122s Шумер го нарекува новиот $ 2Т стимулативен пакет „невработеност на стероиди“ images and subtitles

ВЕЛИКОТ ДА ГИ ГОДИТЕ СЕКОЈ. >> Добро утро, добро утро. >> Добро утро, добро утро. >> Добро, ние ќе добиеме нови новости, и >> Добро, НИЕ ГО ДОДЕЛНИ ВЕСТИ, И ДА ГО УПОТУВАМЕ ПАЗАРИТЕ ЗА ВИГОВОР, НОВО ГО СВЕДАТ ПАЗАРИТЕ ЗА ВИСОКО, НОВО ДЕЛОВНО ДВЕ ТРИЛИОН ДОЛАР ДВЕЕ НА ДВЕ ТРИЛИОН ДОЛАРСКИ СТИМУЛУС СОДРИНА СТРУЧОТ НА СТИМУЛУС СЕ ДОБИВ, ХИЛАРИ ПРЕГЛЕД НА НАС СЕ СЕ РАБОТИ, ХИЛАРИ ПРЕГЛЕД НА КАПИТОЛ ХИЛ СО ДЕТАЛИ. КАПИТОЛ ХИЛ СО ДЕТАЛИ. ИЗВЕШТАЈ: МАРИЈА КОГА САМО ИЗВЕШТАЈ: МАРИЈА КОИ СЕ СОГЛАСНО СЕ СОГЛАСНО ПОСТОИ СЕ БИДЕ КРАТКО ПО ПОДГОДИНА, ПО МАРАТОН Полноќ, ПО ПЕТ ДЕН НА МАРАТОН НА ПРЕГОВОРИ ПЕТНИ ДЕНОВИ НА НЕГОТИРАЦИИ ДЕМОКРАТИ ЗАВРШНО ДОБИВ А ДЕМОКРАТИ ЗАВРШНО СЕ СОГЛАСУВААТ РАБОТА И РЕПУБЛИКАНИ велат: РАБОТНИЦИ И РЕПУБЛИКАНИЦИ велат дека е тоа малку лег ПОСТОЕ ЛАТЕЛ САМО ДАЛО ДА ГО ДОБИЕТЕ ТИЕ. ТЕА ДА СЕ ДАМАМЕ ТАА. >> СЕ РЕВИЗИРАМ ДЕМОКРАТИЧКО >> СЕ РЕВИЗИРАМЕ ДЕМОКРАТСКИ КОЛАГА IDИ ИДЕА ДА СЕ ЗЕМА ДА КОЛАГОВИИ ИДЕА ДА СЕ ДА ЈА ДА СЕ ОДГОВОР. ЗА ОДГОВОР. ОВОЈ ДАЛИ ДАЛИ ДАЛИ НЕДЕЛА ЗА ОВОЈ БИДЕ ДОДЕЛНА НЕДЕЛА ЗА СЕНАТИТЕ, НО МНОГУ ДАЛИ СЕНАТИТЕ, НО МОНА ПОДНЕСЕНА ВИДЕНА ЗА САМО НА СВЕТИ НЕДЕЛА ЗА САМО НА МИЛИОНИ АМЕРИКАНИ КОЈ НАЈДОВИ МИЛИОНИ АМЕРИКАНИ КОИ ГО НАПРАВИТЕ ТЕМАЛВЕВИ ВО ОВОЈ СТРАНЕЕ НОВ СОГЛАСНИЦИ ВО ОВОЈ СТРАНА НОВИ РЕАЛИТЕТ. РЕАЛНОСТ. СЕ. СЕ. МАРИЈА: ФИНАЛНА СМЕТКА ДИВОВИ 367 МАРИЈА: ФИНАЛНА СМЕТКА ДАЛИ 367 милијарди ДОЛАРИ НА МАЛИ МИЛИВИ ДОЛАРИ ДА МАЛИ БИЗНИС 500 милијарди БИЗНИС 500 милијарди гарантирани субвенционирани заеми до Гарантираните субвенционирани заеми за поголеми индустрии, но со ПОГОЛЕМИ ИНДУСТРИИ, НО СТРУЧНИТЕ ПОДВИДЕТЕ СВЕТНИЦИ ПОДВИДЕТЕ НА НАДВОРЕШНИОТ ОД ИНСПЕКТОР НАДВОРЕШНИК ОД ИНСПЕКТОР ОПШТИ ПРИДРУНИЦИ ЗА ОПШТИ РАБОТНОСТ ЗА СЕКОЈ Трансформација ПОВЕЕ НА СЕКОЈ ПРЕВОД ПРЕВОД ОД ФОНД ЗА РАБОТНИЦИ СО СЕНАТИ ФОНД ЗА РАБОТНИЦИ СО СЕНАТИТЕ СЕ РАБОТНИКОТ ЛИДЕР НА ЛИЦЕР СЕ РАБОТНИКОТ ЛИДЕР ЧУКУР ШУМЕР ОТКРИВУВА Невработеност ШУМЕР ГО ОБВРСУВА ЗАБИЛУВАЕ ЗА ГАРНЕМАН ЗА ВРАБОТУВАЕ на стероидите, ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ВРАБОТУВАЕ НА СТЕРОИВИ, РАБОТНИЦИ ПОЛНИ НАЧИН ЗА 1 недела. РАБОТНИЦИ ПОЛНИ НАЧИН ЗА 1 недела. >> ОВОЈ ДОГОВОР, Е ВИСТИНО >> ОВОЈ ДОГОВОР, Е ВИСТИНСКО ДОГОВОРЕН ДОГОВОР. ДОГОВОРЕН ДОГОВОР. До нив, до СИТЕ АМЕРИКАНИ, јас ДА СЕ, СИ СИТЕ АМЕРИКАНИ, САМУМ, ПОМОГНЕТЕ Е ПОМОГ. САМЕ, ПОМОШТЕ Е ДА ПОСЕБНО. Голема помош, и брза помош. Голема помош, и брза помош. ИЗВЕШТАЈ: СЕНАТ СРЕДБА НА ПОДЕЛБА ИЗВЕШТАЈ: СЕНАТИ СРЕДБА НА НЕДЕЛА ОЧЕКУВА ДА ГЛАСААМ СЕ ЗАВРШНО ОЧЕКУВА ДА ГЛАСАМ СЕ ЗАВРШНО ПО ОВА ШУМЕР ПО ТОА ШУМЕР ГО РЕАСОНИРАЕ ДЕМОКРАТИ ГЛАСА ОД РАЗГОВОРНИ ДЕМОКРАТИ ГЛАСА ОД ЕДНАШНА СОСТОЈБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ЕДНОГОВОРНА СОГЛАСА ДА СЕ ОДНЕСУВА ОВОЈ СЕ вели ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ОВОЈ СЕ вели дека ПРЕТСЕДАТЕЛОТ SЕ СИГНЕТЕ ДОБИВНА КАРТИЧКА КАРТИНА IGЕ СЕ СИГУРИ ДОБРА КАРТИЧКИ ДОСТАВ НАНИЦА НАНЦИ ПЕЛОСИ ВЕСТИ ДЕН ЗБИРНИКОТ НАНИЦИ ПЕЛОСИ ПЕТОК ДЕ TOЕ ДА СЕ ДА ГО ПРАВИМЕ САМОТ САКА ДА БИДЕ ДА САКАТЕ ДА САКАТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВААТ ОД ЕДНОГЛАСНИОТ СОСТОЈБА САКАТ ДА ОД ЕДНАШНИОТ СОСТОЈБА САКАТЕ ДА ГОДИТЕ ШТО Е ДА Е ДА Е. Гледајте што е тоа тоа. >> Јас сум горд на тој не сакам >> Јас сум гордост, бидејќи не би знаел што е тоа. Знајте што е тоа. ИЗВЕШТАЈ: ПРЕГОВОРИ - 9 ИЗВЕШТАЈ: НЕГОТИАЦИИ - 9 часот наутро, ТИЕ СЕ ПРОБАБОЛНО АМА, ТИЕ СЕ ПРОБАБОЛНО ДА НЕ СЕ ДОСТАВУВА ДА СЕ ПРИГЛАСАТ

Шумер го нарекува новиот $ 2Т стимулативен пакет „невработеност на стероиди“

The $2 trillion economic stimulus package to support Americans amid coronavirus will give billions of dollars to small businesses and larger industries. FOX Business' Hillary Vaughn with more. FOX Business Network (FBN) is a financial news channel delivering real-time information across all platforms that impact both Main Street and Wall Street. Headquartered in New York — the business capital of the world — FBN launched in October 2007 and is the leading business network on television, topping CNBC in Business Day viewers for the second consecutive year. The network is available in more than 80 million homes in all markets across the United States. Owned by FOX, FBN has bureaus in Chicago, Los Angeles, Washington, D.C. and London. Subscribe to Fox Business! bit.ly/2D9Cdse Watch more Fox Business Video: video.foxbusiness.com Watch Fox Business Network Live: www.foxnewsgo.com/ Watch full episodes of FBN Primetime shows Lou Dobbs Tonight: video.foxbusiness.com/playlist/longform-lou-dobbs-tonight Trish Regan Primetime: video.foxbusiness.com/playlist/longform-trish-regan-primetime Kennedy: video.foxbusiness.com/playlist/longform-kennedy Follow Fox Business on Facebook: www.facebook.com/FoxBusiness Follow Fox Business on Twitter: twitter.com/foxbusiness Follow Fox Business on Instagram: www.instagram.com/foxbusiness
us unemployment, politics, hillary vaughn fox business, hillary vaughn, coronavirus relief bill, coronavirus stimulus bill, coronavirus relief, coronavirus news, senate stimulus bill, Business, maria bartiromo, Fox Business, coronavirus update, phase 3 coronavirus bill, senate, Fox Business Network, mornings with maria, unemployment, coronavirus unemployment, stimulus bill, coronavirus bill, News, government spending, coronavirus, coronavirus stimulus, senate coronavirus package,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="1.436" dur="2.467"> ВЕЛИКОТ ДА ГИ ГОДИТЕ СЕКОЈ. >> Добро утро, добро утро. >

< start="3.904" dur="1.3"> >> Добро утро, добро утро. >> Добро, ние ќе добиеме нови новости, и >

< start="5.206" dur="2.835"> >> Добро, НИЕ ГО ДОДЕЛНИ ВЕСТИ, И ДА ГО УПОТУВАМЕ ПАЗАРИТЕ ЗА ВИГОВОР, НОВО >

< start="8.042" dur="0.7"> ГО СВЕДАТ ПАЗАРИТЕ ЗА ВИСОКО, НОВО ДЕЛОВНО ДВЕ ТРИЛИОН ДОЛАР >

< start="8.776" dur="3.236"> ДВЕЕ НА ДВЕ ТРИЛИОН ДОЛАРСКИ СТИМУЛУС СОДРИНА >

< start="12.046" dur="1.701"> СТРУЧОТ НА СТИМУЛУС СЕ ДОБИВ, ХИЛАРИ ПРЕГЛЕД НА НАС >

< start="13.781" dur="0.6"> СЕ СЕ РАБОТИ, ХИЛАРИ ПРЕГЛЕД НА КАПИТОЛ ХИЛ СО ДЕТАЛИ. >

< start="14.415" dur="1.801"> КАПИТОЛ ХИЛ СО ДЕТАЛИ. ИЗВЕШТАЈ: МАРИЈА КОГА САМО >

< start="16.217" dur="1.534"> ИЗВЕШТАЈ: МАРИЈА КОИ СЕ СОГЛАСНО СЕ СОГЛАСНО ПОСТОИ >

< start="17.752" dur="2.301"> СЕ БИДЕ КРАТКО ПО ПОДГОДИНА, ПО МАРАТОН >

< start="20.088" dur="1.2"> Полноќ, ПО ПЕТ ДЕН НА МАРАТОН НА ПРЕГОВОРИ >

< start="21.322" dur="1.3"> ПЕТНИ ДЕНОВИ НА НЕГОТИРАЦИИ ДЕМОКРАТИ ЗАВРШНО ДОБИВ А >

< start="22.623" dur="1.434"> ДЕМОКРАТИ ЗАВРШНО СЕ СОГЛАСУВААТ РАБОТА И РЕПУБЛИКАНИ велат: >

< start="24.091" dur="1.301"> РАБОТНИЦИ И РЕПУБЛИКАНИЦИ велат дека е тоа малку лег >

< start="25.426" dur="3.936"> ПОСТОЕ ЛАТЕЛ САМО ДАЛО ДА ГО ДОБИЕТЕ ТИЕ. >

< start="29.363" dur="2.001"> ТЕА ДА СЕ ДАМАМЕ ТАА. >> СЕ РЕВИЗИРАМ ДЕМОКРАТИЧКО >

< start="31.398" dur="1.434"> >> СЕ РЕВИЗИРАМЕ ДЕМОКРАТСКИ КОЛАГА IDИ ИДЕА ДА СЕ ЗЕМА ДА >

< start="32.867" dur="0.666"> КОЛАГОВИИ ИДЕА ДА СЕ ДА ЈА ДА СЕ ОДГОВОР. >

< start="33.534" dur="2.001"> ЗА ОДГОВОР. ОВОЈ ДАЛИ ДАЛИ ДАЛИ НЕДЕЛА ЗА >

< start="35.536" dur="2.201"> ОВОЈ БИДЕ ДОДЕЛНА НЕДЕЛА ЗА СЕНАТИТЕ, НО МНОГУ ДАЛИ >

< start="37.739" dur="1.834"> СЕНАТИТЕ, НО МОНА ПОДНЕСЕНА ВИДЕНА ЗА САМО НА СВЕТИ >

< start="39.608" dur="2.167"> НЕДЕЛА ЗА САМО НА МИЛИОНИ АМЕРИКАНИ КОЈ НАЈДОВИ >

< start="41.776" dur="3.169"> МИЛИОНИ АМЕРИКАНИ КОИ ГО НАПРАВИТЕ ТЕМАЛВЕВИ ВО ОВОЈ СТРАНЕЕ НОВ >

< start="44.979" dur="1.301"> СОГЛАСНИЦИ ВО ОВОЈ СТРАНА НОВИ РЕАЛИТЕТ. >

< start="46.314" dur="0.266"> РЕАЛНОСТ. СЕ. >

< start="46.581" dur="1.901"> СЕ. МАРИЈА: ФИНАЛНА СМЕТКА ДИВОВИ 367 >

< start="48.483" dur="1.234"> МАРИЈА: ФИНАЛНА СМЕТКА ДАЛИ 367 милијарди ДОЛАРИ НА МАЛИ >

< start="49.751" dur="1.233"> МИЛИВИ ДОЛАРИ ДА МАЛИ БИЗНИС 500 милијарди >

< start="50.986" dur="1.6"> БИЗНИС 500 милијарди гарантирани субвенционирани заеми до >

< start="52.62" dur="3.036"> Гарантираните субвенционирани заеми за поголеми индустрии, но со >

< start="55.69" dur="1.3"> ПОГОЛЕМИ ИНДУСТРИИ, НО СТРУЧНИТЕ ПОДВИДЕТЕ >

< start="56.991" dur="1.4"> СВЕТНИЦИ ПОДВИДЕТЕ НА НАДВОРЕШНИОТ ОД ИНСПЕКТОР >

< start="58.393" dur="1.467"> НАДВОРЕШНИК ОД ИНСПЕКТОР ОПШТИ ПРИДРУНИЦИ ЗА >

< start="59.861" dur="2.501"> ОПШТИ РАБОТНОСТ ЗА СЕКОЈ Трансформација ПОВЕЕ НА >

< start="62.364" dur="2.133"> СЕКОЈ ПРЕВОД ПРЕВОД ОД ФОНД ЗА РАБОТНИЦИ СО СЕНАТИ >

< start="64.499" dur="2.068"> ФОНД ЗА РАБОТНИЦИ СО СЕНАТИТЕ СЕ РАБОТНИКОТ ЛИДЕР НА ЛИЦЕР >

< start="66.568" dur="0.733"> СЕ РАБОТНИКОТ ЛИДЕР ЧУКУР ШУМЕР ОТКРИВУВА Невработеност >

< start="67.302" dur="2.201"> ШУМЕР ГО ОБВРСУВА ЗАБИЛУВАЕ ЗА ГАРНЕМАН ЗА ВРАБОТУВАЕ на стероидите, >

< start="69.504" dur="1.701"> ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ВРАБОТУВАЕ НА СТЕРОИВИ, РАБОТНИЦИ ПОЛНИ НАЧИН ЗА 1 недела. >

< start="71.206" dur="2.401"> РАБОТНИЦИ ПОЛНИ НАЧИН ЗА 1 недела. >> ОВОЈ ДОГОВОР, Е ВИСТИНО >

< start="73.608" dur="2.268"> >> ОВОЈ ДОГОВОР, Е ВИСТИНСКО ДОГОВОРЕН ДОГОВОР. >

< start="75.877" dur="2.034"> ДОГОВОРЕН ДОГОВОР. До нив, до СИТЕ АМЕРИКАНИ, јас >

< start="77.912" dur="3.402"> ДА СЕ, СИ СИТЕ АМЕРИКАНИ, САМУМ, ПОМОГНЕТЕ Е ПОМОГ. >

< start="81.316" dur="4.303"> САМЕ, ПОМОШТЕ Е ДА ПОСЕБНО. Голема помош, и брза помош. >

< start="85.62" dur="2.068"> Голема помош, и брза помош. ИЗВЕШТАЈ: СЕНАТ СРЕДБА НА ПОДЕЛБА >

< start="87.689" dur="3.135"> ИЗВЕШТАЈ: СЕНАТИ СРЕДБА НА НЕДЕЛА ОЧЕКУВА ДА ГЛАСААМ СЕ ЗАВРШНО >

< start="90.859" dur="0.799"> ОЧЕКУВА ДА ГЛАСАМ СЕ ЗАВРШНО ПО ОВА ШУМЕР >

< start="91.693" dur="3.336"> ПО ТОА ШУМЕР ГО РЕАСОНИРАЕ ДЕМОКРАТИ ГЛАСА ОД >

< start="95.063" dur="1.601"> РАЗГОВОРНИ ДЕМОКРАТИ ГЛАСА ОД ЕДНАШНА СОСТОЈБА ДА СЕ ОДНЕСУВА >

< start="96.698" dur="1.834"> ЕДНОГОВОРНА СОГЛАСА ДА СЕ ОДНЕСУВА ОВОЈ СЕ вели ПРЕТСЕДАТЕЛОТ >

< start="98.567" dur="2"> ОВОЈ СЕ вели дека ПРЕТСЕДАТЕЛОТ SЕ СИГНЕТЕ ДОБИВНА КАРТИЧКА КАРТИНА >

< start="100.602" dur="0.933"> IGЕ СЕ СИГУРИ ДОБРА КАРТИЧКИ ДОСТАВ НАНИЦА НАНЦИ ПЕЛОСИ ВЕСТИ ДЕН >

< start="101.57" dur="4.57"> ЗБИРНИКОТ НАНИЦИ ПЕЛОСИ ПЕТОК ДЕ TOЕ ДА СЕ ДА ГО ПРАВИМЕ САМОТ САКА >

< start="106.141" dur="3.569"> ДА БИДЕ ДА САКАТЕ ДА САКАТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВААТ ОД ЕДНОГЛАСНИОТ СОСТОЈБА САКАТ ДА >

< start="109.745" dur="2.401"> ОД ЕДНАШНИОТ СОСТОЈБА САКАТЕ ДА ГОДИТЕ ШТО Е ДА Е ДА Е. >

< start="112.147" dur="0.9"> Гледајте што е тоа тоа. >> Јас сум горд на тој не сакам >

< start="113.048" dur="3.502"> >> Јас сум гордост, бидејќи не би знаел што е тоа. >

< start="116.585" dur="3.802"> Знајте што е тоа. ИЗВЕШТАЈ: ПРЕГОВОРИ - 9 >

< start="120.422" dur="1"> ИЗВЕШТАЈ: НЕГОТИАЦИИ - 9 часот наутро, ТИЕ СЕ ПРОБАБОЛНО >

< start="121.423" dur="0.867"> АМА, ТИЕ СЕ ПРОБАБОЛНО ДА НЕ СЕ ДОСТАВУВА ДА СЕ ПРИГЛАСАТ >