446s Добив сет од нови ламинирани заби (за само три часа на час) ламинат - Едвард Авила images and subtitles

Флота Денес ~~~~ Две чевли Заедно со Лео Jayеј ~! Секој Дечки, сите - јас сум Лео Ј. Научете англиски деновиве Така, тонот е како робот Многу уморен и поспан и дремлив поради недостаток на сон во моментов. Ние сега Јас сум на тричасовна стоматологија. 3 часа Мислев дека е во ред за забите ?? ㄴㄴ; Забите ви изгледаат навистина добри? Јас навистина не го кажав тоа и само реков дека не е лошо Тој рече дека е искривен и жолт И што друго рече? Реков дека изгледа вака Нели? Реков дека не е доволно во средина Сега тоа е корона Значи, да се обидеме Концептот е дека можете да ламинирате за три часа. Се чини дека ќе трае уште 3 часа 3,5 часа клиника Но, не знам дали ќе има голема разлика Јас не применив пастелен кармин Ако го примените ова, забите ќе изгледаат повеќе жолти Хаха * Мајбелин линија кармин * Хахаха Како банана Лице в лице Покажи ми ги забите Средината од вас е релативно бела Yellowолта на крајот Нападнат Што рече лекарот Тука е многу остар И линијата Не е бушава и уредна. Така ќе го фатам Па дури и бојата на забите Како прво, мислев дека морам да ги мелем сите заби Но, еве, во мојот случај Тоа е како врв на ноктите на Дашин Дива. По малку на надворешната страна на забите Малку на врвот Наместо да ставам протеза (не можев да се сетам на круната) Искрено, мислам дека долните заби се најголемиот проблем Можам да го видам кога зборувам Но, дали треба да го коригирам? Ах, се чини дека не носи мелем на усните Она што ги фиксира забите е покриено со масло од влага однатре, така што останува добро :) (Тоа) * Гел за анестезија + по делумна анестезија * Мојот изглед: Моето расположение: Пред ова И ова е после Прекрасно Се чувствува како мат маникир ;; Мислам дека можев да ставам нешто на тоа Изгледа дека сега правите протетика Помогни ми додека не заврши ... само остани ... Треба ли само да одам дома? Но, не помина Слободно да правите што и да правите три часа Седнете во холот или излезете надвор за да купите или да изедете нешто Но, јас Сакам да спијам Вистински Јас Со други зборови, 3 часа не поминале Поминаа 7 часа Се вратив и се чувствувам ново !!! Сега чувствувам чист и чист кристал Разговор Што е различно? Помина една недела Се чувствувате како мое сега? Се навикнав на тоа Наместо да чувствувате дека нешто ви е на забите Одам да пробам некои производи за усни Можете да ги видите забите под И при прегледување на оригиналниот производ за усни Не се смеев многу добро. Исто како ова I'mе земам силна боја и ќе ставам нешто чудно таму Само во никој случај Почитуван Dalia Blooming Edition усна рај чиста роса затемнет кармин Оливија боја К-убавицата гони многу луѓе Имињата во бојата се имиња на бели девојчиња Дури и ако се каже каква боја е, не знам што е обично Таму одиш Оливија Бренда или Шалот Леле ... Светла Ова е бренд наречен Хенс Ова е еден од новите брендови К-убавина Деновиве, на младите им се допаѓа Боја „мека побарувачка“ Ова е несоодветно Vивописно памучно мастило Избледени беж лалиња Боите се слични. Конечно Ајде да одиме на нешто забавно овој пат. Ајде да го направиме овој морнар Мун ~! Sailor Moon X Color Pop Pop Боја „Усаги“ Нема карцином внатре

Добив сет од нови ламинирани заби (за само три часа на час) ламинат - Едвард Авила

Leo J ╰ Instagram: instagram.com/leojmakeup ╰ YouTube: www.youtube.com/channel/UCnFFOjljp1_sacTz7PfIIyg 3 Hours Dental Clinic ╰ Instagram: instagram.com/threehours_dentalnaver.me/IDSaWtOH ╰ Building Directly outside Hakdong Station Exit 10, 8th floor SNS ╰ Instagram: instagram.com/edweird0 ╰ Business Email: edwardgavila.management@gmail.com
Edward, vlogs, kbeauty, seoul, makeup, avila, kpop, style, 라미네이트, hair,
< ?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><>

< start="0" dur="0.98"> Флота >

< start="0.98" dur="3.72"> Денес ~~~~ Две чевли >

< start="5.12" dur="1.7"> Заедно со Лео Jayеј ~! >

< start="6.82" dur="1.4"> Секој >

< start="9.2" dur="1.96"> Дечки, сите - јас сум Лео Ј. >

< start="12.86" dur="1.94"> Научете англиски деновиве >

< start="14.8" dur="2.24"> Така, тонот е како робот >

< start="17.04" dur="4.5"> Многу уморен и поспан и дремлив поради недостаток на сон во моментов. >

< start="21.54" dur="1.18"> Ние сега >

< start="23.14" dur="1.62"> Јас сум на тричасовна стоматологија. >

< start="27.2" dur="0.76"> 3 часа >

< start="28.36" dur="1.7"> Мислев дека е во ред за забите ?? >

< start="31.42" dur="0.62"> ㄴㄴ; >

< start="38.56" dur="1.68"> Забите ви изгледаат навистина добри? >

< start="40.24" dur="2.18"> Јас навистина не го кажав тоа и само реков дека не е лошо >

< start="42.42" dur="3.34"> Тој рече дека е искривен и жолт >

< start="50.16" dur="2.1"> И што друго рече? >

< start="53.32" dur="1.2"> Реков дека изгледа вака >

< start="54.52" dur="0.5"> Нели? >

< start="55.02" dur="1.46"> Реков дека не е доволно во средина >

< start="57.9" dur="0.9"> Сега тоа е корона >

< start="58.8" dur="1.16"> Значи, да се обидеме >

< start="59.96" dur="4.72"> Концептот е дека можете да ламинирате за три часа. >

< start="64.68" dur="1.96"> Се чини дека ќе трае уште 3 часа >

< start="69.54" dur="1.86"> 3,5 часа клиника >

< start="75.98" dur="3.42"> Но, не знам дали ќе има голема разлика >

< start="80.96" dur="1.98"> Јас не применив пастелен кармин >

< start="85.38" dur="2.46"> Ако го примените ова, забите ќе изгледаат повеќе жолти >

< start="101.76" dur="1.12"> Хаха >

< start="102.88" dur="2.18"> * Мајбелин линија кармин * >

< start="107.12" dur="2.34"> Хахаха Како банана >

< start="109.46" dur="0.96"> Лице в лице >

< start="114.96" dur="0.58"> Покажи ми ги забите >

< start="117.46" dur="3.28"> Средината од вас е релативно бела >

< start="120.74" dur="1.56"> Yellowолта на крајот >

< start="139.96" dur="1.32"> Нападнат >

< start="147.86" dur="1.3"> Што рече лекарот >

< start="151.24" dur="1.4"> Тука е многу остар >

< start="152.64" dur="1.94"> И линијата >

< start="156.06" dur="2.6"> Не е бушава и уредна. >

< start="158.66" dur="1.62"> Така ќе го фатам >

< start="160.28" dur="2.58"> Па дури и бојата на забите >

< start="162.86" dur="6.38"> Како прво, мислев дека морам да ги мелем сите заби >

< start="169.24" dur="2.16"> Но, еве, во мојот случај >

< start="171.4" dur="4.32"> Тоа е како врв на ноктите на Дашин Дива. >

< start="175.72" dur="2.12"> По малку на надворешната страна на забите >

< start="177.84" dur="1.82"> Малку на врвот >

< start="179.66" dur="1.7"> Наместо да ставам протеза (не можев да се сетам на круната) >

< start="181.36" dur="3.5"> Искрено, мислам дека долните заби се најголемиот проблем >

< start="184.86" dur="2.06"> Можам да го видам кога зборувам >

< start="186.92" dur="2.88"> Но, дали треба да го коригирам? >

< start="189.8" dur="1.72"> Ах, се чини дека не носи мелем на усните >

< start="194.98" dur="2.6"> Она што ги фиксира забите е покриено со масло од влага однатре, така што останува добро :) >

< start="197.58" dur="0.84"> (Тоа) >

< start="204.7" dur="2.84"> * Гел за анестезија + по делумна анестезија * >

< start="207.54" dur="1.6"> Мојот изглед: >

< start="209.14" dur="1.64"> Моето расположение: >

< start="210.78" dur="1.64"> Пред ова >

< start="212.86" dur="1.12"> И ова е после >

< start="214.76" dur="0.88"> Прекрасно >

< start="215.64" dur="1.74"> Се чувствува како мат маникир ;; >

< start="217.38" dur="2.06"> Мислам дека можев да ставам нешто на тоа >

< start="220.02" dur="1.94"> Изгледа дека сега правите протетика >

< start="222.52" dur="2.72"> Помогни ми додека не заврши ... само остани ... >

< start="225.24" dur="0.94"> Треба ли само да одам дома? >

< start="226.18" dur="2.06"> Но, не помина >

< start="228.24" dur="2.88"> Слободно да правите што и да правите три часа >

< start="231.12" dur="3.68"> Седнете во холот или излезете надвор за да купите или да изедете нешто >

< start="234.8" dur="2.64"> Но, јас >

< start="237.44" dur="2.06"> Сакам да спијам >

< start="239.5" dur="0.94"> Вистински Јас >

< start="250.58" dur="2.32"> Со други зборови, 3 часа не поминале >

< start="252.9" dur="1.98"> Поминаа 7 часа >

< start="254.88" dur="3.12"> Се вратив и се чувствувам ново !!! >

< start="275.68" dur="2.3"> Сега чувствувам чист и чист кристал >

< start="299.76" dur="0.62"> Разговор >

< start="310.02" dur="1.84"> Што е различно? >

< start="312.66" dur="1.12"> Помина една недела >

< start="313.78" dur="2.14"> Се чувствувате како мое сега? Се навикнав на тоа >

< start="315.92" dur="2.52"> Наместо да чувствувате дека нешто ви е на забите >

< start="318.44" dur="2.06"> Одам да пробам некои производи за усни >

< start="320.5" dur="2.4"> Можете да ги видите забите под >

< start="322.9" dur="2.64"> И при прегледување на оригиналниот производ за усни >

< start="325.54" dur="2.44"> Не се смеев многу добро. >

< start="327.98" dur="1.04"> Исто како ова >

< start="331.58" dur="3.18"> I'mе земам силна боја и ќе ставам нешто чудно таму >

< start="334.76" dur="1.16"> Само во никој случај >

< start="335.92" dur="4.08"> Почитуван Dalia Blooming Edition усна рај чиста роса затемнет кармин >

< start="340.6" dur="0.8"> Оливија боја >

< start="341.4" dur="2.66"> К-убавицата гони многу луѓе >

< start="344.06" dur="3.66"> Имињата во бојата се имиња на бели девојчиња >

< start="347.72" dur="2.64"> Дури и ако се каже каква боја е, не знам што е обично >

< start="350.36" dur="0.68"> Таму одиш >

< start="351.04" dur="0.62"> Оливија >

< start="351.66" dur="0.96"> Бренда или >

< start="352.62" dur="1"> Шалот >

< start="357.8" dur="1.6"> Леле ... >

< start="361.08" dur="0.76"> Светла >

< start="372.2" dur="1.66"> Ова е бренд наречен Хенс >

< start="373.86" dur="2.18"> Ова е еден од новите брендови К-убавина >

< start="376.04" dur="2.9"> Деновиве, на младите им се допаѓа >

< start="378.94" dur="2.76"> Боја „мека побарувачка“ >

< start="395.2" dur="1.52"> Ова е несоодветно >

< start="396.72" dur="2.56"> Vивописно памучно мастило >

< start="399.28" dur="2.34"> Избледени беж лалиња >

< start="406.14" dur="1.92"> Боите се слични. >

< start="420.9" dur="0.76"> Конечно >

< start="421.66" dur="1.32"> Ајде да одиме на нешто забавно овој пат. >

< start="422.98" dur="1.22"> Ајде да го направиме овој морнар Мун ~! >

< start="424.2" dur="2.54"> Sailor Moon X Color Pop Pop >

< start="427.44" dur="0.88"> Боја „Усаги“ >

< start="444.02" dur="1.92"> Нема карцином внатре >