867s Наставник Калабар обвинет за полициска сила во полицијата: ТВЈ Попладневни вести - 13 февруари 2020 година images and subtitles

добро попладне и Вашон кафеава со попладневна вест посебен добредојде ако сте гледајќи на едно место медијаком првиот човек кој бил сместен во изолација во Јамајка треба да биде ослободена денес, откако беше тестирана негативна за короната вирус на пациентот кој пристигна во Јамајка на 30 јануари и го претстави на нив не да се биде болница во ул. Марија подоцна била изолирана за понатамошна истрага примерокот е испратен до Центарот за контрола на болести и превенција за главен медицински службеник за тестирање др. Quаклин висеса Мекензи денес потврди дека резултатите беа објавени вчера за да останеме надеж дека ние во моментот има три лица кои се изолираат едно лице е изолирано од 31 јануари на ул. Болницата Ентони што го има резултатот од тестот Врати се негативни што ги добивме резултатите од ЦДЦ Атланта вчера и пациентот ќе биде испразнет денес и министерот вели дека е примерок земен и слезе на Карибите Агенција за јавно здравје за тестирање од второ лице кое било изолирано поради покачена температура и трето Јамајканецот е ставен во изолација откако пристигна на островот преку Сангстер Меѓународниот аеродром во Монтего Басен Jamesејмс во вторник на 11 февруари Откриено е дека Јамајканец кој патувал од Кина открил дека имал треска и веднаш беше изолирана, овој пациент е изолиран во чувањето со нашите протоколи според кои секој што патувал од Кина во последните 14 дена пред пристигнувањето и има симптоми ќе бидат изолирани и истраги извршени следните чекори за овој пациент ќе вклучуваат управување со треска и сите други симптоми кои развиваат примерок веќе се испратени до Карипската агенција за јавно здравје внимателно каде ќе се тестира за роман коронавирус 2019 година во меѓувреме, карипските земји се засилени состојба на подготвеност да се справи со вирусот корона ако го достигне регионот ажурирањето доаѓа од др. Rufus Ewing bajas здравствени системи и услуги советник четири по четири Барбадос и Источен Карибите на сите земји со оглед на тоа дека болеста е направена итна здравствена состојба во странство ги загрижуваат сите земји во рамките на урбаните земји-региони кои се активирани нивната таму план за подготвеност во однос на водење од пандемијата и спречува план што повеќето земји го значеа своето ажурирање и ги изменија за да одговараат на оваа конкретна ситуација што тие ги активираа плановите земји се целосно вклучени во однос на контролите на точката на пристаништата на записи во однос на скринингот на пристаништата, како и правењето потребниот надзор за лица кои можеби патувале во Кина и во Кина уште 200 и уште 242 лица починаа од вирусот корона во Хабеи провинција вчера и 14.000 840 нови случаи беа забележани огромен шик во потврдени инфекции најмалку илјада триста и педесет и пет луѓе сега умреле во копното Кина од вирусот, почина и едно лице во Хонг Конг и друга на Филипини глобалниот број на потврдените случаи на коронавирусни романи сега надминале 60.000 со огромно мнозинство на случаи во Кина и на други вести сега наставникот кој беше обвинет минатата недела откако се преправаше дека е член на силата на констабулацијата во Јамајка беше потсетен кога се појави пред судот за пиштоли во средата 38 годишниот Троја Коморите на адреса Кингстон 20 беа обвинети за нелегално поседување на а огнено оружје и муниција, како и застапување во полицијата е адвокат Петар шампањ Втори побара психијатриска проценка да се спроведе г-н. шампањ II или г-дин. комори кој е наставник по драма во средно училиште „Калибар“ е да се врати на суд на 20 март за кауција со сослушување тој беше уапсен во четвртокот откако отишол во полициската станица Елисон Роуд и се преправал дека е полиција на наредникот, од него беше побарано да ја произведе и полициската легитимација како негова лиценца за огнено оружје, но не беше во можност да го стори тоа, наводно, признал дека е не полицајци жители на Францускиот парк во Манчестер повикуваат на боксит компанија essесика Алпер и министерот за рударство реши проблем што ја мачи нивната заедница веќе некое време жителите тврдат дека непријатноста од прашината од залихите на боксит во нивната заедницата стана сериозна опасност по здравјето што имаме повеќе во овој извештај всушност знаете дека сум имал тој се појави во нашите џебови тоа е приказната жителите на Францускиот парк во Манчестер оние непријатност од залихи на бокситот во нивната заедница стана кошмар за нив во средата наутро жителите протестираа против активноста за која тврдат дека влијае врз нивната егзистенција Рафитерско чистење го правуваше секој Денис Костин, затоа што кога ќе се миеш тоа на нас со основно мора да се вратиш и да го исфрлиш за да го видиш два или трипати тоа влијае на нашето здравје, гледате како заебан во џебовите секоја година по мечтанење на секоја драга главна вода по колку литри вода водата е животот каде што беше мојот живот пред мене животот на моето семејство што го има моето семејство нема живот, но ние сме годишно дете и тој не може да живее меѓу мене како што треба, затоа што тој дојде овде и тој е болен, морам да го одведам кај неговата мајка во ул. Елизабета и е само покриена со ушите, не гледам дека гледа во состојба на место каде јадам од луѓе што доаѓаат од нашиот брод, јадам и тоа е местото каде што животните се засегнати, граѓаните се засегнати, овошните дрвја умираат таму не е начин за нив да прават земјоделство на сите дрвја, сите графтови натаму или прекриено со нас со црвена кал дури и на полето на крикет таму таму неодамна имаа натпревар за готвење и мораа да го прекинат натпреварот ниту една рекреативна активност не може да се одвива заради обврзувачката и особено Би знаел кога ќе имаме во високиот ветер, тоа е на неподнослив боксит бил складиран од Jamемар Ко во Кларендон за диско-алберт боксит компанија за потреби се додека не е диско бања целиот дел во моментов не е вклучен производство на алуминиум заради модернизација што се работи на растението сепак боксит се испраќа секој ден во а дел од заедницата на францускиот парк, монтирање на залихи што е сега неколку метри високи, потребен ни е резервен материјал за да се отстрани од таму и не повеќе рударство околу оваа област затоа што јас ќе дел дека тие не го користат бокситот затоа ни требаат да престанат со преостанатите и јас го повикувам Министерството за рударство да се направи нешто на GBI треба табла за коментари и да дојде и да погледне и да стави стопирање на работата на рудникот што се одвива граѓаните не можат да ја преземат ова веќе повеќе принц повеќе вести од ТВЈ и не е време за пауза, но останете со нас повеќе приказни веднаш по овие пораки добредојде, продолжувајќи ги вестите, сега студентите се главната цел на лицата инволвирани во трговија со луѓе што откривање од министерот за Образование на симпозиумот за едукација за трговија со луѓе во средата во универзалниот универзитет на Карибите во Манчестер е една од причините зад обновениот фокус на Министерството за образование на свеста за студентите за овој криминал се меѓу популациите со најголем ризик и трговците со луѓе ги таргетирале исто така и жртвите и сторителите, во овој контекст е Министерството за Образованието на младите и информациите го поздравува овој симпозиум во светлината на прашањето за Министерството за образование вели дека исто така ја прилагодила својата обука за подобро да се опреми едукатори да информираат деца полицаец и придружник на бензинска пумпа за кои е обвинет измамање на ЈКФ беа ослободени пред парохискиот суд во Сан Катерина во средата 38 годишниот Марк Гордон се закачи на местото на злосторничката поделба во шпански камен и неговите ко-обвинети антива знаеја дека беа ослободени откако судијата ја поддржа нокиа доставувањето на доказите против двајцата мажи од страна на нивните адвокати беше недопуштено обвинителите велат дека во мај 2016 година ги конзервирале нашите наменети жртви владини ваучери за бензин за неговата специјална единица каде што беше придружник на бензинската пумпа обвинет за претворање на гласачите во готовина како дел од заговор за време на судењето обвинителството се обиде да презентира докази преку службеникот за апсење на а изјава за исповед што наводно била направена од полицајците ко-обвини одбраната се спротивстави и рече дека доказите се недопуштено бидејќи не претставуваше признание за признание на обвинителите призна и случајот беше разрешен ул. Општинската корпорација Ана сега е приближувајќи се кон решавање на проблемите со коишто се појавуваат автомобилите во области, неколку месеци подоцна продавачите и Министерството за јавно здравје минатата година изразија загриженост за државата на пазарот тука мајсторите на Стиви Ј или Шејн, по закана од центарот и Секторот за јавно здравје да го затвори значајниот пазар на otras сега се прават напори од центарот и општинската корпорација да го поправат ова издава еднаш засекогаш, ова е еден до главниот јавен здравствен инспектор за парохијата Лерој Скот изјави за ТВ Newsуз минатата година по увидот на пазарот од нашето набудување и од информациите што биле соопштени за нас тие ги користат основите и другите области на пазарот до да се олеснат жителите на различните заедници, исто така, најпрво се грижат како тие стенкаше во жалната состојба на пазарот, но неодамна зборувајќи со новинарите претседател на корпорацијата Мајкл Бел соседи вели значајно подобрувања доаѓаат во градот и на пазарот тој вели специјален внимание ќе се посвети на паркингот на пазарот во кој област се наоѓа непогодување веќе подолго време како впрочем, тој беше во неповрат со години и конечно добивме некои одобренија и некои пари до рехабилитирајте ги овие области на кои се обрати и директорот на Општинската корпорација предупредување за продавачите клучно за ова е дека ние сакаме продавачите да го разберат тоа нема да биде дозволено место во паркингот, бендинот би бил дозволен во ерата назначени за виткање, така што ќе можат да навлезат повеќе клиенти пазарот затоа што ќе биде јасно дека им се потребни места за паркирање, така што луѓето можат да излезат на пазарот и тие ќе можат да паркираат и да си купуваат, но што е со прашањето што го постави одделот за јавно здравје во врска со недостаток на тоалети бараме да ги инсталираме некои санитарни погодности во областа на пазарот за луѓето да не мора да прават импровизирани и санитарни услови области центарот на погодности за тој проект се очекува да чини околу 10 милиони долари во меѓувреме, мизерниот сосед вели дека ќе има дополнителна работа направено за подобрување на патиштата во градот што се очекува да чини толку дваесет милиони долари или мајстори во сенка ТВJ Новости Канал четири спортски олимписки игри 2012 година двоен спринт сребрен медалист Јохан Блејк вели дека Токио 2020 година ќе бидат негови последни Олимписки игри Блејк исто така вели дека се премислил за тоа да не го направите двојниот спринт оваа сезона Јохан Блејк преземајќи ги сребрените медали зад легендарниот Усеин Болт и 100 и 200 метри на Олимписките игри во Лондон 2012 година ќе бидат засекогаш опфатени умовите на Јаханјаните и на спортските fansубители ширум светот по покритието од близу заканувачка во кариера повреда на hamstring Блејк само што пропушти на завршницата на подиумот и финалето од 100 метри на Олимписките игри во Рио 2016 пласирајќи се на четвртото место сега 30 годишниот Бек го гледа својот трет олимписки изглед, но во опишувањето на неговиот настап на минатогодишното Светско првенство во Доха како сиромашен што вели тој Токио ќе му биде последен во олимписката арена лошо во полуфиналето тоа ме чинеше, го запознав Ал Дин малку рано во финалето, што ме чинеше нејзината средина но оваа година јас сум помудар, навлегувам на Олимпијадата и ова ќе се случи биди мојата последна во што ставам сè кон што сè се одвива совршено по неговиот настап минатата во Доха година кога тој исто така не успева да се сретне со финалето од 200 метри и Блејк изјави дека ќе го стори тоа не го прави спринтот двојно оваа сезона, но со официјална промена на тренерот Блејк исто така има промена на срцето за тоа да не го направи спринтот двојно ова добро сезоната на Грејм, формална е план за нас Јас сум тренер и работев совршено се враќам во / далечно и добивање, но мојот Челинџер сега добива околу 200 кај мене затоа што јас сум на тоа 98 и 97 што знам дека можам да сум талентиран и гледам каде се подобрувам на тренинзите и што се однесува до новиот тренер Григориј малку кој е поранешен национален јуниор и сениорска близина и пречки од 400 метри Блејк вели дека може да се врати трчајќи многу брзо под негово водство првиот тајмер во 1926 година Грегориј беше оној таму работејќи со мене и камионот еден ден пред да трчам, е таков најбрзо време на светот, така што имам искуство да работам со него што го знаете што прави и тој е многу посветен во спортот и Блејк ја отвори својата сезона на класиците Кемпердаун изминатиот викенд каде тој го набудуваше четириесет и осум точка две четири секунди на третото место во неговата 400 метри топлина и тоа е пладне вести за веста на Вашон, придружете ни се во 7:00 часот за вести пакет за премиерот, во име на нови спортски и производни тимови имаат прекрасно

Наставник Калабар обвинет за полициска сила во полицијата: ТВЈ Попладневни вести - 13 февруари 2020 година

Jamaica News Today - Television Jamaica a Trusted Source for News, Sports & Entertainment SHARE AND SUBSCRIBE - bit.ly/2wemqUQ For more #TVJ videos visit - www.televisionjamaica.com Trusted News For access to LIVE TV go to www.1spotmedia.com For TVJ Merchandise & Fan Gear : tiny.cc/shoptvj #tvjmiddaynews #middaynews
tvj news 2020, tvj news 2020 today, tvj news yesterday 2020, Television Jamaica, prime time news, Jamaican TV, tvj news, sports commentary, TVJ Midday News: Calabar Teacher Charged for Impersonating a Police - February 13 2020, oral Tracey, midday news, tvj news Today 2020, TVJ 1Spotmedia, Jamaica News, smile jamaica, news in jamaica today,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="6.02" dur="4.09"> добро попладне и Вашон кафеава со попладневна вест посебен добредојде ако сте >

< start="10.11" dur="6.66"> гледајќи на едно место медијаком првиот човек кој бил сместен во изолација во >

< start="16.77" dur="3.839"> Јамајка треба да биде ослободена денес, откако беше тестирана негативна за короната >

< start="20.609" dur="5.131"> вирус на пациентот кој пристигна во Јамајка на 30 јануари и го претстави на нив не >

< start="25.74" dur="4.23"> да се биде болница во ул. Марија подоцна била изолирана за понатамошна истрага >

< start="29.97" dur="3.359"> примерокот е испратен до Центарот за контрола на болести и превенција за >

< start="33.329" dur="4.441"> главен медицински службеник за тестирање др. Quаклин висеса Мекензи денес >

< start="37.77" dur="5.1"> потврди дека резултатите беа објавени вчера за да останеме надеж дека ние >

< start="42.87" dur="6.39"> во моментот има три лица кои се изолираат едно лице е изолирано >

< start="49.26" dur="6.36"> од 31 јануари на ул. Болницата Ентони што го има резултатот од тестот >

< start="55.62" dur="7.169"> Врати се негативни што ги добивме резултатите од ЦДЦ Атланта вчера и >

< start="62.789" dur="4.711"> пациентот ќе биде испразнет денес и министерот вели дека е примерок >

< start="67.5" dur="3.84"> земен и слезе на Карибите Агенција за јавно здравје за тестирање од >

< start="71.34" dur="4.62"> второ лице кое било изолирано поради покачена температура и трето >

< start="75.96" dur="4.44"> Јамајканецот е ставен во изолација откако пристигна на островот преку Сангстер >

< start="80.4" dur="5.539"> Меѓународниот аеродром во Монтего Басен Jamesејмс во вторник на 11 февруари >

< start="89.9" dur="4.66"> Откриено е дека Јамајканец кој патувал од Кина открил дека имал >

< start="94.56" dur="5.309"> треска и веднаш беше изолирана, овој пациент е изолиран во чувањето >

< start="99.869" dur="4.86"> со нашите протоколи според кои секој што патувал од Кина во последните 14 >

< start="104.729" dur="5.011"> дена пред пристигнувањето и има симптоми ќе бидат изолирани и истраги >

< start="109.74" dur="4.29"> извршени следните чекори за овој пациент ќе вклучуваат управување со >

< start="114.03" dur="4.47"> треска и сите други симптоми кои развиваат примерок веќе се испратени >

< start="118.5" dur="4.979"> до Карипската агенција за јавно здравје внимателно каде ќе се тестира за >

< start="123.479" dur="6.181"> роман коронавирус 2019 година во меѓувреме, карипските земји се засилени >

< start="129.66" dur="4.22"> состојба на подготвеност да се справи со вирусот корона ако го достигне регионот >

< start="133.88" dur="4.77"> ажурирањето доаѓа од др. Rufus Ewing bajas здравствени системи и услуги >

< start="138.65" dur="5.58"> советник четири по четири Барбадос и Источен Карибите на сите земји >

< start="144.23" dur="3.75"> со оглед на тоа дека болеста е направена итна здравствена состојба во странство >

< start="147.98" dur="5.25"> ги загрижуваат сите земји во рамките на урбаните земји-региони кои се активирани >

< start="153.23" dur="5.76"> нивната таму план за подготвеност во однос на водење од пандемијата и >

< start="158.99" dur="4.41"> спречува план што повеќето земји го значеа своето ажурирање и >

< start="163.4" dur="4.11"> ги изменија за да одговараат на оваа конкретна ситуација што тие ги активираа >

< start="167.51" dur="7.65"> плановите земји се целосно вклучени во однос на контролите на точката на пристаништата >

< start="175.16" dur="4.08"> на записи во однос на скринингот на пристаништата, како и правењето >

< start="179.24" dur="9.84"> потребниот надзор за лица кои можеби патувале во Кина и во >

< start="189.08" dur="7.53"> Кина уште 200 и уште 242 лица починаа од вирусот корона во Хабеи >

< start="196.61" dur="6.15"> провинција вчера и 14.000 840 нови случаи беа забележани огромен шик во >

< start="202.76" dur="4.38"> потврдени инфекции најмалку илјада триста и педесет и пет >

< start="207.14" dur="4.5"> луѓе сега умреле во копното Кина од вирусот, почина и едно лице >

< start="211.64" dur="3.9"> во Хонг Конг и друга на Филипини глобалниот број на >

< start="215.54" dur="5.67"> потврдените случаи на коронавирусни романи сега надминале 60.000 со огромно мнозинство >

< start="221.21" dur="8.61"> на случаи во Кина и на други вести сега наставникот кој беше обвинет >

< start="229.82" dur="3.69"> минатата недела откако се преправаше дека е член на силата на констабулацијата во Јамајка >

< start="233.51" dur="5.04"> беше потсетен кога се појави пред судот за пиштоли во средата 38 годишниот Троја >

< start="238.55" dur="4.38"> Коморите на адреса Кингстон 20 беа обвинети за нелегално поседување на а >

< start="242.93" dur="4.23"> огнено оружје и муниција, како и застапување во полицијата е адвокат >

< start="247.16" dur="4.47"> Петар шампањ Втори побара психијатриска проценка да се спроведе г-н. >

< start="251.63" dur="4.08"> шампањ II или г-дин. комори кој е наставник по драма во средно училиште „Калибар“ е >

< start="255.71" dur="4.5"> да се врати на суд на 20 март за кауција со сослушување тој беше уапсен во четвртокот >

< start="260.21" dur="4.41"> откако отишол во полициската станица Елисон Роуд и се преправал дека е полиција >

< start="264.62" dur="4.51"> на наредникот, од него беше побарано да ја произведе и полициската легитимација >

< start="269.13" dur="4.74"> како негова лиценца за огнено оружје, но не беше во можност да го стори тоа, наводно, признал дека е >

< start="273.87" dur="4.29"> не полицајци жители на Францускиот парк во Манчестер >

< start="278.16" dur="4.68"> повикуваат на боксит компанија essесика Алпер и министерот за рударство >

< start="282.84" dur="3.81"> реши проблем што ја мачи нивната заедница веќе некое време >

< start="286.65" dur="3.69"> жителите тврдат дека непријатноста од прашината од залихите на боксит во нивната >

< start="290.34" dur="4.35"> заедницата стана сериозна опасност по здравјето што имаме повеќе во овој извештај >

< start="294.69" dur="3.72"> всушност знаете дека сум имал тој се појави во нашите џебови тоа е приказната >

< start="298.41" dur="4.26"> жителите на Францускиот парк во Манчестер оние непријатност од залихи на >

< start="302.67" dur="5.67"> бокситот во нивната заедница стана кошмар за нив во средата наутро >

< start="308.34" dur="4.8"> жителите протестираа против активноста за која тврдат дека влијае врз нивната >

< start="313.14" dur="4.23"> егзистенција Рафитерско чистење го правуваше секој Денис Костин, затоа што кога ќе се миеш >

< start="317.37" dur="2.43"> тоа на нас со основно мора да се вратиш и да го исфрлиш за да го видиш два или >

< start="319.8" dur="4.92"> трипати тоа влијае на нашето здравје, гледате како заебан во џебовите >

< start="324.72" dur="3.39"> секоја година по мечтанење на секоја драга главна вода по колку литри вода >

< start="328.11" dur="5.43"> водата е животот каде што беше мојот живот пред мене животот на моето семејство што го има моето семејство >

< start="333.54" dur="6.93"> нема живот, но ние сме годишно дете и тој не може да живее меѓу мене како што треба, затоа што тој >

< start="340.47" dur="6.27"> дојде овде и тој е болен, морам да го одведам кај неговата мајка во ул. >

< start="346.74" dur="4.38"> Елизабета и е само покриена со ушите, не гледам дека гледа во состојба на место >

< start="351.12" dur="9.09"> каде јадам од луѓе што доаѓаат од нашиот брод, јадам и тоа е местото каде што животните >

< start="360.21" dur="5.67"> се засегнати, граѓаните се засегнати, овошните дрвја умираат таму >

< start="365.88" dur="4.47"> не е начин за нив да прават земјоделство на сите дрвја, сите графтови натаму >

< start="370.35" dur="5.04"> или прекриено со нас со црвена кал дури и на полето на крикет >

< start="375.39" dur="3.87"> таму таму неодамна имаа натпревар за готвење и мораа да го прекинат натпреварот >

< start="379.26" dur="4.47"> ниту една рекреативна активност не може да се одвива заради обврзувачката и особено >

< start="383.73" dur="5.19"> Би знаел кога ќе имаме во високиот ветер, тоа е на неподнослив боксит >

< start="388.92" dur="4.65"> бил складиран од Jamемар Ко во Кларендон за диско-алберт боксит >

< start="393.57" dur="5.37"> компанија за потреби се додека не е диско бања целиот дел во моментов не е вклучен >

< start="398.94" dur="4.019"> производство на алуминиум заради модернизација што се работи на >

< start="402.959" dur="3.66"> растението сепак боксит се испраќа секој ден во а >

< start="406.619" dur="4.26"> дел од заедницата на францускиот парк, монтирање на залихи што е сега >

< start="410.879" dur="6"> неколку метри високи, потребен ни е резервен материјал за да се отстрани од таму и не >

< start="416.879" dur="5.55"> повеќе рударство околу оваа област затоа што јас ќе дел дека тие не го користат бокситот >

< start="422.429" dur="5.67"> затоа ни требаат да престанат со преостанатите и јас го повикувам Министерството за рударство >

< start="428.099" dur="5.91"> да се направи нешто на GBI треба табла за коментари и да дојде и да погледне и да стави >

< start="434.009" dur="3.99"> стопирање на работата на рудникот што се одвива граѓаните не можат да ја преземат >

< start="437.999" dur="5.46"> ова веќе повеќе принц повеќе вести од ТВЈ и не е време >

< start="443.459" dur="4.73"> за пауза, но останете со нас повеќе приказни веднаш по овие пораки >

< start="448.399" dur="5.98"> добредојде, продолжувајќи ги вестите, сега студентите се главната цел на лицата >

< start="454.379" dur="4.41"> инволвирани во трговија со луѓе што откривање од министерот за >

< start="458.789" dur="3.6"> Образование на симпозиумот за едукација за трговија со луѓе во средата во >

< start="462.389" dur="3.51"> универзалниот универзитет на Карибите во Манчестер е една од причините >

< start="465.899" dur="13.35"> зад обновениот фокус на Министерството за образование на свеста за студентите за овој криминал >

< start="479.249" dur="7.43"> се меѓу популациите со најголем ризик и трговците со луѓе ги таргетирале исто така >

< start="486.679" dur="8.08"> и жртвите и сторителите, во овој контекст е Министерството за >

< start="494.759" dur="8.1"> Образованието на младите и информациите го поздравува овој симпозиум во светлината на прашањето за >

< start="502.859" dur="4.02"> Министерството за образование вели дека исто така ја прилагодила својата обука за подобро да се опреми >

< start="506.879" dur="3.98"> едукатори да информираат деца >

< start="514.419" dur="6.75"> полицаец и придружник на бензинска пумпа за кои е обвинет >

< start="521.169" dur="4.071"> измамање на ЈКФ беа ослободени пред парохискиот суд во Сан Катерина во средата >

< start="525.24" dur="4.96"> 38 годишниот Марк Гордон се закачи на местото на злосторничката поделба во шпански камен >

< start="530.2" dur="4.499"> и неговите ко-обвинети антива знаеја дека беа ослободени откако судијата ја поддржа нокиа >

< start="534.699" dur="4.83"> доставувањето на доказите против двајцата мажи од страна на нивните адвокати >

< start="539.529" dur="5.761"> беше недопуштено обвинителите велат дека во мај 2016 година ги конзервирале нашите наменети жртви >

< start="545.29" dur="4.859"> владини ваучери за бензин за неговата специјална единица каде што беше придружник на бензинската пумпа >

< start="550.149" dur="4.651"> обвинет за претворање на гласачите во готовина како дел од заговор за време на >

< start="554.8" dur="4.14"> судењето обвинителството се обиде да презентира докази преку службеникот за апсење на а >

< start="558.94" dur="3.18"> изјава за исповед што наводно била направена од полицајците >

< start="562.12" dur="4.019"> ко-обвини одбраната се спротивстави и рече дека доказите се >

< start="566.139" dur="4.801"> недопуштено бидејќи не претставуваше признание за признание на обвинителите >

< start="570.94" dur="7.17"> призна и случајот беше разрешен ул. Општинската корпорација Ана сега е >

< start="578.11" dur="3.839"> приближувајќи се кон решавање на проблемите со коишто се појавуваат автомобилите во области, неколку месеци подоцна >

< start="581.949" dur="4.411"> продавачите и Министерството за јавно здравје минатата година изразија загриженост за државата >

< start="586.36" dur="5.219"> на пазарот тука мајсторите на Стиви Ј или Шејн, по закана од центарот >

< start="591.579" dur="4.801"> и Секторот за јавно здравје да го затвори значајниот пазар на otras >

< start="596.38" dur="4.8"> сега се прават напори од центарот и општинската корпорација да го поправат ова >

< start="601.18" dur="4.29"> издава еднаш засекогаш, ова е еден до главниот јавен здравствен инспектор за >

< start="605.47" dur="5.16"> парохијата Лерој Скот изјави за ТВ Newsуз минатата година по увидот на пазарот >

< start="610.63" dur="4.649"> од нашето набудување и од информациите што биле соопштени >

< start="615.279" dur="6.06"> за нас тие ги користат основите и другите области на пазарот до >

< start="621.339" dur="5.041"> да се олеснат жителите на различните заедници, исто така, најпрво се грижат како тие >

< start="626.38" dur="4.41"> стенкаше во жалната состојба на пазарот, но неодамна зборувајќи со >

< start="630.79" dur="5.07"> новинарите претседател на корпорацијата Мајкл Бел соседи вели значајно >

< start="635.86" dur="4.5"> подобрувања доаѓаат во градот и на пазарот тој вели специјален >

< start="640.36" dur="4.289"> внимание ќе се посвети на паркингот на пазарот во кој област се наоѓа >

< start="644.649" dur="3.18"> непогодување веќе подолго време како впрочем, тој беше во неповрат >

< start="647.829" dur="5.13"> со години и конечно добивме некои одобренија и некои пари до >

< start="652.959" dur="5.041"> рехабилитирајте ги овие области на кои се обрати и директорот на Општинската корпорација >

< start="658" dur="4.44"> предупредување за продавачите клучно за ова е дека ние сакаме продавачите да го разберат тоа >

< start="662.44" dur="3.93"> нема да биде дозволено место во паркингот, бендинот би бил дозволен во ерата >

< start="666.37" dur="5.579"> назначени за виткање, така што ќе можат да навлезат повеќе клиенти >

< start="671.949" dur="3.691"> пазарот затоа што ќе биде јасно дека им се потребни места за паркирање, така што луѓето >

< start="675.64" dur="5.16"> можат да излезат на пазарот и тие ќе можат да паркираат и да си купуваат, но >

< start="680.8" dur="4.469"> што е со прашањето што го постави одделот за јавно здравје во врска со >

< start="685.269" dur="5.521"> недостаток на тоалети бараме да ги инсталираме некои санитарни погодности >

< start="690.79" dur="5.85"> во областа на пазарот за луѓето да не мора да прават импровизирани и санитарни услови >

< start="696.64" dur="6.12"> области центарот на погодности за тој проект се очекува да чини околу 10 милиони >

< start="702.76" dur="4.259"> долари во меѓувреме, мизерниот сосед вели дека ќе има дополнителна работа >

< start="707.019" dur="4.471"> направено за подобрување на патиштата во градот што се очекува да чини толку дваесет >

< start="711.49" dur="6.99"> милиони долари или мајстори во сенка ТВJ Новости Канал четири спортски олимписки игри 2012 година >

< start="718.48" dur="3.12"> двоен спринт сребрен медалист Јохан Блејк вели дека Токио >

< start="721.6" dur="4.979"> 2020 година ќе бидат негови последни Олимписки игри Блејк исто така вели дека се премислил >

< start="726.579" dur="2.49"> за тоа да не го направите двојниот спринт оваа сезона >

< start="729.069" dur="4.861"> Јохан Блејк преземајќи ги сребрените медали зад легендарниот Усеин Болт и >

< start="733.93" dur="5.13"> 100 и 200 метри на Олимписките игри во Лондон 2012 година ќе бидат засекогаш опфатени >

< start="739.06" dur="5.31"> умовите на Јаханјаните и на спортските fansубители ширум светот по покритието од близу >

< start="744.37" dur="3.839"> заканувачка во кариера повреда на hamstring Блејк само што пропушти на завршницата на подиумот >

< start="748.209" dur="6.06"> и финалето од 100 метри на Олимписките игри во Рио 2016 пласирајќи се на четвртото место сега 30 >

< start="754.269" dur="5.371"> годишниот Бек го гледа својот трет олимписки изглед, но во опишувањето на неговиот >

< start="759.64" dur="4.41"> настап на минатогодишното Светско првенство во Доха како сиромашен што вели тој >

< start="764.05" dur="4.649"> Токио ќе му биде последен во олимписката арена лошо во полуфиналето >

< start="768.699" dur="4.291"> тоа ме чинеше, го запознав Ал Дин малку рано во финалето, што ме чинеше нејзината средина >

< start="772.99" dur="4.77"> но оваа година јас сум помудар, навлегувам на Олимпијадата и ова ќе се случи >

< start="777.76" dur="2.819"> биди мојата последна во што ставам сè кон што >

< start="780.579" dur="4.831"> сè се одвива совршено по неговиот настап минатата во Доха >

< start="785.41" dur="4.679"> година кога тој исто така не успева да се сретне со финалето од 200 метри и Блејк изјави дека ќе го стори тоа >

< start="790.089" dur="4.74"> не го прави спринтот двојно оваа сезона, но со официјална промена на >

< start="794.829" dur="4.62"> тренерот Блејк исто така има промена на срцето за тоа да не го направи спринтот двојно ова >

< start="799.449" dur="3.69"> добро сезоната на Грејм, формална е план за нас >

< start="803.139" dur="4.44"> Јас сум тренер и работев совршено се враќам во / далечно >

< start="807.579" dur="4.05"> и добивање, но мојот Челинџер сега добива околу 200 кај мене затоа што јас сум на тоа >

< start="811.629" dur="5.49"> 98 и 97 што знам дека можам да сум талентиран и гледам каде се подобрувам >

< start="817.119" dur="4.41"> на тренинзите и што се однесува до новиот тренер Григориј малку кој е поранешен национален јуниор >

< start="821.529" dur="4.92"> и сениорска близина и пречки од 400 метри Блејк вели дека може да се врати >

< start="826.449" dur="5.37"> трчајќи многу брзо под негово водство првиот тајмер во 1926 година Грегориј беше оној >

< start="831.819" dur="4.351"> таму работејќи со мене и камионот еден ден пред да трчам, е таков >

< start="836.17" dur="2.849"> најбрзо време на светот, така што имам искуство да работам со него што го знаете >

< start="839.019" dur="4.5"> што прави и тој е многу посветен во спортот и Блејк ја отвори својата сезона >

< start="843.519" dur="3.271"> на класиците Кемпердаун изминатиот викенд каде тој го набудуваше четириесет и осум >

< start="846.79" dur="7.5"> точка две четири секунди на третото место во неговата 400 метри топлина и тоа е пладне >

< start="854.29" dur="4.589"> вести за веста на Вашон, придружете ни се во 7:00 часот за вести пакет за премиерот, во име на >

< start="858.879" dur="10.311"> нови спортски и производни тимови имаат прекрасно >