149s Loveубовна измама (2020) Официјален трејлер | SHOWTIME Серија на документари images and subtitles

Ричард Скот Смит (на телефон): Барам нешто дека никогаш порано не сум имал. Сакам да бидам баран. Doе направам се за да бидам нечиј се. Го запознав Скот - - Го запознав Рик. Тој се нарече Мики. Бев за inубена во него. Ричард Скот Смит (на телефон): Само што треба да ми веруваш. Две недели откако се сретнавме, тој рече, те сакам. Мислев дека е чудно. Наидов на блог што ја имаше неговата слика на врвот. Ја повикав мајка ми и реков, Мики не кој мислите дека е тој. Бев сопруга број девет. Jeanан, Сенди, Кенди, Рут, Керол, Трејси, Лиза, Миријам, ennенифер. [ВНАТРЕШНО РАЗВОЈ] Ја украл неа 401 (к). 100.000 УСД 700.000 УСД Јас изгубив сè. Тој го лаже целиот свет и потоа исчезна. Рик, ти лаже вреќа од - Ние доаѓаме по вас. Сакам да помогнам. Ричард Скот Смит е во бегство. Тој има целосен список на различни алијаси, броеви за социјално осигурување. Тој е добар во она што го прави. Никој нема да биде активен на улиците во потрага по него, освен нас. Ова е цела игра. Мислам, тој го прави ова со години! Најдобриот начин да се преболи дечко е одмазда. Жал ми е. Е. Кога беше дете, знаеше од погрешно. Па што извртено во главата? ОК, го добив. Или ќе заврши еден од два начина - во затворска ќелија или во ковчег. Ричард Скот Смит (на телефон): Те сакам. Јас навистина, искрен кон Бога, те сакам. Тој е арогантен лов на каубојски. Јас го мразам.

Loveубовна измама (2020) Официјален трејлер | SHOWTIME Серија на документари

The four-part docu-series follows the search for one man, Richard Scott Smith, who over the past 20 years used the internet and his dubious charms to prey upon unsuspecting women in search of love — conning them out of their money and dignity. Ewing and Grady capture the story as it unravels in real time as his victims band together to seek sweet revenge by turning to a bounty hunter when they feel the justice system has failed them. Love Fraud premieres on Showtime on Friday, May 8 at 9/8c. #SHODocs #LoveFraud Subscribe to the SHOWTIME YouTube channel: goo.gl/esCMib Don’t have SHOWTIME? Order now: s.sho.com/1HbTNpQ Get SHOWTIME merchandise now: sho.com/store_yt_showtime Get more SHOWTIME: Follow: twitter.com/Showtime Like: www.facebook.com/showtime Instagram: instagram.com/showtime/ Website: www.sho.com/
private investigator, Richard Scott Smith, richard smith, con man doc, fraud, docu-series, con man, doc, unsuspecting women, theft, documentary, bounty hunter, love fraud, showtime documentary, decades, targets, searching, internet, justice system, shodoc, Jesus Camp, Ewing Grady, showtime, charms,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0" dur="5.57">>

< start="5.57" dur="5.046"> Ричард Скот Смит (на телефон): Барам нешто >

< start="10.616" dur="2.919"> дека никогаш порано не сум имал. >

< start="13.535" dur="1.425"> Сакам да бидам баран. >

< start="14.96" dur="2.742">>

< start="17.702" dur="2.855"> Doе направам се за да бидам нечиј се. >

< start="20.557" dur="3.333">>

< start="23.89" dur="0.8"> Го запознав Скот - >

< start="24.69" dur="0.8"> - Го запознав Рик. >

< start="25.49" dur="1.24"> Тој се нарече Мики. >

< start="26.73" dur="1.23"> Бев за inубена во него. >

< start="27.96" dur="1.867"> Ричард Скот Смит (на телефон): Само што треба да ми веруваш. >

< start="29.827" dur="1.843">>

< start="31.67" dur="2.72"> Две недели откако се сретнавме, тој рече, те сакам. >

< start="34.39" dur="2.71"> Мислев дека е чудно. >

< start="37.1" dur="3.6"> Наидов на блог што ја имаше неговата слика на врвот. >

< start="40.7" dur="2.46"> Ја повикав мајка ми и реков, Мики >

< start="43.16" dur="2.52"> не кој мислите дека е тој. >

< start="45.68" dur="2.01"> Бев сопруга број девет. >

< start="47.69" dur="2.04"> Jeanан, Сенди, Кенди, Рут, Керол, >

< start="49.73" dur="2.376"> Трејси, Лиза, Миријам, ennенифер. >

< start="52.106" dur="1.892"> [ВНАТРЕШНО РАЗВОЈ] >

< start="53.998" dur="1.892">>

< start="55.89" dur="1.94"> Ја украл неа 401 (к). >

< start="57.83" dur="1.29"> 100.000 УСД >

< start="59.12" dur="0.83"> 700.000 УСД >

< start="59.95" dur="1.99"> Јас изгубив сè. >

< start="61.94" dur="4.71"> Тој го лаже целиот свет и потоа исчезна. >

< start="66.65" dur="1.94"> Рик, ти лаже вреќа од - >

< start="68.59" dur="0.97"> Ние доаѓаме по вас. >

< start="69.56" dur="4.44">>

< start="74" dur="1.23"> Сакам да помогнам. >

< start="75.23" dur="1.8"> Ричард Скот Смит е во бегство. >

< start="77.03" dur="2.37"> Тој има целосен список на различни алијаси, >

< start="79.4" dur="1.14"> броеви за социјално осигурување. >

< start="80.54" dur="3.12"> Тој е добар во она што го прави. >

< start="83.66" dur="3.27"> Никој нема да биде активен на улиците во потрага по него, >

< start="86.93" dur="1.14"> освен нас. >

< start="88.07" dur="1.42"> Ова е цела игра. >

< start="89.49" dur="1.805"> Мислам, тој го прави ова со години! >

< start="91.295" dur="1.975"> Најдобриот начин да се преболи дечко е одмазда. >

< start="93.27" dur="0.8"> Жал ми е. >

< start="94.07" dur="0.8"> Е. >

< start="94.87" dur="4.23">>

< start="99.1" dur="2.88"> Кога беше дете, знаеше од погрешно. >

< start="101.98" dur="2.73"> Па што извртено во главата? >

< start="104.71" dur="1.12"> ОК, го добив. >

< start="105.83" dur="1.67"> Или ќе заврши еден од два начина - >

< start="107.5" dur="2.61"> во затворска ќелија или во ковчег. >

< start="110.11" dur="3.11">>

< start="113.22" dur="1.74"> Ричард Скот Смит (на телефон): Те сакам. >

< start="114.96" dur="4"> Јас навистина, искрен кон Бога, те сакам. >

< start="118.96" dur="1.35"> Тој е арогантен лов на каубојски. >

< start="120.31" dur="1.76"> Јас го мразам. >

< start="122.07" dur="6.93">>