149s Mashtrimi i dashurisë (2020) Trailer zyrtar | SHOWTIME Series Documentary images and subtitles

RICHARD SCOTT SMITH (në telefon): Po kërkoj diçka që nuk kam pasur kurrë më parë. Unë dua të kërkohem. Do të bëj gjithçka për të qenë gjithçka e dikujt. Takova Scott - - Kam takuar Rick. Ai e quajti veten Mickey. Unë isha i dashuruar me të. RICHARD SCOTT SMITH (në telefon): Ju thjesht duhet të më besoni. Dy javë pasi u takuam, ai tha, unë të dua. Mendova se ishte e çuditshme. Kam hasur në një blog që kishte fotografinë e tij në krye. Kam thirrur nënën time dhe i thashë, Mickey's jo kush mendon se është. Unë isha gruaja numër nëntë. Jean, Sandy, Candy, Ruth, Carol, Tracy, Lisa, Miriam, Jennifer. [INHALIMI I ZBATIMIT] Ai e vodhi atë 401 (k). $ 100,000. $ 700,000. Kam humbur gjithçka. Ai gënjeu të gjithë botën dhe më pas u zhduk. Rick, ju jeni shtrirë thesin e - Ne po vijmë pas jush. Unë dua të ndihmoj. Richard Scott Smith është në arrati. Ai ka një listë të tërë pseudonimesh të ndryshme, numrat e sigurimeve shoqërore. Ai është i mirë në atë që bën. Askush nuk do të jetë aktiv në rrugë duke e kërkuar atë, përveç nesh. Kjo është një lojë e tërë. Dua të them që ai e bën këtë me vite të tëra! Mënyra më e mirë për të kapur një djalë është hakmarrja. Më vjen keq. Eshte. Kur ishte fëmijë, ai e dinte të gabuar. Atëherë, çfarë shtrembëruar në kokë? OK, e mora. Eithershtë ose do të përfundojë një nga dy mënyrat - në një qeli burgu ose në një arkivol. RICHARD SCOTT SMITH (në telefon): Unë ju dua. Unë me të vërtetë, i sinqertë ndaj Zotit, ju dua. Ai është një arrogant kauboj kauboj. Unë e urrej atë.

Mashtrimi i dashurisë (2020) Trailer zyrtar | SHOWTIME Series Documentary

The four-part docu-series follows the search for one man, Richard Scott Smith, who over the past 20 years used the internet and his dubious charms to prey upon unsuspecting women in search of love — conning them out of their money and dignity. Ewing and Grady capture the story as it unravels in real time as his victims band together to seek sweet revenge by turning to a bounty hunter when they feel the justice system has failed them. Love Fraud premieres on Showtime on Friday, May 8 at 9/8c. #SHODocs #LoveFraud Subscribe to the SHOWTIME YouTube channel: goo.gl/esCMib Don’t have SHOWTIME? Order now: s.sho.com/1HbTNpQ Get SHOWTIME merchandise now: sho.com/store_yt_showtime Get more SHOWTIME: Follow: twitter.com/Showtime Like: www.facebook.com/showtime Instagram: instagram.com/showtime/ Website: www.sho.com/
private investigator, Richard Scott Smith, richard smith, con man doc, fraud, docu-series, con man, doc, unsuspecting women, theft, documentary, bounty hunter, love fraud, showtime documentary, decades, targets, searching, internet, justice system, shodoc, Jesus Camp, Ewing Grady, showtime, charms,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0" dur="5.57">>

< start="5.57" dur="5.046"> RICHARD SCOTT SMITH (në telefon): Po kërkoj diçka >

< start="10.616" dur="2.919"> që nuk kam pasur kurrë më parë. >

< start="13.535" dur="1.425"> Unë dua të kërkohem. >

< start="14.96" dur="2.742">>

< start="17.702" dur="2.855"> Do të bëj gjithçka për të qenë gjithçka e dikujt. >

< start="20.557" dur="3.333">>

< start="23.89" dur="0.8"> Takova Scott - >

< start="24.69" dur="0.8"> - Kam takuar Rick. >

< start="25.49" dur="1.24"> Ai e quajti veten Mickey. >

< start="26.73" dur="1.23"> Unë isha i dashuruar me të. >

< start="27.96" dur="1.867"> RICHARD SCOTT SMITH (në telefon): Ju thjesht duhet të më besoni. >

< start="29.827" dur="1.843">>

< start="31.67" dur="2.72"> Dy javë pasi u takuam, ai tha, unë të dua. >

< start="34.39" dur="2.71"> Mendova se ishte e çuditshme. >

< start="37.1" dur="3.6"> Kam hasur në një blog që kishte fotografinë e tij në krye. >

< start="40.7" dur="2.46"> Kam thirrur nënën time dhe i thashë, Mickey's >

< start="43.16" dur="2.52"> jo kush mendon se është. >

< start="45.68" dur="2.01"> Unë isha gruaja numër nëntë. >

< start="47.69" dur="2.04"> Jean, Sandy, Candy, Ruth, Carol, >

< start="49.73" dur="2.376"> Tracy, Lisa, Miriam, Jennifer. >

< start="52.106" dur="1.892"> [INHALIMI I ZBATIMIT] >

< start="53.998" dur="1.892">>

< start="55.89" dur="1.94"> Ai e vodhi atë 401 (k). >

< start="57.83" dur="1.29"> $ 100,000. >

< start="59.12" dur="0.83"> $ 700,000. >

< start="59.95" dur="1.99"> Kam humbur gjithçka. >

< start="61.94" dur="4.71"> Ai gënjeu të gjithë botën dhe më pas u zhduk. >

< start="66.65" dur="1.94"> Rick, ju jeni shtrirë thesin e - >

< start="68.59" dur="0.97"> Ne po vijmë pas jush. >

< start="69.56" dur="4.44">>

< start="74" dur="1.23"> Unë dua të ndihmoj. >

< start="75.23" dur="1.8"> Richard Scott Smith është në arrati. >

< start="77.03" dur="2.37"> Ai ka një listë të tërë pseudonimesh të ndryshme, >

< start="79.4" dur="1.14"> numrat e sigurimeve shoqërore. >

< start="80.54" dur="3.12"> Ai është i mirë në atë që bën. >

< start="83.66" dur="3.27"> Askush nuk do të jetë aktiv në rrugë duke e kërkuar atë, >

< start="86.93" dur="1.14"> përveç nesh. >

< start="88.07" dur="1.42"> Kjo është një lojë e tërë. >

< start="89.49" dur="1.805"> Dua të them që ai e bën këtë me vite të tëra! >

< start="91.295" dur="1.975"> Mënyra më e mirë për të kapur një djalë është hakmarrja. >

< start="93.27" dur="0.8"> Më vjen keq. >

< start="94.07" dur="0.8"> Eshte. >

< start="94.87" dur="4.23">>

< start="99.1" dur="2.88"> Kur ishte fëmijë, ai e dinte të gabuar. >

< start="101.98" dur="2.73"> Atëherë, çfarë shtrembëruar në kokë? >

< start="104.71" dur="1.12"> OK, e mora. >

< start="105.83" dur="1.67"> Eithershtë ose do të përfundojë një nga dy mënyrat - >

< start="107.5" dur="2.61"> në një qeli burgu ose në një arkivol. >

< start="110.11" dur="3.11">>

< start="113.22" dur="1.74"> RICHARD SCOTT SMITH (në telefon): Unë ju dua. >

< start="114.96" dur="4"> Unë me të vërtetë, i sinqertë ndaj Zotit, ju dua. >

< start="118.96" dur="1.35"> Ai është një arrogant kauboj kauboj. >

< start="120.31" dur="1.76"> Unë e urrej atë. >

< start="122.07" dur="6.93">>