136s Неверојатно славната личност на Ендру Куомо среде пандемијата на коронавирус images and subtitles

-Надворешниот гувернер на Јорк Ендру Кумомо се појави како еден од највисоките политичари среде појава на коронавирус. -Се уште трае траекторијата. -Брзо ширење на пандемијата во Соединетите држави го смени секојдневниот живот за Американците. Згора на веќе вознемирената и збунувачка ситуација е додаден слој на политички мешани пораки. -Гледате во автомобилски несреќи, кои се далеку поголеми од кој било број за кој зборуваме. Тоа не значи дека ќе им кажуваме на сите, „Нема повеќе возење со автомобили“. -Но, Кумоо се обидуваше да обезбеди јасност во неговите дневни брифинзи. Ујорк има повеќе потврдени случаи на коронавирус од која било друга држава. Ажурирањата на Кумо јасно ги наведуваат потребите на неговата држава. -Вентилатори, вентилатори, вентилатори. Ни требаат 30.000. -Кога гувернерот исто така лично се обидува да ги смири растечките стравови. -Можам да видам како реагираат Newујорчаните. Можам да видам како Yorkујорчаните се лекуваат едни со други. Ги гледам 6.000 волонтери на ментално здравје. Гледам дека 40.000 здравствени работници се зголемуваат. Гледам како продавачите ми викаа, велејќи: „Можам да помогнам“. Тоа е Newујорк. Тоа е Newујорк. - Како резултат, брифинзите станаа преглед на состаноци за Newујорк и пошироко. Кумо е исто така многу искрен со неговите размислувања за администрацијата на Трамп. На почетокот на кризата започнаа Кумо и Трамп со пријателска ставајќи ги настрана разликите. -Но, претседателот и јас се договоривме вчера, погледни, ние се бориме во истата војна и ова е војна. -Но, како што се влоши ситуацијата, нивните наврати и назад се загреваше. -Сакаш туп на грб за испраќање 400 вентилатори? Што ќе правиме со 400 вентилатори кога ни требаат 30.000 вентилатори. -Но, знаете, ако размислите за гувернерот Кумо, му градиме четири болници. Ние му градиме четири медицински центри. Работиме многу, многу напорно за луѓето во ујорк. Ние работиме заедно со него, и тогаш го гледам како се жали на шоуто. -Без оглед дали Трамп излезе за време на брифинзите на Кумо или не, овие дневни ажурирања на гувернерот станаа главен за Newујорчани кои бараат водство и удобност. -Wе го направиме затоа што го сакам Newујорк, и јас го сакам Newујорк затоа што lovesујорк те сака.

Неверојатно славната личност на Ендру Куомо среде пандемијата на коронавирус

Here’s how the daily coronavirus briefings from New York Gov. Andrew M. Cuomo (D) have become appointment viewing for New Yorkers and beyond. Read more: wapo.st/2y6L3XD. Subscribe to The Washington Post on YouTube: wapo.st/2QOdcqK Follow us: Twitter: twitter.com/washingtonpost Instagram: www.instagram.com/washingtonpost/ Facebook: www.facebook.com/washingtonpost/
The Washington Post, andrew cuomo coronavirus, new york city, covid-19, WaPo Video, coronavirus cases, new york, coronavirus new york, cuomo, Washington Post YouTube, coronavirus nyc, s:Politics, new york city coronavirus, andrew cuomo hand sanitizer, trump, andrew cuomo, a:politics, coronavirus, t:Original, coronavirus cases new york, News, Washington Post Video, new york cases, president trump,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0.12" dur="1.92"> -Надворешниот гувернер на Јорк Ендру Кумомо се појави >

< start="2.04" dur="2.2"> како еден од највисоките политичари >

< start="4.24" dur="1.79"> среде појава на коронавирус. >

< start="6.03" dur="2.4"> -Се уште трае траекторијата. >

< start="8.43" dur="2.14"> -Брзо ширење на пандемијата во Соединетите држави >

< start="10.57" dur="2.07"> го смени секојдневниот живот за Американците. >

< start="12.64" dur="3.03"> Згора на веќе вознемирената и збунувачка ситуација >

< start="15.67" dur="2.43"> е додаден слој на политички мешани пораки. >

< start="18.1" dur="2.7"> -Гледате во автомобилски несреќи, >

< start="20.8" dur="2.97"> кои се далеку поголеми од кој било број за кој зборуваме. >

< start="23.77" dur="2.26"> Тоа не значи дека ќе им кажуваме на сите, >

< start="26.03" dur="1.35"> „Нема повеќе возење со автомобили“. >

< start="27.38" dur="2.14"> -Но, Кумоо се обидуваше да обезбеди јасност >

< start="29.52" dur="1.31"> во неговите дневни брифинзи. >

< start="30.83" dur="2.58"> Ујорк има повеќе потврдени случаи на коронавирус >

< start="33.41" dur="1.43"> од која било друга држава. >

< start="34.84" dur="3.09"> Ажурирањата на Кумо јасно ги наведуваат потребите на неговата држава. >

< start="37.93" dur="3.59"> -Вентилатори, вентилатори, вентилатори. >

< start="41.52" dur="1.38"> Ни требаат 30.000. >

< start="42.9" dur="1.9"> -Кога гувернерот исто така лично се обидува >

< start="44.8" dur="1.35"> да ги смири растечките стравови. >

< start="46.15" dur="3.22"> -Можам да видам како реагираат Newујорчаните. >

< start="49.37" dur="3.37"> Можам да видам како Yorkујорчаните се лекуваат едни со други. >

< start="52.74" dur="2.67"> Ги гледам 6.000 волонтери на ментално здравје. >

< start="55.41" dur="4.1"> Гледам дека 40.000 здравствени работници се зголемуваат. >

< start="59.51" dur="3.48"> Гледам како продавачите ми викаа, велејќи: „Можам да помогнам“. >

< start="62.99" dur="2.83"> Тоа е Newујорк. Тоа е Newујорк. >

< start="65.82" dur="2.45"> - Како резултат, брифинзите станаа преглед на состаноци >

< start="68.27" dur="1.48"> за Newујорк и пошироко. >

< start="69.75" dur="1.81"> Кумо е исто така многу искрен >

< start="71.56" dur="1.77"> со неговите размислувања за администрацијата на Трамп. >

< start="73.33" dur="2.54"> На почетокот на кризата започнаа Кумо и Трамп >

< start="75.87" dur="2.22"> со пријателска ставајќи ги настрана разликите. >

< start="78.09" dur="2.36"> -Но, претседателот и јас се договоривме вчера, погледни, >

< start="80.45" dur="3.83"> ние се бориме во истата војна и ова е војна. >

< start="84.28" dur="2.48"> -Но, како што се влоши ситуацијата, нивните наврати и назад >

< start="86.76" dur="1.57"> се загреваше. >

< start="88.33" dur="3.39"> -Сакаш туп на грб за испраќање 400 вентилатори? >

< start="91.72" dur="2.76"> Што ќе правиме со 400 вентилатори >

< start="94.48" dur="3.03"> кога ни требаат 30.000 вентилатори. >

< start="97.51" dur="2.64"> -Но, знаете, ако размислите за гувернерот Кумо, >

< start="100.15" dur="1.88"> му градиме четири болници. >

< start="102.03" dur="2.09"> Ние му градиме четири медицински центри. >

< start="104.12" dur="3.92"> Работиме многу, многу напорно за луѓето во ујорк. >

< start="108.04" dur="0.98"> Ние работиме заедно со него, >

< start="109.02" dur="2.19"> и тогаш го гледам како се жали на шоуто. >

< start="111.21" dur="2.92"> -Без оглед дали Трамп излезе за време на брифинзите на Кумо или не, >

< start="114.13" dur="2.4"> овие дневни ажурирања на гувернерот станаа главен >

< start="116.53" dur="2.72"> за Newујорчани кои бараат водство и удобност. >

< start="119.25" dur="5.17"> -Wе го направиме затоа што го сакам Newујорк, >

< start="124.42" dur="4.58"> и јас го сакам Newујорк затоа што lovesујорк те сака. >