867s Mësuesi Calabar i ngarkuar për policinë e fyerjes: TVJ Midnight News - 13 shkurt 2020 images and subtitles

mbasdite dhe Vashon kafe me nje lajm te mesdites nje mirepritje te vecante nese jeni shikuar në një vend mediacom personin e parë që u vendos në izolim në xhamajka do të dalë sot, pasi të testohet negativisht për koronën virusin e pacientit që mbërriti në Xhamajka më 30 janar dhe prezantoi në jo të jesh spital në rr. Maria u izolua më vonë për hetime të mëtejshme a mostra iu dërgua Qendrës së Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve për shefi i testimit të shefit të mjekësisë dr. Jacqueline visesa McKenzie sot konfirmoi që rezultatet u lëshuan dje për të mbetur me shpresë se ne kanë tre persona aktualisht që janë duke u izoluar një person ishte i izoluar nga 31 janari në rr. Spitali Anthony që rezultati i provës ka kthehemi negativisht që morëm rezultatet nga CDC Atlanta dje dhe pacienti do të shkarkohet sot mirë ministri thotë se ka qenë një mostër marrë dhe zbritur në Agjencinë e Shëndetit Publik në Karaibe për testime nga personi i dytë që ishte izoluar për shkak të një temperature të ngritur dhe një të tretën Xhamajkani është futur në izolim pasi mbërriti në ishull përmes Sangsterit Aeroporti Ndërkombëtar në Montego Basin James të Martën 11 Shkurt Jamaican që kishte udhëtuar nga Kina u zbulua se kishte një ethe dhe u izolua menjëherë ky pacient ka qenë i izoluar në mbajtje me protokollet tona ku cdokush qe ka udhetuar nga Kina ne 14 vitet e fundit ditë para mbërritjes dhe ka simptoma do të izolohen dhe hetimet kryer hapat e ardhshëm për këtë pacient do të përfshijë menaxhimin e ethe dhe çdo simptomë tjetër që zhvillon një kampion tashmë është dërguar te Agjensia e Shëndetit Publik në Karaibe të kujdesshëm se ku do të testohet për këtë koronavirus i romanit 2019 ndërkohë vendet e Karaibeve janë në një ngritje gjendja e gatishmërisë për t'u marrë me virusin e koronës nëse arrin rajonin azhurnimi vjen nga dr. Rufus Ewing bajat sistemet shëndetësore dhe shërbimet këshilltar katër-nga-katër Barbados dhe Karaibe Lindore të gjitha vendet që nga sëmundja u bë një urgjencë e shëndetit publik ndërkombëtar shqetësim të gjitha vendet brenda rajoneve anëtare urbane janë aktivizuar e tyre atje plani i gatishmërisë në lidhje me të çuar nga pandemia dhe parandalon një plan për të cilin shumica e vendeve kishin kuptimin e tyre të azhurnuar dhe i ndryshoi për t'iu përshtatur kësaj situate të veçantë që ata kanë aktivizuar ato planet vendet janë plotësisht të angazhuara në drejtim të kontrolleve në pikën e porteve e hyrjeve në drejtim të shfaqjes në portet e hyrjeve si dhe duke bërë mbikëqyrjen e nevojshme për personat që mund të kishin udhëtuar për në Kinë dhe në Kina 200 të tjerë dhe 242 persona të tjerë vdiqën nga virusi i koronës në Hebei provinca dje dhe 14,000 840 raste të reja u regjistruan një goditje e madhe në infeksione të konfirmuara të paktën një mijë e treqind e pesëdhjetë e pesë njerëzit kanë vdekur tani në territorin e Kinës nga virusi një person gjithashtu ka vdekur në Hong Kong dhe një tjetër në Filipine numri global i rastet e konfirmuara të koronavirusit të romaneve tani kanë tejkaluar 60,000 me një shumicë dërrmuese të rasteve në Kinë kontinent në lajme të tjera tani mësuesi që u akuzua javën e kaluar pasi pretendoi se ishte anëtar i forcës së Konstabulës në Xhamajka u kujtua kur u paraqit para gjykatës së armëve të Mërkurën 38 vjeçari Troy Dhomat e një adrese Kingston 20 u akuzuan për posedim të paligjshëm të një armë zjarri dhe municioni si dhe mbrojtja e policisë është avokat Peter champagne II kërkoi që të bëhej një vlerësim psikiatrik z. shampanjë II ose z. dhoma që është mësuese e dramës në shkollën e mesme të kalibrit është për t’u rikthyer në gjykatë në 20 mars për dëgjimin e lirimit me kusht ai u arrestua të enjten pasi ai shkoi në stacionin e policisë Ellison Road dhe pretendoi të ishte një polic rreshterit iu kërkua të prodhojë kartën e tij të identifikimit të policisë gjithashtu si licencën e tij për armë zjarri, por nuk ishte në gjendje ta bëjë këtë, ai raportohet se pranoi se ishte jo një banor polic i Francës Park në Manchester po bëjnë thirrje për kompaninë e boksitit Jessica Alpert dhe ministrin e minierave për të zgjidhin një problem që ka pllakosur komunitetin e tyre për ca kohë tani banorët argumentojnë se bezdisja e pluhurit nga stoku i boksitit në to komuniteti është bërë një rrezik serioz shëndetësor që kemi më shumë në këtë raport në fakt ju e dini që unë kam pasur është ai futur në xhepat tanë kjo është historia e banorët e Parkut Francez në Manchester ato telashe nga një stok i boksiti në komunitetin e tyre është bërë një makth për ta Mërkurën në mëngjes banorët protestuan kundër veprimtarisë për të cilën ata argumentojnë se po ndikon në ato jetesa e pastrimit të rafinerisë pluhuroset çdo Deniz Kostin shkon sepse kur lani tek ne me themelet që duhet të ktheheni dhe ta godisni për të parë atë dy ose tre herë është duke ndikuar në shëndetin tonë që ju shihni të zhveshur në xhepat tanë duke përhumbur çdo ujë të dashur kryesor çdo javë pas me sa gallona uji uji është jeta ku ishte jeta ime para meje jeta e familjes sime familja ime ka jo jetë por ne jemi fëmijë i moshuar dhe ai nuk mund të jetojë mes meje ashtu si duhet sepse ai erdhi këtu dhe ai i sëmurë duhet ta çoj përsëri në vendin e tij të nënës në rr. Elizabeta dhe është veshë vetëm e mbuluar jo. Unë nuk e shoh atë vështrim në një gjendje në një vend ku ha nga njerëzit që vijnë nga varka jonë dhe unë jam aty ku kafshët po preken qytetarët po preken pemët frutore që po vdesin atje nuk ka mundësi që ata të bëjnë ndonjë bujqësi të gjitha pemët, të gjitha shartimet ose mbuluar me të me ne me baltë të kuqe edhe fushën e kriketit atje ata patën një ndeshje gatimi atje kohët e fundit dhe ata duhej të ndalonin ndeshjen asnjë aktivitet rekreativ nuk mund të zhvillohet për shkak të detyrueshëm dhe veçanërisht Do ta dija kur kemi në erërat e larta ajo është në boksit të padurueshëm duke u grumbulluar nga Jamar Co në Clarendon për boksitin disko Alpert kompani në nevojë derisa të jetë një disko banjë e gjithë pjesa aktualisht nuk është e angazhuar në të prodhimi i aluminit për shkak të punës së modernizimit që po bëhet në bimë megjithatë boksiti dërgohet çdo ditë tek a Seksioni i komunitetit të parkut francez që mban një stok që është tani disa metra të lartë na duhen, kemi nevojë për një rezervë për të hequr prej andej dhe jo miniera më shumë rreth kësaj zone sepse unë do të jem pjesë që ata nuk janë duke përdorur boksitin kështu që ne kemi nevojë që ata të ndalojnë pjesën e mbetur dhe unë po e thërras Ministrinë e Minierave për të bërë diçka GBI ka nevojë për një tabel komentesh dhe të vijë e të shikojë dhe të vendosë një ndalja e operacionit të minave që po zhvillohet qytetarët nuk mund ta marrin kjo më shumë Princ më shumë lajme nga TVJ dhe nuk është koha për pushim por qëndroni me ne më shumë histori menjëherë pas këtyre mesazheve ju mirëpresim duke vazhduar lajmet tani studentët janë shënjestra kryesore e personave të përfshirë në trafikimin e personave që shpallja nga Ministri i Edukimi në simpoziumin e arsimit të trafikut njerëzor të Mërkurën në Universiteti verior i Karaibeve në Manchester është një nga arsyet prapa përqendrimit të përtërirë të ministrisë së arsimit në ndërgjegjësimin e studentëve të krimit janë ndër popullatat me rrezik më të lartë dhe trafikantët i kanë vënë në shënjestër ato si viktimat ashtu edhe autorët e krimit është në këtë kontekst Ministria e Rinia dhe Informimi i Arsimit mirëpret këtë simpozium në dritën e çështjes së Ministria e Arsimit thotë se gjithashtu ka rregulluar trajnimet e saj për të pajisur më mirë edukatorët për të informuar një fëmijë një polic polic dhe një person i stacionit të karburantit për të cilin akuzohej duke mashtruar jcf u lanë të lirë para Gjykatës së Famullive San Catherine të Mërkurën 38 vjeçari Mark Gordon bashkëngjitet në skenën e ndarjes së krimit në gur spanjoll dhe antwa e tij të bashkakuzuar e dinin se u lanë të lirë pasi gjyqtari mbështeti Nokia parashtresat nga avokatët e tyre provat kundër të dy burrave provat ishte e papranueshme që prokurorët thonë se në maj 2016 ruajnë viktimat tona të synuara kuponat e karburantit qeveritar për njësinë e tij speciale, ai ishte stacioni i benzinës akuzuar për shndërrimin e votuesve në para të gatshme si pjesë e komplotit gjatë gjykimi prokuroria kërkoi të paraqiste prova përmes oficerit të arrestimit në a deklaratë rrëfimi që është bërë me sa duket nga policët bashkë-akuzoi mbrojtjen kundërshtoi dhe deklaroi se provat ishin e papranueshme pasi nuk përbënte një deklaratë rrëfimi prokurorët u pranua dhe çështja u rrëzua rr. Korporata Komunale Anne është tani duke lëvizur për të adresuar problemet që tregu i zonave të automjeteve kjo vjen muaj pas shitësit dhe Departamenti i Shëndetit Publik vitin e kaluar ngritën shqetësimin për shtetin të tregut këtu zotërit Stevie J ose Shane pas një kërcënimi nga qendra dhe Departamenti i Shëndetit Publik për të mbyllur tregun e otras domethënës tani po bëhen përpjekje nga qendra dhe një Korporatë Komunale për të rregulluar këtë çështje një herë e përgjithmonë kjo është një nga shefi i inspektorit të shëndetit publik për famullia Leroy Scott i tha TV J News vitin e kaluar pas një inspektimi të tregut nga vëzhgimi ynë dhe nga informacionet që janë komunikuar për ne ata kanë përdorur bazat dhe fushat e tjera të tregut për të lehtësojnë veten banorët e komuniteteve të ndryshme gjithashtu së pari shqetësohen pasi ato u ankua në gjendjen e mjerueshme të tregut, por duke folur kohët e fundit me të gazetari kryetari i korporatës Fqinjët e Michael Bell thotë se domethënëse përmirësimet po vijnë në qytet dhe në treg ai thotë një speciale vëmendje do t'i kushtohet parkut të makinave në tregun në të cilin zonë ka qenë mospërputhje për mjaft kohë si fakt, ka qenë në disavantazh për vite me radhë dhe ne në fund kemi marrë disa miratime dhe disa para për të rehabilitimi i këtyre zonave, drejtori i Korporatës Komunale gjithashtu kishte adresuar paralajmërimi për shitësit kryesorë për këtë është se ne duam që shitësit ta kuptojnë këtë asnjë vend nuk do të lejohet në parkun e makinave bendin do të lejoheshin në epokë të përcaktuara për lakimin, kështu që ata do të jenë në gjendje të marrin më shumë klientë tregu sepse do të jenë të qarta që u duhen zonave të parkimit në mënyrë që njerëzit mund të vijnë në treg dhe ata do të jenë në gjendje të parkojnë dhe të bëjnë blerjet e tyre por po në lidhje me çështjen e ngritur nga departamenti i shëndetit publik mungesa e tualeteve ne po kërkojmë të instalojmë disa komoditete sanitare brenda zonës së tregut, kështu që njerëzit nuk do të duhet të bëjnë improvizime dhe sanitare zonat e qendrave të komoditetit që projekti pritet të kushtojnë rreth 10 milion dollarë ndërkohë fqinji i mjerë thotë se punë shtesë do të jenë bëhet në përmirësimin e rrugëve në qytet që pritet të kushtojë kaq shumë njëzet milion dollarë ose mjeshtra hije TVJ News Channel katër sporte 2012 Olimpike medalisti i dyfishtë i argjendit të sprintit Yohan Blake thotë Tokio 2020 do të jetë Lojrat e fundit Olimpike të tij, Blake gjithashtu thotë se ai ka ndryshuar mendje për mos bërjen e dyfishtë të Sprintit këtë sezon Yohan Blake duke marrë medaljet e argjendta pas legjendarit Usain Bolt dhe 100 dhe 200 metra në Lojërat Olimpike të Londrës 2012 do të përshkohen përgjithmonë mendjet e Jamezansans dhe tifozëve sportivë në mbarë botën pas një mbulesë nga afër Lëndimi kërcënues i karrierës Hamstring Blake sapo humbi në një fund podium dhe finalja 100 metra në Lojërat Olimpike 2016 në Rio duke u vendosur në vendin e katërt tani 30 vjeçari Beck është duke parë paraqitjen e tij të tretë olimpik por në përshkrimin e tij performanca në Kampionatin Botëror të vitit të kaluar në Doha si i varfër ai thotë Tokio do të jetë i fundit i tij në arenën Olimpike një garë në gjysmëfinale dobët kjo më kushtoi mua u takova me Al Deen pak herët në finale që më kushtoi në mes por këtë vit jam më i mençur që po shkoj në Lojërat Olimpike dhe kjo do të shkojë të jetë im i fundit në Unë jam duke i dhënë gjithçka drejt asaj që gjithçka po vij në mënyrë të përsosur pas performancës së tij në Doha e fundit vit ku ai gjithashtu nuk arrin të takojë finalen prej 200 metrash dhe Blake i kishte thënë që do jo duke e bërë këtë sprint dyfish këtë sezon por me një ndryshim zyrtar të trajneri Blake gjithashtu ka një ndryshim të zemrës për të mos bërë këtë sprint dyfish sezonin mirë Graeme pak një zyrtar është një plan për ne Unë jam trajner dhe kam punuar në mënyrë perfekte duke shkuar përsëri në / larg dhe duke u marrë, por Challenger im e merr atë rreth 200 në mua tani sepse unë jam gati për të 98 dhe 97 të cilat unë e di se mund të jem i talentuar dhe shoh ku po përmirësohem në stërvitje dhe sa i përket trajnerit të ri Gregori i vogël që është ish-i ri kombëtar dhe afërsia e të moshuarve dhe pengesat prej 400 metrash Blake thotë se ai mund të kthehet në duke vrapuar shumë shpejt nën drejtimin e tij, kohëmatësi i parë në 1926 Gregori ishte ai atje duke punuar me mua dhe kamionin një ditë para se të vraponte është ai lloj koha më e shpejtë në botë, kështu që unë kam përvojë të punoj me atë që ju e dini atë që ai po bën dhe ai është shumë i përkushtuar në sport dhe Blake hapi sezonin e tij në klasikët Camperdown në fundjavë ku ai shënoi dyzet e tetë pikë dy katër sekonda për të tretin në nxehtësinë e tij 400 metra dhe kjo është mesdita lajmet për grindjen e Vashon bashkohen me ne në orën 7:00 për paketën e lajmeve në kohë premtime në emër të ekipe të reja sportive dhe prodhuese kanë një të mrekullueshme

Mësuesi Calabar i ngarkuar për policinë e fyerjes: TVJ Midnight News - 13 shkurt 2020

Jamaica News Today - Television Jamaica a Trusted Source for News, Sports & Entertainment SHARE AND SUBSCRIBE - bit.ly/2wemqUQ For more #TVJ videos visit - www.televisionjamaica.com Trusted News For access to LIVE TV go to www.1spotmedia.com For TVJ Merchandise & Fan Gear : tiny.cc/shoptvj #tvjmiddaynews #middaynews
tvj news 2020, tvj news 2020 today, tvj news yesterday 2020, Television Jamaica, prime time news, Jamaican TV, tvj news, sports commentary, TVJ Midday News: Calabar Teacher Charged for Impersonating a Police - February 13 2020, oral Tracey, midday news, tvj news Today 2020, TVJ 1Spotmedia, Jamaica News, smile jamaica, news in jamaica today,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="6.02" dur="4.09"> mbasdite dhe Vashon kafe me nje lajm te mesdites nje mirepritje te vecante nese jeni >

< start="10.11" dur="6.66"> shikuar në një vend mediacom personin e parë që u vendos në izolim në >

< start="16.77" dur="3.839"> xhamajka do të dalë sot, pasi të testohet negativisht për koronën >

< start="20.609" dur="5.131"> virusin e pacientit që mbërriti në Xhamajka më 30 janar dhe prezantoi në jo >

< start="25.74" dur="4.23"> të jesh spital në rr. Maria u izolua më vonë për hetime të mëtejshme a >

< start="29.97" dur="3.359"> mostra iu dërgua Qendrës së Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve për >

< start="33.329" dur="4.441"> shefi i testimit të shefit të mjekësisë dr. Jacqueline visesa McKenzie sot >

< start="37.77" dur="5.1"> konfirmoi që rezultatet u lëshuan dje për të mbetur me shpresë se ne >

< start="42.87" dur="6.39"> kanë tre persona aktualisht që janë duke u izoluar një person ishte i izoluar >

< start="49.26" dur="6.36"> nga 31 janari në rr. Spitali Anthony që rezultati i provës ka >

< start="55.62" dur="7.169"> kthehemi negativisht që morëm rezultatet nga CDC Atlanta dje dhe >

< start="62.789" dur="4.711"> pacienti do të shkarkohet sot mirë ministri thotë se ka qenë një mostër >

< start="67.5" dur="3.84"> marrë dhe zbritur në Agjencinë e Shëndetit Publik në Karaibe për testime nga >

< start="71.34" dur="4.62"> personi i dytë që ishte izoluar për shkak të një temperature të ngritur dhe një të tretën >

< start="75.96" dur="4.44"> Xhamajkani është futur në izolim pasi mbërriti në ishull përmes Sangsterit >

< start="80.4" dur="5.539"> Aeroporti Ndërkombëtar në Montego Basin James të Martën 11 Shkurt >

< start="89.9" dur="4.66"> Jamaican që kishte udhëtuar nga Kina u zbulua se kishte një >

< start="94.56" dur="5.309"> ethe dhe u izolua menjëherë ky pacient ka qenë i izoluar në mbajtje >

< start="99.869" dur="4.86"> me protokollet tona ku cdokush qe ka udhetuar nga Kina ne 14 vitet e fundit >

< start="104.729" dur="5.011"> ditë para mbërritjes dhe ka simptoma do të izolohen dhe hetimet >

< start="109.74" dur="4.29"> kryer hapat e ardhshëm për këtë pacient do të përfshijë menaxhimin e >

< start="114.03" dur="4.47"> ethe dhe çdo simptomë tjetër që zhvillon një kampion tashmë është dërguar >

< start="118.5" dur="4.979"> te Agjensia e Shëndetit Publik në Karaibe të kujdesshëm se ku do të testohet për këtë >

< start="123.479" dur="6.181"> koronavirus i romanit 2019 ndërkohë vendet e Karaibeve janë në një ngritje >

< start="129.66" dur="4.22"> gjendja e gatishmërisë për t'u marrë me virusin e koronës nëse arrin rajonin >

< start="133.88" dur="4.77"> azhurnimi vjen nga dr. Rufus Ewing bajat sistemet shëndetësore dhe shërbimet >

< start="138.65" dur="5.58"> këshilltar katër-nga-katër Barbados dhe Karaibe Lindore të gjitha vendet >

< start="144.23" dur="3.75"> që nga sëmundja u bë një urgjencë e shëndetit publik ndërkombëtar >

< start="147.98" dur="5.25"> shqetësim të gjitha vendet brenda rajoneve anëtare urbane janë aktivizuar >

< start="153.23" dur="5.76"> e tyre atje plani i gatishmërisë në lidhje me të çuar nga pandemia dhe >

< start="158.99" dur="4.41"> parandalon një plan për të cilin shumica e vendeve kishin kuptimin e tyre të azhurnuar dhe >

< start="163.4" dur="4.11"> i ndryshoi për t'iu përshtatur kësaj situate të veçantë që ata kanë aktivizuar ato >

< start="167.51" dur="7.65"> planet vendet janë plotësisht të angazhuara në drejtim të kontrolleve në pikën e porteve >

< start="175.16" dur="4.08"> e hyrjeve në drejtim të shfaqjes në portet e hyrjeve si dhe duke bërë >

< start="179.24" dur="9.84"> mbikëqyrjen e nevojshme për personat që mund të kishin udhëtuar për në Kinë dhe në >

< start="189.08" dur="7.53"> Kina 200 të tjerë dhe 242 persona të tjerë vdiqën nga virusi i koronës në Hebei >

< start="196.61" dur="6.15"> provinca dje dhe 14,000 840 raste të reja u regjistruan një goditje e madhe në >

< start="202.76" dur="4.38"> infeksione të konfirmuara të paktën një mijë e treqind e pesëdhjetë e pesë >

< start="207.14" dur="4.5"> njerëzit kanë vdekur tani në territorin e Kinës nga virusi një person gjithashtu ka vdekur >

< start="211.64" dur="3.9"> në Hong Kong dhe një tjetër në Filipine numri global i >

< start="215.54" dur="5.67"> rastet e konfirmuara të koronavirusit të romaneve tani kanë tejkaluar 60,000 me një shumicë dërrmuese >

< start="221.21" dur="8.61"> të rasteve në Kinë kontinent në lajme të tjera tani mësuesi që u akuzua >

< start="229.82" dur="3.69"> javën e kaluar pasi pretendoi se ishte anëtar i forcës së Konstabulës në Xhamajka >

< start="233.51" dur="5.04"> u kujtua kur u paraqit para gjykatës së armëve të Mërkurën 38 vjeçari Troy >

< start="238.55" dur="4.38"> Dhomat e një adrese Kingston 20 u akuzuan për posedim të paligjshëm të një >

< start="242.93" dur="4.23"> armë zjarri dhe municioni si dhe mbrojtja e policisë është avokat >

< start="247.16" dur="4.47"> Peter champagne II kërkoi që të bëhej një vlerësim psikiatrik z. >

< start="251.63" dur="4.08"> shampanjë II ose z. dhoma që është mësuese e dramës në shkollën e mesme të kalibrit është >

< start="255.71" dur="4.5"> për t’u rikthyer në gjykatë në 20 mars për dëgjimin e lirimit me kusht ai u arrestua të enjten >

< start="260.21" dur="4.41"> pasi ai shkoi në stacionin e policisë Ellison Road dhe pretendoi të ishte një polic >

< start="264.62" dur="4.51"> rreshterit iu kërkua të prodhojë kartën e tij të identifikimit të policisë gjithashtu >

< start="269.13" dur="4.74"> si licencën e tij për armë zjarri, por nuk ishte në gjendje ta bëjë këtë, ai raportohet se pranoi se ishte >

< start="273.87" dur="4.29"> jo një banor polic i Francës Park në Manchester >

< start="278.16" dur="4.68"> po bëjnë thirrje për kompaninë e boksitit Jessica Alpert dhe ministrin e minierave për të >

< start="282.84" dur="3.81"> zgjidhin një problem që ka pllakosur komunitetin e tyre për ca kohë tani >

< start="286.65" dur="3.69"> banorët argumentojnë se bezdisja e pluhurit nga stoku i boksitit në to >

< start="290.34" dur="4.35"> komuniteti është bërë një rrezik serioz shëndetësor që kemi më shumë në këtë raport >

< start="294.69" dur="3.72"> në fakt ju e dini që unë kam pasur është ai futur në xhepat tanë kjo është historia e >

< start="298.41" dur="4.26"> banorët e Parkut Francez në Manchester ato telashe nga një stok i >

< start="302.67" dur="5.67"> boksiti në komunitetin e tyre është bërë një makth për ta Mërkurën në mëngjes >

< start="308.34" dur="4.8"> banorët protestuan kundër veprimtarisë për të cilën ata argumentojnë se po ndikon në ato >

< start="313.14" dur="4.23"> jetesa e pastrimit të rafinerisë pluhuroset çdo Deniz Kostin shkon sepse kur lani >

< start="317.37" dur="2.43"> tek ne me themelet që duhet të ktheheni dhe ta godisni për të parë atë dy ose >

< start="319.8" dur="4.92"> tre herë është duke ndikuar në shëndetin tonë që ju shihni të zhveshur në xhepat tanë >

< start="324.72" dur="3.39"> duke përhumbur çdo ujë të dashur kryesor çdo javë pas me sa gallona uji >

< start="328.11" dur="5.43"> uji është jeta ku ishte jeta ime para meje jeta e familjes sime familja ime ka >

< start="333.54" dur="6.93"> jo jetë por ne jemi fëmijë i moshuar dhe ai nuk mund të jetojë mes meje ashtu si duhet sepse ai >

< start="340.47" dur="6.27"> erdhi këtu dhe ai i sëmurë duhet ta çoj përsëri në vendin e tij të nënës në rr. >

< start="346.74" dur="4.38"> Elizabeta dhe është veshë vetëm e mbuluar jo. Unë nuk e shoh atë vështrim në një gjendje në një vend >

< start="351.12" dur="9.09"> ku ha nga njerëzit që vijnë nga varka jonë dhe unë jam aty ku kafshët >

< start="360.21" dur="5.67"> po preken qytetarët po preken pemët frutore që po vdesin atje >

< start="365.88" dur="4.47"> nuk ka mundësi që ata të bëjnë ndonjë bujqësi të gjitha pemët, të gjitha shartimet >

< start="370.35" dur="5.04"> ose mbuluar me të me ne me baltë të kuqe edhe fushën e kriketit >

< start="375.39" dur="3.87"> atje ata patën një ndeshje gatimi atje kohët e fundit dhe ata duhej të ndalonin ndeshjen >

< start="379.26" dur="4.47"> asnjë aktivitet rekreativ nuk mund të zhvillohet për shkak të detyrueshëm dhe veçanërisht >

< start="383.73" dur="5.19"> Do ta dija kur kemi në erërat e larta ajo është në boksit të padurueshëm >

< start="388.92" dur="4.65"> duke u grumbulluar nga Jamar Co në Clarendon për boksitin disko Alpert >

< start="393.57" dur="5.37"> kompani në nevojë derisa të jetë një disko banjë e gjithë pjesa aktualisht nuk është e angazhuar në të >

< start="398.94" dur="4.019"> prodhimi i aluminit për shkak të punës së modernizimit që po bëhet në >

< start="402.959" dur="3.66"> bimë megjithatë boksiti dërgohet çdo ditë tek a >

< start="406.619" dur="4.26"> Seksioni i komunitetit të parkut francez që mban një stok që është tani >

< start="410.879" dur="6"> disa metra të lartë na duhen, kemi nevojë për një rezervë për të hequr prej andej dhe jo >

< start="416.879" dur="5.55"> miniera më shumë rreth kësaj zone sepse unë do të jem pjesë që ata nuk janë duke përdorur boksitin >

< start="422.429" dur="5.67"> kështu që ne kemi nevojë që ata të ndalojnë pjesën e mbetur dhe unë po e thërras Ministrinë e Minierave >

< start="428.099" dur="5.91"> për të bërë diçka GBI ka nevojë për një tabel komentesh dhe të vijë e të shikojë dhe të vendosë një >

< start="434.009" dur="3.99"> ndalja e operacionit të minave që po zhvillohet qytetarët nuk mund ta marrin >

< start="437.999" dur="5.46"> kjo më shumë Princ më shumë lajme nga TVJ dhe nuk është koha >

< start="443.459" dur="4.73"> për pushim por qëndroni me ne më shumë histori menjëherë pas këtyre mesazheve >

< start="448.399" dur="5.98"> ju mirëpresim duke vazhduar lajmet tani studentët janë shënjestra kryesore e personave >

< start="454.379" dur="4.41"> të përfshirë në trafikimin e personave që shpallja nga Ministri i >

< start="458.789" dur="3.6"> Edukimi në simpoziumin e arsimit të trafikut njerëzor të Mërkurën në >

< start="462.389" dur="3.51"> Universiteti verior i Karaibeve në Manchester është një nga arsyet >

< start="465.899" dur="13.35"> prapa përqendrimit të përtërirë të ministrisë së arsimit në ndërgjegjësimin e studentëve të krimit >

< start="479.249" dur="7.43"> janë ndër popullatat me rrezik më të lartë dhe trafikantët i kanë vënë në shënjestër ato >

< start="486.679" dur="8.08"> si viktimat ashtu edhe autorët e krimit është në këtë kontekst Ministria e >

< start="494.759" dur="8.1"> Rinia dhe Informimi i Arsimit mirëpret këtë simpozium në dritën e çështjes së >

< start="502.859" dur="4.02"> Ministria e Arsimit thotë se gjithashtu ka rregulluar trajnimet e saj për të pajisur më mirë >

< start="506.879" dur="3.98"> edukatorët për të informuar një fëmijë >

< start="514.419" dur="6.75"> një polic polic dhe një person i stacionit të karburantit për të cilin akuzohej >

< start="521.169" dur="4.071"> duke mashtruar jcf u lanë të lirë para Gjykatës së Famullive San Catherine të Mërkurën >

< start="525.24" dur="4.96"> 38 vjeçari Mark Gordon bashkëngjitet në skenën e ndarjes së krimit në gur spanjoll >

< start="530.2" dur="4.499"> dhe antwa e tij të bashkakuzuar e dinin se u lanë të lirë pasi gjyqtari mbështeti Nokia >

< start="534.699" dur="4.83"> parashtresat nga avokatët e tyre provat kundër të dy burrave provat >

< start="539.529" dur="5.761"> ishte e papranueshme që prokurorët thonë se në maj 2016 ruajnë viktimat tona të synuara >

< start="545.29" dur="4.859"> kuponat e karburantit qeveritar për njësinë e tij speciale, ai ishte stacioni i benzinës >

< start="550.149" dur="4.651"> akuzuar për shndërrimin e votuesve në para të gatshme si pjesë e komplotit gjatë >

< start="554.8" dur="4.14"> gjykimi prokuroria kërkoi të paraqiste prova përmes oficerit të arrestimit në a >

< start="558.94" dur="3.18"> deklaratë rrëfimi që është bërë me sa duket nga policët >

< start="562.12" dur="4.019"> bashkë-akuzoi mbrojtjen kundërshtoi dhe deklaroi se provat ishin >

< start="566.139" dur="4.801"> e papranueshme pasi nuk përbënte një deklaratë rrëfimi prokurorët >

< start="570.94" dur="7.17"> u pranua dhe çështja u rrëzua rr. Korporata Komunale Anne është tani >

< start="578.11" dur="3.839"> duke lëvizur për të adresuar problemet që tregu i zonave të automjeteve kjo vjen muaj pas >

< start="581.949" dur="4.411"> shitësit dhe Departamenti i Shëndetit Publik vitin e kaluar ngritën shqetësimin për shtetin >

< start="586.36" dur="5.219"> të tregut këtu zotërit Stevie J ose Shane pas një kërcënimi nga qendra >

< start="591.579" dur="4.801"> dhe Departamenti i Shëndetit Publik për të mbyllur tregun e otras domethënës >

< start="596.38" dur="4.8"> tani po bëhen përpjekje nga qendra dhe një Korporatë Komunale për të rregulluar këtë >

< start="601.18" dur="4.29"> çështje një herë e përgjithmonë kjo është një nga shefi i inspektorit të shëndetit publik për >

< start="605.47" dur="5.16"> famullia Leroy Scott i tha TV J News vitin e kaluar pas një inspektimi të tregut >

< start="610.63" dur="4.649"> nga vëzhgimi ynë dhe nga informacionet që janë komunikuar >

< start="615.279" dur="6.06"> për ne ata kanë përdorur bazat dhe fushat e tjera të tregut për të >

< start="621.339" dur="5.041"> lehtësojnë veten banorët e komuniteteve të ndryshme gjithashtu së pari shqetësohen pasi ato >

< start="626.38" dur="4.41"> u ankua në gjendjen e mjerueshme të tregut, por duke folur kohët e fundit me të >

< start="630.79" dur="5.07"> gazetari kryetari i korporatës Fqinjët e Michael Bell thotë se domethënëse >

< start="635.86" dur="4.5"> përmirësimet po vijnë në qytet dhe në treg ai thotë një speciale >

< start="640.36" dur="4.289"> vëmendje do t'i kushtohet parkut të makinave në tregun në të cilin zonë ka qenë >

< start="644.649" dur="3.18"> mospërputhje për mjaft kohë si fakt, ka qenë në disavantazh >

< start="647.829" dur="5.13"> për vite me radhë dhe ne në fund kemi marrë disa miratime dhe disa para për të >

< start="652.959" dur="5.041"> rehabilitimi i këtyre zonave, drejtori i Korporatës Komunale gjithashtu kishte adresuar >

< start="658" dur="4.44"> paralajmërimi për shitësit kryesorë për këtë është se ne duam që shitësit ta kuptojnë këtë >

< start="662.44" dur="3.93"> asnjë vend nuk do të lejohet në parkun e makinave bendin do të lejoheshin në epokë >

< start="666.37" dur="5.579"> të përcaktuara për lakimin, kështu që ata do të jenë në gjendje të marrin më shumë klientë >

< start="671.949" dur="3.691"> tregu sepse do të jenë të qarta që u duhen zonave të parkimit në mënyrë që njerëzit >

< start="675.64" dur="5.16"> mund të vijnë në treg dhe ata do të jenë në gjendje të parkojnë dhe të bëjnë blerjet e tyre por >

< start="680.8" dur="4.469"> po në lidhje me çështjen e ngritur nga departamenti i shëndetit publik >

< start="685.269" dur="5.521"> mungesa e tualeteve ne po kërkojmë të instalojmë disa komoditete sanitare >

< start="690.79" dur="5.85"> brenda zonës së tregut, kështu që njerëzit nuk do të duhet të bëjnë improvizime dhe sanitare >

< start="696.64" dur="6.12"> zonat e qendrave të komoditetit që projekti pritet të kushtojnë rreth 10 milion >

< start="702.76" dur="4.259"> dollarë ndërkohë fqinji i mjerë thotë se punë shtesë do të jenë >

< start="707.019" dur="4.471"> bëhet në përmirësimin e rrugëve në qytet që pritet të kushtojë kaq shumë njëzet >

< start="711.49" dur="6.99"> milion dollarë ose mjeshtra hije TVJ News Channel katër sporte 2012 Olimpike >

< start="718.48" dur="3.12"> medalisti i dyfishtë i argjendit të sprintit Yohan Blake thotë Tokio >

< start="721.6" dur="4.979"> 2020 do të jetë Lojrat e fundit Olimpike të tij, Blake gjithashtu thotë se ai ka ndryshuar mendje >

< start="726.579" dur="2.49"> për mos bërjen e dyfishtë të Sprintit këtë sezon >

< start="729.069" dur="4.861"> Yohan Blake duke marrë medaljet e argjendta pas legjendarit Usain Bolt dhe >

< start="733.93" dur="5.13"> 100 dhe 200 metra në Lojërat Olimpike të Londrës 2012 do të përshkohen përgjithmonë >

< start="739.06" dur="5.31"> mendjet e Jamezansans dhe tifozëve sportivë në mbarë botën pas një mbulesë nga afër >

< start="744.37" dur="3.839"> Lëndimi kërcënues i karrierës Hamstring Blake sapo humbi në një fund podium >

< start="748.209" dur="6.06"> dhe finalja 100 metra në Lojërat Olimpike 2016 në Rio duke u vendosur në vendin e katërt tani 30 >

< start="754.269" dur="5.371"> vjeçari Beck është duke parë paraqitjen e tij të tretë olimpik por në përshkrimin e tij >

< start="759.64" dur="4.41"> performanca në Kampionatin Botëror të vitit të kaluar në Doha si i varfër ai thotë >

< start="764.05" dur="4.649"> Tokio do të jetë i fundit i tij në arenën Olimpike një garë në gjysmëfinale dobët >

< start="768.699" dur="4.291"> kjo më kushtoi mua u takova me Al Deen pak herët në finale që më kushtoi në mes >

< start="772.99" dur="4.77"> por këtë vit jam më i mençur që po shkoj në Lojërat Olimpike dhe kjo do të shkojë >

< start="777.76" dur="2.819"> të jetë im i fundit në Unë jam duke i dhënë gjithçka drejt asaj që >

< start="780.579" dur="4.831"> gjithçka po vij në mënyrë të përsosur pas performancës së tij në Doha e fundit >

< start="785.41" dur="4.679"> vit ku ai gjithashtu nuk arrin të takojë finalen prej 200 metrash dhe Blake i kishte thënë që do >

< start="790.089" dur="4.74"> jo duke e bërë këtë sprint dyfish këtë sezon por me një ndryshim zyrtar të >

< start="794.829" dur="4.62"> trajneri Blake gjithashtu ka një ndryshim të zemrës për të mos bërë këtë sprint dyfish >

< start="799.449" dur="3.69"> sezonin mirë Graeme pak një zyrtar është një plan për ne >

< start="803.139" dur="4.44"> Unë jam trajner dhe kam punuar në mënyrë perfekte duke shkuar përsëri në / larg >

< start="807.579" dur="4.05"> dhe duke u marrë, por Challenger im e merr atë rreth 200 në mua tani sepse unë jam gati për të >

< start="811.629" dur="5.49"> 98 dhe 97 të cilat unë e di se mund të jem i talentuar dhe shoh ku po përmirësohem >

< start="817.119" dur="4.41"> në stërvitje dhe sa i përket trajnerit të ri Gregori i vogël që është ish-i ri kombëtar >

< start="821.529" dur="4.92"> dhe afërsia e të moshuarve dhe pengesat prej 400 metrash Blake thotë se ai mund të kthehet në >

< start="826.449" dur="5.37"> duke vrapuar shumë shpejt nën drejtimin e tij, kohëmatësi i parë në 1926 Gregori ishte ai >

< start="831.819" dur="4.351"> atje duke punuar me mua dhe kamionin një ditë para se të vraponte është ai lloj >

< start="836.17" dur="2.849"> koha më e shpejtë në botë, kështu që unë kam përvojë të punoj me atë që ju e dini >

< start="839.019" dur="4.5"> atë që ai po bën dhe ai është shumë i përkushtuar në sport dhe Blake hapi sezonin e tij >

< start="843.519" dur="3.271"> në klasikët Camperdown në fundjavë ku ai shënoi dyzet e tetë >

< start="846.79" dur="7.5"> pikë dy katër sekonda për të tretin në nxehtësinë e tij 400 metra dhe kjo është mesdita >

< start="854.29" dur="4.589"> lajmet për grindjen e Vashon bashkohen me ne në orën 7:00 për paketën e lajmeve në kohë premtime në emër të >

< start="858.879" dur="10.311"> ekipe të reja sportive dhe prodhuese kanë një të mrekullueshme >