусот ВВ. >

< start="770.569" dur="1.134"> -Со касета плеер во автобусот. >

< start="771.703" dur="1.568"> -Со касета плеер во автобусот. >

< start="773.271" dur="2.203"> Стариот Блапункт, каде е, >

< start="775.474" dur="2.836"> ќе играме на двете страни, но никогаш не знаете на која страна сте. >

< start="778.31" dur="1.368"> Ах, небото. >

< start="779.678" dur="2.169"> -И може да притиснете копче и да го тргнете капакот. >

< start="781.847" dur="1.201"> -Да, целата работа излегува. >

< start="783.048" dur="1.067"> -'Затоа што луѓето го крадат стерео. >

< start="784.115" dur="1.402"> -Никој не пропаѓа во вашиот автомобил. Да >

< start="785.517" dur="2.703"> -О, никој нема да влезе и да земе касета плеер. >

< start="788.22" dur="1.368"> -Басно. >

< start="789.588" dur="4.004"> Значи, мислам дека тоа беше меѓу многуте романтични гестови. >

< start="793.592" dur="1.001"> -Леле. [Аплауз] >

< start="794.593" dur="1.167"> -Мора да се чуеш. >

< start="795.76" dur="1.87"> -Тоа е фантастично. Сакам повеќе од овие. >

< start="797.63" dur="2.168"> -Кога се чувствувате слушнато, се чувствувате сакано. >

< start="799.798" dur="2.836"> [Смеа] -Повеќе прашања. >

< start="802.634" dur="2.402"> Повеќе прашања во текот на целата недела. >

< start="805.036" dur="0.969"> Ги шириме. >

< start="806.005" dur="1.267"> Но - нели? >

< start="807.272" dur="2.403"> -Да само за моето срцето палпитации. >

< start="809.675" dur="2.201"> -Тие се таму. Ова е победа за мене, па - >

< start="811.876" dur="1.168"> [Смеа] - О, па, сега завршуваме? >

< start="813.044" dur="1.335"> -О, да, завршуваме на тоа. [ Смеа ] >

< start="814.379" dur="1.668"> -Секако, еве одиме. -Тоа е сè што треба да го слушнеме. >

< start="816.047" dur="1.268"> Ова е најдобрата приказна што сум ја чул досега. >

< start="817.315" dur="2.203"> -И ние не сме виделе едно лице. -Не, се разбира. >

< start="819.518" dur="1.034"> Социјално дистанцирање. -Нашиот автомобил. >

< start="820.552" dur="1.402"> -Не, ова е одлично. >

< start="823.655" dur="1.968"> -За многу деца, училиштето е прекинато >

< start="825.623" dur="1.635"> за остатокот од годината. >

< start="827.258" dur="1.969"> Значи тоа не значи спорт, дипломирање, >

< start="829.227" dur="2.202"> и секако нема матурска. >

< start="831.429" dur="3.604"> Значи, за сите сениори што се таму, оваа песна е за вас. >

< start="835.033" dur="3.337"> Се вика, "Пром со мајка ти". >

< start="838.37" dur="3.671"> ♪♪ >

< start="842.041" dur="3.636"> 'Reе мора да одиш на матурска со мајка ти >

< start="845.677" dur="3.604"> 'Reе мора да одиш на матурска со мајка ти >

< start="849.281" dur="3.47"> ♪ Таа не е ваш прв избор, но таа е единствената >

< start="852.751" dur="5.138"> C „Предизвикај сестра ти рече не, а вашето куче не е забавно“ >

< start="857.889" dur="3.438"> ♪ pinе ви закачи со многу убав бутониер ♪ >

< start="861.327" dur="3.87"> 'Ll happenе се случи додека татко ти е сталин, токму таму >

< start="865.197" dur="4.337"> ♪ Наместо лимузина, ќе однесете мини комбе до задниот двор ♪ >

< start="869.534" dur="3.137"> ♪ Каде ќе танцувате со вашата мајка рака под рака ♪ >

< start="872.671" dur="3.503"> ♪ Татко ти ќе го направи ударот и ќе биде језир ♪ >

< start="876.174" dur="3.904"> ♪ Додека сестра ти вели: „Вие момци сте толку лудаци“, ame >

< start="880.078" dur="3.67"> ♪ мама ќе биде матурска кралица, ќе бидеш кралот на матурска King >

< start="883.748" dur="5.005"> Yourself tell ќе си кажете дека не е тотално сексуално нешто >

< start="888.753" dur="3.671"> ♪ Вие ја замолувате да молчи за специјалната ноќ ♪ >

< start="892.424" dur="3.837"> ♪ Предоцна, на Фејсбук r се допаѓа лајкови >

< start="896.261" dur="2.803"> "О, супер, тетка Линда рече дека изгледам скапоцено". >

< start="901.833" dur="3.37"> ♪ Кога ќе заврши матурата, ќе погледнете во нејзините очи ♪ >

< start="905.203" dur="3.304"> ♪ И благодарам на една ноќ што ве изненади ♪ >

< start="908.507" dur="4.537"> 'Ll sayе речете: „Мамо, вака не мислев дека ќе биде“ >

< start="913.044" dur="5.974"> ♪ Но, драго ми е што бев со вас за оваа карантин ♪ >

< start="919.018" dur="2.535"> ♪ Вие сте кралица на мојата матурска, ти си мајка ♪ >

< start="921.553" dur="2.002"> ♪ Вие сте бомба “♪ >

< start="923.555" dur="2.269"> ♪♪ >

< start="930.195" dur="3.337"> О, здраво. Јас само се обидувам да ги натерам моите сквоти. >

< start="933.532" dur="2.336"> Дечки, Leон Легенда беше еден од првите луѓе >

< start="935.868" dur="2.168"> да некогаш направи концерт од неговиот дом на Инстаграм. >

< start="938.036" dur="1.768"> Беше многу кул. Се фатив за он >

< start="939.804" dur="2.937"> да зборуваме за тоа и повеќе. Провери го. >

< start="942.741" dur="1.068"> -Како правиш, другар? >

< start="943.809" dur="1.668"> -Добро, другар. Јас работам одлично. >

< start="945.477" dur="2.069"> Ви благодарам многу што го направивте ова. >

< start="947.546" dur="1.801"> -Мое задоволство. >

< start="949.347" dur="2.436"> -Оај, еве одиме. >

< start="951.783" dur="2.703"> Мислам дека снимаме. Одеа. Сето ова е добро. >

< start="954.486" dur="2.268"> Каде си сега? >

< start="956.754" dur="2.704"> -Јас сум во нашата дневна соба дома. >

< start="959.458" dur="1.301"> -Ви благодарам многу за ова. >

< start="960.759" dur="1.201"> Јас навистина, навистина го ценам ова, >

< start="961.96" dur="3.237"> како и милиони луѓе што го следат ова. >

< start="965.197" dur="2.302"> -Дали го тоа на каучот, бидејќи, знаеш, >

< start="967.499" dur="2.035"> направи да се чувствуваме како да сме навистина на „Вечерното шоу“. >

< start="969.534" dur="2.035"> -Ексклузивно. Тоа е добар повик. >

< start="971.569" dur="1.369"> Ти благодарам другар. Го ценам тоа. >

< start="972.938" dur="3.77"> Што правевте момци за да го пополните времето? >

< start="976.708" dur="2.937"> Знам дека имаш две мали деца. >

< start="979.645" dur="5.005"> -Само учиме колку е тешко да ги забавуваме цел ден. >

< start="984.65" dur="1.534"> [И двајцата се смеат] >

< start="986.184" dur="1.735"> -Луна е 3, нели? >

< start="987.919" dur="3.137"> -Да, таа ќе биде 4 за еден месец и - >

< start="991.056" dur="1.401"> -Бебето 1? >

< start="992.457" dur="2.302"> -Да, Мајлс ќе биде 2 во мај, >

< start="994.759" dur="3.27"> и се надеваме дека ќе имаме роденденски забави за нив, >

< start="998.029" dur="1.168"> но не знаеме. >

< start="999.197" dur="2.035"> Ние сè уште може да се дистанцираме во тој момент. >

< start="1001.232" dur="1.802"> -Добро е - тоа е прилично бизарно, да. >

< start="1003.034" dur="2.77"> Дали игравте игри со Луна, како, игри со карти, >

< start="1005.804" dur="1.334"> или таа не го прави тоа? >

< start="1007.138" dur="2.47"> -Се научи како да игра гладен Хипо. >

< start="1009.608" dur="1.768"> -Тоа е добро. >

< start="1011.376" dur="4.438"> -И јас сфатив дека е премногу убаво кога игра игри. >

< start="1015.814" dur="2.435"> Таа не сака да победи цело време. >

< start="1018.249" dur="2.87"> Како, таа сака да се врзуваме секој пат. >

< start="1021.119" dur="2.435"> -Не! [И двајцата се смеат] >

< start="1023.554" dur="2.437"> Зар не е тоа толку милениумско дете, а? >

< start="1025.991" dur="2.836"> -Сакам таа да биде малку поконкурентна и - >

< start="1028.827" dur="3.036"> -Да, -И ми се допаѓа тоа е'sубезна, >

< start="1031.863" dur="3.504"> но дефинитивно не сакаат таа да сака да изгуби или да се врзува >

< start="1035.367" dur="4.438"> и сакам да се чувствувам подобро со победа или врзување. >

< start="1039.805" dur="2.569"> Значи, ние работиме на тоа. >

< start="1042.374" dur="1.501"> -Да, ќерка ми е како спротивното. >

< start="1043.875" dur="3.738"> Таа започнува да плаче кога јас сум дури и во главната улога во Chutes & Ladders. >

< start="1047.613" dur="1.601"> Таа е како, "Не сакам да го сторам ова". >

< start="1049.214" dur="2.936"> Како, "Да ја завршиме играта. Можеби ќе победиш. Ајде." >

< start="1052.15" dur="1.468"> -Да, Но, тоа е толку симпатично. >

< start="1053.618" dur="2.77"> "Не, тато, ти си добро. Правиш добро. >

< start="1056.388" dur="1.034"> Добро си. Врзавме. >

< start="1057.422" dur="2.136"> Погледнете, се врзувавме “, иако таа победи. >

< start="1059.558" dur="2.268"> Таа, всушност, победи. >

< start="1061.826" dur="2.87"> -А, како за вас и Криси? Што правиш момци - >

< start="1064.696" dur="1.835"> со вашето време? >

< start="1066.531" dur="1.802"> -Нетфликс многу. >

< start="1068.333" dur="1.402"> -О, што гледате? Што гледате? >

< start="1069.735" dur="1.134"> Ми требаат емисии. >

< start="1070.869" dur="2.503"> -Ние се фаќаме за „Peaky ролетни“. >

< start="1073.372" dur="1.801"> Само што завршивме - >

< start="1075.173" dur="1.569"> Штотуку ја завршивме сезоната 5. >

< start="1076.742" dur="2.401"> Значи, буквално сме фатени и ние сме како - >

< start="1079.143" dur="1.102"> -Мора да се вратам во тоа. >

< start="1080.245" dur="1.702"> Заборавивте сè за „Пикистите ролетни“. >

< start="1081.947" dur="2.401"> -Тие сега треба да ја направат Сезона 6. Јас сум како, ајде. >

< start="1084.348" dur="1.369"> Треба да знаеме што се случило. >

< start="1085.717" dur="1.535"> -Тоа го кажав. Почнав „Топ готвач“ >

< start="1087.252" dur="1.669"> и одам ", ќе одам да го кажам" Топ готвач ". >

< start="1088.921" dur="1.968"> Не можам да чекам “, и има само една епизода. >

< start="1090.889" dur="1.935"> Одам, "Дечки!" >

< start="1092.824" dur="2.169"> -Да одиме! -Дај ми четири. >

< start="1094.993" dur="2.335"> Знам дека треба да се направат четири веќе. Ајде. >

< start="1097.328" dur="3.103"> -Сегално, а потоа гледавме „Кинг на тигар“ >

< start="1100.431" dur="2.47"> што е омилено на сите. >

< start="1102.901" dur="1.502"> -Се уште не сум го видел. >

< start="1104.403" dur="2.001"> Дали е тоа бизарно? >

< start="1106.404" dur="5.54"> -Тоа е неверојатно бизарна и многу смешна и занишана. >

< start="1111.944" dur="3.269"> И тоа е прозорец во субкултура >

< start="1115.213" dur="2.769"> едноставно немавте идеја за освен ако не сте во него. >

< start="1117.982" dur="3.037"> -Дали се луѓе кои поседуваат приватни зоолошки градини? Дали е тоа точно? >

< start="1121.019" dur="3.17"> -Да, Значи, Америка >

< start="1124.189" dur="5.739"> е најголемото живеалиште за диви мачки како тигри. >

< start="1129.928" dur="4.404"> Како, имаме повеќе тигри во заробеништво во Америка >

< start="1134.332" dur="3.804"> отколку што има во дивината во остатокот од светот. >

< start="1138.136" dur="2.937"> Не е тоа лудо? -Каде? Флорида? >

< start="1141.073" dur="2.735"> -Повеќето Флорида. Значи, тоа е многу Флорида. >

< start="1143.808" dur="1.702"> -Се чувствувам како нешто од Флорида за мене. >

< start="1145.51" dur="2.603"> -Тоа е многу Флорида, но исто така е и Оклахома. >

< start="1148.113" dur="2.702"> Следи сагата >

< start="1150.815" dur="7.141"> на оваа група на конкурентни сопственици на диви животни, >

< start="1157.956" dur="3.57"> и има убиство. Има интрига. Има пре adуба. >

< start="1161.526" dur="3.471"> Има сè. Тоа е лудо. >

< start="1164.997" dur="2.301"> Дали сега правиш сквотови, ими? >

< start="1167.298" dur="2.503"> -Да, јас кивам во сквотови. >

< start="1169.801" dur="1.668"> Тоа е она што ми беше кажано да го сторам. -Добро. >

< start="1171.469" dur="1.935"> Па, тоа се чувствува како продуктивно. >

< start="1173.404" dur="2.403"> Се чувствувам како да не работев воопшто минатата недела, >

< start="1175.807" dur="1.301"> и конечно реков оваа недела >

< start="1177.108" dur="2.937"> Одам, како, всушност, повторно да работам. >

< start="1180.045" dur="2.669"> - Работата е само да искористиш приликата во сквотовите кога ќе дојдеш - >

< start="1182.714" dur="3.003"> одеднаш, само стоите наоколу, само искористиш приликата во сквотот. >

< start="1185.717" dur="1.301"> -Оај, еве одиме. >

< start="1187.018" dur="1.735"> -Само искористиш во клеча. Тоа е сè што го кажувам. >

< start="1188.753" dur="1.802"> ♪ сквотови, сквотови, сквотови-сквотови-сквотови ♪ >

< start="1190.622" dur="2.335"> ♪ сквотови, сквотови, сквотови-сквотови-сквотови, сквотови ♪ >

< start="1192.957" dur="2.27"> -Секој! >

< start="1195.227" dur="2.335"> Добро. Влегов во нив. >

< start="1197.562" dur="2.736"> -Еј, една работа што ја кажав ви благодарам што направивте >

< start="1200.298" dur="2.969"> покрај нашето шоу е, го направивте концертот во живо. >

< start="1203.267" dur="2.603"> -Да, -Беше прекрасно. >

< start="1205.87" dur="2.136"> Го сакам тоа. Знам дека многу луѓе го сакаа тоа. >

< start="1208.006" dur="2.502"> Што ве натера - Што ве инспирираше да го направите тоа? >

< start="1210.508" dur="2.269"> -Имав експлозија што го правев тоа. >

< start="1212.777" dur="3.538"> Ние - знаете, сите сме дома, >

< start="1216.315" dur="2.001"> вклучувајќи уметници, многу уметници >

< start="1218.316" dur="1.435"> кои би требало да бидат на турнеја во моментов. >

< start="1219.751" dur="1.835"> Мојата турнеја не е до летото, >

< start="1221.586" dur="3.504"> но има многу обожаватели кои се заглавени дома >

< start="1225.09" dur="3.737"> и посакуваат дека би можеле да бидат надвор од тоа што го прават нормално >

< start="1228.827" dur="1.701"> и посакуваат да можат да бидат надвор на концерти >

< start="1230.528" dur="2.736"> и правејќи ги сите овие други забавни работи. >

< start="1233.264" dur="4.038"> Но, како уметници, ние сфативме еден начин да ги собереме сите >

< start="1237.302" dur="3.603"> би било да се направат овие преноси во живо на концерти, >

< start="1240.905" dur="1.936"> и ние не бевме единствените што дојдовме до идејата. >

< start="1242.841" dur="4.638"> Крис Мартин доаѓаше со тоа околу истото време кога бев. >

< start="1247.479" dur="3.036"> Кога им кажав на моите менаџери што сакав да го сторам тоа, тие беа како, >

< start="1250.515" dur="3.069"> "О, Крис Мартин ќе направи еден за Глобал граѓанин", >

< start="1253.584" dur="2.303"> што е организација за која порано собравме пари >

< start="1255.887" dur="4.872"> и емитуваше некои од нивните настани на NBC и MSNBC. >

< start="1260.759" dur="3.804"> И затоа мислевме дека би било кул да го сториме тоа со Глобал Граѓанин. >

< start="1264.563" dur="2.134"> И ние работевме со Светската здравствена организација, >

< start="1266.697" dur="1.402"> само обидувајќи се да донесат свест за идејата >

< start="1268.099" dur="2.869"> дека луѓето треба да останат дома и да се оддалечуваат едни од други. >

< start="1270.968" dur="1.269"> Значи, извикавме >

< start="1272.237" dur="2.068"> некои организации за кои собиравме пари >

< start="1274.305" dur="3.37"> и се обиде да ги забавува луѓето и да ги зближи луѓето. >

< start="1277.675" dur="3.704"> -Наградување на концерт пред публика, >

< start="1281.379" dur="3.77"> дали е морничава? Дали е чудно, или ви се допадна? >

< start="1285.149" dur="3.337"> -Тоа е малку морничаво, но ќе кажам >

< start="1288.486" dur="4.538"> затоа што на Instagram Live има коментарите што се појавуваат >

< start="1293.024" dur="3.27"> секој пат кога некој ќе направи едно, ќе си одат малите срца, >

< start="1296.294" dur="3.07"> всушност добивате подетални повратни информации од Instagram Live >

< start="1299.364" dur="1.368"> отколку што би добиле од публика. >

< start="1300.732" dur="3.336"> Како, не ги добивате поздравите, но ги добивате - >

< start="1304.068" dur="1.535"> - „Навистина уживав во тоа“. >

< start="1305.603" dur="2.736"> -Да, или - И ќе ја добиете, „Ах, дали може да ја пуштите оваа песна? >

< start="1308.339" dur="2.503"> Ах, ум, ум - "- [Се смее] >

< start="1310.842" dur="3.37"> -Сите видови на случајни барања, прашања, >

< start="1314.212" dur="1.602"> и никогаш не би го добиле тоа од публиката >

< start="1315.814" dur="2.636"> освен ако, како, застанавте и, знаете, прашавте >

< start="1318.45" dur="2.168"> за детални повратни информации од секоја индивидуа. >

< start="1320.618" dur="1.035"> - [Се смее] >

< start="1321.653" dur="1.868"> Ајде сите да бидеме тивки. Еден по еден. >

< start="1323.521" dur="2.169"> -Еден по еден. [Се смее] >

< start="1325.69" dur="1.568"> -Тоа е бизарно. -Да, >

< start="1327.258" dur="3.738"> -И можете да кажете, 'затоа што синоќа го интервјуиравме Д-Ница. >

< start="1330.996" dur="1.968"> Не знам дали мора да проверите што направил. >

< start="1332.964" dur="2.435"> -Да, -Беше лудо. >

< start="1335.399" dur="2.169"> -Добро, Д-Ница е стар наш пријател, >

< start="1337.568" dur="3.037"> и тој го игра мојот 40-ти роденден овде во мојата куќа, >

< start="1340.605" dur="1.468"> и тој -- >

< start="1342.073" dur="2.802"> Се појавив на неговиот живот на Инстаграм >

< start="1344.875" dur="1.869"> кога ги правеше претходно оваа недела, >

< start="1346.744" dur="3.271"> но само експлодираше во саботата и - >

< start="1350.015" dur="2.135"> -Тој беше толку среќен. -Да, >

< start="1352.15" dur="1.835"> -Тој беше, како, лебдеше кога разговарав со него, >

< start="1353.985" dur="1.969"> и тоа е, како - Тоа е толку интересно >

< start="1355.954" dur="2.402"> да ги видите овие изведувачи како вие момци >

< start="1358.356" dur="3.604"> забава празна просторија да молчи. >

< start="1361.96" dur="3.37"> Но, има стотици илјади луѓе кои слушаат >

< start="1365.33" dur="2.069"> и навива и става loveубов таму, >

< start="1367.399" dur="2.768"> и тоа е само вид на нова, кул работа >

< start="1370.167" dur="1.869"> дека не мислам дека некогаш сме виделе. >

< start="1372.036" dur="2.903"> -Да, и има многу темни страни до овој момент, >

< start="1374.939" dur="3.137"> но фактот дека овие можат да бидат некои од сребрени облоги >

< start="1378.076" dur="3.603"> што мислам дека направи >

< start="1381.679" dur="3.67"> се чувствувам како да го доживуваме заедно, >

< start="1385.349" dur="2.437"> иако се дистанцираме едни од други, >

< start="1387.786" dur="2.635"> и ние си помагаме едни на други да го надминат тоа. >

< start="1390.421" dur="1.335"> -Што е -- >

< start="1391.756" dur="3.07"> Добротворната организација што ја избравте вечерва е „Хранење Америка“. >

< start="1394.826" dur="2.202"> -Да, -Што ти значи тоа? >

< start="1397.028" dur="3.07"> -Да, тие имаат мрежа на банки за храна низ целата земја. >

< start="1400.098" dur="2.369"> И еден од несаканите ефекти на - >

< start="1402.467" dur="1.134"> Како прво, има луѓе >

< start="1403.601" dur="1.802"> кои се гладни секој ден во Америка, >

< start="1405.403" dur="2.903"> но еден од несаканите ефекти од оваа криза >

< start="1408.306" dur="2.536"> е фактот дека на многу млади им се кажува >

< start="1410.842" dur="1.801"> да не доаѓаат на училиште, >

< start="1412.643" dur="4.806"> и многу пати, нивниот основен извор на храна >

< start="1417.449" dur="2.469"> е она што го добиваат на училиште. Некои, како во Newујорк, >

< start="1419.918" dur="2.336"> некои добиваат појадок и ручек на училиште. >

< start="1422.254" dur="4.104"> И ако тие се во семејство кое веќе се бори, >

< start="1426.358" dur="3.936"> и тие немаат училиште да им помогне да ги хранат, >

< start="1430.294" dur="3.204"> има многу луѓе кои нема да имаат доволно храна за јадење >

< start="1433.498" dur="1.602"> и ќе остане гладен за ова време. >

< start="1435.1" dur="2.001"> Покрај сите здравствени проблеми што ги гледаме, >

< start="1437.101" dur="3.104"> во прилог на економските проблеми што ги гледаме >

< start="1440.205" dur="1.567"> од луѓе што не можат да работат >

< start="1441.772" dur="2.67"> и берзата на експлодирање >

< start="1444.442" dur="1.668"> и сите други работи што се случуваат, >

< start="1446.11" dur="2.77"> има само многу луѓе што ќе бидат гладни, >

< start="1448.88" dur="2.803"> и тоа го гледате со Хозе Андрес >

< start="1451.683" dur="1.268"> го прави она што го прави со - >

< start="1452.951" dur="1.201"> -Тој е неверојатен. >

< start="1454.152" dur="2.402"> -Тој е неверојатен. Но, постојат овие банки за храна >

< start="1456.554" dur="1.435"> низ целата земја, >

< start="1457.989" dur="4.071"> и Хранењето Америка е агрегатор на средства >

< start="1462.06" dur="1.734"> за овие банки за храна, >

< start="1463.794" dur="3.104"> и тие ја растеруваат низ целата земја >

< start="1466.898" dur="2.936"> во различни банки за храна кои помагаат да се одржуваат хранените луѓе. >

< start="1469.834" dur="4.438"> -Ако момци го гледате ова на NBC, одете на feedamerica.org >

< start="1474.272" dur="1.401"> и научи како да донира >

< start="1475.673" dur="1.535"> И ако нè гледате на YouTube, >

< start="1477.208" dur="2.102"> има некаде копче Донирај, >

< start="1479.31" dur="1.469"> или тука или околу овде, >

< start="1480.779" dur="2.402"> но притиснете го тоа и секоја сума ви помага. >

< start="1483.181" dur="4.538"> Навистина, која било сума, дури и најмалку - Сè што е. >

< start="1487.719" dur="3.17"> Немате идеја што можете да направите со 50 центи. >

< start="1490.889" dur="3.87"> Неверојатно е. Затоа, те молам дај нешто. >

< start="1494.759" dur="3.103"> Johnон, пред да ве пуштам, и јас го ценам тоа што го правите ова, >

< start="1497.862" dur="2.737"> има - Вечерва ќе направиш настап за нас, >

< start="1500.599" dur="1.334"> што навистина го ценам. -Да, >

< start="1501.933" dur="3.303"> -Тоа е - Ние - Навистина, ти требаме сега повеќе од кога било. >

< start="1505.236" dur="2.235"> Значи, благодарам за тоа. -Секако. >

< start="1507.471" dur="2.003"> -Може ли да ни дадете какви било навестувања за новиот албум? >

< start="1509.474" dur="1.601"> Дали излегува наскоро? >

< start="1511.075" dur="1.702"> -Да, доаѓа новиот албум. >

< start="1512.777" dur="1.501"> Ние го мешаме. >

< start="1514.278" dur="3.604"> Ги добиваме нашите жици, знаете, завршени. >

< start="1517.882" dur="2.77"> Не сум сигурен како ќе го извршиме стринг-записот, >

< start="1520.652" dur="2.001"> затоа што не знам >

< start="1522.653" dur="4.005"> како можеме да го оддалечиме патот во оркестарско снимање. >

< start="1526.658" dur="1.268"> [И двајцата се смеат] >

< start="1527.926" dur="1.735"> -Да, тоа би било - -Wе го сфатиме тоа. >

< start="1529.661" dur="2.502"> Можеби ќе треба да правиме, како, неколку играчи истовремено >

< start="1532.163" dur="2.602"> и тогаш, знаете, го презаситени. 'Llе дознаеме. >

< start="1534.765" dur="1.936"> -Тоа би била посебна песна ако можете да го сторите тоа. >

< start="1536.701" dur="3.504"> -Да, но во секој случај, повеќето се веќе снимени. >

< start="1540.205" dur="1.901"> Јас ги снимив сите мои вокали. >

< start="1542.106" dur="3.637"> Регистрирани се главните аранжмани, >

< start="1545.743" dur="2.736"> и ние само треба да направиме малку да завршиме, >

< start="1548.479" dur="1.569"> и тогаш ќе ги мешаме. >

< start="1550.048" dur="1.768"> И ја сакам музиката. >

< start="1551.816" dur="2.603"> Јас не го напишав во овој период. >

< start="1554.419" dur="1.868"> Значи, нема да биде навистина рефлективно >

< start="1556.287" dur="2.869"> за тоа што се случува во овој момент. >

< start="1559.156" dur="1.402"> -Добро. >

< start="1560.558" dur="2.736"> -Навистина е мојот најсекси албум досега ... >

< start="1563.294" dur="1.202"> -Што! >

< start="1564.496" dur="4.137"> -... што би можело да работи ако сте заглавени дома >

< start="1568.633" dur="2.536"> и сакаат да направат некои бебиња од Корона. >

< start="1571.169" dur="3.603"> [И двајцата се смеат] >

< start="1574.772" dur="2.002"> -Тоа е супер. Тоа е супер, другар. >

< start="1576.774" dur="3.404"> -Се, се чувствувам како, знаеш, >

< start="1580.178" dur="2.603"> ако поминавте многу време со вашиот партнер, >

< start="1582.781" dur="3.87"> и за тоа ти треба саундтрак, добро, овој албум ... >

< start="1586.651" dur="2.769"> -Ова би можело да биде. -... би можело да биде. >

< start="1589.42" dur="1.602"> -Добри сте. Ви благодариме за сè што правите, >

< start="1591.022" dur="1.768"> и благодарам што одвоивте време да го направите ова денес. >

< start="1592.79" dur="1.902"> И Feedamerica.org. >

< start="1594.692" dur="1.435"> Сите тука ве ценат, >

< start="1596.127" dur="1.635"> и благодарам што ја направивте песната подоцна вечерва. >

< start="1597.762" dur="2.636"> Јас навистина, навистина го ценам тоа. Ви благодарам, пупка. >

< start="1600.398" dur="2.302"> -Ви благодарам. -Би, Johnон. >

< start="1602.7" dur="3.437"> -Проформација на неговата нова песна „Акции“ од неговиот дом, >

< start="1606.137" dur="3.904"> Leон Легенда. >

< start="1610.041" dur="2.569"> ♪♪ >

< start="1612.61" dur="3.07"> - ♪ Ај, да >

< start="1615.68" dur="2.202"> ♪ Ла-да-да, да-да ♪ >

< start="1617.882" dur="3.737"> ♪ Ла-да-да, да-да, ла-да ♪ >

< start="1621.619" dur="2.536"> ♪ Ла-да-да-да-да, еве повторно одам ♪ >

< start="1624.155" dur="2.802"> ♪ Со друга loveубовна песна што ја потрошив >

< start="1626.957" dur="2.903"> ♪ Само друга loveубов ја истрча трпеливоста >

< start="1629.86" dur="3.27"> ♪ Не го сака тоа, не don't треба >

< start="1633.13" dur="2.569"> ♪ Секој друг збор што доаѓа од моето пенкало ♪ >

< start="1635.699" dur="3.037"> ♪ Таа ме фрли во лицето, велејќи: „Каде бевте?“ ♪ >

< start="1638.736" dur="4.038"> Sound звучи толку поетско, но се чувствува како да го пуштам да се лизне ♪ >

< start="1642.774" dur="1.401"> ♪ Се лизга ♪ >

< start="1644.175" dur="3.003"> ♪ Сакам да покажам дека loveубовта ми е силна >

< start="1647.178" dur="3.07"> ♪ Натерајте ја да го чувствува тоа кога сум дома >

< start="1650.248" dur="5.972"> ♪ Без фалсификување, без грешка, таа може да го почувствува кога ќе немам >

< start="1656.22" dur="4.638"> ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од >

< start="1660.858" dur="3.604"> ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ >

< start="1664.462" dur="3.303"> ♪ Мелодиите што ги носат >

< start="1667.765" dur="4.672"> ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од >

< start="1672.437" dur="3.57"> ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ >

< start="1676.007" dur="3.47"> ♪ Ги правев сите погрешно >

< start="1679.477" dur="2.502"> ♪ Ла-да-да-да-да, еве повторно одиме ♪ >

< start="1681.979" dur="2.704"> ♪ Само неколку пријатели со некои придобивки >

< start="1684.683" dur="3.035"> ♪ Таа ми ја даде целата своја loveубов, тогаш ја трошам ♪ >

< start="1687.718" dur="2.77"> ♪ напиша нова песна, потоа избриша ја >

< start="1690.488" dur="3.07"> ♪ О, сè друго што сум го кажал порано >

< start="1693.558" dur="3.036"> ♪ Рече дека не сака повеќе да чуе за тоа ♪ >

< start="1696.594" dur="2.169"> Feel Се чувствувам креативно, но се чувствувам како ♪ >

< start="1698.763" dur="3.469"> ♪ Не останува ништо друго да се каже за да ве натера да останете >

< start="1702.232" dur="5.84"> ♪ Сакам да покажам дека loveубовта ми е силна, натера да го чувствува тоа кога сум дома ♪ >

< start="1708.072" dur="6.04"> ♪ Без фалсификување, без грешка, таа може да го почувствува кога ќе немам >

< start="1714.112" dur="4.638"> ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од >

< start="1718.75" dur="3.603"> ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ >

< start="1722.353" dur="3.303"> ♪ Мелодиите што ги носат >

< start="1725.656" dur="4.605"> ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од >

< start="1730.261" dur="3.637"> ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ >

< start="1733.898" dur="3.404"> ♪ Ги правев сите погрешно >

< start="1737.302" dur="2.802"> ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да-да-далеку далеку >

< start="1740.104" dur="2.803"> ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да, цел ден >

< start="1742.907" dur="2.202"> ♪ Не сака да слушне, не сакам да ја слушнеш >

< start="1745.109" dur="3.737"> ♪ Збор што ќе го кажам, збор што ќе го кажам ♪ >

< start="1748.846" dur="2.903"> ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да-да-далеку далеку >

< start="1751.749" dur="2.77"> ♪ Ла-да-да-да-да, ла-да-да, цел ден >

< start="1754.519" dur="2.569"> ♪ Не сака да слушне, не сакам да ја слушнеш >

< start="1757.088" dur="3.437"> ♪ Збор што ќе го кажам, збор што ќе го кажам ♪ >

< start="1760.525" dur="4.504"> ♪ Акциите зборуваат погласно отколку, зборуваат погласно од >

< start="1765.029" dur="3.537"> ♪ Зборувајте погласно од loveубовните песни ♪ >

< start="1768.566" dur="3.236"> ♪ Мелодиите што ги носат >

< start="1771.802" dur="3.437"> Actions Акциите зборуваат погласно од >

< start="1775.239" dur="5.139"> ♪ Кој, зборувај погласно од songsубовните песни ♪ >

< start="1780.378" dur="3.069"> ♪ Ги правев сите погрешно >

< start="1783.447" dur="4.104"> ♪♪ >

< start="1787.551" dur="2.069"> [Чакли] Ви благодарам! >

< start="1789.62" dur="2.502"> -Сакам да им се заблагодарам на сите во шоуто денес. >

< start="1792.122" dur="1.469"> Johnон Легенда, бевте прекрасни, >

< start="1793.591" dur="1.769"> не само изведување, туку и зборување. >

< start="1795.36" dur="1.334"> Каков забавувач. >

< start="1796.694" dur="2.836"> Сакам да и се заблагодарам на мојата сопруга што всушност сум на камера >

< start="1799.53" dur="2.469"> и да биде оператор на камера, исто така. >

< start="1801.999" dur="1.669"> И тоа беше мојот прв пат користејќи селфи стап. >

< start="1803.668" dur="1.501"> Тоа беше голема работа. >

< start="1805.169" dur="2.135"> Како и да е, и Вини за графика, >

< start="1807.304" dur="2.57"> Френи зашто само се наоколу и е прекрасна. >

< start="1809.874" dur="2.436"> Те сакам момци за гледање. Ви благодарам, ЈуТјуб. >

< start="1812.31" dur="1.367"> Ви благодарам, NBC. >

< start="1813.677" dur="1.869"> Измиј си ги рацете. Не допирајте се со лицето. >

< start="1815.546" dur="2.736"> Останете безбедни, а јас ќе те видам утре. >

< start="1818.282" dur="2.303"> Уште едно ново шоу. Чао! >