136s Njerëz i famshëm i pakufishëm i Andrew Cuomo mes pandemisë koronavirus images and subtitles

-Guvernatori i Nju Jorkut Andrew Cuomo ka dalë si një nga politikanët me profil më të lartë mes shpërthimit të koronavirusit. -Ne kemi akoma trajektoren duke u ngritur. -Përhapja e shpejtë e pandemisë në Shtetet e Bashkuara ka ndryshuar jetën e përditshme për amerikanët. Në krye të një situate tashmë të shqetësuar dhe konfuze është një shtresë e shtuar e mesazheve politike të përziera. -Ju shikoni aksidentet automobilistike, të cilat janë shumë më të mëdha se çdo numër që po flasim. Kjo nuk do të thotë se do t'u tregojmë të gjithëve, "Nuk ka më ngarje makinash." -Por Cuomo është përpjekur të sigurojë qartësi në konferencat e tij të përditshme. New York ka konfirmuar më shumë raste të koronavirusit sesa çdo shtet tjetër. Përditësimet e Cuomo tregojnë qartë nevojat e shtetit të tij. -Ventilatorë, ventilatorë, ventilatorë. Ne kemi nevojë për 30,000. -Kur guvernatori gjithashtu përpiqet personalisht për të qetësuar frikën në rritje. -Mund të shoh sesi reagojnë New Yorkers. Unë mund të shoh se si New Yorkers po trajtojnë njëri-tjetrin. Unë shoh 6000 vullnetarët e shëndetit mendor. Unë shoh që 40,000 punonjës të kujdesit shëndetësor po rriten. Unë shoh shitësit duke më thirrur, duke thënë: "Unë mund të ndihmoj". Kjo është New York. Kjo është New York. - Si rezultat, njoftimet janë bërë duke parë takime për New Yorkers dhe më gjerë. Cuomo gjithashtu ka qenë shumë i sinqertë me mendimet e tij për administratën Trump. Në fillim të krizës, Cuomo dhe Trump filluan me një miqësore duke lënë mënjanë dallimet. -Por presidenti dhe unë u pajtuam dje, shiko ne jemi duke luftuar të njëjtën luftë, dhe kjo është një luftë. -Por ndërsa situata u përkeqësua, prapa dhe mbrapa tyre u bë më i nxehtë. -Ju dëshironi një shteg në anën e pasme për dërgimin e 400 ventilatorëve? Farë do të bëjmë me 400 ventilatorë kur kemi nevojë për 30,000 ventilatorë. -Por, ju e dini, nëse mendoni për Guvernatorin Cuomo, po i ndërtojmë katër spitale. Po i ndërtojmë katër qendra mjekësore. Ne po punojmë shumë, shumë shumë për njerëzit e New York-ut. Ne jemi duke punuar së bashku me të, dhe pastaj e shikoj në shfaqje duke u ankuar. -Pavarësisht nëse Trump paraqitet gjatë konferencave të Cuomo apo jo, këto azhurnime të përditshme nga guvernatori janë bërë një element kryesor për New Yorkers që kërkojnë udhëzime dhe rehati. -Po do ta bëjmë sepse e dua Nju Jorkun, dhe unë e dua Nju Jorkun sepse New York ju do.

Njerëz i famshëm i pakufishëm i Andrew Cuomo mes pandemisë koronavirus

Here’s how the daily coronavirus briefings from New York Gov. Andrew M. Cuomo (D) have become appointment viewing for New Yorkers and beyond. Read more: wapo.st/2y6L3XD. Subscribe to The Washington Post on YouTube: wapo.st/2QOdcqK Follow us: Twitter: twitter.com/washingtonpost Instagram: www.instagram.com/washingtonpost/ Facebook: www.facebook.com/washingtonpost/
The Washington Post, andrew cuomo coronavirus, new york city, covid-19, WaPo Video, coronavirus cases, new york, coronavirus new york, cuomo, Washington Post YouTube, coronavirus nyc, s:Politics, new york city coronavirus, andrew cuomo hand sanitizer, trump, andrew cuomo, a:politics, coronavirus, t:Original, coronavirus cases new york, News, Washington Post Video, new york cases, president trump,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0.12" dur="1.92"> -Guvernatori i Nju Jorkut Andrew Cuomo ka dalë >

< start="2.04" dur="2.2"> si një nga politikanët me profil më të lartë >

< start="4.24" dur="1.79"> mes shpërthimit të koronavirusit. >

< start="6.03" dur="2.4"> -Ne kemi akoma trajektoren duke u ngritur. >

< start="8.43" dur="2.14"> -Përhapja e shpejtë e pandemisë në Shtetet e Bashkuara >

< start="10.57" dur="2.07"> ka ndryshuar jetën e përditshme për amerikanët. >

< start="12.64" dur="3.03"> Në krye të një situate tashmë të shqetësuar dhe konfuze >

< start="15.67" dur="2.43"> është një shtresë e shtuar e mesazheve politike të përziera. >

< start="18.1" dur="2.7"> -Ju shikoni aksidentet automobilistike, >

< start="20.8" dur="2.97"> të cilat janë shumë më të mëdha se çdo numër që po flasim. >

< start="23.77" dur="2.26"> Kjo nuk do të thotë se do t'u tregojmë të gjithëve, >

< start="26.03" dur="1.35"> "Nuk ka më ngarje makinash." >

< start="27.38" dur="2.14"> -Por Cuomo është përpjekur të sigurojë qartësi >

< start="29.52" dur="1.31"> në konferencat e tij të përditshme. >

< start="30.83" dur="2.58"> New York ka konfirmuar më shumë raste të koronavirusit >

< start="33.41" dur="1.43"> sesa çdo shtet tjetër. >

< start="34.84" dur="3.09"> Përditësimet e Cuomo tregojnë qartë nevojat e shtetit të tij. >

< start="37.93" dur="3.59"> -Ventilatorë, ventilatorë, ventilatorë. >

< start="41.52" dur="1.38"> Ne kemi nevojë për 30,000. >

< start="42.9" dur="1.9"> -Kur guvernatori gjithashtu përpiqet personalisht >

< start="44.8" dur="1.35"> për të qetësuar frikën në rritje. >

< start="46.15" dur="3.22"> -Mund të shoh sesi reagojnë New Yorkers. >

< start="49.37" dur="3.37"> Unë mund të shoh se si New Yorkers po trajtojnë njëri-tjetrin. >

< start="52.74" dur="2.67"> Unë shoh 6000 vullnetarët e shëndetit mendor. >

< start="55.41" dur="4.1"> Unë shoh që 40,000 punonjës të kujdesit shëndetësor po rriten. >

< start="59.51" dur="3.48"> Unë shoh shitësit duke më thirrur, duke thënë: "Unë mund të ndihmoj". >

< start="62.99" dur="2.83"> Kjo është New York. Kjo është New York. >

< start="65.82" dur="2.45"> - Si rezultat, njoftimet janë bërë duke parë takime >

< start="68.27" dur="1.48"> për New Yorkers dhe më gjerë. >

< start="69.75" dur="1.81"> Cuomo gjithashtu ka qenë shumë i sinqertë >

< start="71.56" dur="1.77"> me mendimet e tij për administratën Trump. >

< start="73.33" dur="2.54"> Në fillim të krizës, Cuomo dhe Trump filluan >

< start="75.87" dur="2.22"> me një miqësore duke lënë mënjanë dallimet. >

< start="78.09" dur="2.36"> -Por presidenti dhe unë u pajtuam dje, shiko >

< start="80.45" dur="3.83"> ne jemi duke luftuar të njëjtën luftë, dhe kjo është një luftë. >

< start="84.28" dur="2.48"> -Por ndërsa situata u përkeqësua, prapa dhe mbrapa tyre >

< start="86.76" dur="1.57"> u bë më i nxehtë. >

< start="88.33" dur="3.39"> -Ju dëshironi një shteg në anën e pasme për dërgimin e 400 ventilatorëve? >

< start="91.72" dur="2.76"> Farë do të bëjmë me 400 ventilatorë >

< start="94.48" dur="3.03"> kur kemi nevojë për 30,000 ventilatorë. >

< start="97.51" dur="2.64"> -Por, ju e dini, nëse mendoni për Guvernatorin Cuomo, >

< start="100.15" dur="1.88"> po i ndërtojmë katër spitale. >

< start="102.03" dur="2.09"> Po i ndërtojmë katër qendra mjekësore. >

< start="104.12" dur="3.92"> Ne po punojmë shumë, shumë shumë për njerëzit e New York-ut. >

< start="108.04" dur="0.98"> Ne jemi duke punuar së bashku me të, >

< start="109.02" dur="2.19"> dhe pastaj e shikoj në shfaqje duke u ankuar. >

< start="111.21" dur="2.92"> -Pavarësisht nëse Trump paraqitet gjatë konferencave të Cuomo apo jo, >

< start="114.13" dur="2.4"> këto azhurnime të përditshme nga guvernatori janë bërë një element kryesor >

< start="116.53" dur="2.72"> për New Yorkers që kërkojnë udhëzime dhe rehati. >

< start="119.25" dur="5.17"> -Po do ta bëjmë sepse e dua Nju Jorkun, >

< start="124.42" dur="4.58"> dhe unë e dua Nju Jorkun sepse New York ju do. >