205s Fatura e stimulit në Senat përmban pagesa në para, papunësi për amerikanët images and subtitles

TOP I K HOT HO OR HOS. DR. NIKOLE SAPHIER. DR. NIKOLE SAPHIER. SERONI JONATHAN NGA ATLANTA SERONA JONATHAN NGA ATLANTA DHE NE FEMIJET ME JOHN ROBERTS DHE JEMI FILLUAR ME JOHN ROBERTS Shtëpinë e Bardhë të Kryetarit KORRESPONDENTI I Shtëpisë së Bardhë Kreu. Korrespondent. >> MIRNNDNSISHT TUAJ. >> MIRNNDNSISHT TUAJ. NUK DUHET YDO NDODHJE NUK DUHET DO NDARJE N ON KATT V VOTO K THT AFT. VOTO KIST AFT AFRIN. SHUM VESHJE PROCEDURALE SHUM VETE PROCEDURALE Q TH KAN HA T DUHET T FITON. Q DUHET T BE PRAN. VLERA N DIT SENATA DO T BNI VITI N ON DIT SENATA DO T VOTOJEN N ON MASIVE 2 $ B BENI VOTIMIN N. BILIN MASATIV $ 2 TRILLION FISCAL. BILLI FILLIMI FISKAL STIMULUS. DEMOKRAT DHE REPUBLIKANE DEMOKRAT DHE REPUBLIKANET E VAZHDIMIT N AN VATENJ MARRREEVESHJE VEPRIMI N L NJREE MARRVESHJE N L VETTN E VNJETS. Nata e fundit. MITUA E LIDHURS SENATATES PJR MAJORITET LEHTARI I SENAT MAS LEKUESE MITCH MCCONNELL P ONR FAR MCCONNELL P WHR FAR T AC FITUAR. Realizohet. REZULTATET E REZULTATIT TUS RRITUR N >> REZULTATET E REZULTATIT T TO RI N TO VARGJET E PARA T. Kombit LINJET E PARA TIGH Luftës DHE INJEKTIT TAL SHALNDETIT TAL SHALNDETIT Luftimi i shëndetit dhe injektimi i trillionave të parave të gatshme në TRILJET E PARAVE NO EKONOMI SI T FUNDIT PR MIR EKONOMI SI FAST DUHET T H NDIHMOJ W PUNT AMERIKANE, NDIHMON PUN AMT AMERIKANE, FAMILJET, bizneset e vogla dhe FAMILJET, bizneset e vogla dhe industritë e bëjnë atë përmes kësaj INDUSTRIET E BNI NGA K DTIS MISNYRIM. Përçarje. EMERGE N THE AN S T TJETR LEXONI EMERGE N THE anën tjetër GJITHA LEXUAR. TE DUHET. >> Ed: SHENER SHKENER SENATOR >> Ed: SHENER SENATOR CHUCK DUHET LETR TIJI Dërgimi i një letre për koleksionet e tij që thonë se ne kemi KOLEGJAT Q S DUHEN T MUNDONI DHE MARR AGVESHJEN P TOR Arritet dhe marrëveshja për të adresuar këtë SH TONDETI PUBLIK ADRESA KJO EMERGENCI P HER SH HENDETIN PUBLIK, MB ,SHTETI LOKALIN TON EMERGJENCIA, MB SSHTETI KOMUNITET TONA LOKALE DHE AMERIKA E PUT KOMUNITETET DHE PUNORT E PUNS S AM PUNVE T AM AMERIKAS. PUNT E PAR. KETU WHFAR ATSHT 2 TRILLIONI KETU JAN WH ATSHT WH THOT PORTIONI 2 TRILLION. PORTI thote. 120 Miliarda P HR SPIT HT, 120 120 Miliardë P HR SH HRBIMET, 120 Miliarda P FORR SHTETIN DHE LOKAL Miliarda POVR QEVERIT T ST SHTETIT DHE LOKALE, 350 Miliard P FORR QEVERISJET, 350 Miliarda P BR BIZNESET E VAJTA, KATOT MUAJ BIZNESET E VOGLA, KATOR MUAJ T OF SIGURIMIT TEM PUNSIMIT P .R E SIGURIMIT TEM PUNSIS P FORR POPULLIN Q WH JAN TITH NDODHET T NJERZIT Q JAN T FOR NDODHEN N KUARANTIN OSE LIDHEN NGA KUARANTIN OSE QELONI NGA PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE $ 1200 PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE P $R 1200 dollarë për të rriturit, 500 dollarë PER FMIJ. P FORR RREJT, 500 $ PER FMIJ. EDHE HYRJE N S DISA 4 TRILLION $ EDHE HYRJE N S DISA $ 4 TRILLIONI I LIKUIDITETIT NGA FEED. E LIKUIDITETIT NGA FUQIA. KUR SHQIPTARA MUND T G BNI Kthehu tek KUR SHQIPTARA MUND T G BNI KALIMIN E PUNS. PUNA. TRUMP I PRESIDENTIT Tha se DUHET TRUMPI I PRESIDENTIT Tha se DUHET T SE SHIKONI NJERZIT RRETH PUNS DUHET T SE SHIKONI NJEROPZIT KACKTU P TOR PUN NGA E DHNAT TER SHNDETS DIT 12 prill NGA Lindja e Dielë, 12 Prill, por duke e ditur, ai erdhi me Duke e ditur, ai erdhi me atë datën, pasi që ai është i drejtë Q D DATA TEC BNJ HE T J DUHET T DUHET T BE BNI MIR THUGHTT DUHET T BE MIR T TO BNI. IT. Dëgjo KTU. Dëgjo KTU. >> Presidenti Trump: LINDORE ISSHT A Presidenti Trump: Lindja është një ditë shumë e veçantë për shumë njerëz SHUM DITA E VEANE P FORR ARSYE SHUM. ARSYE. P MER ME, P FORR SHUM TON P MER MUAJ, PR SHUM miqte Tona. FRIENDS. Kjo është një ditë shumë e veçantë. Kjo është një ditë shumë e veçantë. DHE WHFAR KJO TIMELINE E MADHE DHE WHFAR NJ T TIMELINE E MADHE KJO DO T BE BNI. DO T BE BNI. LINDERI TSHT TIMELINA TONA, WHFAR A LINDERI TSHT T TIMELINA TONA, ATFAR A NJ T TIMELINE E MADH QE DUHET. TIMELINE E MADH QE DUHET. Prioriteti im i parë është gjithmonë Prioriteti im i parë është gjithmonë shëndetësia dhe siguria e SH HENDETI DHE SIGURIA E POPULLIT AMERIKAN. NJERZIT Amerikan. >> UNshtë PAVARUR VENDI >> UNshtë Padyshim që SHTETI DUHET TUNT HAPHEN T ALL GJITHA N ONNDHNI. DUHET TEN HAPNI T ALL GJITHA TCE NDODHUR. DUHET T BE FUSHM T FJALA TER FJALS DUHET T BE FUSHREM T FUSHVE T OF KOMB AFSIS C MUND T MUND T FEMIJEN LESHTN E KAFSHM T AF AFTUARA MUND T G BNI KALIMIN E BIZNESIT TI TJERA BACK TE BIZNESI PIR FUSHA TTHER TJER LT TIK MUND T NDRMARRJEN TJETE YORK TY ZONAT LIKE NEW YORK TY MUND TEM REMINDEROHEN. RREGULLNI KUFIZUAR E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH QE N AT CORONAVIRUS QE N AT KORONAVIRUS SHPIRTSIMIN E TIJ DHE KETU ISSHT SHKAKTIMI I PRITJES DHE K HERTU ISSHT WH ATFAR KA KA GJITHA. CFARE THA AI. >> MUND T L MUND T BNI N DIT, POR >> MUND T L MUND T BNI N DATA POR DUHET T BE BN SHUM FLEKSIBLE DUHET T BE Jeni shumë fleksibël në një ditë-nga-ditë dhe javë-javë-javë BAZA E DIT--N-DIT AND DHE JAVA-N BY VAZHDIM. BAZA. KU DUHET T EV VLERSoni KU DUHET T EV VLERSoni P FRDORIMIN E WHFAR JU JENI PERFUNDIMTARI I FAR JU po përpiqeni të bëni. Duke provuar të bëni. DHE JOHN, JU KKRKUAR P FORR FAR DHE JOHN, JU K ASRKUAR P FORR FAR K LLOJI I METRIKEVE, ATFAR K KAN LLOJI I METRIKEVE, WHFAR K LINDJA E TAT DHNAVE. DATA. KUR DUHET T THE VENDIT, KUR JU DUHET N THE VEND, PBRMBLEDHJE ASNJ O NUK ISSHT T BNI PBRMBLEDHJE ASNJ O DH ISN SHT TO DUHET T TO DUHET T T T BNI GJITHA SHPRNDARJE KUR DUHET T T T KRNI GJITHA TOWN SHUM NGJITJE KU SHENI ATFAR po shkon në A JU SHENI WHFAR GSHT SHKOJN IN N IN NJ A VEND LIKE QYTET N NEW JORK. VENDI LIKE QYTETI I RI YORK. KJO DREJT J SHUM SHNDETI PUBLIK Kjo është vetëm praktika e mirë e shëndetit publik dhe ndjesia e përbashkët. PRAKTIKA DHE SHENJAT E PRBASHKT. VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. >> PAS VOTE DITA N IFSE >> PAS VOTA TANOD N IFSE NDODHET N THE SENAT Q TH ISSHT E PASON N IN SENAT Q FAMILJET E STIMULIT FISKAL DUHET T TO Faturat e stimulimit fiskal shkojnë tek shtëpia. SHTËPIA. FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME IDE PFRKUFIZUAR T OF CILATS FJALA TF P IDRFUNDUARA T WH FAR S DUHET TIN MENDIN MENDIMET DUHET T BE BN GJITHA. Ai do të shikojë në ditët e sotme. Ai do të shikojë në ditët e sotme. Shtëpia ADSHT AD SHPRNDAR DHNI Shtëpia është nxjerrë deri në orën 11:00 të mëngjesit. 11:00 AM NDERME. Kështu që, ka shumë mundësi që nuk do të jetë Pra, është shumë e mundur që nuk do të jenë të gjitha votat në shtëpinë e tyre YDO VOTE N THE SHTPI SI DUHET T P PAS PRGJIGJEN SENATE MUND T P PASURI SENATN N L LIKELI NUK DUHET T PRBANI Shtëpinë Deri më tani NUK DUHET T P PASUR Shtëpinë deri në një kohë të vetme nëse mund të

Fatura e stimulit në Senat përmban pagesa në para, papunësi për amerikanët

Many Americans will be seeing cash payments as part of the plan; John Roberts reports from the White House. FOX News operates the FOX News Channel (FNC), FOX Business Network (FBN), FOX News Radio, FOX News Headlines 24/7, FOXNews.com and the direct-to-consumer streaming service, FOX Nation. FOX News also produces FOX News Sunday on FOX Broadcasting Company and FOX News Edge. A top five-cable network, FNC has been the most watched news channel in the country for 17 consecutive years. According to a 2018 Research Intelligencer study by Brand Keys, FOX News ranks as the second most trusted television brand in the country. Additionally, a Suffolk University/USA Today survey states Fox News is the most trusted source for television news or commentary in the country, while a 2017 Gallup/Knight Foundation survey found that among Americans who could name an objective news source, FOX News is the top-cited outlet. FNC is available in nearly 90 million homes and dominates the cable news landscape while routinely notching the top ten programs in the genre. Subscribe to Fox News! bit.ly/2vBUvAS Watch more Fox News Video: video.foxnews.com Watch Fox News Channel Live: www.foxnewsgo.com/ Watch full episodes of your favorite shows The Five: video.foxnews.com/playlist/lon... Special Report with Bret Baier: video.foxnews.com/playlist/lon... The Story with Martha Maccallum: video.foxnews.com/playlist/lon... Tucker Carlson Tonight: video.foxnews.com/playlist/lon... Hannity: video.foxnews.com/playlist/lon... The Ingraham Angle: video.foxnews.com/playlist/lon... Fox News @ Night: video.foxnews.com/playlist/lon... Follow Fox News on Facebook: www.facebook.com/FoxNews/ Follow Fox News on Twitter: twitter.com/FoxNews/ Follow Fox News on Instagram: www.instagram.com/foxnews/
john roberts fox news, coronavirus unemployment, coronavirus stimulus bill, president trump, us unemployment, unemployment, politics, coronavirus relief plan, senate coronavirus relief, senate coronavirus bill, trump coronavirus, coronavirus relief, coronavirus, john roberts, senate stimulus, coronavirus stimulus, senate stimulus bill, Fox News Channel, News, us coronavirus, senate, Fox News, john roberts white house, white house, coronavirus updates, trump, americas newsroom,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="1.902" dur="0.967"> TOP I K HOT HO OR HOS. DR. NIKOLE SAPHIER. >

< start="2.87" dur="0.933"> DR. NIKOLE SAPHIER. SERONI JONATHAN NGA ATLANTA >

< start="3.804" dur="1.801"> SERONA JONATHAN NGA ATLANTA DHE NE FEMIJET ME JOHN ROBERTS >

< start="5.639" dur="1.401"> DHE JEMI FILLUAR ME JOHN ROBERTS Shtëpinë e Bardhë të Kryetarit >

< start="7.074" dur="0.433"> KORRESPONDENTI I Shtëpisë së Bardhë Kreu. >

< start="7.508" dur="0.7"> Korrespondent. >> MIRNNDNSISHT TUAJ. >

< start="8.242" dur="1.267"> >> MIRNNDNSISHT TUAJ. NUK DUHET YDO NDODHJE >

< start="9.51" dur="2.468"> NUK DUHET DO NDARJE N ON KATT V VOTO K THT AFT. >

< start="12.013" dur="1.166"> VOTO KIST AFT AFRIN. SHUM VESHJE PROCEDURALE >

< start="13.181" dur="1.399"> SHUM VETE PROCEDURALE Q TH KAN HA T DUHET T FITON. >

< start="14.582" dur="1.634"> Q DUHET T BE PRAN. VLERA N DIT SENATA DO T BNI >

< start="16.217" dur="3.202"> VITI N ON DIT SENATA DO T VOTOJEN N ON MASIVE 2 $ >

< start="19.454" dur="1.433"> B BENI VOTIMIN N. BILIN MASATIV $ 2 TRILLION FISCAL. >

< start="20.922" dur="0.666"> BILLI FILLIMI FISKAL STIMULUS. DEMOKRAT DHE REPUBLIKANE >

< start="21.589" dur="2.602"> DEMOKRAT DHE REPUBLIKANET E VAZHDIMIT N AN VATENJ MARRREEVESHJE >

< start="24.192" dur="0.933"> VEPRIMI N L NJREE MARRVESHJE N L VETTN E VNJETS. >

< start="25.126" dur="1.2"> Nata e fundit. MITUA E LIDHURS SENATATES PJR MAJORITET >

< start="26.327" dur="1.601"> LEHTARI I SENAT MAS LEKUESE MITCH MCCONNELL P ONR FAR >

< start="27.962" dur="0.666"> MCCONNELL P WHR FAR T AC FITUAR. >

< start="28.63" dur="1.633"> Realizohet. REZULTATET E REZULTATIT TUS RRITUR N >

< start="30.298" dur="3.302"> >> REZULTATET E REZULTATIT T TO RI N TO VARGJET E PARA T. Kombit >

< start="33.601" dur="0.933"> LINJET E PARA TIGH Luftës DHE INJEKTIT TAL SHALNDETIT TAL SHALNDETIT >

< start="34.535" dur="1.4"> Luftimi i shëndetit dhe injektimi i trillionave të parave të gatshme në >

< start="35.937" dur="3.502"> TRILJET E PARAVE NO EKONOMI SI T FUNDIT PR MIR >

< start="39.474" dur="1.133"> EKONOMI SI FAST DUHET T H NDIHMOJ W PUNT AMERIKANE, >

< start="40.642" dur="0.899"> NDIHMON PUN AMT AMERIKANE, FAMILJET, bizneset e vogla dhe >

< start="41.576" dur="2.801"> FAMILJET, bizneset e vogla dhe industritë e bëjnë atë përmes kësaj >

< start="44.412" dur="0.433"> INDUSTRIET E BNI NGA K DTIS MISNYRIM. >

< start="44.879" dur="2.836"> Përçarje. EMERGE N THE AN S T TJETR LEXONI >

< start="47.749" dur="2.101"> EMERGE N THE anën tjetër GJITHA LEXUAR. >

< start="49.851" dur="1.2"> TE DUHET. >> Ed: SHENER SHKENER SENATOR >

< start="51.052" dur="1.4"> >> Ed: SHENER SENATOR CHUCK DUHET LETR TIJI >

< start="52.453" dur="0.9"> Dërgimi i një letre për koleksionet e tij që thonë se ne kemi >

< start="53.387" dur="2.535"> KOLEGJAT Q S DUHEN T MUNDONI DHE MARR AGVESHJEN P TOR >

< start="55.957" dur="0.967"> Arritet dhe marrëveshja për të adresuar këtë SH TONDETI PUBLIK >

< start="56.925" dur="2.101"> ADRESA KJO EMERGENCI P HER SH HENDETIN PUBLIK, MB ,SHTETI LOKALIN TON >

< start="59.027" dur="0.833"> EMERGJENCIA, MB SSHTETI KOMUNITET TONA LOKALE DHE AMERIKA E PUT >

< start="59.895" dur="1.266"> KOMUNITETET DHE PUNORT E PUNS S AM PUNVE T AM AMERIKAS. >

< start="61.162" dur="3.503"> PUNT E PAR. KETU WHFAR ATSHT 2 TRILLIONI >

< start="64.666" dur="1.634"> KETU JAN WH ATSHT WH THOT PORTIONI 2 TRILLION. >

< start="66.334" dur="1.134"> PORTI thote. 120 Miliarda P HR SPIT HT, 120 >

< start="67.502" dur="2.768"> 120 Miliardë P HR SH HRBIMET, 120 Miliarda P FORR SHTETIN DHE LOKAL >

< start="70.272" dur="1.399"> Miliarda POVR QEVERIT T ST SHTETIT DHE LOKALE, 350 Miliard P FORR >

< start="71.673" dur="1.367"> QEVERISJET, 350 Miliarda P BR BIZNESET E VAJTA, KATOT MUAJ >

< start="73.074" dur="1.467"> BIZNESET E VOGLA, KATOR MUAJ T OF SIGURIMIT TEM PUNSIMIT P .R >

< start="74.542" dur="2.134"> E SIGURIMIT TEM PUNSIS P FORR POPULLIN Q WH JAN TITH NDODHET T >

< start="76.678" dur="2.101"> NJERZIT Q JAN T FOR NDODHEN N KUARANTIN OSE LIDHEN NGA >

< start="78.78" dur="4.07"> KUARANTIN OSE QELONI NGA PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE $ 1200 >

< start="82.851" dur="5.538"> PUNA DHE PAGESA TASH PARAVE P $R 1200 dollarë për të rriturit, 500 dollarë PER FMIJ. >

< start="88.423" dur="6.94"> P FORR RREJT, 500 $ PER FMIJ. EDHE HYRJE N S DISA 4 TRILLION $ >

< start="95.397" dur="2.368"> EDHE HYRJE N S DISA $ 4 TRILLIONI I LIKUIDITETIT NGA FEED. >

< start="97.766" dur="1.634"> E LIKUIDITETIT NGA FUQIA. KUR SHQIPTARA MUND T G BNI Kthehu tek >

< start="99.401" dur="0.299"> KUR SHQIPTARA MUND T G BNI KALIMIN E PUNS. >

< start="99.701" dur="0.9"> PUNA. TRUMP I PRESIDENTIT Tha se DUHET >

< start="100.602" dur="3.002"> TRUMPI I PRESIDENTIT Tha se DUHET T SE SHIKONI NJERZIT RRETH PUNS >

< start="103.605" dur="1.601"> DUHET T SE SHIKONI NJEROPZIT KACKTU P TOR PUN NGA E DHNAT TER SHNDETS DIT 12 prill >

< start="105.24" dur="1.134"> NGA Lindja e Dielë, 12 Prill, por duke e ditur, ai erdhi me >

< start="106.408" dur="0.9"> Duke e ditur, ai erdhi me atë datën, pasi që ai është i drejtë >

< start="107.342" dur="1.901"> Q D DATA TEC BNJ HE T J DUHET T DUHET T BE BNI MIR >

< start="109.277" dur="0.233"> THUGHTT DUHET T BE MIR T TO BNI. >

< start="109.544" dur="0.633"> IT. Dëgjo KTU. >

< start="110.212" dur="2.401"> Dëgjo KTU. >> Presidenti Trump: LINDORE ISSHT A >

< start="112.648" dur="2.568"> Presidenti Trump: Lindja është një ditë shumë e veçantë për shumë njerëz >

< start="115.217" dur="0.499"> SHUM DITA E VEANE P FORR ARSYE SHUM. >

< start="115.718" dur="2.1"> ARSYE. P MER ME, P FORR SHUM TON >

< start="117.819" dur="0.466"> P MER MUAJ, PR SHUM miqte Tona. >

< start="118.32" dur="2.101"> FRIENDS. Kjo është një ditë shumë e veçantë. >

< start="120.422" dur="3.102"> Kjo është një ditë shumë e veçantë. DHE WHFAR KJO TIMELINE E MADHE >

< start="123.525" dur="0.9"> DHE WHFAR NJ T TIMELINE E MADHE KJO DO T BE BNI. >

< start="124.459" dur="1.401"> DO T BE BNI. LINDERI TSHT TIMELINA TONA, WHFAR A >

< start="125.894" dur="3.503"> LINDERI TSHT T TIMELINA TONA, ATFAR A NJ T TIMELINE E MADH QE DUHET. >

< start="129.398" dur="1.4"> TIMELINE E MADH QE DUHET. Prioriteti im i parë është gjithmonë >

< start="130.799" dur="1.434"> Prioriteti im i parë është gjithmonë shëndetësia dhe siguria e >

< start="132.267" dur="2.802"> SH HENDETI DHE SIGURIA E POPULLIT AMERIKAN. >

< start="135.103" dur="1.634"> NJERZIT Amerikan. >> UNshtë PAVARUR VENDI >

< start="136.738" dur="1.601"> >> UNshtë Padyshim që SHTETI DUHET TUNT HAPHEN T ALL GJITHA N ONNDHNI. >

< start="138.373" dur="1.367"> DUHET TEN HAPNI T ALL GJITHA TCE NDODHUR. DUHET T BE FUSHM T FJALA TER FJALS >

< start="139.742" dur="1.2"> DUHET T BE FUSHREM T FUSHVE T OF KOMB AFSIS C MUND T MUND T FEMIJEN >

< start="140.943" dur="1.634"> LESHTN E KAFSHM T AF AFTUARA MUND T G BNI KALIMIN E BIZNESIT TI TJERA >

< start="142.611" dur="2.535"> BACK TE BIZNESI PIR FUSHA TTHER TJER LT TIK MUND T NDRMARRJEN TJETE YORK TY >

< start="145.18" dur="0.9"> ZONAT LIKE NEW YORK TY MUND TEM REMINDEROHEN. >

< start="146.115" dur="2.101"> RREGULLNI KUFIZUAR E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH >

< start="148.217" dur="0.933"> E pyeta DR. TONY FAUCI RRETH QE N AT CORONAVIRUS >

< start="149.185" dur="0.966"> QE N AT KORONAVIRUS SHPIRTSIMIN E TIJ DHE KETU ISSHT >

< start="150.152" dur="0.6"> SHKAKTIMI I PRITJES DHE K HERTU ISSHT WH ATFAR KA KA GJITHA. >

< start="150.753" dur="1.667"> CFARE THA AI. >> MUND T L MUND T BNI N DIT, POR >

< start="152.454" dur="3.503"> >> MUND T L MUND T BNI N DATA POR DUHET T BE BN SHUM FLEKSIBLE >

< start="155.958" dur="1.4"> DUHET T BE Jeni shumë fleksibël në një ditë-nga-ditë dhe javë-javë-javë >

< start="157.359" dur="0.299"> BAZA E DIT--N-DIT AND DHE JAVA-N BY VAZHDIM. >

< start="157.66" dur="1.1"> BAZA. KU DUHET T EV VLERSoni >

< start="158.761" dur="1.4"> KU DUHET T EV VLERSoni P FRDORIMIN E WHFAR JU JENI >

< start="160.162" dur="0.9"> PERFUNDIMTARI I FAR JU po përpiqeni të bëni. >

< start="161.096" dur="1.868"> Duke provuar të bëni. DHE JOHN, JU KKRKUAR P FORR FAR >

< start="162.965" dur="1.267"> DHE JOHN, JU K ASRKUAR P FORR FAR K LLOJI I METRIKEVE, ATFAR K KAN >

< start="164.266" dur="0.299"> LLOJI I METRIKEVE, WHFAR K LINDJA E TAT DHNAVE. >

< start="164.567" dur="1.967"> DATA. KUR DUHET T THE VENDIT, >

< start="166.536" dur="1.833"> KUR JU DUHET N THE VEND, PBRMBLEDHJE ASNJ O NUK ISSHT T BNI >

< start="168.404" dur="1.867"> PBRMBLEDHJE ASNJ O DH ISN SHT TO DUHET T TO DUHET T T T BNI GJITHA SHPRNDARJE KUR >

< start="170.272" dur="1.4"> DUHET T T T KRNI GJITHA TOWN SHUM NGJITJE KU SHENI ATFAR po shkon në A >

< start="171.674" dur="3.336"> JU SHENI WHFAR GSHT SHKOJN IN N IN NJ A VEND LIKE QYTET N NEW JORK. >

< start="175.044" dur="1.2"> VENDI LIKE QYTETI I RI YORK. KJO DREJT J SHUM SHNDETI PUBLIK >

< start="176.245" dur="1.4"> Kjo është vetëm praktika e mirë e shëndetit publik dhe ndjesia e përbashkët. >

< start="177.646" dur="2.335"> PRAKTIKA DHE SHENJAT E PRBASHKT. VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. >

< start="179.982" dur="1.4"> VENDI ASHT A NJ CO VEND SHUM. >> PAS VOTE DITA N IFSE >

< start="181.384" dur="2.901"> >> PAS VOTA TANOD N IFSE NDODHET N THE SENAT Q TH >

< start="184.287" dur="1.466"> ISSHT E PASON N IN SENAT Q FAMILJET E STIMULIT FISKAL DUHET T TO >

< start="185.755" dur="0.733"> Faturat e stimulimit fiskal shkojnë tek shtëpia. >

< start="186.522" dur="3.703"> SHTËPIA. FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME >

< start="190.259" dur="0.833"> FJALOR I HOUSE NANCY PELOSI ME IDE PFRKUFIZUAR T OF CILATS >

< start="191.127" dur="1.467"> FJALA TF P IDRFUNDUARA T WH FAR S DUHET TIN MENDIN >

< start="192.595" dur="2.101"> MENDIMET DUHET T BE BN GJITHA. Ai do të shikojë në ditët e sotme. >

< start="194.697" dur="1.4"> Ai do të shikojë në ditët e sotme. Shtëpia ADSHT AD SHPRNDAR DHNI >

< start="196.098" dur="0.933"> Shtëpia është nxjerrë deri në orën 11:00 të mëngjesit. >

< start="197.066" dur="1.4"> 11:00 AM NDERME. Kështu që, ka shumë mundësi që nuk do të jetë >

< start="198.467" dur="1.901"> Pra, është shumë e mundur që nuk do të jenë të gjitha votat në shtëpinë e tyre >

< start="200.369" dur="2.101"> YDO VOTE N THE SHTPI SI DUHET T P PAS PRGJIGJEN SENATE >

< start="202.471" dur="1.601"> MUND T P PASURI SENATN N L LIKELI NUK DUHET T PRBANI Shtëpinë Deri më tani >

< start="204.073" dur="0.633"> NUK DUHET T P PASUR Shtëpinë deri në një kohë të vetme nëse mund të >