196s Mnuchin flet paketën stimuluese, vlerëson Kongresin për veprim dypartiak images and subtitles

NDERTESA AKTUALE NE BOTE. Ai ka shkuar për të ditur atë, RUAJ, Ai ka shkuar për të ditur atë, rri, shumë mirë. SHUM MIR. NESE NESE NE DUHET TVE KEMI N L LITTLE N IFSE N WENDUND T KEMI N UNDARJE LITTLE, SHTETI DUHET Fantastik UPDATE, RUAJT DUHET T BE Fantastik SI JEMI duke bërë, ATFAR SHT SI JEMI po bëjmë, WHFAR SHT DUHET. LIKE LIKE. FALEMINDERIT. FALEMINDERIT. >> FALEMINDERIT TER SHUM, >> FALEMINDERIT T V SHUM, Z. PRESIDENTI, DHE LEHTET M PAR MR. PRESIDENTI, DHE LEHT L E PAR DUHET TAY SHUM T I DUHET T TH THIKOJ Thuaj se do të doja të faleminderit MITON McCONNELL P HR TIJ MITCH McCONNELL P FORR LEADERSHIPIN E TIJ DHE DUHET TIK LIKE UDHZUES DHE DUHET T DUHET T TH THES SHUMER CHUCK P FORR T. TA FALEMINDERIT SHUMER SHKUAR P SR MB SSHTETJEN E MIR PR MBSHTETJEN BIPARTZANIKE NE MBIKQYRJET BORARTIZANE BORANIKE DUHET TIS KTI Faturën dhe SHUM DUHET NIS KILLTILL BILS DHE SENATORT SHUM, REPUBLIKANET DHE DHE SENATORST, REPUBLIKANET DHE DEMOKRAT Q TH PUNOJN TIRELESSLY DEMOKRAT QAT MUND T PUNUAR TIRELESSLY PVERR DITSN E PRFUNDUAR T ON GJITHA PVERR DITN E PRGJITHSHME P ONR T ALL GJITHA TAS DHNAT. FORCA E DYT. PRESIDENTI Tha se kam për të jetuar PRESIDENTI Tha se kam për të jetuar në dhomën e LBJ-së P FORR PRDORIMIN Në dhomën e LBJ për pesë ditët e fundit dhe ne nuk mund të jemi PES D DITA DHE NE DUHET T BE JEMI M M SHUM MIR T P GJITHA KNDSISHME M M SHUM MLE SHUMLE ME PASRGJIGJEN E PAPREGUARA NGA ANA P RESRGJIGJE P UNRPARUAJ NGA SENATI P TOR MBROJTJEN AMERIKANE SENATI P TOR T PRO MBROJTEN PUNT AMERIKANE DHE BIZNESIN AMERIKAN N. PUNTAR ANDT DHE BIZNESI AMERIKANE N TH K THTIT NDURMJET. K STU SITUATA. PRESIDENTI SHUMLIN SHUM PRESIDENTI KA MUNDSISHT SHUM N OF KESTO POR LET ME ME T ME SHUM E KETE POR MUND T ME SHUM M QU SHUM DUA NGA TY. SHKO NGA TIJ. RRETH, RREZIKUTI I BIZNESIT T SM VOGL KUNDR, HYRJE T SM VDEKJES PR BIZNES TUS BIZNESIT, KISTO DO T CO PRFUNDON RUGHILL Kredi, KT CO DO TVER MBIJEN RREGULLORE 50% të PAYROLLIT PRIVAT N 50% e PAYROLLIT PRIVAT N IN BIZNESET E VDET KU DO T DO Bizneset e Vogla KU JEMI DO TM BNI KUJDES Q KAN BAKENI KUJDES PREJ KUJDESI QAT DO T S FINAN TET E JAVA T OF SALARIESVE FURNIZIMI TET WE JAVA T S SALARIESVE Sado të gjata ata të mbajnë punëtorët Sado që ata të punojnë të punësuar dhe të mbikëqyrur. PUNSUAR DHE GJITHA. DHE KETO KUJDES DO T BE FALOHEN DHE KETO HYRJE DO T FOR FALOHEN N THE FUND T THE PERIODIT SI GJAT N THE P THERFUNDIMIN E PERIUDH ASS SI Q LON PUNOJN PUNT E PUNS. SI T K MBROJNJEN PUNERST E PUNS. KJO JAN Kredi SBA POR TREZIMI KJO JAN Kredi SBA POR TREGUAJ DO TS NDIKOJN REG RREGULLAT E RI DO TS NDIKOHET RREGULLAT E REA AUTORIZIMI GJITHMON E SHUM AUTORIZIMI GJITHMON TANK BANKS SIGURUESE FDIC TING TJERA T TO BNI KESTO. BANKA E SIGURUAR FDIC T M BNI KESTO. PRANOJM BY N END FUND T. JAVXS TX NDJES PRANOJ N BY FUND T WE JAVS T NE NDONSHME Do të kemi një të thjeshtë DO T HA KEMI NJ V PROCES TS SHUM T SIM thjeshtë, KU KETO MUND T BE BNI PROCESI KU KJO KA MUND T BE BNI DHE SHPRNDARJE N IN DITN SAME BNI. DHE SHPRNDARJE N IN DITN SAME BNI. Kështu që kjo do të jetë shumë e thjeshtë Kështu që kjo do të jetë një sistem shumë i thjeshtë për të marrë para në të vogla SISTEMI P TOR T FITUAR PARA NO duart e vogla të biznesit. VARGJET E BIZNESIT. P COMPR KOMPANIVE Q D NUK KUAJTOHEN P FORR KOMPANIA QAT NUK KANALITET P FORR K THTO, KEMI NJ A EKONOMIK P FORR K THTO, KEMI një PROGRAM EKONOMIK T IN INCENTIVIVS TATIMIT T PROGRAMI I INCENTIVAVE TATIMORE P RR T R PRDORUR Punëtorët. PUNT E VETM. DHE SI tha PRESIDENTI, NE DHE SI tha PRESIDENTI, KEMI PUN ENSUAR PUNSIMIN KAN EN SIGURIMIN E SIGURIMIT TEM PUNSIS FOR P PER NJERZIT QAT NUK DO SIGURIMI P PER NJERZIT QAT NUK MUND T BNI N TH K TTO PROGRAMA QAT FIT N INT KESTU DY PROGRAMA QAT DO T BE ADMINISTEROHENI KOUTU DO TM ADMINISTEROHENI K THTU SHTETET. SHTETET. EDHE KEMI NDIKIMET EKONOMIKE EDHE KEMI PAGESA EKONOMIKE TP IMPACTIT. PAGESAT. KJO DO T BE BNI N NE T ARDHM KJO DO T BE B WITHNI PREER TJET WE VJETE T NE VJETR, PAGESA T DI DIREKTIT TRE WEEKS, PAGESAT E DIREKTIT NO DEPOZITIN E M T MADH N M SHUM LLOJET E DEPOZITAVE T PE POPULLSVE DHE P THR K THTO QE LIDHJET DHE P THR KTO QAT NUK KAN T IT KETOJN,, DO T BE MIR NUK KAN TI NUK DO T BE NDODHEN SHKENCET N THE MAJ. SHKENCAT N THE MAIL. PRERMBLEDHJE DO TVE KENI SHTES PRERMBLEDHJE DO TVE KENI AUTORITETET shtesë. AUTORITETET. KEMI 500 Miliard dollarë që mundemi KEMI 500 miliardë dollarë që mund të përdorim për të punuar me federatën PERDORIMI P TOR PUN ME REZERVEN FEDERALE P FORR PROGRAMET E EMERGJENIS REZERVO P FORR PROGRAMET E EMERGJENCS QAT DO T C KRIJOJN N. AN QAT DO T C KRIJOJN TO N TO DOKLARAT E KATORT SHTETROR KATOR DOLLAR ADD T TR TRIJONIT SHTES N IF NEVOJE P TOR MB SSHTETJEN AMERIKANE N NENI KA NEVOJ T TO MBUPSHTETEN BIZNESIN AMERIKAN DHE PUNT AMERIKANE N. PUNT E BIZNESIT DHE AMERIKANIT N AN MUND T PAVARUR. NJ W MNYR E PAPRECEDDUAR. P FRFUNDIMTARI PRESIDENTI përmendur P FRFUNDIMI PRESIDENTI përmendur 100 DOLLARA TP PRANUARA N 100 DOLLARë TP PRANUAR N TO SHOSRBIMET DHE NJ B 150 Miliard dollarë SPITALET DHE NJ B 150 Miliardë dollarë për shtetet që kanë specifikë SHTETET QAT KAN SHPENZIME T COR KORONAVIRUSIT SPECIFIK SI MIR AS CORONAVIRUS SHPENZONA SI MIR SI GJITHA SHUM SHTESA. SHUM GJITHA SHTESE. MR. PRESIDENT, E DUA ESPECIALE MR. PRESIDENTI, DUA PRMES P TOR T TH FALEMINDERIT TUAJ DHE TE FALEMINDERIT TUAJ DHE PRESIDENTIN E VICE. PRESIDENTI VICE. JU KENI VAZHDUESHME N. MNYR JU KENI VAZHDUESHME N TO SHBA. SHBA. Ne flasim në mënyrë konstante përmes Ne flasim në mënyrë konstante PROR DITA. DITA. JU DUHET TREGUES DHE SHUM US SHUM QU JU JENI UDHZUES N US SHQIPRI DHE VENDIMET E SHPENJTA P ONR SSHTJET E SHUM VENDIMET P ISR SSHTJE T MAN SHUM. DHE RRETH, FALEMINDERIT PVERR DHE AGJENI, FALEMINDERIT TVER GJITHA P THR KT PUN T MADH BIPARTIZANE. QAT PUNA E MADH BIPARTIZANE. Kjo është duke shkuar për të qenë e tepërt Kjo po shkon të jetë ndihma e madhe për punëtorin amerikan për Ndihmoni për punëtorin amerikan për ekonominë amerikane. EKONOMI AMERIKAN. PRESIDENTI ISHTE SHUM PRESIDENTI ISHTE SHTETUAR SHUME Q TH DO T CON DUHET KONGRESI PETRCAKTUAR QAT KONGRESI DUHET TVE LVENDOJMIF SHUM P TOR MBROJTJEN Lëvizni me shpejtësi për të mbrojtur amerikanë të vështirë pune Amerikanë të vështira dhe punë biznesi në këtë të paprecedent BIZNESI N TH KIST SITUATA TP PARASHIKUAR.

Mnuchin flet paketën stimuluese, vlerëson Kongresin për veprim dypartiak

Treasury Secretary Steven Mnuchin spoke to press during the White House Coronavirus Task Force press briefing. FOX Business Network (FBN) is a financial news channel delivering real-time information across all platforms that impact both Main Street and Wall Street. Headquartered in New York — the business capital of the world — FBN launched in October 2007 and is one of the leading business networks on television, having topped CNBC in Business Day viewers for the second consecutive year in 2018. The network is available in more than 80 million homes in all markets across the United States. Owned by FOX Corporation, FBN is a unit of FOX News Media and has bureaus in Chicago, Los Angeles, and Washington, D.C. Subscribe to Fox Business! bit.ly/2D9Cdse Watch more Fox Business Video: video.foxbusiness.com Watch Fox Business Network Live: www.foxnewsgo.com/ Watch full episodes of FBN Primetime shows Lou Dobbs Tonight: video.foxbusiness.com/playlist/longform-lou-dobbs-tonight Trish Regan Primetime: video.foxbusiness.com/playlist/longform-trish-regan-primetime Kennedy: video.foxbusiness.com/playlist/longform-kennedy Follow Fox Business on Facebook: www.facebook.com/FoxBusiness Follow Fox Business on Twitter: twitter.com/foxbusiness Follow Fox Business on Instagram: www.instagram.com/foxbusiness
employees, chuck schumer, dems, coronavirus relief aid, steve mnuchin, coronavirus pandemic, MItch McConnell, coronavirus, covid 19, nancy pelosi, businesses, news, small businesses, politics, democrats, corporate bailouts, us economy, gop senators, treasury secretary, us congress, us lawmakers, Fox Business Network, FBN, White House coronavirus press briefing, republicans, Fox Business, trillion dollar bill, coronavirus relief, Senate Majority Leader, american workers, senators,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="1.102" dur="1.8"> NDERTESA AKTUALE NE BOTE. Ai ka shkuar për të ditur atë, RUAJ, >

< start="2.904" dur="0.833"> Ai ka shkuar për të ditur atë, rri, shumë mirë. >

< start="3.771" dur="2.101"> SHUM MIR. NESE NESE NE DUHET TVE KEMI N L LITTLE >

< start="5.906" dur="1.434"> N IFSE N WENDUND T KEMI N UNDARJE LITTLE, SHTETI DUHET Fantastik >

< start="7.341" dur="2.668"> UPDATE, RUAJT DUHET T BE Fantastik SI JEMI duke bërë, ATFAR SHT >

< start="10.011" dur="0.432"> SI JEMI po bëjmë, WHFAR SHT DUHET. >

< start="10.445" dur="0.399"> LIKE LIKE. FALEMINDERIT. >

< start="10.878" dur="1.668"> FALEMINDERIT. >> FALEMINDERIT TER SHUM, >

< start="12.547" dur="0.867"> >> FALEMINDERIT T V SHUM, Z. PRESIDENTI, DHE LEHTET M PAR >

< start="13.447" dur="2.102"> MR. PRESIDENTI, DHE LEHT L E PAR DUHET TAY SHUM T I DUHET T TH THIKOJ >

< start="15.582" dur="1.768"> Thuaj se do të doja të faleminderit MITON McCONNELL P HR TIJ >

< start="17.352" dur="1.466"> MITCH McCONNELL P FORR LEADERSHIPIN E TIJ DHE DUHET TIK LIKE >

< start="18.853" dur="2.668"> UDHZUES DHE DUHET T DUHET T TH THES SHUMER CHUCK P FORR T. >

< start="21.522" dur="1"> TA FALEMINDERIT SHUMER SHKUAR P SR MB SSHTETJEN E MIR PR MBSHTETJEN BIPARTZANIKE NE >

< start="22.523" dur="2.135"> MBIKQYRJET BORARTIZANE BORANIKE DUHET TIS KTI Faturën dhe SHUM >

< start="24.692" dur="1.835"> DUHET NIS KILLTILL BILS DHE SENATORT SHUM, REPUBLIKANET DHE DHE >

< start="26.561" dur="2.101"> SENATORST, REPUBLIKANET DHE DEMOKRAT Q TH PUNOJN TIRELESSLY >

< start="28.696" dur="2.035"> DEMOKRAT QAT MUND T PUNUAR TIRELESSLY PVERR DITSN E PRFUNDUAR T ON GJITHA >

< start="30.765" dur="0.866"> PVERR DITN E PRGJITHSHME P ONR T ALL GJITHA TAS DHNAT. >

< start="31.633" dur="1.5"> FORCA E DYT. PRESIDENTI Tha se kam për të jetuar >

< start="33.134" dur="2.635"> PRESIDENTI Tha se kam për të jetuar në dhomën e LBJ-së P FORR PRDORIMIN >

< start="35.77" dur="2.001"> Në dhomën e LBJ për pesë ditët e fundit dhe ne nuk mund të jemi >

< start="37.772" dur="2.802"> PES D DITA DHE NE DUHET T BE JEMI M M SHUM MIR T P GJITHA KNDSISHME >

< start="40.575" dur="2.968"> M M SHUM MLE SHUMLE ME PASRGJIGJEN E PAPREGUARA NGA ANA >

< start="43.545" dur="1.133"> P RESRGJIGJE P UNRPARUAJ NGA SENATI P TOR MBROJTJEN AMERIKANE >

< start="44.712" dur="1.134"> SENATI P TOR T PRO MBROJTEN PUNT AMERIKANE DHE BIZNESIN AMERIKAN N. >

< start="45.88" dur="0.7"> PUNTAR ANDT DHE BIZNESI AMERIKANE N TH K THTIT NDURMJET. >

< start="46.581" dur="1.801"> K STU SITUATA. PRESIDENTI SHUMLIN SHUM >

< start="48.416" dur="2.068"> PRESIDENTI KA MUNDSISHT SHUM N OF KESTO POR LET ME ME T ME SHUM >

< start="50.485" dur="1.567"> E KETE POR MUND T ME SHUM M QU SHUM DUA NGA TY. >

< start="52.086" dur="1.701"> SHKO NGA TIJ. RRETH, RREZIKUTI I BIZNESIT T SM VOGL >

< start="53.821" dur="1.801"> KUNDR, HYRJE T SM VDEKJES PR BIZNES TUS BIZNESIT, KISTO DO T CO PRFUNDON RUGHILL >

< start="55.657" dur="3.302"> Kredi, KT CO DO TVER MBIJEN RREGULLORE 50% të PAYROLLIT PRIVAT N >

< start="58.96" dur="2.101"> 50% e PAYROLLIT PRIVAT N IN BIZNESET E VDET KU DO T DO >

< start="61.062" dur="3.002"> Bizneset e Vogla KU JEMI DO TM BNI KUJDES Q KAN >

< start="64.065" dur="1.434"> BAKENI KUJDES PREJ KUJDESI QAT DO T S FINAN TET E JAVA T OF SALARIESVE >

< start="65.5" dur="2.702"> FURNIZIMI TET WE JAVA T S SALARIESVE Sado të gjata ata të mbajnë punëtorët >

< start="68.203" dur="2.101"> Sado që ata të punojnë të punësuar dhe të mbikëqyrur. >

< start="70.338" dur="1.801"> PUNSUAR DHE GJITHA. DHE KETO KUJDES DO T BE FALOHEN >

< start="72.173" dur="1.734"> DHE KETO HYRJE DO T FOR FALOHEN N THE FUND T THE PERIODIT SI GJAT >

< start="73.908" dur="3.402"> N THE P THERFUNDIMIN E PERIUDH ASS SI Q LON PUNOJN PUNT E PUNS. >

< start="77.312" dur="2.969"> SI T K MBROJNJEN PUNERST E PUNS. KJO JAN Kredi SBA POR TREZIMI >

< start="80.282" dur="1.834"> KJO JAN Kredi SBA POR TREGUAJ DO TS NDIKOJN REG RREGULLAT E RI >

< start="82.117" dur="1.901"> DO TS NDIKOHET RREGULLAT E REA AUTORIZIMI GJITHMON E SHUM >

< start="84.019" dur="1.8"> AUTORIZIMI GJITHMON TANK BANKS SIGURUESE FDIC TING TJERA T TO BNI KESTO. >

< start="85.821" dur="1.766"> BANKA E SIGURUAR FDIC T M BNI KESTO. PRANOJM BY N END FUND T. JAVXS TX NDJES >

< start="87.589" dur="2.501"> PRANOJ N BY FUND T WE JAVS T NE NDONSHME Do të kemi një të thjeshtë >

< start="90.092" dur="1.7"> DO T HA KEMI NJ V PROCES TS SHUM T SIM thjeshtë, KU KETO MUND T BE BNI >

< start="91.793" dur="2.702"> PROCESI KU KJO KA MUND T BE BNI DHE SHPRNDARJE N IN DITN SAME BNI. >

< start="94.496" dur="2.702"> DHE SHPRNDARJE N IN DITN SAME BNI. Kështu që kjo do të jetë shumë e thjeshtë >

< start="97.199" dur="2.701"> Kështu që kjo do të jetë një sistem shumë i thjeshtë për të marrë para në të vogla >

< start="99.902" dur="1.132"> SISTEMI P TOR T FITUAR PARA NO duart e vogla të biznesit. >

< start="101.036" dur="2.401"> VARGJET E BIZNESIT. P COMPR KOMPANIVE Q D NUK KUAJTOHEN >

< start="103.438" dur="4.303"> P FORR KOMPANIA QAT NUK KANALITET P FORR K THTO, KEMI NJ A EKONOMIK >

< start="107.743" dur="2.401"> P FORR K THTO, KEMI një PROGRAM EKONOMIK T IN INCENTIVIVS TATIMIT T >

< start="110.145" dur="1.067"> PROGRAMI I INCENTIVAVE TATIMORE P RR T R PRDORUR Punëtorët. >

< start="111.213" dur="1.233"> PUNT E VETM. DHE SI tha PRESIDENTI, NE >

< start="112.481" dur="1.733"> DHE SI tha PRESIDENTI, KEMI PUN ENSUAR PUNSIMIN >

< start="114.249" dur="1.267"> KAN EN SIGURIMIN E SIGURIMIT TEM PUNSIS FOR P PER NJERZIT QAT NUK DO >

< start="115.517" dur="1.3"> SIGURIMI P PER NJERZIT QAT NUK MUND T BNI N TH K TTO PROGRAMA QAT >

< start="116.818" dur="2.001"> FIT N INT KESTU DY PROGRAMA QAT DO T BE ADMINISTEROHENI KOUTU >

< start="118.82" dur="1.133"> DO TM ADMINISTEROHENI K THTU SHTETET. >

< start="119.955" dur="3.269"> SHTETET. EDHE KEMI NDIKIMET EKONOMIKE >

< start="123.225" dur="0.333"> EDHE KEMI PAGESA EKONOMIKE TP IMPACTIT. >

< start="123.592" dur="1.867"> PAGESAT. KJO DO T BE BNI N NE T ARDHM >

< start="125.461" dur="1.533"> KJO DO T BE B WITHNI PREER TJET WE VJETE T NE VJETR, PAGESA T DI DIREKTIT >

< start="127.029" dur="2.835"> TRE WEEKS, PAGESAT E DIREKTIT NO DEPOZITIN E M T MADH >

< start="129.899" dur="1.233"> N M SHUM LLOJET E DEPOZITAVE T PE POPULLSVE DHE P THR K THTO QE >

< start="131.166" dur="1.868"> LIDHJET DHE P THR KTO QAT NUK KAN T IT KETOJN,, DO T BE MIR >

< start="133.035" dur="3.836"> NUK KAN TI NUK DO T BE NDODHEN SHKENCET N THE MAJ. >

< start="136.872" dur="1.701"> SHKENCAT N THE MAIL. PRERMBLEDHJE DO TVE KENI SHTES >

< start="138.574" dur="0.399"> PRERMBLEDHJE DO TVE KENI AUTORITETET shtesë. >

< start="138.974" dur="2.168"> AUTORITETET. KEMI 500 Miliard dollarë që mundemi >

< start="141.143" dur="1.834"> KEMI 500 miliardë dollarë që mund të përdorim për të punuar me federatën >

< start="143.012" dur="2.367"> PERDORIMI P TOR PUN ME REZERVEN FEDERALE P FORR PROGRAMET E EMERGJENIS >

< start="145.381" dur="2.001"> REZERVO P FORR PROGRAMET E EMERGJENCS QAT DO T C KRIJOJN N. AN >

< start="147.383" dur="1.267"> QAT DO T C KRIJOJN TO N TO DOKLARAT E KATORT SHTETROR >

< start="148.684" dur="2.568"> KATOR DOLLAR ADD T TR TRIJONIT SHTES N IF NEVOJE P TOR MB SSHTETJEN AMERIKANE >

< start="151.253" dur="2.134"> N NENI KA NEVOJ T TO MBUPSHTETEN BIZNESIN AMERIKAN DHE PUNT AMERIKANE N. >

< start="153.389" dur="2.501"> PUNT E BIZNESIT DHE AMERIKANIT N AN MUND T PAVARUR. >

< start="155.925" dur="1.533"> NJ W MNYR E PAPRECEDDUAR. P FRFUNDIMTARI PRESIDENTI përmendur >

< start="157.493" dur="2.001"> P FRFUNDIMI PRESIDENTI përmendur 100 DOLLARA TP PRANUARA N >

< start="159.495" dur="2.268"> 100 DOLLARë TP PRANUAR N TO SHOSRBIMET DHE NJ B 150 Miliard dollarë >

< start="161.764" dur="2.401"> SPITALET DHE NJ B 150 Miliardë dollarë për shtetet që kanë specifikë >

< start="164.166" dur="1.3"> SHTETET QAT KAN SHPENZIME T COR KORONAVIRUSIT SPECIFIK SI MIR AS >

< start="165.467" dur="1.234"> CORONAVIRUS SHPENZONA SI MIR SI GJITHA SHUM SHTESA. >

< start="166.735" dur="1.835"> SHUM GJITHA SHTESE. MR. PRESIDENT, E DUA ESPECIALE >

< start="168.604" dur="2.101"> MR. PRESIDENTI, DUA PRMES P TOR T TH FALEMINDERIT TUAJ DHE >

< start="170.706" dur="0.466"> TE FALEMINDERIT TUAJ DHE PRESIDENTIN E VICE. >

< start="171.173" dur="1.234"> PRESIDENTI VICE. JU KENI VAZHDUESHME N. MNYR >

< start="172.408" dur="0.266"> JU KENI VAZHDUESHME N TO SHBA. >

< start="172.675" dur="1.834"> SHBA. Ne flasim në mënyrë konstante përmes >

< start="174.51" dur="0.6"> Ne flasim në mënyrë konstante PROR DITA. >

< start="175.111" dur="2.201"> DITA. JU DUHET TREGUES DHE SHUM US SHUM QU >

< start="177.313" dur="1.6"> JU JENI UDHZUES N US SHQIPRI DHE VENDIMET E SHPENJTA P ONR SSHTJET E SHUM >

< start="178.948" dur="1.8"> VENDIMET P ISR SSHTJE T MAN SHUM. DHE RRETH, FALEMINDERIT PVERR >

< start="180.783" dur="2.301"> DHE AGJENI, FALEMINDERIT TVER GJITHA P THR KT PUN T MADH BIPARTIZANE. >

< start="183.085" dur="1.334"> QAT PUNA E MADH BIPARTIZANE. Kjo është duke shkuar për të qenë e tepërt >

< start="184.453" dur="2.302"> Kjo po shkon të jetë ndihma e madhe për punëtorin amerikan për >

< start="186.789" dur="0.9"> Ndihmoni për punëtorin amerikan për ekonominë amerikane. >

< start="187.69" dur="1.934"> EKONOMI AMERIKAN. PRESIDENTI ISHTE SHUM >

< start="189.625" dur="1.401"> PRESIDENTI ISHTE SHTETUAR SHUME Q TH DO T CON DUHET KONGRESI >

< start="191.06" dur="2.268"> PETRCAKTUAR QAT KONGRESI DUHET TVE LVENDOJMIF SHUM P TOR MBROJTJEN >

< start="193.329" dur="0.666"> Lëvizni me shpejtësi për të mbrojtur amerikanë të vështirë pune >

< start="194.03" dur="1.7"> Amerikanë të vështira dhe punë biznesi në këtë të paprecedent >

< start="195.765" dur="0.166"> BIZNESI N TH KIST SITUATA TP PARASHIKUAR. >