4414s Трамп и Коронавирус Наставни сили од Белата куќа | NBC News (живо во живо) images and subtitles

ЕДНА СЕМЕЈСТВО ВО ФЛОРИДА МЕ СО% >> Новинар: ПРЕД ЗЕМЈА% ВЛАДИЦИТЕ ПРАШААТ ОД ОД% Дома нарачки. ОВДЕ ВО ФЛОРИДА ТОА МАНДАТ% НЕ Е ПРИРАЧНИОТ НОЕ НЕКОИ% СВЕТНИЦИТЕ ДА СЕ РАБОТЕ ТОА. % ТОА САКАТЕ ПОВЕЕ ПОВЕЕ ДО ГО ГОДИНА. ОВА СЕКОТ НА КОРОНАВИРУС ДЕЦА ПОДНЕСУВА ДВЕДНИ ГОДИНИ ТВИНИ% ДОПОЛНИТЕЛОТ И АИДЕНИТЕ %Е% Трошење на време ќе биде на ДОМ НА СТУДИРА COMPЕТО НА КОМПЈУТЕРИ. % НИШТО, досаден сум. % >> Репортер: Постар СИСТЕР% Кајли, 8-та одделение е исклучена ОД ПРИЈАТЕЛИ. % >> Новинар: Сега повеќе од еден% НЕДЕЛА ВО ПОСТАВНИТЕ ДОМ, ТОА АДУЛТИТЕ ДА СЕ СТУДУВА ДЕЦАТИ ИТ % >> Тоа е распространето брзо и% МОРА ДА СЕ ЗАГРАДИ ОД ОД% Распрскување. % ДАЛИ ДА СЕ КАКО ШТО СЕ СМЕЕ? % >> САМИТЕ СЕГА СЕ НА БЕЛО Куќа за КОРОНАВИРУС% КРУГО. % >> НАРОДНИОТ КОМУНИКАТ СО THE% ВАРИВНИ ОФИЦИЈАЛИ Вклучуваат,% НОВИ YОРК СЛУБЕНИЦИ ПОСТОИТЕ ТОА Е, ПОД ПОДОЛНИК, НАЈЗОЛНИОТ СПОТ. % НИЕ БРОЈ БЕЗ ВЕЕ ОДГОВОР НА нив. % Владичот прави многу% ДОБРА РАБОТА. ИСПИСУВАМЕ НА ВЛАДАТА,% ВЛАДА КУОМО ПОСЛЕДНА НОIGH И ОВА УТРО. % Тој МЕНТИОНИ ВО НЕГОВО ЗАБЕЛЕШКА ТОА% КОРИСНИМЕ, САКАМ Чувства, како што тој сфаќа% НЕГОТИАЦИЈА, КАКО УПОТРЕБУВАМЕ% АКТ НА ПРОДАВНИОТ ОДБРАНА И% НИЕ СМЕ. % КОРИСТЕМЕ НИКОГА НЕ Е ПОТРЕБНО. % Тоа е голема точка од% ДОГОВОР ЗА ДОГОВОРУВА %Е% Алатка, но ќе ви кажам,% ОВИЕ СЕ ДВЕЕ ДВЕЕ ДУХ ОД% ЛУЕ И СО ОДГОВОР НА% ОВДЕ КОМПАНИИ И ДА НЕ% МОРА ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ МНОГУ многу на% СИТЕ. % Тие сакаат да го направат тоа. КАКО ЗНАЕТЕ, ОПШТИ МОТОРИ Е% НОЕМВРИ, ФОРД, 3 М, ДРУГИ НЕВОВИТЕ И СИТЕ СИТЕ РАБОТНИ РАБОТНИ ДА ПРОИЗВОД% РАЗЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ. % ИМАВМЕ

Трамп и Коронавирус Наставни сили од Белата куќа | NBC News (живо во живо)

Watch live coverage as President Trump and the coronavirus task force give an update on the response effort from the White House. » Subscribe to NBC News: nbcnews.to/SubscribeToNBC » Watch more NBC video: bit.ly/MoreNBCNews NBC News is a leading source of global news and information. Here you will find clips from NBC Nightly News, Meet The Press, and original digital videos. Subscribe to our channel for news stories, technology, politics, health, entertainment, science, business, and exclusive NBC investigations. Connect with NBC News Online! Visit NBCNews.Com: nbcnews.to/ReadNBC Find NBC News on Facebook: nbcnews.to/LikeNBC Follow NBC News on Twitter: nbcnews.to/FollowNBC Follow NBC News on Instagram: nbcnews.to/InstaNBC Trump And Coronavirus Task Force Brief From White House | NBC News (Live Stream)
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="3.536" dur="2.57"> ЕДНА СЕМЕЈСТВО ВО ФЛОРИДА МЕ СО% >

< start="6.306" dur="4.037"> >> Новинар: ПРЕД ЗЕМЈА% >

< start="8.741" dur="3.07"> ВЛАДИЦИТЕ ПРАШААТ ОД ОД% >

< start="10.476" dur="6.106"> Дома нарачки. >

< start="11.945" dur="6.773"> ОВДЕ ВО ФЛОРИДА ТОА МАНДАТ% >

< start="16.715" dur="4.172"> НЕ Е ПРИРАЧНИОТ НОЕ НЕКОИ% >

< start="18.851" dur="4.638"> СВЕТНИЦИТЕ ДА СЕ РАБОТЕ ТОА. % >

< start="21.02" dur="5.338"> ТОА САКАТЕ ПОВЕЕ ПОВЕЕ ДО ГО ГОДИНА. >

< start="23.623" dur="4.004"> ОВА СЕКОТ НА КОРОНАВИРУС >

< start="26.492" dur="1.902"> ДЕЦА ПОДНЕСУВА ДВЕДНИ ГОДИНИ ТВИНИ% >

< start="27.76" dur="4.604"> ДОПОЛНИТЕЛОТ И АИДЕНИТЕ %Е% >

< start="28.527" dur="6.04"> Трошење на време ќе биде на >

< start="32.498" dur="5.506"> ДОМ НА СТУДИРА COMPЕТО НА КОМПЈУТЕРИ. % >

< start="34.7" dur="6.073"> НИШТО, досаден сум. % >

< start="38.137" dur="6.84"> >> Репортер: Постар СИСТЕР% >

< start="40.906" dur="4.472"> Кајли, 8-та одделение е исклучена >

< start="45.111" dur="2.002"> ОД ПРИЈАТЕЛИ. % >

< start="45.511" dur="4.938"> >> Новинар: Сега повеќе од еден% >

< start="47.246" dur="5.739"> НЕДЕЛА ВО ПОСТАВНИТЕ ДОМ, ТОА >

< start="50.583" dur="2.635"> АДУЛТИТЕ ДА СЕ СТУДУВА ДЕЦАТИ >

< start="53.118" dur="1.669"> ИТ % >

< start="53.352" dur="5.339"> >> Тоа е распространето брзо и% >

< start="54.92" dur="4.138"> МОРА ДА СЕ ЗАГРАДИ ОД ОД% >

< start="58.824" dur="2.57"> Распрскување. % >

< start="59.191" dur="5.239"> ДАЛИ ДА СЕ КАКО ШТО СЕ СМЕЕ? % >

< start="61.528" dur="3.903"> >> САМИТЕ СЕГА СЕ НА БЕЛО >

< start="64.564" dur="1.201"> Куќа за КОРОНАВИРУС% >

< start="65.564" dur="3.905"> КРУГО. % >

< start="65.898" dur="4.272"> >> НАРОДНИОТ КОМУНИКАТ СО THE% >

< start="69.602" dur="2.435"> ВАРИВНИ ОФИЦИЈАЛИ Вклучуваат,% >

< start="70.303" dur="6.773"> НОВИ YОРК СЛУБЕНИЦИ ПОСТОИТЕ ТОА >

< start="72.171" dur="7.507"> Е, ПОД ПОДОЛНИК, НАЈЗОЛНИОТ СПОТ. % >

< start="77.209" dur="3.104"> НИЕ БРОЈ БЕЗ ВЕЕ >

< start="79.812" dur="2.936"> ОДГОВОР НА нив. % >

< start="80.446" dur="4.504"> Владичот прави многу% >

< start="82.881" dur="4.606"> ДОБРА РАБОТА. >

< start="85.084" dur="5.439"> ИСПИСУВАМЕ НА ВЛАДАТА,% >

< start="87.62" dur="3.304"> ВЛАДА КУОМО ПОСЛЕДНА НОIGH И >

< start="90.657" dur="2.168"> ОВА УТРО. % >

< start="91.057" dur="6.306"> Тој МЕНТИОНИ ВО НЕГОВО ЗАБЕЛЕШКА ТОА% >

< start="92.958" dur="5.54"> КОРИСНИМЕ, САКАМ >

< start="97.497" dur="3.136"> Чувства, како што тој сфаќа% >

< start="98.631" dur="4.238"> НЕГОТИАЦИЈА, КАКО УПОТРЕБУВАМЕ% >

< start="100.766" dur="2.737"> АКТ НА ПРОДАВНИОТ ОДБРАНА И% >

< start="103.002" dur="0.568"> НИЕ СМЕ. % >

< start="103.67" dur="4.771"> КОРИСТЕМЕ НИКОГА НЕ Е ПОТРЕБНО. % >

< start="104.771" dur="4.371"> Тоа е голема точка од% >

< start="108.608" dur="5.272"> ДОГОВОР ЗА ДОГОВОРУВА %Е% >

< start="109.275" dur="6.54"> Алатка, но ќе ви кажам,% >

< start="114.013" dur="3.971"> ОВИЕ СЕ ДВЕЕ ДВЕЕ ДУХ ОД% >

< start="115.948" dur="4.772"> ЛУЕ И СО ОДГОВОР НА% >

< start="118.117" dur="3.937"> ОВДЕ КОМПАНИИ И ДА НЕ% >

< start="120.853" dur="1.535"> МОРА ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ МНОГУ многу на% >

< start="122.187" dur="4.171"> СИТЕ. % >

< start="122.521" dur="6.474"> Тие сакаат да го направат тоа. >

< start="126.492" dur="4.504"> КАКО ЗНАЕТЕ, ОПШТИ МОТОРИ Е% >

< start="129.128" dur="4.304"> НОЕМВРИ, ФОРД, 3 М, ДРУГИ >

< start="131.13" dur="6.34"> НЕВОВИТЕ И СИТЕ СИТЕ >

< start="133.566" dur="5.072"> РАБОТНИ РАБОТНИ ДА ПРОИЗВОД% >

< start="137.603" dur="4275.905"> РАЗЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ. % >

< start="138.771" dur="4274.737"> ИМАВМЕ >